- Хедер та проблеми, з ним пов'язані
- Так що ж більш переважно в порівнянні з банерами в хедері?
- Помилковий кінець сторінки
Ми часто обговорюємо різні аспекти мобільної реклами, і сьогодні ми поговоримо про способи її розташування на сторінці і найпоширеніші помилки, які роблять оптимізатори і маркетологи.
Слід пам'ятати, що традиційна реклама в форматі банерів все більше витісняється зі свідомості користувача, а банерна сліпота робить CTR навіть вдалих в усіх відношеннях банерів не надто вражаючим. Але, не дивлячись на розвиток різних форм нативной реклами , Заснованої на націлення та персоналізації, банери ще довго будуть грати важливу роль в інтернет-маркетингу.
Саме тому в нашому сьогоднішньому матеріалі ми вирішили розібратися, як саме слід розміщувати рекламні банери на сторінках мобільних версій сайтів. Наша мета - отримати максимальну віддачу від цього виду реклами і, маючи на увазі, що сам по собі банер досить хороший, ми розглянемо способи його найбільш виправданого розміщення виходячи з міркувань UX і показників конверсії.
Хедер та проблеми, з ним пов'язані
Одна з найбільш поширених «хвороб» мобільних сайтів - це розташування декількох великих банерів безпосередньо в хедері. Часом вони займають майже весь видимий простір сторінки, залишаючи лише зовсім небагато місця для того корисного контенту, заради якого користувач і зайшов на сайт.
З цим моментом пов'язані відразу дві проблеми. По-перше, розміщуючи банери таким способом, ми неминуче різко погіршуємо UX, дратуючи користувача. Другий чинник пов'язаний з ефективністю банерів, розміщених в хедері - з точки зору маркетингу і психології користувача, вони зовсім не виправдовують витрат, пов'язаних з неважливим UX, а, навпаки, ігноруються ще більше, ніж банери, розміщені нижче.
Справа в тому, що при попаданні на сторінку користувач цілком зосереджений на пошуках того контенту, який йому цікавий, і поки цей інтерес в тій чи іншій мірі не буде задоволений - не чекайте, що відвідувач зверне увагу на рясні банери у верхній частині сторінки.
Приклад сайту з вкрай перевантаженим хедером: фактично, вище лінії згину майже немає того контенту, заради якого користувач зайшов на сайт.
Так що ж більш переважно в порівнянні з банерами в хедері?
Все досить просто - дотримуйтесь відомої філософії мобільного досвіду і віддавайте пріоритет корисного контенту. Цим ви не тільки зробите призначений для користувача досвід більш комфортним і приємним, але і збільшите віддачу від банерів, розміщених нижче.
Що стосується способів грамотного і ефективного розміщення банера на сторінці, то одним з найбільш дієвих і популярних варіантів є розміщення в «липкою» нижньої частини станиці.
У такому разі невеликої банер не буде відволікати і дратувати користувача, зануреного в цікавить його контент, але разом з тим (і це важливо!) Він буде присутній на сторінці весь час, на відміну від банерів хедера, які користувач в будь-якому випадку постарається якомога швидше приховати.
З точки зору користувача психології це дуже мудре рішення, адже увагу користувача на постійно присутній і тактовний банер перемикається відразу після того, як потреба в корисному контенті задоволена.
Реклама, яка не відволікає від читання і залишається при цьому перед очима, з більшою ймовірністю може зацікавити користувача після прочитання контенту. Вона особливо ефективна в тому випадку, якщо є релевантною.
Помилковий кінець сторінки
Ще одна помилка, з якою стикалися дуже багато з нас. Уявіть - ви перегортуєте сайт, читаючи статтю на смартфоні, після чого в полі вашого зору потрапляє великий банер, який ніяк не закінчується. Перше, що, швидше за все, прийде вам в голову - це те, що сторінка підійшла до кінця, стаття закінчилася, а нижче вас чекає лише реклама.
Це явище отримало назву «помилкового дна» і його поширеність підтвердив Якоб Нільсен, який проводив відповідні тести. Більшість користувачів, вивчаючи контент нижче лінії згину і стикаючись з великим банером, може вирішити, що сторінка закінчилася.
Проблема посилюється в тому випадку, якщо текст перед таким банером містив закінчену думку. Причина, по якій користувач може вирішити, що все скінчено, полягає в тому, що він просто більше не бачить контенту, який захований далеко за великим банером, незграбно розташувався посередині сторінки.
Банер, що створює ілюзію кінця сторінки.
Як ми вже говорили, один з кращих способів розташування банерів - це розташування в нижній частині сторінки, там, де корисний контент закінчується. Але, тим не менш, часто обставини вимагають інтегрувати банери також безпосередньо і в корисний контент. В такому випадку слід дотримуватися простого правила - постарайтеся розмістити рекламу ближче до початку сторінки, але не в марно-дратівливим хедері, а, наприклад, після першого абзацу корисного тексту. У такому випадку користувач не заплутається і завжди буде розуміти, що нижче його чекає продовження.
Ви ще більше полегшите його досвід і залишите хороше враження, якщо ваш банер не буде при цьому величезним і за ним без будь-якого додаткового гортання буде видно контент.
Одне з найбільших ЗМІ в США - газета USA Today - піклується про досвід своїх мобільних читачів. Незважаючи на те, що банер розміщений посеред статті, він не дуже заважає - по-перше, у нього невеликий розмір, а по-друге, він не перериває логічне оповідання, так як розміщений відразу після вступного абзацу, після якого вже йдуть найцікавіші подробиці .
І, нарешті, якщо вас зовсім, що називається, притиснули до стінки, і ви у що б то не стало повинні розмістити в середині сторінки великий банер, який необхідно перегортати, то залиште лазівку для призначеного для користувача сприйняття - елементарна позначка на кшталт «Продовження читайте нижче» не дасть користувачам неправильно зрозуміти дизайн вашої сторінки і залишити її.
Успішна реалізація підказки при розміщенні великого банера в середині сторінки.
Про це говорять часто, але ми нагадаємо ще раз - в будь-якому випадку, ви повинні намагатися обходитися мінімумом реклами. Вона дійсно дратує, особливо в сучасному світі.
Мабуть, найбільше напруження в зв'язку з недоречними і безцеремонними банерами відчувають саме мобільні користувачі - їх досвід з самого початку в значній мірі обмежений дуже невеликим екраном, і тому зловживання його простором на догоду прибутку сприймається користувачами вкрай негативно.
Один з учасників тестів Якоба Нільсена, присвячених способам розташування рекламних банерів на мобільних сайтах, заявив: «Я видалив кілька додатків через рекламних оголошень, і я також намагаюся не заходити на сайти, що рясніють рекламою, так як вони не здаються мені надійними».
Якісний користувальницький досвід цілком сумісний з монетизацією сайту, слід лише приділяти достатню увагу пошуку компромісів, адже вони, як правило, завжди є.
Так що ж більш переважно в порівнянні з банерами в хедері?