- особливості бізнесу
- Переваги консалтингу, як бізнесу
- недоліки:
- Кредитний консалтинг
- управлінський консалтинг
- Консалтинг малого бізнесу
- Реєстрація
- Щоб зареєструвати фірму, потрібно зібрати наступні документи
- Місцезнаходження та офіс
- устаткування
- персонал
- Просування бізнесу і рівень конкуренції
- рентабельність бізнесу
- Для цього існує кілька шляхів:
- висновки
Власне консалтингове агентство - це можливість відкрити свою справу з мінімальними початковими вкладеннями . Багато хто чув про такий бізнес, але далеко не кожен розуміє його суть. А адже це досить перспективний і прибуткова справа. Консалтингові послуги що це - спробуємо розібратися в даній статті.
особливості бізнесу
Будь-який, навіть самої розкрученої і продуктивної компанії, періодично доводиться звертатися за допомогою до професіоналів, тобто до справжнім висококваліфікованим фахівцям. Досвідчені співробітники консалтингових компаній надають клієнтам на платній основі консультаційні послуги, які допомагають клієнту оптимізувати його бізнес.
В першу чергу вони аналізують проблему, після чого роблять певні висновки. На основі отриманих даних професіонали складають план дій, які дозволять впоратися зі складною ситуацією. Послуги консалтингової компанії досить затребувані в наш час, тому такий бізнес можна сміливо назвати прибутковим і перспективним.
Переваги консалтингу, як бізнесу
- Невеликі початкові вкладення. Щоб отримати перший прибуток з цього виду діяльності, досить мати телефон і комп'ютер з доступом до інтернету.
- У цьому бізнесі можна працювати без спеціальної освіти. Щоб приступити до роботи, достатньо навчитися складати комерційні пропозиції і проводити маркетинговий аналіз;
- надаючи послуги , Ви зможете зростати професійно. Далеко не кожна робота за наймом надає таку можливість;
Бізнес в області консалтингу дозволить вам створити імідж успішної людини. Навіть якщо ви колись змініть напрямок діяльності, все одно залишитеся професіоналом в очах клієнтів.
недоліки:
- Велике психологічне навантаження;
- Робота з проблемними клієнтами.
- Основні напрямки і види консалтингу
Консалтингова компанія може надавати різні послуги. Серед них слід виділити найбільш перспективні і затребувані напрями:
Кредитний консалтинг
Важко знайти таку компанію, яка за весь час своєї діяльності жодного разу не скористалася кредитами . В таких фінансових вливаннях часом потребують навіть економічно стійкі фірми. Щоб розширювати бізнес, необхідно мати для цього кошти. Вилучати їх з обороту невигідно, тому багато компаній звертаються до грамотним консультантам в області кредитування;
управлінський консалтинг
Будь-яка справа не може розвиватися і отримувати прибуток без грамотного керівництва. Надання консалтингових послуг у цьому напрямі дозволяє вирішити безліч проблем;
Консалтинг малого бізнесу
Невеликі компанії, які мають обмежені фінансові можливості, часто звертаються за допомогою до грамотних фахівців. Утримувати досвідчених консультантів в штаті занадто накладно, тому консалтингові послуги бізнесу, який знаходиться на стадії розвитку, як правило, надають сторонні фахівці. Завдяки їх роботі, прибуток підприємства починає рости, тому робота професіоналів швидко окупається;
В цілому сфера консалтингових послуг включає в себе безліч різних напрямків.
Реєстрація
Перед тим як відкрити консалтингову фірму, потрібно зібрати статутний капітал розміром 100 МРОТ. Це обов'язкова умова, без виконання якого ви не зможете приступити до роботи. Крім того, вам знадобиться банківський рахунок.
Після цього слід зареєструвати фірму в Єдиному центрі і призначити генерального директора. Також важливо вибрати унікальну назву для новоствореного підприємства. Перевірити його індивідуальність можна в спеціальному реєстрі.
Підтвердження про реєстрацію ви отримаєте протягом 10 днів. Після цього можна орендувати юридичну адресу. Це обійдеться в 6-6,5 тис. Рублів за рік.
Щоб зареєструвати фірму, потрібно зібрати наступні документи
- Установчий договір;
- Статут компанії;
- Підпис заявника (завірена нотаріусом);
- Квитанція про оплату держмита (2,1-2,5 тис. Рублів);
- Заява.
Якщо ви звернетеся за допомогою до фахівців, організація консалтингової фірми не займе у вас багато часу.
Місцезнаходження та офіс
Для організації консалтингових послуг не знадобиться велика офісне приміщення. Оренда дорогого офісу - це недоцільна трата грошей.
У приміщенні повинна бути обладнана окрема кімната, в якій співробітники компанії будуть працювати з клієнтами. Крім того, вам знадобиться місце для зберігання інформації і документів. Ще одну кімнату слід обладнати під кабінет керівника. Наявність такого приміщення буде свідчити про серйозність і солідність вашої компанії.
Бажано зняти офіс в центрі міста в якомусь сучасному діловому центрі, де зосереджені багато великих фірм.
устаткування
Для роботи в області консалтингу вам не доведеться купувати спеціальне обладнання. Досить придбати меблі, комп'ютери та оргтехніку.
Оскільки ви будете працювати з клієнтами в офісі, цей важливий момент не варто випускати з уваги. Якщо у вас немає грошей, щоб купити стильні меблі, її можна взяти в оренду. Це обійдеться вам набагато дешевше. А ось на покупку комп'ютерів доведеться виділити власні кошти.
персонал
До вибору співробітників для агентства потрібно поставитися серйозно і відповідально. Розкрутити цей бізнес можна різними способами, але найефективніший з них - це грамотний кваліфікований персонал, який має досвід роботи в даному напрямку.
Підбирати співробітників можна за допомогою оголошень у ЗМІ. Але для цього вам доведеться витратити чимало часу. Багато починаючі підприємці звертаються за допомогою в спеціальні агентства. Вони беруть за свою роботу невеликі комісійні, але при цьому показують досить якісний результат.
На етапі становлення не варто обіцяти співробітникам високу зарплату. Це може стати причиною вашого банкрутства через кілька місяців після відкриття бізнесу. Згодом, якщо справи підуть успішно, зарплату можна додати.
Просування бізнесу і рівень конкуренції
У консалтинговому бізнесі спостерігається високий рівень конкуренції. У наш час пропозиції надходять на ринок набагато швидше, ніж вони можуть знадобитися споживачам. Тому, щоб ваша справа розвивалося, потрібно не тільки розробити грамотний бізнес план консалтингової компанії, але і створити сайт в інтернеті. На ньому потрібно викласти повну інформацію про вашу компанію, а також перелік послуг.
Не забувайте постійно займатися просуванням ресурсу, щоб він знаходився в ТОП-10 пошукових запитів. Можна також використовувати вигідне місце розташування офісу та рекламу в ЗМІ.
рентабельність бізнесу
Щоб бізнес був успішним, потрібно напрацювати велику клієнтську базу.
Для цього існує кілька шляхів:
- Договору з початківцями компаніями;
- Висока компетентність;
- Надання додаткових послуг, які не пропонують конкуренти;
- Розвиток певного сегмента ринку;
- Якщо ви візьмете кваліфікованих співробітників і грамотно побудуєте рекламну кампанію, початкові вкладення окупляться за 3-4 місяці. Рентабельність такого бізнесу досить висока.
Фінансові вкладення
Перед тим як відкрити консалтингову компанію, необхідно грамотно підрахувати всі витрати:
- Статутний капітал і реєстрація - 15 тис. Рублів;
- Розробка і просування сайту - 30 тис. Рублів і більше;
- Логотип, візитки, друк - від 10 тис. Рублів;
- Офісні меблі і комп'ютери - від 3 тис. Доларів;
- Оренда приміщення і комунальні платежі - від 20 тис. Рублів і більше в залежності від місця розташування;
- Телефон та інтернет - 5 тис. Рублів.
На відкриття невеликої фірми доведеться витратити 6-7 тис. Доларів. Також не забудьте про заробітну плату співробітників, вона не входить в цю суму.
висновки
Консалтинг - це перспективний напрям, який приносить гарний прибуток. Складіть грамотний бізнес план консалтингової фірми і строго дотримуйтеся всіх його пунктів. Це допоможе правильно побудувати діяльність компанії і приведе її до успіху. Така робота є дохідної як в нашій країні, так і за кордоном.