Як продовжити автономну роботу батареї: правильне використання і калібрування

  1. Калібрування батареї: 3 простих кроки
  2. Перейдемо до справи:
  3. Розвінчуємо міфи про правильну / неправильної роботи з батареєю
  4. Як часто виконувати калібрування
  5. Правила використання: як зробити з батареї довгожителя

Ноутбук став вас підводити в самий невідповідний момент? Знайома ситуація: показуєте презентацію на нараді, а ваш лептоп раптом відключається без попередження, хоча ви його зарядили на 100% півгодини назад. Конфуз, однако. Таке «поведінку» приладу не просто дратує, а доводить до сказу.

Що робити в такій ситуації? Перше бажання - викинути стару батарею і скоріше купити нову. Зараз легко підшукати будь-яку модель: від відомих акумуляторів Acer до менш популярних виробників. Але не поспішайте з радикальними рішеннями. Можна «привести до тями» акумулятор за допомогою калібрування. А якщо в подальшому його ще й правильно використовувати, то можна надовго зберегти його працездатність.

По суті своїй калібрування - це скидання параметрів батареї до заводських налаштувань. Процедура допомагає контролеру правильно відображати мінімальне і максимальне значення заряду акумулятора. Це не розгін батареї, як думають деякі. Тому немає сенсу калібрувати нову батарею - ємність її не збільшиться. Сучасні батареї мають літій-іонну основу і розряджати їх повністю навіть шкідливо. Так можна значно скоротити термін життя пристроїв. У процесі калібрування зміни відбуваються не в батареї, а в програмному забезпеченні ноутбука, що відповідає за відображення рівня заряду.

Як вона відбувається?

Якщо коротко, то калібрування - це повна зарядка, розрядка до нуля і повторна зарядка батареї. Можна, звичайно, відкалібрувати ноут за допомогою спеціальних утиліт, які знаходяться в BIOS або скачати з інтернету. Але не будемо лізти в нетрі - недосвідчений користувач може наробити дров, а розповімо, як правильно відкалібрувати акумулятор ноутбука вручну без особливих навичок. У процедурі немає нічого складного, потрібно тільки знати деякі нюанси.

Калібрування батареї: 3 простих кроки

Для того, щоб самостійно відкалібрувати акумулятор, не потрібно бути комп'ютерним генієм. Досить уважно прочитати інструкцію, яка універсальна: будь то батарея Asus або інший бренд. Здійсніть кілька елементарних дій і вуаля - батарея працює, як годинник.

Перейдемо до справи:

  1. Поставте ноутбук на повну зарядку. Підключатися до мережі можна на будь-який позначці заряду батареї. Поки акумулятор заряджається, на лептопі можна працювати, як зазвичай. Але врахуйте, що використання енергоємних додатків і програм збільшує тривалість зарядки. Розраховуйте час так, щоб провести всю процедуру відразу, інакше сенсу в калібрування не буде. Коли індикатор покаже 100%, від'єднайте пристрій від мережі. До речі, виробники батарей Hewlett-Packard , Звертають увагу на те, що під час зарядки пристрій може трохи нагріватися - це нормальне явище.
  2. Повністю розрядку батареї. При цьому не забудьте відключити режим «глибокого сну», щоб ноутбук не «заснув» завчасно. Якщо цього не зробити, в акумуляторі залишиться до 7% зарядки, і провести коректну калібрування не вдасться. Прискорити повну розрядку можна дуже просто: включайте відразу кілька додатків, відео, музику, грайте в якусь іграшку з хорошою графікою.
  3. Повторний заряд на 100%. Як тільки ноутбук вимкнеться, його потрібно поставити на зарядку. Обов'язково повну. В цей час ноутбук можна використовувати або залишити в спокої - не має значення. Коли індикатор покаже заряд 100% калібрування можна вважати закінченою. Деякі користувачі радять зробити до 6 повних циклів розрядки-заряду батареї, але такі маніпуляції тільки зменшать термін служби Li-Ion пристроїв.

Як бачите, все елементарно. Результат: контролер відображає реальний рівень заряду акумулятора. Ноут працює стабільно, і ви точно знаєте, скільки часу ви можете спокійно працювати без підключення до мережі.

Розвінчуємо міфи про правильну / неправильної роботи з батареєю

Далі розповімо про деякі помилки, які часто можна зустріти в інтернеті.

1. Новий акумулятор перед початком роботи потрібно «розігнати»

Одне з найбільш поширених помилок, про який вже згадувалося вище. Ідея мала місце, коли в ходу були нікель-метал-гидридні батареї. Тим, хто прийшов на зміну літій-іонним «колегам» від такої зарядки / розрядки на повну користі нуль: ємність батареї не збільшиться. Якщо продавець рекомендує вам виконати зарядку-розрядку при покупці нового ноутбука, то тут два варіанти. Або перед вами некомпетентний фахівець, або батарея вже використовувалася і потрібно проводити калібрування. В обох випадках від покупки в цьому магазині краще відмовитися.

2. Ставити ноутбук на зарядку можна тільки, коли батарея розрядиться повністю

Черговий анахронізм. Батареї NiCd і NiMH дійсно мали «ефектом пам'яті», коли неповна зарядка впливала на ємність. Зараз ця проблема усунена. Розрядити літій-іонний акумулятор повністю і залишити на деякий час (так звана «глибока» розрядка) - найвірніший спосіб занапастити пристрій. Після того, як ноутбук відключився, контролер ще якийсь час може пропрацювати. Коли запас струму вичерпається, вимкнеться і контролер - ось тоді батарея не зможе заряджатися від блоку живлення. Якщо це сталося, ніяка калібрування не допоможе - доведеться купувати інший девайс. Підібрати новий акумулятор до лептопу Toshiba можна за цим посиланням.

Акумулятор Li-Ion має певний запас повних циклів (в середньому 1000), після використання яких, його ємність значно зменшується. Продовжити життя батареї можна як раз, не доводячи її до повного розряду, а включаючи лептоп в мережу, коли залишається 20-30% заряду. Тоді пристрій не вважає це повним циклом, і батарея прослужить довше.

3. Акумулятор, яким не користуються, треба виймати

Не тільки безглуздий, але і загрожує неприємностями міф. Якщо ноутбук харчується від мережі, а батарея повністю заряджена - нічого страшного, її все одно вже відключив контролер. Зате в разі раптового падіння напруги така підстраховка не завадить - акумулятор виступить в ролі УПС. Те, що електрику вимкнулося, ви можете навіть не помітити, а відкриті документи будуть збережені.

Має сенс вийняти батарею, якщо ноутбуком ви не плануєте користуватися кілька місяців. Але перед цим потрібно переконатися, що в акумуляторі є заряд. Ви ж пам'ятаєте, що ми розповідали раніше?

Зберігати вийняту батарею потрібно в прохолодному місці, можна в дверцятах холодильника, але точно не в морозилці. наприклад, акумулятори до ноутбуків Samsung , Виробники рекомендують залишати при температурі + 15оС. Пролежати батарея зможе довго: саморазряд у Li-Ion пристроїв до 10% в рік. Але бажано періодично проводити калібрування, щоб акумулятор зберіг спортивну форму.

Як часто виконувати калібрування

Фанатизму не потрібно. Якщо калібрувати акумулятор по кілька разів на місяць - толку не буде, а батарея завчасно вичерпає запас циклів. Дивіться по роботі ноутбука. Заряд тримається, як зазвичай, індикатор показує реальні цифри - нічого спеціально робити не потрібно. Досить буде однієї процедури калібрування за півроку. Якщо часто зарядка не досягає 100%, то краще проводити калібрування раз в місяць.

Правила використання: як зробити з батареї довгожителя

На закінчення - ще кілька рекомендацій, які допоможуть батареї працювати без збоїв:

  • дотримуйтесь температурний режим. Оптимальний для роботи ноута діапазон: від 15 до 35оС. Намагайтеся, щоб пристрій не знаходилося під відкритим сонцем - дуже велика ймовірність перегріву. Довге перебування на морозі теж позначається на літій-іонних батареях негативно. Якщо ви занесли лептоп з морозу, не вмикайте його відразу - дайте йому зігрітися до кімнатної температури;
  • уникайте попадання вологи всередину пристрою: конденсат, дощ або пролитий сік однаково згубні для батареї;
  • при покупці ноутбука простежте, щоб пристрій розпакували і перевірили при вас, а не зняли з вітрини. Вам же не потрібен акумулятор, який вже пропрацював невідомо скільки. До речі, купити батарею до лептопу Dell можна окремо і через інтернет.

Дотримуючись правил догляду за акумулятором, ви не тільки продовжите йому життя на кілька років, але і будете впевнені в безперебійній роботі ноутбука. Знайти спільну мову з технікою легко, потрібно всього лише уважно до неї ставитися!

Що робити в такій ситуації?
Як вона відбувається?
Ви ж пам'ятаєте, що ми розповідали раніше?

Дополнительная информация

rss
Карта