Як створити і оформити співтовариство в Фейсбуці і Вконтакте

  1. Як створити співтовариство в Фейсбуці
  2. У чому перевага Business.facebook
  3. Реєстрація аккаунта в бізнес-менеджері
  4. створення спільноти
  5. оформлення спільноти
  6. заповнення інформації
  7. Налаштування вкладок
  8. Додавання кнопки із закликом до дії
  9. підключення додатків
  10. Заповнення загальних налаштувань
  11. Закріплення верхнього поста
  12. Чек-лист з оформлення спільноти в Facebook
  13. Як оформити співтовариство у Вконтакте
  14. Вибір типу спільноти
  15. налаштування спільноти
  16. Додавання розділів
  17. Включення повідомлень співтовариства
  18. Додавання програм
  19. створення меню
  20. Чек-лист з оформлення спільноти у Вконтакте
  21. На допомогу SMMщіку: сервіси для графічного дизайну

У минулій статті я поділилася загальними рекомендаціями

Мова піде про оформлення спільноти в соціальних мережах: який формат створювати краще (група або сторінка), що для чого потрібно, як забійно оформити сторінку, про що не варто забувати, які є можливості.

Якщо ви новачок - то стаття для вас, тому що з цим чек-листом ви зможете крок за кроком створити сторінку в Фейсбуці і ВКонтакте.

Як створити співтовариство в Фейсбуці

Сторінка або група: що вибрати?

У Facebook є кілька форматів сторінок:

  • особистий профіль - це сторінка, яку ви використовуєте для особистого постинга, листувань з друзями, репоста, фотографій і т. д .;
  • фан-сторінка / бізнес-сторінка - сторінка компанії, де ви публікуєте її новини, товари, корисний контент;
  • група - сторінка спільноти, зазвичай об'єднаного загальним інтересом, в якій контент публікують всі її учасники, обговорюють питання, вирішують проблеми і діляться корисними матеріалами;
  • захід - це сторінка події (івенту), наприклад, концерту, семінару, вечірки.

Якщо у вас середній або малий бізнес, то ваш варіант - фан-сторінка. Ні в якому разі не особистий профіль. Фейсбук забороняє пропонувати послуги і товари на особистій сторінці, в разі скарг можна легко отримати бан аккаунта. Тому краще не ризикувати, а просто перетворити свою особисту сторінку в бізнес-сторінку, і перевести туди ж усіх своїх передплатників.

Інструкцію для перекладу особистого профілю в бізнес-сторінку можна подивитися тут .

Сторінка компанії має ряд переваг: у вас з'явиться статистика по сторінці, більше варіантів з оформлення вкладок, можливість запускати рекламу.

Але що краще: сторінка або група? Давайте розставимо всі крапки над «i» і з'ясуємо для себе раз і назавжди, що собою представляють ці формати.

Сторінка - якесь ЗМІ бренду, яке розповідає про послуги, товари, ділиться важливою інформацією про компанію та ніші в цілому, і отримує фідбек у вигляді коментарів, відгуків та т. Д. Іншими словами, SMMщік, дивлячись в контент-план, пише пости, знімає живі ефіри та всіляко доносить світу меседж бренду.

Група - це місце для ком'юніті, спільноти. Наприклад, у нас є група «Ефективні інтернет-маркетологи» - там збираються студенти і випускники Академії, анонсуються наші вебінари, конференції, статті. Також ми приймаємо контент і від членів групи, наприклад, хороші історії, вакансії, кейси. Виходить, що всі учасники групи публікують контент і є авторами.

Багато створюють групи для свого бізнесу, так як там є можливість додати всіх своїх друзів (але тут важливо пам'ятати про те, що користувачі не люблять, коли їх додають проти волі). На сторінку бренду можна тільки запросити, і не факт, що людина підпишеться.

У групи є ряд недоліків для бізнесу: немає статистики, не можна запускати рекламу. Якщо у вас група, ви можете від неї не відмовлятися, далі її розвивати. Але згодом рекомендую перейти на сторінку. Групу можна буде підв'язати на сторінку компанії, у вкладці «Групи». Це дозволить модерувати і робити публікації від імені сторінки компанії.

Є ще один формат - захід. Така сторінка корисна для тих, хто створює і просуває івенти. Ви все стикалися з цим в Фейсбуці. Є маса заходів: концерти, конференції, вебінари. Перевага заходів в тому, що Фейсбук пропонує друзям учасників приєднатися в стрічці або повідомленнях. Це створює невеликий вірусний ефект.

У чому перевага Business.facebook

facebook

Бізнес Фейсбук - це безкоштовна платформа, на якій ви можете управляти всіма профілями вашого бренду в соціальній мережі. Припустимо, наділяти людей правами адміністраторів, створювати, додавати сторінки і ними керувати, керувати рекламними кабінетами, прив'язувати карти для оплати реклами, створювати пікселі і багато іншого. Такий собі пульт управління вашого бізнесу в Фейсбуці.

Основна перевага і одночасно недолік цього інструменту, в тому, що він відокремлює ваш особистий профіль від профілю компанії. Тобто ви не будете отримувати повідомлення від сторінки в свій особистий профіль. Щоб не пропускати всі важливі повідомлення, потрібно буде регулярно заходити в бізнес-менеджер або налаштувати повідомлення на електронну пошту.

Також в бізнес-менеджері є можливість створювати до десяти пікселів Facebook. Це зручно якщо у вас багато сайтів, оскільки за замовчуванням в рекламному кабінеті є створення тільки одного пікселя. За допомогою бізнес-менеджера це можна легко виправити, видавши доступ рекламному кабінету до інших пикселям.

Якщо у вас невеликий проект, один сайт, одна сторінка в Фейсбук і мало співробітників, то вам цей інструмент в принципі і не потрібен. Якщо перераховані вище функції важливі, то варто там зареєструватися і автоматизувати свою роботу.

Для початку роботи з бізнес-менеджером перейдіть по цим посиланням і введіть свій логін, пароль від особистої сторінки Фейсбук. Там відразу ж зможете створити нові сторінки, якщо їх ще немає, або прив'язати існуючі рекламні кабінети і сторінки.

Реєстрація аккаунта в бізнес-менеджері

Реєстрація аккаунта в бізнес-менеджері

Заходьте на сторінку бізнес-менеджера і натискаєте «Створити обліковий запис». Якщо він у вас вже є, то коли ви залягання, то вам відразу відкриється ваш аккаунт або вибір між декількома (якщо у вас є доступ до багатьох акаунтів).

створення спільноти

створення спільноти

Тут є кілька категорій: «Місцеві компанії і місце», «Компанія, організація або установа», «Марка або продукт», «Виконавець», «Розвага», «Спільна справа або співтовариство».

Якщо ви прив'язані до якогось місця, тобто у вас ресторан, перукарня, масажний кабінет, фотостудія, виберіть категорію «Місцева компанія або місце». Якщо у вашого бізнесу є філії в різних містах, то ваш варіант - «Компанія, організація або установа».

Категорії можна редагувати. Головне - слідкуйте за інструкціями Фейсбуку.

Назва компанії

Дуже важливо називати сторінку саме так, як офіційно називається ваша компанія. Якщо ви Кока-Кола - пишете Кока-Кола, WebPromoExperts - WebPromoExperts, ресторан Зірочка - ресторан Зірочка. Люди в першу чергу вас будуть шукати по брендовому запитом, так дайте їм можливість вас знайти. Додатково можете додати кілька рядків про себе, наприклад, «Академія інтернет-маркетингу Webpromoexperts».

Опис спільноти (УТП компанії)

В поле «Опис» розкажіть про свій бізнес, чітко вкажіть УТП - чим ви унікальні, відрізняєтеся від усіх інших. Ця інформація допоможе користувачеві швидко зорієнтуватися на сторінці, зрозуміти чому вона присвячена і прийняти рішення варто підписуватися чи ні.

Обов'язково дайте посилання на свій сайт. Якщо сайту немає, вкажіть Твіттер та інші соціальні мережі.

ЧПУ адресу

Важливий нюанс! Зробіть виразний і гарний url своєї сторінки на Фейсбуці - після останнього слеша напишіть унікальну назву. наприклад, https://www.facebook.com/webpromoexperts . Якщо ви її не напишете, то у вас в адресі збережеться просто набір цифр.

Таке посилання користувач легко запам'ятає і зможе ввести самостійно. Особливо якщо плануєте розміщувати адресу сторінки на друкованої рекламної продукції.

Демографічні дані цільової аудиторії

Вкажіть демографічні дані вашої ЦА. Фейсбук час від часу пропонує користувачам співтовариства, з огляду на цю інформацію.

оформлення спільноти

Аватар Аватар

Створіть аватар з мінімальним дозволом 180 * 180 px. Бажано, щоб це був просто ваш логотип (не збивайте людей з пантелику). Ця мініатюра буде відображатися всюди: в стрічці, під усіма вашими постами.

шапка

Не забувайте, що цю площу можна використовувати для реклами і призову до дії. Розміщуйте тут корисну інформацію, час від часу міняйте картинку. Ми, наприклад, розміщуємо в шапці спільноти анонси заходів.

Але є один момент, який варто врахувати: на мобільних пристроях текст буде відображатися в повному обсязі.

Як бачите, стрілочка в десктоп-версії вказує на «Дивитися відео». У мобільній - вона явно промахується. Найчастіше стикаюся з тим, що текст обрізається і, взагалі, незрозуміло, що ж там написано. Щоб зробити універсальну шапку, потрібно враховувати відступи в 135px. приклад:

Намагайтеся оформити ваше співтовариство так, щоб воно добре виглядало з будь-якого екрану - десктопа або смартфона.

заповнення інформації

заповнення інформації

Сторінка - це ваша візитна картка. Заповнюйте всі поля: сфера діяльності, місія, адреси сайтів, телефони, емейли, години роботи.

Налаштування вкладок

Налаштування вкладок

Тут ви можете створювати і додавати в праву панель сторінки різні вкладки: додатки, відео, фото, товари, заходи. Для цього вам потрібно зайти в розділ меню «Управляти вкладками» і вибрати необхідні пункти. Порядок вкладок редагується простим перетягуванням мишкою.

Вибирайте ті вкладки, які для вас є пріоритетними. Наприклад, якщо у вас акцент йде на відеозаписах, то дайте їм пріоритет. Якщо, навпаки, відео та фотоконтентом мало, що не виділяйте такі вкладки додатково.

Додавання кнопки із закликом до дії

Додавання кнопки із закликом до дії

У вас є можливість додати кнопку, яка буде вести на зовнішній сайт, Лендінгем або ютуб-канал. Зробіть її помітною і отримуйте додатковий трафік на потрібний канал з соцмереж.

підключення додатків

підключення додатків

Також ви можете додавати додатки. У нас є «Підписатися на розсилку» і «Youtube канал». Для онлайн-магазинів доступна маса варіантів, наприклад, завантаження товарів. Він хороший тим, що коли у вас немає ще сайту, то вести комерційну діяльність зможете прямо зі сторінки.

Але якщо у вас багато товарів, то вам буде складно вести аналітику, оновлювати асортимент, стежити за цінами, актуальністю, наявністю. У цьому плані, інтернет-магазин на безкоштовній платформі типу prom.ua набагато виграє. Там хороший функціонал і найкраща індексація сторінок в пошуку.

Заповнення загальних налаштувань

Заповнення загальних налаштувань

Заповніть всі потрібні вам настройки на сайті: мітки, обмеження по країнам, хто може залишати коментарі та інше. На них особливо акцентувати увагу не варто, але бажано один раз все прописати.

Закріплення верхнього поста

Закріплення верхнього поста

Якщо у вас є якийсь контент або інформація, на якій ви хочете загострити увагу користувачів, прикріпіть у верхній частині сторінки пост. Наприклад, ми зробили акцент на добірку вебінарів.

Чек-лист з оформлення спільноти в Facebook

Отже, створення спільноти в Фейсбуці виглядає так:

Як оформити співтовариство у Вконтакте

Заходьте в «Групи» та натискаєте кнопку «Створити спільноту».

Вибір типу спільноти

Вибір типу спільноти

Пишете назву свого бренду і короткий опис. Наприклад, «Прага, ресторан». Вибираєте формат спільноти - група, публічна сторінка, захід.

Так само як і в Фейсбуці, група підходить для спілкування з ком'юніті. Можна додавати своїх друзів. Публічна сторінка - це візитна картка бренду, компанії. Заходи - це разові івенти, на які користувачі приходять і вибирають піти чи ні. Перевага такого формату в тому, що перед початком заходу усім зацікавленим прийде нагадування.

Рекомендую використовувати сторінку, але у Вконтакте бізнес непогано розвивається і в групах. Поки ви не наберете 10 000 передплатників ви можете самостійно вибирати формат. Коли переступите цей поріг, доведеться звертатися в підтримку соцмережі.

налаштування спільноти

Назва та опис спільноти

Тут вкажіть назву своєї компанії, сферу діяльності, контакти. Лаконічно опишіть УТП. Позначте, в якому місті ви знаходитесь, чи є філії, куди доставляєте товар і т. Д.

Аватарка і обкладинка

Тут також є можливість зробити брендовану аватарку і обкладинку. В шапку можете додати інформацію про компанію, послуги або просто завантажити фонову картинку. Доступні різні дозволи і формати.

Адреса сторінки

За замовчуванням url-адреса сторінки виглядає так: public і набір якихось цифр. Пропишіть свій бренд кирилицею або латиницею, щоб користувачеві було простіше запам'ятати паблік.

категорії

Якщо ви виберете сторінку, то додатково доведеться вибрати підкатегорію: компанія, виконавець та інше. У вашому випадку це буде компанія.

Також є можливість виставити вікові обмеження, залишити групу відкритою або закрити, вказати посилання на сайт, дату заснування компанії.

Додавання розділів

Далі ви можете додати необхідні розділи: фотоальбоми, аудіозаписи, заходи, обговорення, товари і т. Д. В останньому є функціонал вибору валюти і людини, якій будуть приходити повідомлення про тих користувачів, які хочуть придбати товар.

На скріншоті приклади розділів «Товари» і «Відео».

На скріншоті приклади розділів «Товари» і «Відео»

Ви зможете сортувати товари за категоріями, прописувати назви, давати посилання на основний сайт. Рекомендую створювати якийсь певний ряд товарів, важливих для вас. Вручну це все оновлювати буде дуже складно. Звичайно, в інтернеті з'явилися сервіси, які дозволяють автоматизувати і завантажувати товари швидко, наприклад, з 1С. Але вони всі платні. Якщо у вас вже є 1С, то краще сконцентруватися на інтернет-магазині, а ВКонтакте просто використовувати для збору лояльного ком'юніті, отримання трафіку на сайт, лідогенераціі.

Розділ «Відео» корисний тим, хто постійно генерує відеоконтент. Там є пункт «ред.», Натиснувши на який ви зможете розмістити певну відео над усіма публікаціями.

Включення повідомлень співтовариства

Також не забувайте в налаштуваннях включати повідомлення спільноти. За замовчуванням цей пункт відключений.

В налаштуваннях активуйте пункт «Додати в ліве меню» і вам будуть приходити пуш-повідомлення, коли користувачі будуть вам щось писати. Намагайтеся відповідати на ці повідомлення в діапазоні трьох годин, в крайньому випадку - протягом дня.

Додавання програм

Додавання програм

Нещодавно з'явилася можливість додавати додатки. У нас - це підписка на розсилку. Але доступні також продаж квитків, анкети, лід-форми. Можна створити власний додаток, але для цього потрібно буде вставити html-код в спеціальному каталозі API ВКонтакте.

створення меню

А ще у Вконтакте є одна чудова функція - wiki-розмітка. З її допомогою ви зможете на сторінці створити меню. за цим посиланням ви знайдете офіційне співтовариство «Вікі-розмітка Вконтакте», в якому є мануали по налаштуванню меню та інших цікавих ефектів.

Чек-лист з оформлення спільноти у Вконтакте

Резюмуючи, оформлення спільноти ВК виглядає так:

На допомогу SMMщіку: сервіси для графічного дизайну

Якщо ви не сильні в Photoshop або CorelDraw, то ось перелік сервісів, які допоможуть вам швидко створювати хороші картинки для постів, аватари і обкладинки.

Мені подобається Canva. Там багато різних заготовок, пресетів, зображень, можна завантажувати свої картинки, підставляти свою інформацію, вибирати шрифти і інше. Pixlr.com - це онлайн-аналог фотошопа, в якому можете спробувати удачу і спробувати розібратися в ньому. Він більш доступний в плані функціоналу. Easel.ly - хороший для створення інфографіки.

Запис вебінару:

презентація:

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Сергій Желепа

Керівник відділу-маркетингу в Академії інтернет-маркетингу WebPromoExperts

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на блозі WebPromoExperts.

оффер, YouTube, Facebook, Цільова аудиторія, Соціальна мережа, URL, ВКонтакте, API, ЧПУ, індекс

Рекомендовані статті

Але що краще: сторінка або група?

Дополнительная информация

rss
Карта