Як зробити бекап сайту Wordpress?

  1. Що таке резервна і навіщо він потрібен?
  2. Як зробити бекап сайту через FileZilla і Phpmyadmin
  3. Модулі для бекапа сайту на CMS WordPress

Привіт, шановні друзі

Привіт, шановні друзі! Знову радий бачити вас на сторінках azbukabloga.ru . Раз ми вже почали по мало чого говорити про безпеку блогу, коли почистили шаблон від прихованих посилань і змінили стандартний логін адмінки . Далеко ходити не будемо, і сьогодні розмова піде про важливий захід в житті будь-якого сайту. Сьогодні ми дізнаємося, як зробити бекап сайту на CMS WordPress.


Що таке резервна і навіщо він потрібен?

Резервне копіювання, він же бекап (від англ. Backup), грає важливу роль в житті будь-якого мережевого проекту, в тому числі і будь-якого блогу зокрема. Завдяки резервної копії забезпечується своєрідна страховка від нещасного випадку з сайтом - злом, встановили кривої плагін, неправильно оновили або ще гірше згорів хостинг з серверами, де був розташований ваш сайт. Таким чином, для забезпечення схоронності даних і працездатності сайту, у кожного поважаючого себе блогера ПРОСТО зобов'язана бути резервна копія його улюбленого блогу.

«Гаразд, я буду робити бекап» - скажіть ви, а як часто робити його і як? Розкрию тут один невеликий секрет і скажу, що практично на кожному хорошому хостингу є функція резервного копіювання, коли хостинг-провайдер сам створює копії вашого улюбленого сайту практично кожен день. Але як то кажуть:

«На хостера сподівайся, а сам не зівай»

І тому я настійно рекомендую хоч раз в тиждень, самим робити резервну копію (бекап) блогу і зберігати її на свій комп'ютер.

Як це зробити? Не переживайте, зараз я вас цього навчу. І спочатку ми розглянемо самий банальний спосіб створення резервної копії за допомогою простого копіювання всіх каталогів і файлів через ФТП менеджер.

Як зробити бекап сайту через FileZilla і Phpmyadmin

Крок 1. Запускаємо фтп-менеждер і виробляємо підключення до блогу. Потім, в правій частині переходимо в каталог, де знаходиться блог (за замовчуванням, на більшості хостингів - це папка «public_html»)

Крок 2. У лівій же частині менеджера, вибираємо папку на своєму комп'ютері, куди будуть копіюватися файли нашого блогу. Потім, знову в правій частині, натиснувши по каталогу «public_html» правою кнопкою миші з контекстного меню вибираємо пункт - «Завантажити».

Потім, знову в правій частині, натиснувши по каталогу «public_html» правою кнопкою миші з контекстного меню вибираємо пункт - «Завантажити»

Таким чином, ми завантажити всі каталоги і файли блогу, але залишиться ще важлива частина, яку теж треба скачати - це база даних. Для того, щоб зробити резервну копію бази даних або як це ще називають дамп бази даних, на більшості хостингів (в панелі управління) є доступ до програми управління базами даних - phpmyadmin. Якщо ви не знаєте, де вона знаходиться, то напишіть в службу підтримки вашого хостингу або почитайте розділ найчастіших питань FAQ, я впевнений в ньому міститься інформація, як зайти в Phpmyadmin.

Крок 3. Заходимо в phpmyadmin і в лівій частині вибираємо нашу базу даних. Якщо у вас виникли сумніви, яку базу даних вибрати, то підглянути це можна в файлі wp-config.php, який лежить в кореневому каталозі сайту WordPress. Після цього, переходимо у вкладку «Експорт».

Після цього, переходимо у вкладку «Експорт»

і на що відкрила сторінці будуть представлені настройки експорту бази даних. Зазвичай, налаштувань за замовчуванням досить, щоб правильно створити резервну копію бази даних, але я ще рекомендую включити архівацію, щоб зменшити обсяг архіву.

Зазвичай, налаштувань за замовчуванням досить, щоб правильно створити резервну копію бази даних, але я ще рекомендую включити архівацію, щоб зменшити обсяг архіву

Після цього, натискаємо кнопку «Go» або «ОК» в залежності, яка у вас версія phpmyadmin і зберігаємо архів з базою даних в надійному місці на своєму комп'ютері.

Можна зберегти архів в тій же папці, куди скопіювати всі файли блогу.

Таким чином, ми створили вручну повну резервну копію блогу на WordPress і настав час поговорити про бекап блогу за допомогою установки додаткових плагінів.

Модулі для бекапа сайту на CMS WordPress

Як ви вже знаєте, що використання додаткових плагінів значно розширює можливості CMS WordPress і представлені нижче плагіни це напевно самі з популярних плагінів для бекапа, які використовують більшість блогерів і які без додаткових «танців з бубном» працюють і в мене.

Всі плагіни, які ви знайдете нижче, встановлюються стандартним способом через адмінку блогу. Якщо забули, як це робиться, то можете почитайте тут .

- невеликий плагін, який може автоматично створювати бекап бази даних сайту. В плагіні є можливість прямого завантаження бази даних на комп'ютер, так і є функція, яка дозволяє надіслати базу даних на ваш email адреса (вказується в налаштуваннях плагіна). Таким чином, використовуючи WP-DB-Backup ви раз і назавжди позбавитеся від бекапа бази даних через phpmyaadmin, процес якого ми розглянули вище.

- один з найпопулярніших плагінів вордпресс для бекапа, який дозволяє зберігати резервну копію на хмарному сервісі зберігання даних dropbox.com, про який я розповідав в ЦІЙ статті . Таким чином, можна налаштувати автоматичне створення копії сайту за розкладом і у вас завжди в каталозі Dropbox буде свіжа копія вашого улюбленого блогу.

Таким чином, можна налаштувати автоматичне створення копії сайту за розкладом і у вас завжди в каталозі Dropbox буде свіжа копія вашого улюбленого блогу

Крім описаних мною плагінів, їх існує ще велика кількість, але ті плагіни, які траплялися мені, або не встановлювалися (з'являлася помилка), або виникали різні збої на етапі створення резервної копії. Але і це ще не все друзі.

Я дуже довго шукав ідеальний засіб для створення бекапа на WordPress, так як хотілося, щоб весь бекап був одним файлом, а не набором файлів, які робить WordPress Backup to Dropbox. Бекап одним архівом - це зручно, так як якщо буде потрібно відновити свій сайт і доведеться копіювати файли на хостинг, то файл одним архівом завантажитися швидше, ніж купа окремих дрібних файлів. Крім цього, такі бекапи зручніше зберігати і у себе на комп'ютері.

Звичайно ж, у авторів плагіна WP Backup to Dropbox є ТАКА додаткова фішка, яка дозволяє записувати файли на dropbox в одному архіві, але за задоволення доведеться заплатити.

Тому, мої пошуки тривали, поки я не знайшов цей плагін. Не віриться, але я знайшов ідеальний засіб створення бекапа на wordpress. Моїй радості було стільки, що цього плагіну бекапа я посвітив ціле покрокове керівництво, які ви можете завантажити собі ПРЯМО ЗАРАЗ. І так, пані та панове, зустрічайте ....

Про ЦЕ забувають 92% блогерів

або як створити бекап сайту на WordPress

або як створити бекап сайту на WordPress

Вашій увазі пропоную покрокове керівництво по створенню і відновленню сайту за допомогою одного плагіна, який ще не такий популярний в російській сегменті інтернету, але я впевнений, що у цього плагіна велике майбутнє.

За допомогою цього плагіна, якому я посвітив цілу книгу, ви друзі, можете створювати бекап блогу, не окремо файли і бази даних, а повне резервне копіювання, яка упаковується в ОДИН АРХІВ.

Крім зручного створення резервної копії, у плагіна є чудова ФУНКЦІЯ ВІДНОВЛЕННЯ САЙТУ. Всього за пару кліків миші, як за помахом чарівної палички, сайт за лічені секунди відновлюється з архіву. Також друзі, завдяки даній функції плагіна, ви можете легко і просто перенести свій блог з локального комп'ютера на реальний хостинг.

Звучить заманливо, чи не так? Тоді, настійно РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ПРЯМО ЗАРАЗ СКАЧАТИ моє покрокове керівництво по створенню резервної копії сайту на CMS WordPress. Для цього вам лише потрібно ввести свої контактні дані в представлену нижче форму і натиснути кнопку «Download».

На цьому я завершую сьогоднішню статтю про те, як зробити бекап сайту на WordPress і бажаю поменше ситуацій, коли потрібна буде резервна копія. А якщо виникнуть якісь додаткові питання, то. Удачі вам і до нових зустрічей на azbukabloga.ru

В кінці книги вас чекає ЕКСКЛЮЗИВНИЙ БОНУС, якого ви не знайдете ніде.

Що таке резервна і навіщо він потрібен?
Що таке резервна і навіщо він потрібен?
«Гаразд, я буду робити бекап» - скажіть ви, а як часто робити його і як?
Як це зробити?
Звучить заманливо, чи не так?

Дополнительная информация

rss
Карта