Як продовжити термін служби батареї ноутбука і планшета?

03 03.12.2011 23886

Один з основних параметрів роботи будь-якого мобільного пристрою - час їх автономної роботи, тобто роботи від акумуляторної батареї Один з основних параметрів роботи будь-якого мобільного пристрою - час їх автономної роботи, тобто роботи від акумуляторної батареї. Сучасніше ноутбуки можуть впевнено обходитися без розетки близько трьох годин, а деякі моделі навіть в кілька разів більше. У будь-якому випадку, для багатьох користувачів такими пристроями, чим довше цей пристрій зможе обходитися без підзарядки батареї - тим краще. Якщо «рідний» акумулятор пристрою не радує довгою роботою, то проблему можна вирішити, купивши спеціальний акумулятор підвищеної ємності. З іншого боку є способи продовжити роботу «рідний» батареї.
Для початку давайте розглянемо базові принципи застосування акумуляторів, щоб зуміти отримати максимальний виграш у часі роботи портативних пристроїв.

Не будемо згадувати метал-гидридні акумулятори, так як їх часи пішли в минуле. Нинішні акумулятори для мобільних електронних пристроїв, як правило, літій-іонні і літій-полімерні. Один з головних їхніх плюсів - відсутність «ефекту пам'яті», що дозволяє заряджати такі акумулятори, не чекаючи зниження заряду до нуля. Навпаки, цього якраз і не можна робити. Повний розряд шкідливий для літій-іонних акумуляторів, тому бажано ставити ноутбук на підзарядку, при падінні заряду до 10-20%. Для зарядки акумулятора лептопа, потрібно приблизно дві години, але, на саме справі, це лише перший етап, після якого починається «доведення», яка триває від трьох до шести годин, в процесі якої додається ще близько 30% ємності акумулятора. У підсумку загальний час заряду ноутбука триває від п'яти до восьми годин, в залежності від ємності акумулятора і характеристик блоку живлення. Не будемо згадувати метал-гидридні акумулятори, так як їх часи пішли в минуле Все це відноситься і до планшетів. Правда, для них всі ці рекомендації бажано виконувати акуратніше і ретельніше, тому, що заміна акумулятора в планшеті - процедура не така вже й проста.

З усього сказаного не потрібно робити висновок, що ноутбук або планшет потрібно постійно тримати на зарядці. Потрібно знати, що тривала повна зарядка також шкідлива для акумулятора. Час від часу потрібно дати йому можливість розрядиться.

Пам'ятайте - акумулятора вистачатиме «любить» перегрівання. Захищайте мобільний пристрій від впливу прямих сонячних променів, не переносите в сумці працює планшет або ноутбук, тим більше, якщо на них запущені ресурсомісткі програми.

Тепер поговоримо про зв'язок «заліза» ноутбука і його акумулятора. Справа в тому, що навіть новий і повністю заряджений акумулятор швидко розрядиться, якщо апаратна частина ноутбука налаштована нераціонально. Наприклад, самий «жадібний» до споживання енергії елемент ноутбука - це дисплей. Він може споживати до половини запасеної акумулятором енергії. Оптимальним вирішенням проблеми може бути зниження до мінімального прийнятного рівня підсвічування дисплея. Чимало енергії споживає і відеокарта, а також процесор. Як правило, в режимі зниженої завантаження ці пристрої автоматично переходять на знижені робочі частоти, але, можна відкоригувати цей параметр і вручну, через «панель управління». Знаходимо пункт «електроенергія» і встановлюємо там режим «економія енергії». Не користуйтеся без потреби дисковим приводом, і відключайте бездротовий адаптер, якщо він не потрібен.

Що стосується планшетів, то часто вони забезпечені сенсорами освітленості, завдяки якому можуть автоматично змінювати яскравість в залежності від освітленості робочого місця. Для економії заряду акумулятора є сенс налаштувати яскравість вручну, виставивши мінімальний її рівень.

Для зниження споживання енергії процесором важливо відключити всі непотрібні програми і процеси, які можуть працювати у фоновому режимі. Якщо не потрібно підключення до Інтернету, то бажано відключити роботу антивірусних програм, брандмауерів, менеджерів закачувань і інших мережевих програм. Також можна розвантажити процесор через включення спрощеної теми, наприклад «Класична», або «Спрощений стиль».

Іноді для планшетів не завжди допомагає просте відключення додатків, запущених у фоновому режимі, оскільки для деяких програм передбачений автоматичний перезапуск. Допомогти можуть спеціальні утиліти для завантаження програм з оперативної пам'яті. Також є утиліти, які допомагають мінімізувати споживання енергії, шляхом прогнозування тривалості роботи пристрою при виконанні того чи іншого завдання.

PS Якщо у вас виникли проблеми з технікою, звертайтеся в наш комп'ютерний сервіс , Або замовте виїзд комп'ютерного майстра .

Додати коментар

Дополнительная информация

rss
Карта