Як заробити на фотографіях

  1. Як завантажувати фотографії в фотобанки?
  2. Які фотографії можна завантажувати?
  3. Скільки можна заробити в фотобанках?
  4. Які фотографії «самі продажні»?
  5. Скільки можна заробити на фотобанку?
  6. Як отримати зароблені гроші?
  7. З якими фотобанками варто працювати?
  8. Shutterstock
  9. Fotolia Instant
  10. Вдалих вам тревел-кадрів!

Якщо ви думаєте, що в подорожах гроші можна тільки витрачати, ви помиляєтеся

Якщо ви думаєте, що в подорожах гроші можна тільки витрачати, ви помиляєтеся. І навіть якщо ви не збираєтеся мити посуд в місцевих забігайлівках, заробити вам вдасться. Все, що для цього потрібно - фотоапарат або смартфон з стерпним якістю знімків.

Бувалі мандрівники давно зрозуміли, що тревел-фотографія легко монетизуються. Так навіщо ж добру дарма пропадати. Схема проста - вдалі кадри можна завантажити в один з додатків або безпосередньо в фотобанк, а там їх зможуть купувати нескінченну кількість разів. Банк бере комісію з кожного продажу, а й фотографи в накладі не залишаються. команда BUSFOR.UA розібралася, як стати успішним фото-дилером.

Як завантажувати фотографії в фотобанки?

Все просто - реєструйтеся, і можна починати вантажити фотографії. Ви пропонуєте свої знімки банкам, а вони вирішують, брати їх чи ні. Не обов'язково обмежуватися одним фотобанком, краще відразу запропонувати свої роботи кільком. Нічого страшного, якщо їх приймуть відразу все - правилами це не заборонено.

Які фотографії можна завантажувати?

Всесвітньо відомі пам'ятки, красиві пейзажі, види міст, різні екзотичні предмети і страви місцевої кухні. З фотографіями людей складніше - за правилами фотобанків їх приймають тільки з офіційним дозволом моделі, що його зображення можна продавати.

Бажано мінімально обробляти фотографії перед відправкою, щоб вони виглядали привабливіше. Також важливо грамотно обрізати фото. Важливими є й технічні характеристики, на зразок балансу білого і шуму, але деякі недоліки можуть стати родзинкою вашого фото, тому не варто бракувати все не ідеальні кадри.

Важливий параметр фотографії для банку - її комерційний потенціал (наскільки затребуваною виявиться фотографія).

Скільки можна заробити в фотобанках?

Спочатку ви працюєте над своїм портфоліо, виробляєте свій стиль, вивчаєте особливості та вимоги банків, а потім ваші фото працюють на вас. Адже кожну з них можуть купувати багаторазово. Головне - перетерпіти перші півроку, коли працювати доведеться багато, а отримувати зовсім мало. Згодом все стане навпаки.

Які фотографії «самі продажні»?

Все тревел-фотографії можна розбити на дві групи - фотографії всесвітньо відомих пам'яток і фотографії мало відвідуваних місць. Фотографії першого типу спочатку продаються дуже активно, тому що на фотобанках першими у видачі йдуть найновіші фотографії, а шукають їх часто. Знімки другого типу продаються менш активно, але стабільно. Ці місця мало хто фотографує, і фото довго залишаються «найновішими».

Скільки можна заробити на фотобанку?

Для покупців у фотобанках є різні варіанти - або купувати фотографії в роздріб, оплачуючи кожну фото в залежності від його розміру (чим більше - тим дорожче), або оформити підписку і завантажувати фотографії оптом - до 25 фотографій в день.

Для покупців фотографії коштують від 1 $ А фотографам за них платять до смішного мало - при продажу «по підписці» від 20-30 центів, а при продажу в роздріб - від 1 $ (в дуже рідкісних випадках до 20-30 $).

Чому дорослі люди готові працювати за такі гроші? Сенс все ж є. Але продавати потрібно не одну фотографію, а відразу багато. Справа в тому, що фотографію можуть продати не один-два рази, а 100-200 разів. Причому кожну, і одночасно в різних фотобанках. Тому при наявності портфоліо з декількох тисяч пристойних фотографій цілком реально заробляти в місяць по кілька сотень доларів. І, що приємно, робити це можна не замість, а разом з іншою роботою. І навіть в ті дні, коли іншої роботи і джерел заробітку немає, фотобанки продовжують на вас працювати - 24 години на добу, 365 днів у році. Як показує практика, середнє «час життя фотографій» в фотобанках близько п'яти років. Тому, завантаживши фотографії в фотобанк, можна протягом п'яти наступних років отримувати з них дивіденди - як з вкладень в звичайний банк. Різниця тільки в тому, що тут ви вкладаєте не гроші, а свою роботу.

Як отримати зароблені гроші?

Отримати зароблені на фотобанку гроші дуже просто. Коли набереться мінімальна сума (як правило від 50 до 100 доларів), можна замовити виведення грошей.

Зароблені гроші переводяться на PayPal, а в деяких додатки ще й на платіжну систему Skrill. Але здійснювати покупки і бронювати квитки можна прямо з рахунку, не знімаючи гроші.

З якими фотобанками варто працювати?

Спеціалізованих успішних фотобанків для фотографій з подорожей поки немає, тому потрібно орієнтуватися на універсальні. В Інтернеті дуже багато таких банків, і кожен день з'являються нові.

Перш, ніж почати реєструватися на фотобанках, потрібно зробити скан першої сторінки закордонного паспорта (з фото і паспортними даними) і приготувати свої кращі 10 фотографій - для іспитів. І вперед - по фотобанкам.

Shutterstock

Найбільший і ефективний фотобанк в світі. За обсягом фотографій і продажу його можна порівняти з усіма іншими банками разом узятими. У Шаттерстока є тільки один мінус - на нього дуже важко потрапити. Для того, щоб стати автором, потрібно пройти суворий тест - вибрати свої 10 кращих фотографій. Автором фотобанку може стати тільки той, у кого схвалять не менше 7 з 10 надісланих на тест фотографій. У разі невдачі повторну заявку можна зробити тільки через 30 днів.

На Шаттерстоке діє система підтримки активних фотографів - чим більше ваших фотографій продається, тим більше ви отримуєте за кожну продану фотографію (спочатку 25, потім - 30, потім 33 цента - за кожну продаж «за передплатою», аналогічно зростають відрахування і за продажу в роздріб ). Гроші фотографам перераховують щомісяця.

Ще знімки з фотоапарата можна завантажувати в такі фотобанки:

Fotolia, Dreamstime, iStock, Depositphotos і інші.

Але у вас є можливість прилаштувати і свої мобільні знімки.

Fotolia Instant

Мобільний додаток від фотобанку з «великої четвірки» стоків (куди відносяться Shutterstock, iStock, Fotolia і Dreamstime), популярного серед дизайнерів, більд-редакторів та інших творчих одиниць.

Ви можете знімати будь-які історичні руїни і пам'ятки - творці додатка просять лише уникати знімків їжі, квіточок і домашніх тварин. Втім, ця умова все одно залишає велике поле для маневру, якщо мова йде про тревел-фотографіях. Знімаєте або завантажуєте в смартфон кадри з фотокамери і відправляєте модераторам Fotolia, забезпечивши кожен знімок набором ключових слів. Останнє вкрай важливо, якщо ви хочете все ж продати фотографію - потенційні покупці саме за ключовими словами і будуть шукати потрібні зображення.

Інші додатки, куди можна завантажити фото з вашого смартфона на продаж:

Twenty20, Clashot, Scoopshot, Snapwire і інші.

Вдалих вам тревел-кадрів!

Розповісти друзям

Як завантажувати фотографії в фотобанки?
Які фотографії можна завантажувати?
Скільки можна заробити в фотобанках?
Які фотографії «самі продажні»?
Скільки можна заробити на фотобанку?
Як отримати зароблені гроші?
З якими фотобанками варто працювати?
Як завантажувати фотографії в фотобанки?
Які фотографії можна завантажувати?
Скільки можна заробити в фотобанках?

Дополнительная информация

rss
Карта