Добрий день, шановні читачі! Вирішила я сьогодні з Вами поговорити про оновлення wordpress до нової версії і для чого це необхідно. Звичайно можна встановити движок, підключити необхідні плагіни wordpress, зайнятися написанням матеріалу і забути про налаштування. Але не заради ж спортивного інтересу періодично з'являються нові версії wordpress, деякі з них виправляють допущені помилки в функціоналі попередньої версії, вносять нові функції, підвищують рівень захисту від злому. Саме заради двох останніх пунктів і необхідно проводити оновлення wordpress, ці ж рекомендації дає і Яндекс в своєму аналізі найуразливіших cms . Звичайно при цьому існує ймовірність того, що деякі встановлені плагіни почнуть працювати не коректно і пов'язано це буде з тим, що їх розробники не спромоглися протестувати своє творіння на сумісність. Як цього уникнути і провести оновлення wordpress без шкоди для блогу і буде розглянуто в цій статті.
Взагалі я не прихильниця новизни, але з - за бажання розширити функціонал своїх ресурсів за допомогою плагінів мені частенько доводиться проводити оновлення wordpress.Связано це з тим, що не всі плагіни можуть бути сумісні з встановленою версією вордпресс. До того як тільки з'являється реліз або бета версія нової версії двига, розробники тут же вносять зміни в свої плагіни, налаштовуючи їх сумісність або ж просто вносячи зміни. І якщо після чергового оновлення плагін, який обов'язково слід виконувати, він перестає коректно функціонувати або працювати, то немає сенсу робити відкат - треба просто почати процедуру поновлення самого wordpress. Та й про захист блогу теж слід подумати, в кожній новій версії движка розробниками вносяться зміни, які підвищують рівень його захисту.
Підготовка до оновлення wordpress
Якщо у Вас в адміністративній панелі блогу з'явилося ось таке віконечко,
то пора задумати про оновлення движка, але перед цим слід зробити ряд важливих дій:
1.Подстраховиваем себе на всякий непередбачений випадок і робимо резервні копії (бекапи) файлів і бази даних на сервері.
2.Обязательно завантажуємо на жорсткий диск через ftp - клієнт файли ресурсу, які лежать в папці public_html (або це може бути docs_html) і базу даних. Як це зробити я детально описувала в статті " Перенести wordpress c хоста на Denwer ". Щоб у разі невдачі можна було все повернути на свої місця, тобто "тупо" закачати файли на хост і відновити базу даних, імпортувавши її з жорсткого диска.
3. Дізнаємося на офіційному сайті про внесені зміни, які файли оновилися, для цього достатньо пройти по посиланню WordPress 3.2.1, у вікні. Справа в тому, що починаючи з версії wordpress 3.2 при оновленні будуть замінюватися тільки ті файли, які зазнали змін, але це в тому випадку, якщо оновлення Ви робите автоматичне.
4. Перевіряємо сумісність використовуваних плагінів з новою версією wordpress. Зробити це можна в репозиторії wordpress, де вказується дата останнього оновлення плагіна (Last updated) і його сумісність (Compatible up to)
оновлення WordPress
Отже, Ви серйозно підготувалися до оновлення двига, здійснити який можна двома простими способами - ручним і автоматичним, але в будь-якому випадку треба буде пройти за посиланням "Будь ласка, оновіться!". Відкриється діалогове вікно,
де нас попереджають про необхідність створення бекапу, а так само пропонують вибрати спосіб оновлення і мову движка, тобто русифіковану версію або англомовну. Думаю, ви зробите свій вибір на користь русифікованого варіанту.
Для автоматичного оновлення досить буде натиснути на кнопку "Оновити" і запуститися процес оновлення, який займе всього кілька хвилин, але тут може виникнути складність в тому плані, що це не завжди коректно спрацьовує і доводитися робити відновлення блогу з бекапу. Краще витратити годину і зробити це вручну, а для цього натискаємо на кнопку "Завантажити 3.2.1-ru.ru" (або якась там буде нова версія), розпаковуємо отриманий архів і бачимо вже знайомий нам набір файлів і папок, з якого можна видалити два файли - readme.html і license.txt
Тепер за допомогою текстового редактора Notepad ++ або програми Dreamweaver відкриваємо файл wp-config-sample.php, який лежить в папці з новою версією wordpress, а за допомогою простого блокнота відкриваємо файл wp-config.php, який розташований в скачані нами з хоста раніше архіві файлів движка. І дуже уважно і гранично точно переписуємо наступні рядки:
define ( 'DB_NAME', 'database_name_here');
define ( 'DB_USER', 'username_here');
define ( 'DB_PASSWORD', 'password_here');
define ( 'AUTH_KEY', 'впишіть сюди унікальну фразу');
define ( 'SECURE_AUTH_KEY', 'впишіть сюди унікальну фразу');
define ( 'LOGGED_IN_KEY', 'впишіть сюди унікальну фразу');
define ( 'NONCE_KEY', 'впишіть сюди унікальну фразу');
define ( 'AUTH_SALT', 'впишіть сюди унікальну фразу');
define ( 'SECURE_AUTH_SALT', 'впишіть сюди унікальну фразу');
define ( 'LOGGED_IN_SALT', 'впишіть сюди унікальну фразу');
define ( 'NONCE_SALT', 'впишіть сюди унікальну фразу');
$ Table_prefix = 'wp_';
в файлі wp-config-sample.php, копіюючи ці ж рядки з файлу wp-config.php, тобто прописуємо ім'я діючої бази даних, ім'я користувача, пароль до бази даних, прописуємо кодове слово і якщо Ви змінили префікс таблиці банних даних, то у файлі wp-config-sample.php теж це вказуємо.
Так само слід переписати і всі додаткові рядки, які Ви самі вносили в файлі config.php, наприклад під час активації плагіна Hyper Cache. Зберігаємо зміни, внесені пізніше в файлі wp-config-sample.php і перейменовуємо його в wp-config.php.
Тепер нам залишилося тільки залити нові файли оновленої версії wordpress поверх старих на хості, при цьому ftp- клієнт запитає: "файл ... вже існує. Замінити файлом ...? "Просто натискаємо на" замінити все "і чекаємо коли всі файли і папки скопійовано на хост.
Після того як файли були скопійовані відразу ж перевіряємо працездатність блогу, зайшовши на головну сторінку. Якщо вона відбилася - значить у Вас вийшло зробити оновлення, але залишиться зробити тільки перевірку працездатності всіх плагінів, а для цього спершу необхідно пройти в адміністративну панель блогу і перевірити всі плагіни на оновлення. Але якщо Ви розраховуєте ввівши в адресний рядок адресу адмінки блогу побачити звичайну сторінку з введенням пароля і логіна, то дуже помиляєтеся. Перед Вами з'явиться сторінка з пропозицією оновити базу даних wordpress
погоджуємося на оновлення і натискаємо на кнопку "Оновити базу даних WordPress". Через частки секунд з'явиться повідомлення, що база оновлена успішно і для продовження необхідно натиснути кнопку "Продовжити"
І ось тепер все як і зазвичай, тобто вводимо логін, пароль і потрапляємо в адміністративну панель, де відкриваємо вкладку Модулі та дивимося наявність оновлень
Бачимо, що з 25 використаних полігонів на блозі, на якому я проводила оновлення движка, один плагін необхідно оновити, для цього достатньо пройти по посиланню "Оновлення доступно" і вибрати автоматичне оновлення плагіна.
Тепер повертаємося на головну сторінку блогу, оновлюємо її в браузері і перевіряємо всі - проходячи по по посиланнях, відкриваючи сторінки на вибір. Якщо все працює коректно, то вітаю оновлення wordpress пройшло у Вас успішно і залишається тільки не забути подбати про додатковий захист і внести необхідні зміни в файли движка, а де саме і що робити я розповідала в статті « Як захистити блог від злому «.
Якщо ж у Вас блог працює не коректно або взагалі не відбивається, то робимо відкат файлів і бази даних - значить Ви зробили де - то помилку, саме для цього і слід себе підстраховувати створенням резервних копій.
На цьому в загальному все і мені дуже хочеться сподіватися, що оновлення wordpress Вашого ресурсу пройшло безболісно, так само як і у мене. Головне - уважність. Всім удачі і до нових зустрічей на блозі Відчайдушною .
PS Якщо Вам що - то не зрозуміло в даному матеріалі пишіть в коментах обов'язково відповім.
Увага: за що виникли у Вас проблеми при оновленні я не несу відповідальність.