- Чому WordPress?
- Крок 1. Вибираємо доменне ім'я
- Крок 2. Вибираємо хостинг-провайдера
- Крок 3. Реєструємо хостинг і домен
- Крок 4. Встановлюємо WordPress
- Крок 5. Налаштовуємо WordPress і встановлюємо основні плагіни
- Основні настройки сайту:
- установка плагінів
- Крок 6. Встановлюємо тему
- Крок 7. Створюємо сторінки сайту
Бізнесмени усвідомлюють важливість своєї присутності в інтернеті, тому зазвичай в якості майданчика використовують Лендінгем, візитку, інтернет-магазин або блог. Але думки про створення сайту призводять до дилеми: платити веб-розробникам дорого, а зробити власними силами складно. З цих причин початківці підприємці і фрілансери відкладають створення сайту-візитки до кращих часів. А ми пропонуємо прямо зараз зайнятися розробкою свого ресурсу за допомогою докладної покрокової інструкції. В якості платформи ми вибрали безкоштовну систему WordPress.
Чому WordPress?
WordPress - одна з найбільш затребуваних CMS (систем управління контентом). Дуже добре підходить практично для будь-яких типів сайтів: блогів, Лендінзі, візиток, новинних порталів, інтернет-магазинів. Розповсюджується по безкоштовній ліцензії і постійно оновлюється. У відкритому доступі можна знайти тисячі шаблонів, плагінів, доповнень для WordPress. Цей движок простий в установці і використанні, не вимагає спеціальних технічних знань.
Для створення сайту на WordPress необхідно сплатити лише вартість домену і хостингу - розкид цін у різних хостерів, реєстраторів доменних імен та їх посередників досить великий, але в цілому, це несуттєві витрати.
Тож почнемо!
Крок 1. Вибираємо доменне ім'я
Почнемо створення сайту на WordPress з пошуку доменного імені! Придумати ім'я свого сайту непросто. Більшість коротких і пам'ятних доменів зайняті. Щоб перевірити ім'я на доступність для реєстрації, можна скористатися спеціальним онлайн-сервісом .
Перевірка історії доменного імені. домен зайнятий
Перевірка історії доменного імені. домен вільний
Загальні рекомендації щодо вибору доменного імені:
- Вибирайте ім'я, максимально збігається з назвою проекту.
- Рекомендується коротке ім'я, що запам'ятовується, без крапок, тире, підкреслень і складних поєднань літер.
- Детально вивчіть історію використання доменного імені (якщо вона є), щоб не було негативного сценарію для пошукових систем. Краще купувати які раніше не використовуваний домен.
Крок 2. Вибираємо хостинг-провайдера
Хостинг-провайдер - організація, що надає місце для вашого сайту на своєму сервері. По суті, хостинг - будинок вашого сайту. Є платні і безкоштовні хостинги. Але для сайту-візитки краще вибрати перший варіант. Тим більше вартість послуги невисока - в середньому від 100 рублів на місяць.
Існують спеціальні сервіси, які допомагають вибрати найбільш підходящого під ваші вимоги провайдера, збираючи відгуки користувачів і технічні характеристики. Наприклад такі, як Хостобзор , Пінгадмін та ін. Але якщо у вас немає часу і бажання вивчати рейтинги хостерів, то можна вибрати один із запропонованих нами варіантів: Timeweb , Beget або Sprinthost . Це вітчизняні провайдери з хорошими відгуками і високим рейтингом.
Крок 3. Реєструємо хостинг і домен
- Реєструємося на сайті хостинг-провайдера.
- Вибираємо тарифний план. Для початку роботи краще віддати перевагу найдешевшим тарифом, його можливостей буде достатньо для розміщення сайту-візитки.
- Заповнюємо персональну інформацію: фізична або юридична особа, ПІБ, паспортні дані, контакти. Вказуємо точно всі дані, так як на зазначену особу буде зареєстрований домен.
- Поповнюємо баланс. Це необхідно для оплати послуг провайдера і подальшої реєстрації доменного імені.
- Реєструємо домен. Для цього заходимо в відповідний розділ на сайті провайдера. Вводимо доменне ім'я і натискаємо кнопку «Зареєструвати». З вашого рахунку знімуть відповідну суму. Ціна залежить від обраної доменної зони. Наприклад, в зоні .ru домен буде коштувати в середньому 140 рублів на рік. Тепер потрібно трохи почекати, процес реєстрації займає 2-6 годин.
Реєстрація доменного імені
Крок 4. Встановлюємо WordPress
Варіант 1. Встановлюємо з особистого кабінету на сайті хостинг-провайдера.
У більшості хостерів є встановлені CMS. Тому заходимо в управління додатками, вибираємо з декількох запропонованих двигунів WordPress і натискаємо кнопку «Встановити». Відразу після цього з'являються контактні дані для входу на ваш сайт (посилання, логін, пароль).
Варіант 2. Беремо з сайту розробника і встановлюємо.
Якщо у обраного вами провайдера немає наперед визначеної CMS, то дистрибутив можна скачати з офіційного сайту WordPress і самостійно встановити на свій сайт. В цьому випадку ви створюєте базу даних на сервері (в особистому кабінеті на сайті провайдера), придумуєте логін і пароль і приступаєте до установки движка.
Вітаємо, ваш сайт на WordPress створено! Приступимо до його запуску.
Крок 5. Налаштовуємо WordPress і встановлюємо основні плагіни
Заходимо в панель управління сайту (адмінку), використовуючи логін і пароль з попереднього етапу. Знаходимо зліва розділ «Налаштування» і приступаємо до заповнення необхідних полів.
Консоль вашого сайту
Основні настройки сайту:
- Загальні. Найголовніше - вказати назву та короткий опис сайту. Також можна додати нового користувача (автора, редактора або адміністратора), встановити часовий пояс, формат дати і часу, вибрати мову сайту.
Загальні настройки сайту
- Написання. Налаштовуємо основну рубрику (на сайті-візитці зазвичай немає рубрик, вони актуальні для блогів і новинних порталів), формат запису, публікації статей за допомогою електронної пошти (наприклад, якщо немає доступу до адмінки сайту). Перераховані настройки можна залишити стандартними. Однак важливо прописати сервіси поновлення, на які WordPress автоматично відправляє посилання на створені або змінені записи. Для вашої зручності ми склали список Певні служби. Їх сотні, але не рекомендується використовувати велику кількість, щоб не створювати зайве навантаження на сервер.
налаштування публікації
- Читання. Вибрати варіант відображення головної сторінки: останні записи або статична сторінка. Для сайту-візитки краще підійде статична сторінка (наприклад, «Про компанії», «Про мене»). Спочатку її потрібно створити. Про те, як це зробити, читайте в кроці 7. Інші налаштування можна залишити без змін.
Установки читача
- Обговорення. Оскільки для сайту-візитки не потрібні коментарі, то залишаємо ці настройки без змін. Потім ви можете прибрати форму для коментарів з усіх сторінок сайту. Для цього переходимо в розділ «Сторінки / Все сторінки», вибираємо потрібну сторінку, наводимо на неї курсор і натискаємо на «Властивості». Прибираємо галочку «Дозволити коментарі» і натискаємо на кнопку «Оновити».
налаштування коментарів
- Медіафайли: зображення, відео-та аудіофайли. Цей розділ подає настройки тільки для зображень, залишаємо їх стандартними. Відео- та аудіофайли рекомендується завантажувати на сторонні ресурси (наприклад, Ютуб), щоб не гальмувати роботу сайту.
- Постійні посилання. Це URL (посилання) сторінок і публікацій. Рекомендуємо вибрати варіант «Назва записи». У разі, якщо на сайті-візитці буде новинний блок або авторські статті, то краще вибрати останній рядок «Довільно» і заповнити поле, як показано на зображенні. Вийде такий вид посилання: ім'я сайту / назва запісі.html.
Налаштування постійних посилань
Бажано також завантажити robots.txt - текстовий файл, необхідний для обмеження доступу пошукових систем до певних даних. Він сприяє кращій пошукової оптимізації. Приклад заповнення такого файлу можна подивитися тут .
установка плагінів
Модулі - це незалежні модулі, які встановлюються на сайт для розширення його функціональних можливостей та оптимізації. Встановити їх можна прямо з консолі сайту.
встановлюємо плагіни
Вибирати потрібно тільки найнеобхідніші розширення для сайту, щоб не перевантажувати базу даних.
ми склали список основних плагінів , Які неодмінно стануть в нагоді для початку роботи, незалежно від специфіки сайту.
Про те, що ще можна зробити для внутрішньої оптимізації написано в статті « Як перетворити сайт в цукерку » .
Крок 6. Встановлюємо тему
Для WordPress створені тисячі безкоштовних і платних тим - шаблонів дизайну. Їх можна вибрати, використовуючи пошук по темам прямо з консолі вашого сайту.
Пошук тем з консолі сайту
Інший варіант - завантажити тему зі спеціалізованих сайтів, використовуючи пошукові системи.
Пошук шаблону за допомогою пошукових систем
Загальні рекомендації щодо вибору теми для сайту на WordPress:
- Краще вибирати адаптивні шаблони. Вони дозволяють комфортно переглядати сайт з будь-яких стаціонарних і мобільних пристроїв.
- Якщо немає можливості придбати платний шаблон, то уважно підходите до вибору безкоштовного: прочитайте відгуки користувачів, поекспериментуйте з установкою різних варіантів тим, щоб перевірити коректність відображення.
- Обов'язково перевіряйте шаблон на віруси перед установкою на сайт. Після скачування архіву на свій комп'ютер, можна скористатися сервісом онлайн-перевірки: Drweb або Virustotal .
Встановили? Тепер налаштуємо тему. Для цього в консолі сайту заходимо в розділ «Зовнішній вигляд», вибираємо «Налаштувати». У кожної теми буде індивідуальний набір налаштувань. І всі вони інтуїтивно зрозумілі. Зазвичай можна редагувати назву та опис сайту, кольору, розмітку (положення колонок), завантажувати зображення заголовка і фону, коригувати меню сайту і додавати віджети (функціональні блоки).
Приклад параметрів настройки теми для Вордпресс
Вітаємо, ви завершили базові настройки і готові наповнити сайт-візитку контентом. Для цього залишився останній крок - створити статичні сторінки.
Крок 7. Створюємо сторінки сайту
Перейдіть у вкладку «Сторінки / Створити нову». Додайте назву сторінки та опис.
Створюємо нову сторінку
Для додавання картинки до тексту потрібно в настройках записи натиснути кнопку «Додати мультимедійний» і завантажити потрібне зображення.
додаємо мультимедійний
Завантажте файл і заповніть основні атрибути: назва і alt.
Зробіть подібну процедуру для інших сторінок вашого сайту.
Усе! :)
Вітаємо, ви створили сайт на WordPress! Для цього вам потрібно декілька годин і невеликі фінансові вкладення для оплати домену та хостингу. Далі ви можете додати індивідуальний дизайн, технічно оптимізувати і доопрацювати сайт, звернувшись до фахівців або самостійно, вивчивши додаткову інформацію. Але все це можна відкласти на потім. У вас вже є робочий сайт-візитка.
Бажаємо успіхів у розвитку вашого проекту!
Напишіть, будь ласка, в коментарях, хто вже створив сайт за допомогою нашої інструкції?
AzСonsult.ru
Що ще може знадобитися власнику сайту:
Чому WordPress?Чому WordPress?
Встановили?
Напишіть, будь ласка, в коментарях, хто вже створив сайт за допомогою нашої інструкції?