Як налаштувати CAPTCHA на сайті під керуванням CMS Joomla 3

В попередній статті про налаштування Joomla розглядалася загальна для всього сайту група налаштувань. Одна з налаштувань встановлює тип CAPTCHA на сайті. Але без деяких маніпуляцій зробити це не вийде. У цій статті описується включення і налаштування CAPTCHA на сайті під керуванням Joomla 3.

Що таке CAPTCHA? CAPTCHA це абревіатура, що розшифровується як Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart. Що перекладається як «Повністю автоматизований публічний тест Тьюринга для розрізнення комп'ютерів і людей». CAPTCHA, дозволяє відокремлювати дії людей від дій роботів, запобігає автоматичні реєстрації на сайті, автоматичну же відправку повідомлень і т. Д.

Багато користувачів Інтернет часто стикаються з цією перевіркою. CAPTCHA являє собою форму, в якій треба зробити якусь дію. Наприклад, ввести символи, зображені на картинці, або вирішити простий арифметичний приклад, або з частин скласти зображення, або правильно відповісти на загальновідомий питання.

В Joomla вбудована CAPTCHA з'явилася у версії 2.5, а до цього вона поставлялася окремими розширеннями або в складі розширень. У світі існує кілька різновидів тесту Тьюринга, в Joomla використовується reCAPTCHA. ReCAPTCHA - система, розроблена в університеті Карнегі - Меллон. Її перша версія заснована на розпізнаванні фрагментів відсканованого тексту. Дуже зручно, reCAPTCHA допомагає боротися зі спамом і одночасно допомагає оцифрування книг, газет і старих радіо-шоу.

Але ми буде налаштовувати більш сучасну версію.

За замовчуванням CAPTCHA в Joomla вимкнена. У системному меню вибираємо «Розширення», а потім «Менеджер плагінів». У лівій частині вікна менеджера плагінів знаходиться фільтр. Для відбору вибираємо поле «Вибір типу», а в ньому вибираємо captcha.

У списку доступний тільки один плагін. Кількома за назвою плагіна, тим самим відкриваючи його для редагування.

Спочатку вибираємо версію. Доступні версії 1.0 і 2.0. Розробники рекомендують версію 2.0. Попередня версія reCAPTCHA залишена для сумісності. Т. е. Щоб зберігся функціонал при переході з Joomla 2.5 на Joomla 3.x. Як працює reCAPTCHA версії 1.0 можна прочитати в статті « Налаштування CAPTCHA в Joomla 2.5 ».

Тепер потрібно заповнити обов'язкові поля «Публічний ключ» і «Приватний ключ». Але спочатку потрібно отримати ці ключі. Для цього переходимо по посиланню на сайт Google і натискаємо на кнопці «Get reCAPTCHA». Буде потрібно авторизація. Ті, у кого є єдина обліковий запис Google, авторизуються зі своїми обліковими даними, ті, у кого такий облікового запису немає, спочатку реєструються.

Після авторизації реєструємо свій сайт.

Пишемо назву, вводимо домен . Для локального хостингу вказуємо домен localhost. Надалі, після того, як сайт буде перенесений на «бойовий» хостинг треба буде відредагувати цей запис, додавши в новому рядку домен сайту або пройти нову реєстрацію. Якщо встановити опцію «Отримувати сповіщення про цей сайт», то в разі виникнення проблем (настройки, підозрілий трафік) будуть приходити сповіщення на адресу електронної пошти.

Після кліка на кнопці «Реєстрація», відкриється вікно зареєстрованого сайту.

А ось і наші ключі. Копіюємо значення поля «Секретний ключ» в поле «Приватний ключ» в плагіні reCAPTCHA, а поле «Ключ» в поле «Публічний ключ».

Після цього, при бажанні можна змінити стиль відображення reCAPTCHA на той, який більше подобається - Dark або Light.

Потім в правій частині плагіна міняємо стан з «Відключено» на «Включено» і натискаємо на кнопку «Зберегти і закрити».

Тепер переходимо до загальних налаштувань сайту. В поле «CAPTCHA (за замовчуванням)» вибираємо єдине значення «CAPTCHA - reCAPTCHA». Зберігаємо налаштування і перевіряємо роботу.

Для перевірки у фронтальній частині сайту в блоці «Вхід на сайт» натискаємо на посилання "Реєстрація".

Як бачимо все працює.

У наступній статті ми продовжимо знайомство з настройками Joomla 3, розглянемо загальні настройки, згруповані на вкладках «Система» і «Сервер» .

Про автора:

Мене звати   Андрій Золкін Мене звати Андрій Золкін . З більш, ніж п'ятнадцяти років роботи в сфері інформаційних технологій, десять років працюю з системами, що базуються на відкритому вихідному коді. На сторінках сайту Aitishnik.Ru веду блоги по CMC Joomla і Debian GNU / Linux.

Ще статті про Joomla 3

Дополнительная информация

rss
Карта