- Дві облікові записи. Порадада № 1.
- Відключення JavaScript. Рада №2.
- відключення JavaScript в браузері Google Chrome:
- Антивірусний захист. Рада №3.
- Фільтр реклами. Рада №4.
- Оновлення ПЗ. Рада №5.
- Скачування файлів. Рада №6.
- Уникайте спаму. Рада №7.
Багато з нас хоча б один раз, а деякі неодноразово стикалися з СМС-банерами. Включаєте ви комп'ютер а на екрані невелике віконце яке блокує доступ до робочого столу і пропонує вам відправити смс на короткий номер для розблокування. Для того щоб ви довго не думали, вас лякають порушенням кримінального кодексу, повідомляють вам що в разі не відправки смс, вся інформація буде видалена і т.д. Чи не приємна ситуація, чи не так? Якщо ви не хочете щоб подібна ситуація повторилася з вами, просто дотримуйтесь нескладних правил.
Стаття бере участь у конкурсі 7 рад з призовим фондом 5000 $.
Отже, сім рад із захисту від СМС-банерів. Постараюся розташувати поради в порядку їх значимості.
Дві облікові записи. Порадада № 1.
На комп'ютері завжди потрібно мати дві облікові записи: одну з правами адміністратора, іншу обмежену. З під Адміністратора робимо все настройки, встановлюємо потрібний софт . З під обмеженою записи - все інше: Серф інтернет, друкуємо документи, спілкуємося в асьці , Дивимося кіно. Багато загроз адмінських права для виконання своїх функцій, зокрема СМС банери - змінюють записи в реєстрі. Використання обмеження користувача в правах різко знижує ризик схопити банер.
Відключення JavaScript. Рада №2.
JavaScript - це мова програмування, який робить сайти інтерактивними, додає функціонал, додає додаткове візуальне оформлення у вигляді меню, підказок і т.д. Але разом з тим JavaScript став зручним інструментом для зловмисників, які за допомогою нього навчилися впроваджувати віруси, використовуючи огріхи в програмному забезпеченні.
Відключити JavaScript в браузері дуже просто:
У верхньому меню вибираємо «Інструменти» і клацаємо на пункт «Налаштування». Далі переходимо на вкладку «Вміст» і прибираємо галочку з пункту «Використовувати JavaScript»
відключення JavaScript в браузері Opera:
У лівому верхньому кутку клацніть на меню, або натискаємо кнопку «ALT». Далі переходимо «Налаштування» -> «Налаштування». У вікні вибираємо вкладку «Розширені», а в ній пункт «Вміст», і прибираємо галочку «Включити JavaScript»
відключення JavaScript в браузері Google Chrome:
У правому верхньому куті, відразу після адресного рядка, клацаємо на зображення трьох смужок (раніше було зображення гайкового ключа), і вибираємо пункт «Налаштування». Потім, в самому низу відкрилася сторінки, клацаємо по посиланню «Показати додаткові налаштування». У списку, що розкрився шукаємо найперший пункт «Особисті дані» і натискаємо на кнопку «Налаштування контенту ...». У меню,, в третьому пункті зверху «JavaScript» вибираємо «Заборонити виконання JavaScript на всіх сайтах».
До речі, там же можна додати виключення, тобто ті сайти яким ви довіряєте.
Звичайно відключення може призвести до обмеження функціоналу сайту або ж він буде виглядати не так як було задумано, але це значно знизить ризик зловити СМС банер.
Для зручності рекомендую використовувати плагіни, за допомогою яких ви зможете самостійно управляти включенням і відключенням JavaScript на кожному сайті індивідуально.
Антивірусний захист. Рада №3.
Один з ключових моментів в захисті безпеки ПК - наявність антивірусного програмного забезпечення. У вашому арсеналі обов'язково повинні бути присутніми Антивірус і Фаєрвол. Це може бути безкоштовний антивірус, наприклад Avast або AVG , І безкоштовний фаєрвол, наприклад Outpost Firewall Free . Краще якщо це буде комерційний продукт, який поєднує в собі обидві функції. Але навіть хороший продукт не стане стовідсотковим захистом. Виходячи з особистого досвіду не зайвою буде поставити ще одну утиліту, вона не конфліктує з антивірусами, і не навантажує систему.
Malwarebytes Anti-Malware - це антивірусна утиліта, свого роду сканер, однак у нього є дуже корисна функція - модуль захисту. Він захищає систему в режимі реального часу, і що найголовніше для боротьби з СМС банерами він дуже жорстко фільтрує сайти на предмет їх порядності. Він настільки серйозно підходить до свого завдання, що іноді не відкриває цілком нешкідливі сайти, але благо їх завжди можна додати в виняток. Модуль доступний в платній версії програми, в безкоштовній ж, є місяць тестового періоду.
Фільтр реклами. Рада №4.
Adguard - фільтр інтернет реклами. Програма нещадно "ріже" рекламу на сайтах. Всілякі банери з напівголими дівчатами, реклама збільшення всього на світі, методи надзвичайного заробітку шляхом колупання в носі і т.д. нерідко є джерелами СМС банерів. Щоб не було спокуси подивитися "як школяр з Саратова заробив татові на нову машину", ми їх просто виріжемо. Програма платна, але коштує всього 150 ДЕРЯВЯННИЕ в рік.
Є безкоштовний аналог у вигляді плагіна AdBlock, але доведеться встановлювати на кожен браузер окремо (підтримуються Opera , Chrome і Firefox ).
Якщо з якихось причин ви не стали відключати JavaScript і не блокуєте банерну рекламу, то принаймні не клікайте по красивих картинок з гучними і інтригуючими заголовками. З великою часткою ймовірності можу припустити, що на сайт ви зайшли за чимось іншим.
Іноді при інтернет серфінгу, з'являються спливаючі вікна, або ж сайти, які відкриваються без вашого відома, з вимогою відновити браузер або антивірус. Чи не бачитеся на це. Оновлюйте програми тільки з інтерфейсу самої програми, або завантажуйте нову версію з офіційного сайту. Якщо раптом вискочило повідомлення про знайдений вірус - відкрийте свій антивірус і подивіться в журналі подій.
Оновлення ПЗ. Рада №5.
Чи не маловажним фактором у захисті ПК, є періодичне і своєчасне оновлення програмного забезпечення, особливо того, яке побічно або на пряму взаємодіє з мережею.
Зокрема необхідно стежити за оновленнями операційної системи, антивіруса, фаєрвола, браузера і всіх його плагінів (особливо Adobe Flash Player ), Поштових клієнтів, месенджерів і FTP клієнтів .
Оновлення не тільки додають функціонал, покращену швидкодію, але і, як правило, "латають діри" і "закривають лазівки", якими і користуються шахраї.
Скачування файлів. Рада №6.
Особливу увагу слід приділити завантаженню файлів. Користуйтеся перевіреними сайтами, якщо ви щось завантажуєте, робіть це з офіційних сайтів, з великих проектів або перевірених сайтів (з яких ви вже скачували раніше).
Якщо чогось немає у відкритому доступі, користуйтеся торент-трекера , Але пам'ятайте що авторське право охороняється законом. Особливо звертаю увагу любителів "полунички", так як зі спостереження в більшості випадків СМС-банер з'являвся саме після відвідування подібних сайтів.
І ще, не намагайтеся знайти і завантажити супер програми, які відкриють доступ до особистих даних, або дають обіцянку розкрити листування в соціальних мережах або поштових акаунтів.
Уникайте спаму. Рада №7.
Ще один "канал поставки" СМС-банерів - спам. Спам приходить поштою, по ICQ, у вигляді особистого повідомлення Вконтакте.
Якщо вам прийшло повідомлення від незнайомого вам людини, зверніть увагу адресовано чи лист саме вам. Якщо в рядку адреси коштує не вашу адресу - сміливо його видаляйте. Якщо лист прийшов саме вам, та ще й від вашого знайомого, зверніть увагу на стиль письма. Якщо ваш співрозмовник використовує якісь сленгові слова, яких ви від нього раніше не чули, або ваш знайомий з яким у вас чисто ділове листування, раптом звертається до вас: «Привіт друже», то швидше за все його аккаунт зламаний і ні в якому разі не варто переходити за посиланнями в листі. Те ж стосується повідомлень у соціальних мережах.
Дані поради дозволять вам не тільки не зловити СМС-банер, але і вберегтися від вірусів, троянів і злому ваших акаунтів.
І наостанок найголовніша порада - будьте пильні, і все у вас буде добре!
Чи не приємна ситуація, чи не так?