Як правильно вибрати блок живлення комп'ютера?

  1. Як вибрати блок живлення: на що звернути увагу відразу
  2. Що ще ?
  3. Як вибрати потужність блоку живлення виходячи з компонентів?
  4. Прикидаємо вручну ...
  5. Як вибрати блок живлення комп'ютера: роз'єми
  6. Блок живлення комп'ютера: читаємо характеристики на боковині
  7. Як вибрати блок живлення комп'ютера: запитання марки
  8. Вибираємо блок живлення комп'ютера: наостанок

Зазвичай при покупці комп'ютера в зборі блок живлення рідко потрапляє в область пильної уваги користувача. Даремно. На потужність пилососа, чайника або двигун авто увагу звертаємо, а ніж блок живлення комп'ютера гірше? Причому неважливо, чи збираєтеся ви придбати новий блок замість старого, особисто намагаєтеся створити власну збірку або просто вирушаєте в магазин за новим комп'ютером: все, що тут написано, вам знадобитися. Так як вибрати блок живлення комп'ютера?

Як вибрати блок живлення: на що звернути увагу відразу

Однак часто, незважаючи на все більшу кількість важливих характеристик, в блоці живлення для комп'ютера при виборі все ж зводиться до обслуговування системи за двома важливими характеристиками: споживана потужність і питома потужність по каналах (шин) Однак часто, незважаючи на все більшу кількість важливих характеристик, в блоці живлення для комп'ютера при виборі все ж зводиться до обслуговування системи за двома важливими характеристиками: споживана потужність і питома потужність по каналах (шин). Давайте про них детальніше.

Потужність системи - складова енергія, яку споживають компоненти комп'ютера в цілому Потужність системи - складова енергія, яку споживають компоненти комп'ютера в цілому. Раніше тим користувачам, які приміряли майбутні "збірки" і кому вистачало мізків взяти до уваги такий компонент, як БП, доводилося вручну прикидати теоретичну потужність майбутнього комп'ютера. Шляхом простого додавання споживаних потужностей компонентів:

  • жорсткого диска
  • відеокарти
  • материнської плати і т.д.

Сьогодні завдання полегшено: всім доступні онлайн калькулятори, за допомогою яких вже можна прорахувати (більш-менш точно) який блок вам буде потрібно. Якісь оновлюють движки і статистику частіше, якісь рідше. Але перед тим, як ви утвердитесь в величині потужностей пам'ятайте, що потужний блок живлення дійсно може підстьобнути ваші колишні компоненти, але, навпаки, найсучасніше обладнання "помре", якщо буде отримуватиме харчування від NoName блоку живлення, придбаного казна-де. Про це ще докладніше трохи нижче в абзаці про характеристики на боковині блоку живлення.

Питома потужність по каналах. Для досвідчених оверклокерів виробники блоків живлення давно створили спеціальну нішу, в якій можна підібрати БП з урахуванням зростаючої потужності по певних каналу. Звичайно ж мова йде про спеціальні збірках, в яких увага приділяється 12+ вольта каналам, який буде живити відеокарту. Так що, якщо ви збираєте комп'ютер ИГРОВОЙ, зверніть увагу на параметр споживаної потужності вибирається відеокарти.

Що ще ?

Форм-фактор. Це питання стосується тих, хто збирається комп'ютер зібрати заново, а не просто замінити новий на старий (хоча і в останньому випадку краще не забувати про сумісність). Простіше кажучи - питання форм-фактора полягає в тому, щоб блок живлення і материнська плата ергономічно "сіли" в корпус і при установці навісного обладнання (особливо це стосується радіатора і кулера на процесор) не просто не заважали один одному, але і не служили мішками і правильно охолоджувалися. У цьому питанні рулять материнська плата і корпус. Строго кажучи, при складанні нового комп'ютера спочатку вибирається форм-фактор материнської плати, а під неї вже й корпус з БП. Але з огляду на семимильними кроків розвитку комп'ютерної техніки, форм-фактором як поняттям можна трохи знехтувати: у продажу з'являється все більше перехідників і розширювальних плат. Про це також трохи нижче.

Як вибрати потужність блоку живлення виходячи з компонентів?

Я вже озвучив, що існує чимало онлайн калькуляторів для розрахунку приблизної потужності блоку живлення. Такими послугами обзаводяться все частіше саме виробники систем охолодження і блоків живлення. Так що відразу до їх списку:

  • CoolerMaster Контора займається не тільки виробництвом корпусів, блоків живлення, кулерами, але і надає всім бажаючим можливість вибрати блок живлення з передбаченням або наявних складових. Вибирайте процесор, відеокарту, планки RAM і т.п. на сторінці:

не забувайте вказувати кількість ядер, карт, планок і т.д.

як тільки клацніть по кнопці Calculate, сторінка видасть сумарну потужність і найближчий рекомендований продукт (вироблений її, зрозуміло, конторою) і запропонує послужливо посилання на магазин

  • be quiet! Все те ж саме, але налаштувань менше. Не думаю, що розрахунок потужності вашого майбутнього БП від цього сильно постраждає:

Не думаю, що розрахунок потужності вашого майбутнього БП від цього сильно постраждає:

  • OuterVision Черговий калькулятор, що нагадує той, що на початку абзацу, проте з тією лише маленькою різницею, що тут можна вибрати два режими підрахунку (Expert і Basic): докладний і полегшений:

OuterVision   Черговий калькулятор, що нагадує той, що на початку абзацу, проте з тією лише маленькою різницею, що тут можна вибрати два режими підрахунку (Expert і Basic): докладний і полегшений:

  • MSI Черговий виробник потрібної вам продукції, і на цьому сайті все російською мовою:

MSI   Черговий виробник потрібної вам продукції, і на цьому сайті все російською мовою:

Вобщем, вам є з чого вибрати: пробіжіть по калькуляторах і через деякий час ви напевно утвердитесь на думці. Однак на мій погляд все з перерахованих завищують вимоги до комп'ютера, хоча це краще, ніж підраховувати або прикидати вручну.

Прикидаємо вручну ...

Коли веб-сервісів не було в помині, доводилося підраховувати потужність саме вручну. Я користувався такими даними, які могли вже трохи подустареть, однак практика показує, що все в загальному відповідало. Нехай це буде варіантом "на швидку руку":

Продовжу. Якщо ви не знайшли цікавить ваш показник, то можу навести деякі цілком офіційні дані, що наводяться компанією PC Power & Cooling, яка свого часу більш точно підрахувала споживані потужності таких компонентів (посилання загубилася, знайду - вставлю). Наводилися і дані для кожного з процесорів, але з огляду на старіння даних я їх не наводжу:

  • AGP відеокарта = від 20 до 40 Вт
  • PCI карта = 5 Вт
  • SCSI PCI карта = від 20 до 25 Вт
  • мережева карта = 4 Вт
  • 50X CD-ROM = від 10 до 25 Вт
  • RAM планка = в середньому 10 - 15 Вт
  • 5200 RPM IDE диск = від 5 до 11 Вт
  • 7200 RPM IDE диск = від 5 до 15 Вт
  • материнська плата (без навісного) = від 20 до 30 Вт

Чим можна закінчити таблицю:

  • прикидати потужності показані в піку завантаження для кожного з пристроїв (процесор забитий на 90-95%, відеокарта намагається розгледіти "арту в кущах", диск щось перезаписує); звичайно, дані швидше потрібно видавати не абсолютних показниках (Ватах), а в змінних (Ватт / годинах): режим режиму ворожнечу. Але це не той сайт, де ми будемо розносити експоненти в графіках ...
  • під оптичним дисководом я розумію DVD або Blue-ray -чіталкі. CD-привід їсть менше, але їх вже не існує
  • да, SSD сховища не так економічні, як ви очікували
  • як бачите, саме яке споживає пристрій традиційно - відеокарта. Так що якщо збираєте все-таки ігровий ПК, не полінуйтеся уточнити
  • прикинули? Тепер додайте ще 25% зверху - це і буде потрібна вам потужність.

Як вибрати блок живлення комп'ютера: роз'єми

Щоб правильно вибрати блок живлення комп'ютера, потрібно просто уважно подивитися на існуючу або обирану материнську плату і відеокарту / и. Які роз'єми тягнуться від блоку живлення, можете ознайомитися в статті Терморегулятори блоку живлення . Однак відразу хочу вас трохи заспокоїти: якщо на блоці не вистачає роз'єму, не варто збирати на новий. ВСЕ ВИРІШАТЬ незліченної роду Перехідники та АДАПТЕРИ . І, якщо блок живлення комп'ютера вже підібраний правильно з додатковим запасом потужності, то можна використовувати всі вільні канали для підключення всіх пристроїв. І почніть своє ознайомлення хоча б зі сторінки по посиланню.

Блок живлення комп'ютера: читаємо характеристики на боковині

Візьмемо фото збоку будь-якого блоку і придивимося до нього. Що означають ці характеристики?

  • AC INPUT (агов-сі інпут) - величина змінного струму харчування самого блоку (в моїй розетки ~ 220 Вольт ~ 50 Герц)
  • DC OUTPUT (ді-сі аутпут) - величина постійних величин напружень по кожному з каналів 3, 5 і 12 В
  • PEAK (XX s) (пік) - максимальне значення пропускного каналу по току (в Амперах) для всіх пристроїв, які «сидять» на каналі (завжди вище, ніж в рядку нижче) протягом XX секунд (тобто виробник говорить, що через XX сек. в разі зазначеної в максимумі навантаження блок відключиться по перегріву); саме від цих значень "залежить", чи будуть грітися роз'єм і дроти з блоку живлення, елементи всередині самого блоку; Тут є одна заковика - за допомогою формулювання PEAK виробник "офіційно" знімає з себе повноваження з приводу поведінки БП в екстремальних умовах. Переважно було б побачити параметр SUSTAINED (састейнд - в градусах) з показником температури (40-60 за Цельсієм, наприклад, дуже непогано - питання працездатності БП можна буде потім вирішити пасивним охолодженням і т.п.)
  • CONTINUITY (кент і ньюіті) - номінальні значення протікають струмів по каналах
  • MAX. POWER (пауер) - максимально можливе значення виділеної потужності (Ватт) по кожному з каналів протягом XX секунд; Не складайте числа в цьому рядку - загальна потужність не буде відповідати реальній, так як протягом всього сеансу роботи комп'ютера навантаження по пристроях розподіляється нерівномірно і стрибкоподібно. Погано відомі і малокотірующіеся виробники (часто "одноденки") нічого, крім цього параметра не вказують - будьте пильні!
  • XXX W - заявлена потужність блоку живлення комп'ютера в ватах

Як вибрати блок живлення комп'ютера: запитання марки

Якщо гроші є, питання відпадає: чим потужніший БП і відоміший контора, тим, швидше за все, менше буде питань до блоку, коли прийде час розбирати помилки системи. Практика показує, що продукція цих компаній однаково часто (або однаково рідко) виявляється на столах ремонтників. Можна як завгодно обходити це питання, але 9 з 10 фахівців з ремонту та продавців комплектуючих вам назвуть одні і ті ж найменування. які і так на слуху. І їх, якщо ви читали попередній абзац про калькуляторах або гуляли по комп'ютерним магазинам, вже знаєте. Наводжу список тих, якими можна цілком обмежитися (в алфавітному порядку):

  • Antec
  • Asus
  • Cooler Master
  • ENlight Corporation
  • Lian Li
  • PC Power and Cooling
  • Rosewill
  • Silverstone
  • Sunus Suntec
  • Thermaltake
  • Zalman

Вибираємо блок живлення комп'ютера: наостанок

  • при покупці блоку звіртеся з типом корпусу: в цьому питанні вас повинен цікавити тип кріплення і розташування в просторі блоку живлення усередині корпусу
  • з вибором відповідного блоку живлення не забивайте голову через відсутність необхідного коннектора: ви зможете його "добити" потрібним переходником (тобто білих Молекс-роз'ємів там хоча б має бути в надлишку)
  • вираховуючи потужності зверніть увагу САМЕ корисну і максимальне навантаження на 12 В -м каналі: саме він є вирішальним для харчування високопродуктивних компонентів і буде "тягнути" на собі всю основне навантаження; при виборі "ігрового" блоку - чим вона вища, тим краще
  • нехай це буде блок живлення комп'ютера зі списку виробників вище

Успіхів вам.

Прочитано: 33

Як вибрати потужність блоку живлення виходячи з компонентів?
На потужність пилососа, чайника або двигун авто увагу звертаємо, а ніж блок живлення комп'ютера гірше?
Так як вибрати блок живлення комп'ютера?
Що ще ?
Як вибрати потужність блоку живлення виходячи з компонентів?
Що означають ці характеристики?

Дополнительная информация

rss
Карта