Як редагувати тему шаблон wordpress

  1. Структура шаблону WordPress
  2. Як редагувати файли шаблону WordPress
  3. Налаштування теми WordPress в адмінці

Дорогі читачі, в цій статті ми навчимося редагувати шаблон WordPress Дорогі читачі, в цій статті ми навчимося редагувати шаблон WordPress.
Для тих, хто ще не знайомий зі структурою шаблону вордпресс, ця стаття обов'язкова до прочитання. Зміст статті:

Я бачу дві основні причини, навіщо нам це потрібно:

  • Більшість налаштувань блогу пов'язано з редагуванням коду - html або css. У багатьох своїх статтях я пишу про те, що потрібно відредагувати певний файл теми. Якщо ви не знаєте, як шукати ці файли і якими засобами зручніше їх правити, ця стаття для вас.
  • При створенні блогу ви встановили на нього тему (шаблон) з інтернету і хочете щось в ній змінити, додати елементи дизайну або функціональні блоки. Але для цього обов'язково володіти хоча б мінімальними знаннями HTML і CSS. Незалежно, новачок ви або маєте досвід в створенні сайтів, щоб відредагувати шаблон WordPress ви повинні розуміти з чого він складається і для чого потрібна кожна його частина. Тому для початку розглянемо структуру шаблону WordPress.

Структура шаблону WordPress

HTML-код шаблону WordPress розбитий на кілька php-файлів. Зроблено це для зручності: повторювані на різних сторінках шматки коду винесені в окремі файли і підключаються до свого сайту за допомогою функції include. Шапка, футер і сайдбар знаходяться в окремих файлах, а файл кожного типу сторінок містить тільки центральну область: HTML-код шаблону WordPress розбитий на кілька php-файлів Найбільш часто редаговані файли шаблону WordPress:

  • index.php - Шаблон починається з файлу index.php, який виводить головну сторінку сайту.
  • header.php - Шапка сайту. У цей файл винесена повторюється на кожній сторінці сайту верхня частина. Він починається з тега <html>, містить повністю <head> </ head>, в який вставляється більшість скриптів при налаштуванні блогу. У ньому відкривається тег <body> і виводиться логотип, слоган, верхнє меню та інші елементи шапки.
  • style.css - основний стильовий файл шаблону, в якому задається зовнішній вигляд елементів сайту. Щоб редагувати шаблон WordPress, найчастіше доводиться працювати саме з цим файлом.

Інші файли:

  • single.php - відповідає за відображення кожного окремого запису. Тобто зовнішній вигляд сторінки, на якій ви зараз читаєте мою статтю, налаштовується саме в цьому файлі.
  • page.php - висновок статичної сторінки блогу. Нові сторінки створюються в розділі «сторінки» в лівому меню, а їх вигляд налаштовується в цьому файлі.
  • sidebar.php - відповідає за виведення сайдбара (бічний колонки блогу), де знаходяться віджети. Ця частина шаблону теж повторюється на кожній сторінці WordPress сайту, тому винесена в окремий файл. Зазвичай не доводиться редагувати цей файл, тому що всі зміни виробляються над віджетами . Однак ніхто не забороняє вписати якийсь код безпосередньо в файл sidebar.php.
  • functions.php - файл з php-функціями теми. Всі вони впливають на зовнішній вигляд і роботу сайту, визначають події за певних діях користувачів.
  • footer.php - футер (підвал) сайту, його нижня частина. Це теж повторюється на всіх сторінках елемент. У нього зазвичай вставляють лічильники відвідуваності, копірайт і контактні дані.
  • category.php - за виведення сторінки з переліком всіх записів певної категорії відповідає даний файл.
  • tag.php - висновок архіву записів за відповідним тегом прописаний в цьому файлі.
  • archive.php - архів всіх записів за певний місяць (рік) налаштовується тут.
  • search.php - виводить результати пошуку по блогу.
  • comments.php - відображення коментарів до записів і сторінок.
  • 404.php - шаблон помилки 404 - сторінку не знайдено.

Залежно від обраної теми, в ній можуть з'явитися і інші файли, тоді доведеться самостійно розібратися для чого потрібні вони.

Як редагувати файли шаблону WordPress

Відразу хочу попередити, що не варто лізти в код і намагатися самостійно його переробити, якщо ви нічого не розумієте в CSS і HTML. Інша справа, коли в якомусь уроці йдеться вставити певний код в певне місце файлу. Обов'язково зробіть бекап файлів і бази даних, перш ніж вносити якісь зміни! Для редагування файлів теми WordPress сайту я пропоную три варіанти:

  1. Редагування шаблону через адмінку WordPress
    В адмінці зайдіть в розділ «Зовнішній вигляд» - «Редактор» і справа в колонці ви побачите всі файли теми, доступні для редагування. Виберіть потрібний файл, треба редагувати і не забудьте натиснути на кнопку «Оновити». Даний спосіб дуже зручний, коли потрібно внести незначні зміни: редагування через адмінку робиться швидко, просто, не потрібно запускати додаткові програми і вводити паролі. З мінусів - стандартний редактор не має функції підсвічування коду і нумерації рядків, тому вносити серйозні численні зміни таким чином не зручно.
  2. Виправлення файлів через файловий менеджер хостингу
    Як ви вже знаєте, я користуюся одним з кращих хостингів - beget , У якого відмінний файловий менеджер з доброзичливим інтерфейсом. Мені подобається редагувати шаблони WordPress цим способом, тому що знову ж таки не потрібно запускати ніяких програм, налаштовувати підключень, копіювати файли на комп'ютер і код підсвічується. Файли шаблону WordPress, який вам потрібно відредагувати, знаходяться в папці: / wp-content / themes / названіе_вашей_теми / Зайдіть в неї і відкрийте потрібний файл для редагування. Якщо ваш хостинг не володіє таким зручним файловим менеджером, раджу вибрати інший хостинг :)
  3. Редагування шаблону по ftp
    Цей спосіб зручний, якщо має бути серйозна робота з файлами, особливо якщо потрібно редагувати відразу кілька файлів в різних папках.
    • Запустіть ваш ftp-клієнт. Для підключення по ftp я використовую програму FileZilla або Total Commander - за посиланням докладна інструкція щодо налаштування. Налаштуйте з'єднання з сайтом і зайдіть в папку вашої вордпресс теми: / wp-content / themes / названіе_вашей_теми /
    • Скопіюйте файл, який потрібно редагувати до себе на локальний диск.
    • Відкрийте файл в програмі для редагування коду і внесіть необхідні зміни. Я раджу програми Notepad ++ або Dreamweaver, в них підсвічується код, пронумеровані рядки і звичайно є безліч інших функцій і переваг.

Налаштування теми WordPress в адмінці

Якщо ви завантажили і встановили готовий шаблон WordPress, то багато настройки можна зробити, не звертаючись до код. Редагувати кожну тему вордпресс можна через адмінку блогу.

Зайдіть в розділ «Зовнішній вигляд» - «Налаштувати», відкриється вікно з основними настройками теми. Тут можна ввести назву і опис сайту, які відобразяться в шапці сайту після збереження. Так само ви можете змінити колір фону або фонове зображення і інші настройки - розібратися не складно. Зайдіть в розділ «Зовнішній вигляд» - «Налаштувати», відкриється вікно з основними настройками теми Більшу частину налаштувань теми WordPress можна виконати в розділі «Зовнішній вигляд» -> «Ім'я вашої теми». Тут можна завантажити логотип, фавікон і т.д. Налаштувань дуже багато, але чесно сказати, я ними ніколи не користуюся, так як мені простіше працювати з кодом, щоб редагувати тему WordPress.

От і все! Вибирайте зручний для себе спосіб, щоб відредагувати шаблон WordPress в залежності від ситуації і ніколи не забувайте робити бекапи. щоб не пропустити нові корисні статті.

PS Хочу нагадати вам, дорогі читачі, що якщо ви помічаєте в моїх статтях помилки, не полінуйтеся натиснути «Ctrl + Enter», щоб за допомогою системи Orhpus я їх виправила.

Дополнительная информация

rss
Карта