Як перевірити блок живлення комп'ютера

  1. Що нам знадобиться?
  2. Тепер давайте спробуємо перевірити блок живлення на запуск
  3. Тепер спробуємо перевірити блок живлення і запустити його безпосередньо
  4. Пора перевірити блок живлення за допомогою приладу
  5. Перевірити блок живлення під навантаженням

Як перевірити блок живлення комп'ютера. Комп'ютер не включається.

Отже, провід живлення від розетки до блоку живлення комп'ютера перевірений. Таким чином, на блок живлення підходить необхідну напругу. Але при натисканні на кнопку включення нічого не відбувається і комп'ютер не включається. Швидше за все, мова йде про несправності блоку живлення. Можна самостійно перевірити блок живлення, його справність і хоча б спробувати визначитися з тим, з якої причини блок живлення комп'ютера не працює.

Що ж, доведеться звільнити комп'ютер від бічної кришки з боку вентиляційного отвору. Другу знімати необов'язково. Якщо при натисканні на кнопку включення вентилятора не крутяться, можливі лише кілька варіантів. Головні причини: несправний блок живлення або кнопка включення. Так, буває всяке, і це може бути просто несправність кнопки або обрив проводу від кнопки до гнізда на материнської плати . Давайте виділимо напрямок, в якому будемо рухатися.

Що нам знадобиться?

  • закоротку у вигляді металевої зволікання, невеликий шматок дроту невеликого перерізу; я використовую радіоелемент типу резистор номіналом в 1 кОм, але для разового досвіду і скребки буде досить; однак надовго раджу БП зі шкребками не залишати: чим менше перетин, тим сильніше наша іпровізірованная закоротку буде грітися
  • мультиметр (Якщо збираєтеся перевірити не тільки працездатність БП, але і напруга по основних каналах навантаження)

Всю процедуру перевірки пропоную розбити на наступні етапи:

А кнопка-то сама працює?

Щоб відокремити несправність блоку живлення від несправності по кнопці, нам поки не знадобитися знімати сам блок живлення. Для початку від'єднайте його комп'ютера з розетки або вимкніть кнопкою на задній панелі блоку живлення.

При відкритій кришці простежте шлях проводів включення і «світлодіодних» проводів від передньої панелі комп'ютера до материнської плати. Їх знайти не важко, вони мають змішане (червоні, сині, чорні та зелені дроти) колірне позначення і, закінчуючись Джекер, підключаються на роз'єми типу «тато» материнської плати. Ці роз'єми зазвичай знаходяться в нижньому квадранті плати.

Наше завдання - виділити роз'єм, який відповідає за включення комп'ютера з кнопки. Напруга на материнській платі невелика і електричного розряду боятися не потрібно. Єдина порада - намагатися не пошкодити материнську плату поки ви намагаєтеся перевірити блок живлення нижчеописаними маніпуляціями.

Шуканий роз'єм визначити неважко. Він позначений літерами за участю літер PW або POWER (від англійського - харчування). Як і на фото нижче, він майже завжди має схожу колірну гамму проводів - зелений (червоний або синій) плюс білий (рідко інші). Але з огляду на той факт, що нам невідомо, хто збирав наш комп'ютер, найкращим способом визначити приналежність будь-яких проводів, це малюнок поруч з цими роз'ємами. Як видно на фото, права частина малюнка позначена саме цими літерами. Значить, це і є кнопка харчування. Вона пов'язана двома проводами і вона теж допоможе нам перевірити блок живлення.

схема підключення намальована прямо на платі, а самі роз'єми на фото вже не потрапили, вони трохи правіше зони зйомки

Зазначені символи обов'язкові для кнопки включення. Потягніть на себе і витягніть Джекер з роз'єму. Запам'ятайте його. В наступному кроці стирчать штирі будемо замикати між собою. Наступним кроком вставимо штепсель в розетку або включимо кнопку на блоці живлення.

Тепер давайте спробуємо перевірити блок живлення на запуск

Користуючись плоским жалом маленької викрутки, лезом ножиць або канцелярською скріпкою, короткочасно перемкнём звільнилися від Джекер кнопки харчування контакти материнської плати як показано на фото. Спробуйте кілька разів.

  • Якщо блок живлення справний і справна сама материнська плата , Комп'ютер увімкнеться і буде продовжувати працювати. Вимкнути комп'ютер можна буде простим вимиканням з кнопки на блоці живлення, висмикуванням вилки шнура з розетки або повторним замиканням викруткою тих же контактів, але утриманням до виключення.
  • Якщо включилися кулери блоку живлення, охолодження процесора і обдування системного блоку (якщо такий є), однак з кнопки в зборі такого не відбувалося, блок живлення в порядку і несправність криється в кнопці включення.
  • Якщо комп'ютер не реагує на маніпуляції, переходимо до наступного кроку.

Відключіть головний роз'єм ATX, що йде від блоку живлення до материнської плати. Це найбільший роз'єм, його ні з чим не сплутаєш. Це 24-контактний (або 20 + 4) роз'єм:

Це 24-контактний (або 20 + 4) роз'єм:

спалах камери трохи зіпсувала вид ...

Натисніть великим (або вказівним) пальцем на пластиковий замок збоку, звільнивши роз'єм для демонтажу, і потягніть роз'єм погойдується поздовжніми рухами на себе. Упріться вільними пальцями при необхідності в материнську плату. Чи не зламайте (хоча я жодного разу не ламав).

Тепер спробуємо перевірити блок живлення і запустити його безпосередньо

У зібраної схемою сигнал на включення йде з кнопки через материнську плату на контакт зеленого кольору роз'єму, який ви тримаєте в руках. Ми ж минаємо плату і замкнемо цей контакт на будь-який з чорний проводів. Щоб перевірити блок живлення, замикання контактів чорного і зеленого кольорів будемо проводити короткочасно. А значить можна скористатися будь-якими підручними засобами: канцелярською скріпкою, пінцетом і т. Д. Не бійтеся ураження струмом, напруга в цій частині системи абсолютно безпечно. Контакти, які будуть замикатися, розташовані поруч: вони мають умовну нумерацію 15 і 16 (запам'ятайте це: нам нумерація стане в нагоді при пошуку інших контактів). Чорний провід - "земляний" (порожній), зелений при включеному в розетку дроті несе в собі напругу. Замикати можете прямо при включеному в розетку в БП; ви не постраждаєте, напруга мізерно і для людини не небезпечно:

Якщо блок живлення продовжує мовчати, кулери крутитися не хочуть, несправність полягає в блоці живлення Якщо блок живлення продовжує мовчати, кулери крутитися не хочуть, несправність полягає в блоці живлення. Мовою електротехніки це означає, що напруга на цій ділянці ланцюга блоку живлення менш покладених 5 В. Детальніше про це в іншій статті. Можете викликати фахівця або продовжити пошуки самостійно.

Пора перевірити блок живлення за допомогою приладу

Якщо блок живлення ожив, переходимо до вимірів приладом. Вимкніть блок живлення на час. Переведіть мультиметр в режим виміру постійних величин напруги. На каретці приладу це сектор з символами V -:

і відразу виставлю межа вимірювань в 20 вольт:

Відкину основних споживачів (диски, дисководи, харчування на відеокарту) комп'ютера від шлейфів харчування і сигналів:

Відкину основних споживачів (диски, дисководи, харчування на відеокарту) комп'ютера від шлейфів харчування і сигналів:

жорсткий диск відключений

А за ним і DVD дисковод:

А за ним і DVD дисковод:

Включаємо комп'ютер в розетку або клавішею на БП ззаду. При включеному блоці живлення (кулер в ньому закрутився) я перевіряю напруга на висновках 24-х Голковий блоку живлення 12В. Терморегулятори блоку живлення приведена в однойменній статті. Ми ж замкнули дроти з номерами 15 і 16. А ось як йде сама нумерація:

А ось як йде сама нумерація:

Два (зазвичай помаранчевих по краях) в протилежному від зеленого ряду - 1 і 2. І так далі зліва направо. Нумерація наступного ряду також зліва направо. Дивіться на фото.

Чорний щуп приладу надовго вставляємо в контакт роз'єму чорного ж кольору (це буде контакт 3). Він розташовується якраз навпроти чорного контакту 15, зайнятого скребки. Мовою фахівців це називається "посадити щуп на землю", його виймати з роз'єму на час проведення замірів виймати Не будемо (можете його там зафіксувати, тільки не перестарайтеся):

Мовою фахівців це називається посадити щуп на землю, його виймати з роз'єму на час проведення замірів виймати Не будемо (можете його там зафіксувати, тільки не перестарайтеся):

Червоним щупом приладу ми по черзі будемо перевіряти величину видаваного напруги по всіх каналах блоку (відразу кажу - піддослідний блок живлення здоровий) і почнемо з 1 -го:

Червоним щупом приладу ми по черзі будемо перевіряти величину видаваного напруги по всіх каналах блоку (відразу кажу - піддослідний блок живлення здоровий) і почнемо з 1 -го:

Другий контакт роз'єму показує ті ж параметри:

Другий контакт роз'єму показує ті ж параметри:

Наступний по порядку випробуваний контакт номер 4 - це 5-ти вольта. Перевіримо (НЕ обпечіться про шкребка!):

):

І так далі. І таким чином, від контакту до контакту, ви повинні поступово порівняти паспортні свідчення терморегулятори БП (див. Посилання вище) з показаннями приладу. Тобто, свідчення мультиметра будуть приблизно збігатися (з невеликою похибкою) з показаннями в таблиці статті. Зауважте, що на контакт 3 з контактами 5, 7, 17, 18, 19, 24 прилад реагувати не повинен.

УВАГА. Наступним етапом ми спробуємо перевірити блок живлення під навантаженням. Всі проведені тільки що виміри проводитимуться аналогічно, але вже з підключеним роз'ємом до плати. Коли я проводив такі виміри вперше, я частково пронумерував (щоб не заплутатися) дроти на роз'ємі бирками з ізоляційної стрічки. Раджу і вам. Все не потрібно - зауважте лише початкову точку і порядок відліку. Про показники напруги вам нагадає колір проводу.

Перевірити блок живлення під навантаженням

Якщо значення напруг таблиці терморегулятори і показання мультиметра при роботі БП на холостому ходу збігаються (похибки вимірів в межах часток відсотка допустимі і краще в більшу сторону), спробуємо перевірити блок живлення під навантаженням. Зберемо схему, приєднавши всі шлейфи, і включимо комп'ютер в роботу. КРИШОК ПОКИ НЕ ЗАКРИВАЄМО! Нам потрібен BIOS і вкладка типу Power з пунктом Hardware Monitor (версій BIOS безліч, інтерфейс у них різний - так що вибачайте). В мене так:

У вкладці відображаються величини напруг так, як їх бачить BIOS. Як бачите, прочитується інформація збігається з вимірюваними. Блок живлення працює нормально. А ось тепер варто звірити зазначені показання на екрані з показаннями мультиметра при роботі під навантаженням. Вставляємо роз'єм БП в роз'єм типу "мама" материнської плати, підключаємо всі пристрої, включаємо комп'ютер і перевіряємо приладом тим же порядком, також послідовно змінюючи щупи в виставленому діапазоні вимірювань, але вже таким манером:

Вставляємо роз'єм БП в роз'єм типу мама материнської плати, підключаємо всі пристрої, включаємо комп'ютер і перевіряємо приладом тим же порядком, також послідовно змінюючи щупи в виставленому діапазоні вимірювань, але вже таким манером:

Думаю, деякі висновки про працездатність блоку живлення я вам допоміг зробити. Звичайно, всі ці висновки поверхневі, і про чистоту роботи БП можна сказати, лише озброївшись осциллографом.

успіхів

Прочитано: 166

Що нам знадобиться?
Що нам знадобиться?

Дополнительная информация

rss
Карта