- Для кого Ви будете писати статті на блог
- Використовуйте слова з пошукової системи
- Пишіть цікаві і корисні статті на блог
- Створіть привабливий заголовок
- Використовуйте в статтях підзаголовки, фотографії та відео
- Залізні правила для написання та оформлення статей на блозі
- висновок
Щоб блог відвідували тисячі людей в день або в місяць, потрібно писати статті. Причому статті повинні бути цікавими, унікальними і корисними для користувачів. Перед початківцям блогером завжди постає питання, як писати статті для блогу, які будуть читати тисячі людей?
Більшість блогерів пишуть на одні і ті ж теми і використовують одні і ті ж стилі, і вони, як правило, зливаються один з одним. Якщо Ви хочете, щоб Вас помітили, то Ви повинні робити не як всі.
Ви повинні навчитися правильно писати статті для блогу. Писати цікаві заголовки, використовувати привабливі візуальні ефекти (фото, відео, таблиці, скріншоти), оволодіти мистецтвом просування.
Для кого Ви будете писати статті на блог
Перш ніж почати писати статті, Ви повинні зрозуміти для кого вони будуть призначені. Вам потрібно визначити свою цільову аудиторію і зрозуміти їх наміри. Якщо Ви не знаєте, для кого призначені статті, то блог зазнає невдачі.
Алгоритми пошукової системи дуже складні, пройшли ті часи, коли було досить написати кілька ключових слів, і текст потрапляв на перші місця видачі. Правильний підбір ключових слів залишається важливим фактором, але не єдиним.
Припустимо, що Ви знаєте свою аудиторію. Тепер потрібно визначити їх болю і потреби. Коли у людини виникає проблема, він хоче її вирішити за допомогою запиту в Яндекс або Гугл.
Використовуйте слова з пошукової системи
У цьому нам допоможе сервіс вордстат . Подумайте, які запити може задавати Ваша цільова аудиторія . Наприклад, користувач ввів такі слова: "рецепт юшки".
Ми бачимо, що такий запит задають 58545 раз в місяць. Це дуже багато і можливо Ви подумаєте, що під ці ключові слова можна написати статтю на блог. Але краще "закопатися" і знайти більш конкретний пошуковий запит! Наприклад, "рецепт юшки з сьомги в домашніх умовах".
Ця фраза більш конкретна. Вона на 100% орієнтована на людину, яка хоче приготувати юшку з сьомги, не виходячи з дому! Так, у нього буде не такий великий показник частотності, але зате він цільової і за таким запитом менше конкурентів! Такі слова ще називають низькочастотними.
Увага! Дуже важливий момент. Після того, як Ви підібрали слова для майбутньої статті, потрібно зробити ще одну дію. Візьміть цю фразу і укладіть її в лапки і перед кожним словом поставте знак оклику. Наприклад, як показано на зображенні нижче.
Тепер дивитися треба не на загальний запит, а на той, який я підкреслив червоною лінією. У мене він показує 93 показу на місяць. Це хороший запит і можна писати статтю на цю тему.
Така комбінація дозволить визначити точне входження запиту. Якщо Ви будете бачити фрази, у яких запити менше 10 в місяць, то не беріть їх, відвідувачів вони Вам не приведуть. Або якщо фрази хороші, але у них мало запитів, прокопати тему глибше і зберіть групу запитів із загальною частотністю не менш 100, тобто 10 фраз по 10 точних запитів в місяць.
Завжди дивіться вглиб, шукайте додаткові фрази, які підійдуть за змістом до основного запиту. Використовуйте цей сервіс і проведіть свій "мозковий штурм". Використання низькочастотних слів в пошуковій стратегії є єдиним способом отримання органічного трафіку на блог.
Пишіть цікаві і корисні статті на блог
Ви визначили ключові фрази, тепер Ваше завдання написати таку статтю, щоб вона повністю закрила потреба відвідувача. Це означає, що відвідувач повинен знайти на Вашій статті всі відповіді на свої питання.
Він повинен прочитати її і стати або Вашим передплатником або клієнтом, або піти вирішувати свою потребу завдяки Вам, тому що стаття була цікавою і корисною. Він більше не повинен шукати відповідь на інших сайтах.
Якщо відвідувач продовжив пошуки на інших сайтах, то для пошукових систем, це сигнал про те, що Ваша стаття не повністю вирішує потребу і значить їй не місце на перших позиціях в пошуковій видачі.
Це означає, що в першу чергу пишіть статті для людей! Не намагайтеся обдурити пошукові системи, вони дуже розумні і дивляться на сотні факторів, в тому числі і на поведінковий.
Створіть привабливий заголовок
Щоб виділиться з натовпу інших блогерів, навчитеся створювати видатні заголовки! Перш ніж відвідувач потрапить на статтю Вашого блогу, йому належить зробити вибір серед інших блогів.
Якщо заголовок буде прісним і не привабливим - чи захочеться відвідувачам натискати на нього? Не багатьом. Ось кілька рекомендацій щодо складання заголовків.
Заголовок повинен складатися з 50 - 70 символів. У заголовку має бути ключове слово, за яким пишеться вся стаття. На малюнку видно, що блог під номером 1 і 3 використовують довгі заголовки і вони не влазять повністю. Блог під номером 2 складений добре.
Всі 3 блогу до основного ключовому запиту в заголовку додали і інші слова, що зробили їх унікальними і привабливішими. Подивіться, які заголовки у Ваших конкурентів і придумайте свій ще більш привабливішим.
Використовуйте в статтях підзаголовки, фотографії та відео
Згадайте, як Ви себе ведете, коли заходите на чийсь блог або сайт? Навряд чи Ви відразу ж приступаєте до прочитання статті. Швидше за все, Ви спочатку прокрутити всю сторінку то вниз, то вгору. Можливо, прочитаєте підзаголовок і якщо він Вас "зачепить", потім Ви зупиніться і подивіться картинки або відео.
Впізнаєте себе? Повірте Ви не єдина людина, який так робить. При написанні статті для блогу завжди використовуйте підзаголовки. У них повинна бути суть того, що буде розказано в тексті. Призначення заголовків і підзаголовків в тому, щоб спонукати користувача почати читати текст.
Якщо Ви витратили свій час і написали цікаву і корисну статтю, але не оформили її візуальними елементами, то її ніхто не читатиме.
У WordPress є хороший редактор оформлення тексту, використовуйте його в своїх цілях. Єдине - не зловживайте жирними і похилими шрифтами і не виділяйте жирним ключові слова.
Оформляйте тексти і шукайте свій стиль. Розбивайте текст на абзаци, щоб його було зручно читати, в тому числі і з мобільних телефонів.
Вставляйте картинки туди, де вони будуть доречні. Не полінуйтеся і знайдіть цікаве відео на YouTube і вставте до себе в статтю. Намагайтеся використовувати свої унікальні фотографії, якщо їх немає шукайте в картинках або на фотостоках.
Залізні правила для написання та оформлення статей на блозі
Тема H1 завжди повинен бути тільки 1 в статті! У тексті використовуйте підзаголовки H2, H3. Чи не обіцяйте в заголовках того, чого немає в статті, не обманюйте користувача.
Не треба в підзаголовки "пхати" ключові слова. Використовуйте їх в розведеною формі. Ваші статті не повинні містити граматичних помилок. Чи не "лийте воду" в своїх статтях, будьте конкретними.
Намагайтеся завжди прописувати до картинок атрибут alt. Alt - це альтернативний текст. Якщо картинка з якихось причин не буде доступний широкому, то користувач за допомогою цього тексту зможе зрозуміти всю суть і що було зображено на картинці.
Намагайтеся писати статті для блогу простою і доступною мовою. Не використовуйте складну термінологію. Ваше завдання написати такий текст, щоб було зрозуміло навіть школяреві і пенсіонеру, про що йде мова.
висновок
- Пишіть статті на блог в першу чергу для людей.
- Вивчайте свою цільову аудиторію і її потреби.
- Правильно підбирайте ключові слова.
- Заглиблюйтеся в саму суть питання, щоб дати вичерпну відповідь відвідувачеві.
- Ваші статті не повинні бути занадто маленькими.
- Пишіть унікальні і корисні статті.
- Якість статей завжди важливіша за кількість. Але намагайтеся вести свій блог на регулярній основі.
- Випускайте мінімум 2 статті в тиждень. В ідеалі потрібно виходити на одну статтю в день.
- Пишіть кожен день і Ваш рівень майстерності буде постійно вдосконалюватися!
Впізнаєте себе?