- Як нині справи?
- Вічні або тимчасові?
- Основні помилки при побудові посилань
- Критерії відбору якісних сайтів-донорів
- Дрібними кроками йдемо до успіху
- Принцип «природності» в анкорах
- А як же крауд-маркетинг?
- Що в підсумку
Автор статті - Олександр Небилиця
seo-специалист фрілансер, веде блог Вебсовети
«Посилання вже не працюють» - таку фразу вам вже напевно не раз доводилося чути останні роки два. Дійсно, з приходом таких алгоритмів пошукових систем як «Пінгвін» (Google) і «Минусинськ» (Яндекс), стратегія бездумної закупівлі посилань поступово відходить на задній план.
результати закупівлі посилань
Ваш ресурс протримається два-три тижні в ТОПі, а потім просто піде в небуття, схопивши один з фільтрів.
Чи означає це, що посилання вже не працюють? Ні.
Як і раніше, посилання з інших ресурсів є одним з найбільш значущих елементів в пошуковому просуванні, який вказує пошуковій системі на цінність інформації, розміщеної на конкретному сайті.
Скільки б не удосконалювалися алгоритми аналізу внутрішнього вмісту сайту, все одно найнадійніший показник - думка користувачів, які діляться цікавою і важливою інформацією за допомогою посилань на джерело.
У прес-релізі команди Wizard Sape , Був показаний цікавий графік аналізу великої кількості сайтів-клієнтів біржі Wizard Sape.
як зростає видимість сайтів
На графіку чітко простежується залежність видимості сайту в пошуковій видачі від кількості куплених посилань.
Як бачите, навіть тимчасові посилання, які вже багато хто вважає неефективними, все ще мають позитивний вплив на просування сайту, якщо правильно їх використовувати. Але про це ми поговоримо нижче.
Як нині справи?
Сьогодні пункт правил пошукових систем про природні посиланнях, поступово перестає бути декларативним і все більше впливає на успіх вашого сайту.
Що таке природна посилання в очах пошукової системи?
Щоб не було ілюзій, відразу скажу - немає чітких критеріїв «природності» посилання. Навіть керівництво пошукових систем заявляє, що у них немає точних маркерів, за якими можна певні посилання зарахувати до покупним або природним. так в одному з інтерв'ю Олександр Садовський з Яндекса заявив:
Грунтуючись на досвіді фахівців з оптимізації та заяв керівництва пошукових систем, можна скласти приблизний портрет природною посилання.
Природною можна назвати посилання, яка:
1) Знаходиться в основній частині контенту сторінки - в статті або замітки. 2) Чи вписується в контекст і є додатковим джерелом інформації для користувачів. 3) Знаходиться в тексті або знаходиться на сайті схожим за тематикою з ресурсом, на який вона вказує. 4) Чи не містить ключового слова в анкорі. 5) Посилання варто в новій статті і індексується перший раз разом зі сторінкою, де розміщена.
Чи достатньо того, щоб посилання була схожа на природну?
Звичайно, ні.
Інакше б все просували сайти за допомогою «природних» посилань на своїх блогах-одноденки.
Крім «природності», посилання повинне розташовуватися на якісному (як люблять говорити - авторитетному) ресурсі. Це не безглузде вимога. Тому що тільки якісний ресурс, який давно існує і поставляє корисну інформацію користувачам, може бути гарантом значущості сайту, на який він посилається.
Це все одно, що якби ви запитали ради з приводу будівництва будинку у досвідченого будівельника, який звів не один житловий квартал і у молодого студента будівельного університету. Чиїм раді ви б довірилися?
Вічні або тимчасові?
Друге питання, яке виникає у всіх, хто вирішив зайнятися SEO - яких посиланнях довіритися: вічним або тимчасовим?
Відразу скажу, що вічними посилання можна називати тільки умовно. Тому що ніщо не вічне на Землі і вже тим більше сайти. Вони змінюють власників постійно. І де гарантія того, що новий власник буде дотримуватися ваші домовленості з минулим господарем?
Але повернемося до проблеми вибору.
Якщо коротко - можна все.
Тепер докладніше ...
Особисто я в своїй практиці використовую вічні посилання. Але це не означає, що я не буду використовувати тимчасові, якщо буде на те необхідність. Швидше це просто така стратегія роботи з новими проектами - нарощування «засланого авторитету» у вигляді посилань з тематичних статей.
Ви повинні розуміти, що основу всього посилального профілю краще формувати з вічних посилань, які вписуються в контекст статей, де вони розміщені і знаходяться на досить якісних ресурсах. Це той рятівний круг, який повинен врятувати ваш сайт в разі накладення санкцій за «неприродну кількість посилань».
Саме такі посилання ви повинні видаляти в останню чергу (при позбавленні від фільтрів), ретельно вишукуючи серед донорів ті, які можуть здатися сумнівними.
Але! Крім цього надійного рятувального жилета ви повинні нарощувати і іншу кількість посилань: картинок, тимчасових посилань, посилань nofollow і наскрізних посилань.
Чому це важливо?
Тому що це виглядає природно.
Як вам такий приклад?
нарощування маси різного формату
Подивіться на посилальні профілі якихось авторитетних сайтів. Ви знайдете там різні типи посилань, які ставлять на них інші ресурси. Саме такий контрольний профіль і служить (за логікою) еталоном для пошукових систем і це та причина, по якій вам варто робити те ж саме.
І тут ми переходимо до наступного питання.
Основні помилки при побудові посилань
Всі ми робимо помилки. Навіть професіонали. Тому потрібно знати найпоширеніші помилки, які робить більшість оптимізаторів при просуванні посиланнями.
Що не варто робити:
- Шлако-посилання. Як не потрібно нести додому з вулиці всяку погань, так і не варто ставити посилання з поганих сайтів на свій онлайн-ресурс.
- Швидше не означає краще. Швидке зростання посилальної маси може виглядати природно, якщо разом з ним йдуть активні переходи за цим посиланням. В іншому випадку - поступово і плавно нарощуйте контрольний профіль.
- Більшість анкоров - комерційні. Я в своїй практиці використовую співвідношення 60/40. 60% некомерційних (брендових) і 40% комерційних (з потрібними ключовими словами) анкоров. Не рекомендую перевищувати показник в 50% для комерційних анкоров.
Давайте тепер докладніше зупинимося на кожному пункті.
Критерії відбору якісних сайтів-донорів
Як і з визначенням «природною посилання», не можна назвати точні показники якісного сайту. Можна тільки в загальних рисах задати рамки якості.
Якісний сайт-донор буде:
1) Регулярно оновлюватися унікальним контентом. 2) Популярним - не менше 100 осіб на добу, бажано з органічної видачі. 3) З історією - існує більше року. 4) Авторитетним - контрольний профіль такого сайту буде постійно поповнюватися новими доменами. 5) Чи не зловживати продажем посилань - не всі статті на сайті матимуть витікаючі посилання. 6) Близькі за тематикою до продвигаемому сайту.
Взагалі більшість поганих сайтів можна відкинути відразу тільки глянувши на них. Ось приклад сайтів, які навіть візуально не вселяють довіри.
сумнівні сайти
Разом: ретельно аналізуйте якість тільки тих сайтів, які пройшли перевірку попередніми способами.
Дрібними кроками йдемо до успіху
Питання інтенсивності нарощування посилальної маси повинен регулюватися тільки здоровим глуздом. Тому що неможливо назвати точні цифри, які будуть виглядати природним приростом і не будуть сприйняті пошуковими системами, як маніпулювання видачею.
Ось вам кілька прикладів не як агресивний зростання.
повільно але впевнено
Хочу окремо зупинитися на простановке «наскрізних» посилань.
Наскрізні - посилання, які стоять з усіх сторінок одного або декількох сайтів.
З ними потрібно поводитися дуже обережно. Якщо ваш сайт вже давно просувається і заробив значний контрольний профіль, поява однієї або декількох наскрізних посилань НЕ буде явною ознакою маніпуляцій.
А ось для молодих і не заробили авторитет сайтів - це буде дуже ризикований крок.
Тому користуйтеся такими посиланнями акуратно.
Ви повинні розуміти, що краще повільно нарощувати кількість посилань на свій сайт, ніж рубонути з плеча і отримати фільтр.
Принцип «природності» в анкорах
Задайте собі питання: «Як би ви ставили посилання на вподобаний вам матеріал?». Напевно це була б посилання виду: «тут», «ось гарна стаття», «раджу почитати» або просто адреса сайту.
За таким же принципом пошуковики обчислюють «продажні» посилання.
Якщо більшість анкоров посилань на ваш сайт містять комерційні ключі ( «купити ноутбук», «замовлення таксі» і т.д.) - це явний сигнал придивитися до нього ближче і покарати за маніпуляції.
Тому завжди дотримуйтесь правил:
- В першу чергу (особливо для молодих сайтів) ставте посилання з некомерційними анкорами ( «тут», «ось приклад», адреса сайту, назва вашого сайту / бренду).
- Дотримуйтесь принцип 60/40. 60% - некомерційних, 40% - комерційних.
- Не забувайте купувати посилання на головну сторінку з назвою сайту / бренду, навіть якщо вам немає потреби її піднімати в пошуку.
А як же крауд-маркетинг?
У деяких можуть виникнути питання: «А як же ті новомодні методи: крауд-маркетинг, написання вірусного контенту, створення корисних матеріалів? Хіба вони не діють? Чому потрібно обов'язково купувати посилання? »
Так будь ласка!
Якщо у вас є достатньо часу або людей, які можуть присвятити свої робочі години на проведення таких робіт - це тільки плюс.
Ось тільки не всі дрібні і середні підприємці можуть дозволити собі таку стратегію. За витратами часу і грошей, дешевше буде просто купити посилання.
Але не варто розслаблятися!
Як би лінь-їмость не долала вас, і як би вам не хотілося просто платить певну суму на закупівлю посилань, ви просто зобов'язані згодом переходити до передових методів нарощування авторитету сайту і компанії в цілому.
А це означає, що якщо ви хочете залишитися на ринку, ви повинні хоча б іноді працювати над популяризацією свого сайту в мережі.
Якщо ви знаєте якісь особливості ведення свого бізнесу або можете порадити щось своїм клієнтам - обов'язково напишіть матеріал на цю тему. Якщо він буде стоїть, ви напевно отримаєте не тільки багато посилань, але і багато замовлень. А це вже справжній бізнес!
Що в підсумку
Я хочу, щоб ви не були переконані, ніби тільки лише однією покупкою посилань можна обійтися при просуванні свого сайту в мережі.
Ясна річ, що без тлумачного аудиту сайту , Який повинен завжди йти першим у переліку робіт, ви не досягнете бажаних висот.
Крім цього, є такі поняття як: «залученість користувачів», «юзабіліті сайту», «активність конкурентів» та інші.
Це означає, що вам просто необхідно повністю розвивати і вдосконалювати ваш сайт, а не тільки закуповувати на нього посилання.
Сподіваюся, цей матеріал буде вам корисний у подальшій роботі і ви зможете обскакати ваших конкурентів і перестрибнути через різні санкції пошукових систем.
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter
Як нині справи?Вічні або тимчасові?
Чи означає це, що посилання вже не працюють?
Як нині справи?
Що таке природна посилання в очах пошукової системи?
Чи достатньо того, щоб посилання була схожа на природну?
Чиїм раді ви б довірилися?
Вічні або тимчасові?
Друге питання, яке виникає у всіх, хто вирішив зайнятися SEO - яких посиланнях довіритися: вічним або тимчасовим?
І де гарантія того, що новий власник буде дотримуватися ваші домовленості з минулим господарем?