- Відмінності безкоштовних посилань від покупних
- Природність посилань і природність посилального профілю
- Аналіз посилального профілю конкурентів
- Вимоги до безкоштовних посилань
- Де безкоштовно розмістити посилання?
- Соціальні мережі
- сайти відгуків
- Каталоги компаній і організацій
- Тематичні блоги
- Форуми
- гостьові пости
- Q & A сайти
- YouTube
- дошки оголошень
- висновки
На дворі 2018 рік, але все ще не вщухають суперечки про необхідність нарощування посилальної маси. Хтось каже, що посилання не працюють і не враховуються пошуковими системами, а хтось вважає, що тільки з їх допомогою можна прописатися в топ пошукової видачі.
Істина ж десь по середині - посилання працюють, але їх вплив знизилося і було розведено новими факторами ранжування. При цьому пошукові системи постійно вдосконалюють алгоритми, що змінило правила гри і буквально змусило оптимізаторів відмовитися від прогонів і низькоякісних орендних і вічних посилань на користь більш природних розміщень.
Відмінності безкоштовних посилань від покупних
Крім платних, існують також безкоштовні посилання. Вони мають ряд особливостей і переваг.
- природність
Найважливіший пункт. Очевидно, що покупні посилання в більшості своїй «неприродні» - власники ресурсу розміщують матеріал тільки за оплату. Так, можуть бути «півтони», і не всі платні розміщення погані, але якщо взяти усереднені показники, то безкоштовні посилання будуть набагато більш органічними в очах пошукових систем і відвідувачів.
- економія
Хороші покупні посилання коштують дорого. Розміщуючи ж безкоштовні посилання на сайті-донора, ви не платите гроші за саме розміщення. Максимум, що можна буде записати до витрат - це час і, в деяких випадках, контент.
- складність отримання
Це і плюс і мінус одночасно, оскільки складність і трудомісткість процесу відбиває бажання у конкурентів отримати подібну посилання. У той же час доведеться попрацювати, щоб безкоштовно залишити посилання на трастовим ресурсі.
Природність посилань і природність посилального профілю
Ми вже кілька разів використовували поняття природності посилань, але що це означає?
Природні посилання - це беклінки, які доречні в контексті вживання і несуть користь для користувача
Природний контрольний профіль - це сукупність зовнішніх посилань, які посилаються на ваш сайт і складаються переважно з природних посилань.
Звичайно, платні посилання теж можуть носити природний характер, але це швидше виняток з правил.
Природність відіграє основну роль у формуванні якісної посилальної маси. Пов'язано це з тим, що пошукові системи ведуть активну боротьбу за релевантність видачі і планомірно викорінюють можливість маніпулювання нею. Раніше велика кількість посилань апріорі сприймалося як позитивний фактор, сьогодні фокус змістився на якість посилань. При цьому якість досягається тільки шляхом переходу на природні розміщення.
Аналіз посилального профілю конкурентів
Одне з перших дій, яке потрібно зробити - це провести аналіз посилального профілю конкурентів.
Аналіз посилального профілю дозволить дізнатися:
- кількість беклінків конкурентів,
- якість беклінків,
- пропорції анкорний / безанкорние посилань і багато іншого,
- знайти конкретні майданчики, де можна розміститися.
Отримані дані можна використовувати для формування стратегії нарощування посилальної маси проекту.
Для вивчення поточного посилального стану ваших конкурентів можна використовувати Ahrefs , MOZ , Serpstat і ін. Ці платні сервіси абсолютно виправдовують свою вартість і дають велику кількість корисної інформації.
Вимоги до безкоштовних посилань
Не кожна безкоштовна посилання хороша. Масовий спам безкоштовними посиланнями - це тупиковий шлях, який нічим не кращий за бездумного платного розміщення.
Прикладіть зусилля, адже в підборі донорів немає нічого надскладного - досить логічно фільтрувати майданчики і дотримуватися деяких основних правил якісних посилань.
Природний якісний беклінк повинен бути:
- тематичним - розміщуватися на сайті, який близький за тематикою до вашого, і / або вирішувати питання, який піднімається в публікації / статті;
- авторитетним - посилання з вікового трастового ресурсу, бажано з низькою заспамленності;
- помітним - посилання повинна бути явною і перебувати в основний тематичної частини (не в футере або сайдбарі!)
І не забудьте, він повинен індексуватися! Для отримання ваги від сайту-донора необхідно, щоб посилання була відкрита для пошуковика і не мала параметра rel = "nofollow».
Де безкоштовно розмістити посилання?
Тепер докладніше розберемо способи розміщення безкоштовних посилань.
Соціальні мережі
По-перше, це профілі соціальних мереж. Майже всі популярні соцмережі дозволяють залишити посилання на свій сайт, і не варто цим нехтувати. Особливо важливо створити співтовариства в топ-5 соціальних мережах - «Вконтакте», Facebook, Google+, Twitter і Instagram.
По-друге, можна робити цікавий, який втягує контент, який репоста - це теж додаткові посилання і згадки в соціальних мережах.
сайти відгуків
Як і у випадку з соціальними мережами, тут нас скоріше цікавить репутація компанії, але і посилання ми можемо отримати, при цьому досить трастові, тому не можна пройти повз популярних сайтів отзовіков, серед яких можна виділити iRecommend , Otzovik , Flamp , Yell і десяток інших більш дрібних.
Ймовірно, знайдуться нішеві сайти відгуків саме з вашої тематики, які також можна використовувати в якості розміщення безкоштовної посилання.
Каталоги компаній і організацій
Бувалі оптимізатори можуть скептично поставитися до такого способу нарощування посилальної маси. Все-таки часи прогонів по базах каталогів канули в лету і зараз можуть принести швидше за шкоду, ніж користь. Але не поспішайте ставити хрест на цьому способі. Проблема прогонів була не в тому, що методика погана, а в тому, що упор робився на кількість.
Краще отримати 5-10 хороших трастових беклінков, ніж залишити сотню чи тисячу посилань на «лінкопомойках». Тому ніяких сервісів і автоматизацій, шукаємо каталоги строго в ручному режимі.
Головне, перед розміщенням оцінити загальний стан каталогу - перевірити заспамленності і інші показники надійності домену.
Тематичні блоги
Для будь-якої тематики існують десятки і сотні блогів. Вони все ведуться приблизно в одному стилі і, як правило, під кожною статтею є можливість залишати коментарі разом з посиланням на свій сайт. Ви пишете змістовний коментар по темі статті і даєте посилання або в самому відповіді, або в спеціально відведеному полі.
Не забувайте про якість. Основна мета не просто залишити коментар з посиланням (така поведінка сприймається як спам і не залишається без наслідків), але вникнути в суть розповіді й справді спробувати допомогти аудиторії своїм коментарем, тоді ваша посилання не просто залишиться на тривалий період, але ще і приверне цільову аудиторію на сайт.
Форуми
За великим рахунком, принцип взаємодії з форумами дуже схожий на описаний вище спосіб роботи з тематичними блогами. Основне завдання знайти близькі по тематиці форуми або гілки на форумах, де обговорюються проблеми і піднімаються питання, в яких ви компетентні і можете висловити експертну думку.
Посилання можна буде розмістити в підпису, профайлі або ж в самому коментарі, але його зміст повинен виправдовувати посилання, щоб модератори не вважали її за спам і недоречну рекламу.
гостьові пости
Принцип простий: пишемо якісний контент і пропонуємо онлайн-журналів та інших тематичних сайтах розмістити нашу статтю, де, звичайно ж, буде посилання на наш сайт.
Звучить просто, але на ділі є свої нюанси. Хороший ресурс не опублікує неякісний контент. Скажімо прямо, на ресурсах на кшталт Хабра , VC , Приживається тільки дуже хороший контент. Доведеться постаратися і написати щось дійсно цікаве і корисне, щоб отримати можливість публікації на цих сайтах.
зрозуміло, є й інші ресурси , Траст і авторитет яких менше, але і розміститися там простіше. Найкраще буде пошукати подібні сайти по вашій тематиці самостійно і зв'язатися з відділом PR або адміністрацією, щоб домовитися про безкоштовну публікацію. Радимо дізнаватися заздалегідь про можливість розміщення посилання і про те, як вона буде виглядати.
Q & A сайти
Сайти питань і відповідей, і найпопулярніший з них в російськомовному сегменті - «Відповіді Mail.ru». На подібних сайтах люди задають питання на самі різні теми в пошуках відповіді. Тому шукаємо питання по нашій тематиці і відповідаємо на них, по можливості з посиланням. Механіка схожа на роботу з форумами та блогами - важливо, щоб відповідь ніс користь, тоді є ймовірність не просто залишити посилання, але і отримати переходи на сайт.
YouTube
Хороша і сучасна ідея - створити канал, навіть якщо пряме використання відеоконтенту НЕ мається на увазі. В описі каналу і в описах під кожним відео можна залишати клікабельно посилання на сайт.
дошки оголошень
Якщо ви займаєтеся продажем товарів або послуг, то, найімовірніше, можете обзавестися акаунтами на популярних дошках оголошень на кшталт «Дзиґи», «Авіто» або OLX. Створюючи оголошення про ваші продукти, можна додавати посилання на сайт з пропозицією вивчити інші варіації і опції.
Знову-таки, крім посилань, є можливість отримати зацікавлений у вашому продукті трафік.
висновки
Ми розглянули найочевидніші і доступні кожному способи розміщення безкоштовних посилань.
Подібні беклінки не є панацеєю і гарантією отримання топ-місць по вашим запитам, але вони дуже гармонійно розбавлять контрольний профіль і додадуть йому природності. Це дозволить вам дещо збільшити кількість платних посилань без яких би то не було санкцій з боку пошукових систем і ризиків для сайту. Крім того, багато хто з описаних способів не просто дадуть можливість отримати посилання з трастового ресурсу, а й здатні привести цільовий трафік.
Пам'ятайте: зростання кількості зворотних посилань повинен бути планомірним і поступовим (це справедливо для платних і для безкоштовних посилань), без різких стрибків, що може свідчити про штучне нарощування посилальної маси. Найкраще скласти план, в якому будуть відображатися всі поточні і заплановані завдання в рамках роботи з посилальною масою.
Комбінуйте безкоштовні і платні розміщення, домагайтеся поліпшення природності профілю, і ви обов'язково побачите результати у вигляді зростання позицій і, відповідно, трафіку.
Де безкоштовно розмістити посилання?