Як створити логотип для сайту на WordPress?

  1. Для чого потрібен логотип?
  2. Як можна отримати логотип?
  3. Тонкощі створення логотипу
  4. Пошук натхнення та ідей
  5. Не забуваємо про принципи створення логотипів
  6. Колір має значення
  7. Поговоримо про шрифтах
  8. Створюємо логотип за допомогою конструктора
  9. Як встановити логотип на сайті WordPress
  10. Подарунок від Logaster

Логотип важливий для будь-якого сайту, в цьому немає ніяких сумнівів. Тому сьогодні ви дізнаєтеся про всі тонкощі створення лого для сайту на платформі WordPress з перших рук - від нашого партнера, онлайн-сервісу Logaster. Також в кінці статті вас чекає приємний сюрприз!

Logaster

Для чого потрібен логотип?

Коли відвідувач приходить на ваш сайт, то перше, що він бачить - це логотип. В даному випадку невелика іконка відіграє велику роль у формуванні сприйняття і впізнаваності сайту в цілому і веб-ресурсу зокрема. І якщо у вас неякісний, шаблонний і недостатньо опрацьований логотип - клієнти це помітять.

Дивіться також:

Це не означає, що без гарного і дорогого логотипу ваш сайт не зможе завоювати довіру цільової аудиторії. Ні, ви навіть можете зайняти не останнє місце в своїй ніші, але з хорошим лого це часто вдається зробити швидше і з куди меншими витратами. Логотип працює на просування імені сайту, його запам'ятовуваність і наступних відвідувачів. І тут важливо співвіднести потенційну вигоду з витратами на створення самого лого.

Багато починаючі блогери після прочитання статей про важливість хорошого логотипу тут же вирішують замовити для свого сайту справжній шедевр графічного дизайну. Насправді цього не потрібно. Хороший логотип повинен бути не просто красивим, а ефективним. Це означає, що він повинен працювати на вас, вигідно виділяти ваш сайт на тлі конкурентів і при цьому мати розумною вартістю.

Як можна отримати логотип?

Якщо говорити про безпосереднє створення лого, то ви можете:

  • самостійно його намалювати, якщо володієте потрібними навичками
  • замовити потрібне зображення у дизайн-студії або дизайнера-фрілансера
  • провести тендер, перемогу в якому візьме дизайнер з найбільш цікавим втіленням вашої ідеї
  • скористатися онлайн-сервісом для створення іконок і логотипів

Вибираючи відповідний варіант, варто враховувати особливості кожного рішення. Так, малюючи самостійно, ви економите гроші, але при цьому витрачаєте свій час і сили за умови, що володієте потрібними знаннями і навичками. Замовлення логотипу у фрілансера або дизайн-студії зазвичай тягне за собою чималі фінансові витрати, і результат при цьому може не виправдати ваші очікування. Тендер в цьому плані дещо цікавіше, але платити все одно доведеться чимало.

Так що використання спеціалізованого онлайн-сервісу в даному випадку може стати рішенням, оптимальним по співвідношенню витрат і одержуваного результату. Але перш, ніж приступати до створення іконки, необхідно ретельно продумати її посил і форму.

Тонкощі створення логотипу

Як показує практика, від виникнення ідеї створення логотипу до реалізації його фінального варіанту може пройти чимало часу. Тому ми розглянемо тонкощі, розуміння яких здатне значно скоротити ваш шлях до ідеального лого з мінімальними витратами.

Пошук натхнення та ідей

Якщо ви маєте намір серйозно підійти до питання створення іконки для сайту, то етап продумування концепції може виявитися для вас найскладнішим і тривалим. Ви можете розгубитися і абсолютно не уявляти, що має бути зображено на картинці, чи буде вона взагалі або достатньо тільки написи ... І якщо використовувати напис, то яким буде шрифт і розмір?

Ці творчі муки можуть бути в значній мірі полегшені, якщо ви скористаєтеся онлайн-сервісом для створення логотипів. Так ви в реальному часі зможете оцінити, яке рішення стане оптимальним саме для вас. Також деякі конструктори, такі як Логастер, надають можливість пошуку за тегами зображень, серед яких ви можете знайти підходящий варіант.

Якщо ж ви взагалі не знаєте, з чого почати - відвідайте якусь онлайн-галерею логотипів, наприклад, LogoGala. Такі сайти щодня поповнюються десятками нових графічних робіт, і серед них може знайтися іконка, яка надихне вас і підкаже ідею для вашого лого.

Також не варто забувати про конкурентів - їх логотипи представляють для вас інтерес відразу в двох напрямках. Наприклад, ви можете вибрати найбільш вдалі варіанти і надихатися ними при створенні свого лого, уникаючи при цьому надмірної схожості. При цьому у вас є можливість порівняти популярність сайту і те, який у нього логотип, щоб зробити правильні висновки і уникнути помилок конкурентів.

Звичайно ж, не варто забувати і про цільову аудиторію! Проведіть невелике опитування серед відвідувачів сайту або поміркуйте самостійно над наступними питаннями:

  1. Хто вони - ваші відвідувачі?
  2. Чому вони відвідали саме ваш сайт?
  3. Що подобається вашим відвідувачам, а що - ні?

Отримавши відповіді на ці питання, ви зможете зрозуміти, які почуття і емоції повинен викликати логотип у потенційних клієнтів, щоб привернути їхню увагу до вашого сайту. Це, в свою чергу, може надихнути вас на відмінну ідею для майбутнього лого.

Не забуваємо про принципи створення логотипів

Якщо до цього ви могли перебувати в деякій розгубленості з приводу майбутнього логотипу, то описані вище рекомендації напевно вкажуть вам напрям руху до мети.

Визначившись з ідеєю, саме час переходити до її графічного втілення. І тут теж є певні принципи і хитрості, про які вам варто знати. Нічого страшного не трапиться, якщо ви не будете слідувати абсолютно всім цим рекомендаціям, але дана інформація для роздумів напевно буде вам корисна.

Простий дизайн легше запам'ятовується і впізнається клієнтами

Проста іконка без використання всіх кольорів веселки і важко читаються шрифтів куди легше запам'ятовується і розпізнається клієнтами в подальшому. Крім того, використання дрібних деталей може зіграти злий жарт при зменшенні, через що логотип може стати нерозбірливим строкатим плямою.

Як приклад зверніть увагу на лого таких успішних компаній як Apple або Nike. Проста форма і мінімум кольорів, легко відтворювані в будь-якому розмірі - і який результат!

Трохи оригінальності логотипу не завадить

Якщо тематика вашого сайту налаштовує на це, то можна подумати і над креативним логотипом. У тих випадках, коли посил справджується, це дозволяє виділитися на тлі конкурентів без додаткових зусиль. Існують наступні способи додати оригінальності вашого логотипу:

Зображення, як частина тексту на лого:


Іконка, як перша буква назви вашого сайту:


Оригінальний шрифт і відповідна йому іконка:


Іконка відображає першу букву назви сайту і при цьому дає відсилання до виду діяльності:


Іконка в вигляді символу вашої діяльності - впізнаваний силует може належати як предмету, так і людині або тварині:


Звичайно, вносити креатив в логотип не так-то просто, і перші результати можуть виявитися зовсім не такими, як вам хотілося б. Проте, проявлені вами терпіння і фантазія обов'язково принесуть свої плоди, адже деякі з цих прийомів на практиці не так вже й складні.

Наприклад, ось що можна отримати при використанні перших двох прийомів і онлайн-сервісу Logaster:

Наприклад, ось що можна отримати при використанні перших двох прийомів і онлайн-сервісу Logaster:

Не так вже й складно, правда?

Уникайте модних віянь і інших короткочасних явищ

Модні рішення при створенні логотипу (шрифти, ефекти і т.д.) гарні в короткостроковій перспективі. Але будьте готові до того, що вже через пару місяців ефективність вашого лого різко знизиться. А це, в свою чергу, призведе до нових витрат на його зміну.

Тому краще спочатку робити ставку на ефективність без використання стрімко застарілих модних штучок. Якщо буде потрібно, ви зможете в подальшому додати або прибрати дрібні деталі, але загальна концепція повинна залишатися стабільною і незмінною протягом усього життя сайту.

Логотип завжди повинен виглядати привабливо

Незалежно від того, де буде розташовуватися лого (шапка сайту, e-mail розсилка, сайт, білборд, візитка або інша друкована продукція), його зовнішній вигляд повинен залишатися привабливим. Тому варто відразу передбачити, наскільки доречними будуть виглядати ті чи інші деталі логотипу вашого сайту на тому чи іншому носії.

Більше простору - легше сприйняття

Не варто прагнути використовувати весь відведений для логотипу місце для розміщення написів і зображень. Тому завжди залишайте вільний простір між елементами лого - так ви полегшите його сприйняття і підвищите запам'ятовуваність.

Колір має значення

Колір в значній мірі впливає на сприйняття людиною зображення або написи. Досить порівняти, яке враження викликає найпростіший логотип, представлений в різних кольорах, щоб зрозуміти важливість правильного вибору кольорової гами.

Нижче представлена ​​інфографіка з описом основних кольорів і їх сприйняттям у зв'язку з різними видами діяльності компанії:

Нижче представлена ​​інфографіка з описом основних кольорів і їх сприйняттям у зв'язку з різними видами діяльності компанії:

Звичайно, не кольором єдиним сильним логотип, і він не принесе вам значного підвищення прибутку. Проте, за допомогою правильно підібраною забарвлення лого ви зможете підкреслити і посилити привабливі сторони сайту.

І тут назріває очевидне запитання: як вибрати «най-най» відповідний колір? Орієнтуйтеся на рекомендації розміщеної вище інфографіки, аналізуйте логотипи конкурентів і не забувайте про такі чинники як залучення уваги, читабельність і зорова напруга.

Щоб логотип адекватно сприймався глядачем, вам слід:

  • залишати досить вільного простору навколо лого, щоб очі клієнта не перевтомлювалися при розгляданні зображення
  • враховувати колірну схему сайту при виборі кольору лого
  • використовувати до 2 основних кольорів, доповнюючи їх відтінками для створення обсягу

Більш докладно про вибір кольору для сайту читайте в цій статті.

Поговоримо про шрифтах

Очевидно, що обраний вами шрифт безпосередньо впливає на читабельність тексту логотипу. З цього приводу також існує ряд рекомендацій, які ми наводимо нижче.

На першому місці - читабельність

Гарний шрифт - це добре, але напис при цьому обов'язково повинна бути читабельною в будь-якому розмірі: на значку, візитці, футболці, сторінці сайту або білборді.

Тому варто подбати про вибір шрифту з достатнім кернингом (відстанню між літерами), щоб в малому розмірі напис не зливалася в суцільну пляму, але при цьому не ставала надто розтягнутої і нескладної при друку на великій площі.

Обережно змішуйте шрифти

В ідеалі в рамках одного логотипу повинен використовуватися один шрифт, максимум - два, якщо того вимагає композиція.

Більша кількість використовуваних шрифтів виглядає неохайно і хаотично, що помітно ускладнює сприйняття лого в цілому.

Отже, з загальними рекомендаціями, особливостями і хитрощами розробки логотипу ми розібралися, тепер пора перейти безпосередньо до його створення.

Створюємо логотип за допомогою конструктора

Як уже згадувалося вище, використання спеціалізованого сервісу для створення логотипу може стати оптимальним варіантом, якщо ви хочете заощадити власний час і при цьому не платити занадто багато за результат. І далі ми крок за кроком розглянемо цей процес на прикладі створення логотипу для відмінного сайту про дизайн Desiign за допомогою онлайн-сервісу Logaster.

1. Натискаємо «Створити логотип», вказуємо назву сайту або компанії і уточнюємо рід діяльності або тематику, якщо є бажання. Після цього тиснемо «Далі».

2. На цьому етапі ви можете вибрати будь-який з автоматично згенерованих варіантів логотипу. Якщо відповідний варіант не знайдений, ви можете скористатися пошуком по іконка:

Для цього ви можете вибрати теги або вказати ключові слова:

Якщо отриманий логотип повністю вас влаштовує - натискаємо «Далі» і виконуємо дії з пункту 7. У знайдений логотип необхідно внести правки? Тоді натискаємо «Редагувати лого» і переходимо до наступного кроку.

3. На цьому етапі у вашому розпорядженні виявляється редактор, в рамках якого ви можете експериментувати з розташуванням елементів:

На цьому етапі у вашому розпорядженні виявляється редактор, в рамках якого ви можете експериментувати з розташуванням елементів:

Наприклад, горизонтальна орієнтація логотипу дозволить зробити текст крупніше, і така композиція буде добре виглядати в шапці сайту.

4. Експериментуємо з шрифтами: для цього досить виділити текст і вибрати будь-який шрифт з представлених в меню. Орієнтуйтеся на наведені вище рекомендації щодо вибору шрифту, щоб отримати гармонійну композицію:

5. Вибираємо колір. Використовуйте колір відповідно до тематики вашого сайту, вкажіть потрібні вам забарвлення і, при необхідності, відтінки:

6. Тепер можна додати слоган, додаткову інформацію або будь-який інший текст, який ви також хотіли б бачити на логотипі:

7. Якщо отримана в результаті композиція вас влаштовує - натискаємо «Далі» і кнопку «Зберегти». Також на цій сторінці ви можете побачити, як буде виглядати логотип на візитці з тим чи іншим фоном:

Конструктор логотипів Logaster дозволяє створювати лого в різних форматах і розмірах (PNG, PDF, SVG, JPEG; 1024px, 5000px). Якщо ваш сайт створений на платформі WordPress, то відповідним розміром буде 1024px. Також ви можете завантажити безкоштовну версію логотипу в малому розмірі:

Крім логотипу ви можете створити ще й фавікон для свого сайту. Ось докладна інструкція як створити фавікон.

Як встановити логотип на сайті WordPress

Після того як ви створили логотип залишилося додати його на ваш сайт.

Додати логотип на сайт можна в кілька кроків за допомогою модуля Site Logo, використовуючи конфігуратор тем. Обраний логотип продовжить відображатися навіть при зміні теми, якщо обрана нова тема підтримує даний модуль.

Додати логотип можна наступним чином:

1. Увійдіть в адмінку вашого сайту:

Увійдіть в адмінку вашого сайту:

2. Заходимо в розділ меню Зовнішній вигляд → Налаштувати:

Заходимо в розділ меню Зовнішній вигляд → Налаштувати:

3. Тут в розділі Logo можна завантажити нове зображення або вибрати раніше завантажений файл з медіатеки WordPress:

Тут в розділі Logo можна завантажити нове зображення або вибрати раніше завантажений файл з медіатеки WordPress:

4. Натискаємо зберегти

Натискаємо зберегти

Врахуйте, що кожна тема може оголосити власний розмір для логотипу і параметри його обрізання, тому якщо ви використовуєте нову тему, то можливо вам повторно доведеться завантажити ваш логотип.

Подарунок від Logaster

Подарунок від Logaster

Ви можете спробувати самостійно створити свій логотип для WordPress за допомогою сервісу Logaster і зберегти його в великому розмірі зі знижкою -25%! Для цього використовуйте код нижче:

25OFF $ 2wpcafe

джерело: logaster.ru

Дивіться також:

Для чого потрібен логотип?
Як можна отримати логотип?
Для чого потрібен логотип?
Як можна отримати логотип?
І якщо використовувати напис, то яким буде шрифт і розмір?
Чому вони відвідали саме ваш сайт?
Що подобається вашим відвідувачам, а що - ні?
І тут назріває очевидне запитання: як вибрати «най-най» відповідний колір?
7. У знайдений логотип необхідно внести правки?

Дополнительная информация

rss
Карта