Як вибрати mp3-плеєр: приклади вдалих моделей

  1. Тип плеєра
  2. Обсяг пам'яті
  3. дисплей
  4. формати
  5. Джерело живлення
  6. Габарити і вага
  7. інтерфейс
  8. Додаткові функції

Оновлене 22.01.2018. Стаття актуальна на весь 2018 рік.
Кожен любитель музики рано чи пізно приходить до рішення про покупку плеєра. Так, слухати можна і на телефоні, з цього все починають, але дуже часто його потужності не вистачає для комфортного використання в метро або маршрутці, а якість звучання залишає бажати кращого. Окремий пристрій для музики - це дуже зручно, його заряду вистачає на довше, якість звуку вище ніж в телефоні, він підтримує більше форматів і так далі. Як вибрати mp3 плеєр, щоб він відповідав всім цим якостям і не підвів? Давайте розберемося.

Тип плеєра

Насправді, розділити пристрої на типи можна за різними критеріями, але з mp3-плеєрами прийнято відрізняти HDD-плеєри та Flash-плеєри. Як не складно здогадатися, перший тип використовує в якості пристрою зберігання маленький жорсткий диск, а другий тип - Flash накопичувач, як в звичайних USB флешках.

Жорсткий диск має набагато більший обсяг, але коштує дорожче, складніше влаштований і менш надійний. Через це вони менш поширені, а на поточний момент і зовсім практично пішли з прилавків магазинів. Як приклад можна привести хіба що Apple iPod classic 3 160Gb , Який ще можна зустріти в продажу.
Жорсткий диск має набагато більший обсяг, але коштує дорожче, складніше влаштований і менш надійний
mp3-плеєри з флеш пам'яттю практично повністю витіснили інші і пов'язано це з тим, що їх виробництво обходиться дешевше, вони простіше у виготовленні і надійніше в використанні. При цьому, максимальний обсяг вже давно перевалив за 100 Гб. Таким чином, саме такий тип пристрою ми можемо рекомендувати до покупки. Переходимо до таких опцій.

Обсяг пам'яті

MP3-плеєр з флеш-пам'яттю відрізняється своєю компактність і тривалістю роботи. До того ж, їм абсолютно не страшні різні падіння. Типовими прикладами таких девайсів : Transcend MP330 8Gb і Sony NWZ-E583. Їх обсяг 8 і 4 Гб відповідно. Цього цілком вистачить для невеликої колекції улюблених треків.

Пристрої з вбудованим жорстким диском разюче відрізняються: вони більші і трохи важче. Обсяг їх вбудованої пам'яті більш 100 ГБ. Чи доцільно купувати mp3-плеєр, на який можна записати кілька десятків тисяч пісень? Так, якщо ви меломан і качаєте повні дискографії улюблених груп, які мають великий розмір. Інакше, вам цілком вистачить 8 або максимум 16 Гб пам'яті.

Давайте порахуємо. Візьмемо середній розмір mp3 пісні за 5 Мб, а також не забудемо відняти приблизно 10% пам'яті на системні файли плеєра і отримаємо наступне:

Обсяг: 4Gb 8Gb 16Gb 32Gb 64Gb 128Gb Кількість пісень: 900 1800 3600 7200 14400 28800

дисплей

Коли ви вибираєте mp3-плеєр, то варто звертати особливу увагу на його екран. Він може бути сенсорним і простим. А може взагалі бути відсутнім. Але якщо екрану немає, це не означає, що плеєр поганий, просто він йому не потрібен, так як ергономіка і управління настільки прості, що досить лише кнопок. Наприклад, це стосується Apple iPod shuffle 4 , Хоч він і випущений вже кілька років тому, але з тих пір тільки дорожчав, так як є дуже вдалою моделлю, надійної, в тому числі і через відсутність екрана.

Що стосується пристроїв з дисплеєм, то тут потрібно дивитися на його розміри і дозвіл. Буває так, що екран тільки заважає, так як він настільки малий, що потрапити пальцем в трек або елемент керування просто нереально. Добре, коли відображається лише список треків, а кнопки є фізичними.
Що стосується пристроїв з дисплеєм, то тут потрібно дивитися на його розміри і дозвіл

формати

Що стосується цього пункту, то тут все досить просто. Спочатку, коли пісня записується в студії, вона має дуже великий розмір і найвищу якість звучання. Для простих слухачів такі розміри не потрібні, так як це накладно, рівно як і портативні пристрої і мініатюрні навушники не зможуть розкрити всю красу звуку. Тут на допомогу приходить стиснення, яке ділиться на:

  • стиснення з втратами;
  • стиснення без втрат.

Залежно від цього застосовуються різні алгоритми і виходять відповідні формати файлів, які повинні підтримуватися плеєром. Без втрат йдуть ALAC, APE, FLAC і інші. Природно, вони важать в 2-3 рази більше, ніж потиск з втратами, такі як WAV, MP3, AAC. Які конкретно формати підтримуються тим чи іншим плеєром написано в його характеристиках, наприклад, на Яндекс Маркеті. Обов'язково ознайомтеся з ними перед покупкою, а також почитайте відгуки.

Джерело живлення

Як і будь-якого пристрою, плеєра потрібно звідкись брати енергію. Тут є кілька варіантів:

  • знімні акумулятори, які можна заряджати від мережі;
  • вбудований акумулятор, також заряджається від мережі;
  • прості батарейки AA (пальчикові) або AAA (мізинчикові).

Як же вибрати краще? Насправді, все досить неоднозначно. Вбудовані акумулятори займають мало місця, можуть мати досить велику ємність і великий термін служби без підзарядки, зате якщо він вийде з ладу, то доведеться міняти весь mp3-плеєр. Знімні акумулятори можна заряджати від мережі і, в разі необхідності, замінити, це дуже зручно. Однак, в дорозі не завжди є можливість підключитися до мережі. А ось прості батарейки в дорозі будуть більш варіантом.

Ми б рекомендували пристрої з вбудованими акумуляторами. Зазвичай саме вони мають найбільшу ємність, якої вистачає на 50-100 годин прослуховування музики на середній гучності.

Габарити і вага

Музичні плеєри сьогодні досить компактні, але якщо ви хочете великий екран, щоб дивитися відео і фотографії (і навіть грати в ігри), то тут розміри, відповідно, збільшуються. так, Apple iPod touch 5 має сенсорний екран 4 дюйма, вага 88 грам. Але це вже не просто mp3-плеєр, а цілий медіа центр. Такі можливості будуть затребувані, наприклад, в дорозі, щоб відволіктися і вбити час. Але він зовсім не підходить любителям спорту.

Набагато більш зручними є мініатюрні плеєри, наприклад, з кліпсою для кріплення на одязі. Так, пристрій не потрібно буде тримати в руках при занятті спортом (найчастіше музику слухають під час бігу). Хорошим варіантом тут може стати SanDisk Clip Sport , Яка є наступницею популярної Sansa Clip + стала хітом свого часу.
Набагато більш зручними є мініатюрні плеєри, наприклад, з кліпсою для кріплення на одязі

інтерфейс

Підключення до комп'ютера зазвичай здійснюється через USB, miniUSB, microUSB або свої роз'єми. Небезпека покупки плеєра з нестандартним підключенням в тому, що якщо перехідник, який поставляється в комплекті з пристроєм, загубиться або вийде з ладу, то можна залишитися зовсім без можливості скинути нові пісні на плеєр.

Додаткові функції

Майже всі мп3 плеєри оснащені FM-радіо. Якщо записані пісні та відеокліпи почнуть набридати, ви завжди зможете послухати радіо і трохи відволіктися. За допомогою Wi-Fi забезпечить бездротовий доступ в інтернет на дуже високих швидкостях. Це дуже зручно, адже ви отримуєте можливість завантажувати улюблені композиції відразу в MP3-плеєр не користуючись комп'ютером.
У багатьох плеєрах вкрай корисною виявиться функція диктофона, що дозволяє записувати наради або лекції.

Ось в принципі і все, що можна сказати з питання «як вибрати mp3-плеєр». Тепер ви і самі зможете давати осмислені поради своїм друзям і знайомим.

Як вибрати mp3 плеєр, щоб він відповідав всім цим якостям і не підвів?
Чи доцільно купувати mp3-плеєр, на який можна записати кілька десятків тисяч пісень?
Як же вибрати краще?

Дополнительная информация

rss
Карта