Як самому поміняти блок живлення комп'ютера - блог про інформаційні технології: софт, залізо, інтернет, послуги, поради

Подробиці Опубліковано 24.01.2016 12:00 Автор: Зорич Переглядів: 4626

В один прекрасний вечір комп'ютер несподівано вимкнувся і відмовився включатися. Я витягнув і вставив на місце круглу батарейку на материнській платі, поправив всі роз'єми і шлейфи, але системник тільки посміхався зеленим світлодіодом і мовчав. Тоді я витягнув силовий кабель з БП і встромив його назад через 15 хвилин. Допомогло. Але через годину пролунав хлопок, комп'ютер вирубався, а по кімнаті поповз запах паленої гуми. До ворожки не ходи - щось згоріло в блоці живлення. Так і є, запах звідти вертався. БП можна відремонтувати, але це обійдеться мінімум в 500 рублів. При цьому він може вже через кілька місяців знову зламатися - компоненти дешевих БП не відрізняються довговічністю. Доведеться купувати новий блок живлення. Поміняємо його самостійно.

Перший крок - вибір блоку харчування. В ідеалі його потужність не повинна бути менше, ніж у старого. Але в моєму комп'ютері спочатку стояв БП на 500 Вт, потім на 400 Вт, а тепер я купив блок живлення на 300 Вт. Всі прекрасно працює.
Тут відразу хочеться відзначити ще один момент: не варто вірити тому, що написано на БП. Написано 300 Вт, а за фактом може бути 250-270 Вт. Чим дешевше БП, тим гірше характеристики (включаючи просідання по напрузі). Мій комп'ютер 2007 року збірки і йому залишилося жити кілька років. Тому для нього я шукав найдешевший БП. Аби там були потрібні мені роз'єми.
Материнська плата мого комп'ютера харчується від роз'ємів 24 + 4 pin (два роз'єми, один на 24 штирі, інший на 4). Також нам потрібні роз'єми SATA (чим більше, тим краще) і роз'єми Molex (т.зв. 4-піновий роз'єми, потрібні для живлення старих вінчестерів і для подачі доппітанія на деякі відеокарти). Також напевно буде роз'єм для FDD (флоппі-дисковод). Але нам він не потрібен. У більш дорогих БП більше різних роз'ємів.
Також БП бувають з 80-мм вентилятором, який ставиться до задньої стінки БП, або з 120-мм кулером, який ставиться до верхньої (бічний) стінки. Мені був потрібен перший варіант. Тому я вибрав в "Сітілінк" найдешевший БП . Якщо у вас комп'ютер новий, краще купити більш дорогий і надійний блок живлення.
Отже, новий БП у вас на руках, старий до системнике. Залишилося їх поміняти. Відключаємо від системного блоку всі дроти і кабелі, знімаємо бічну кришку. Бажано надіти рукавички, так як в процесі демонтажу БП можна порізатися. Якщо не впевнені в своїх силах, сфотографуйте нутрощі комп'ютера, щоб потім правильно підключити всі роз'єми. Заодно вичистіть все від пилу. Саме вона часто стає причиною поломок комп'ютерних комплектуючих.
Встановлюємо новий БП, акуратно підключаємо всі роз'єми, що йдуть від БП, а також кабель від монітора, миші і клавіатури. У більшості випадків ваш комп'ютер відразу ж запуститься.
PS У мене пробний запуск пройшов успішно, але після установки бічної кришки, комп'ютер включався, але через дві секунди відключався. Виявилося, причина в поганому контакті 4-пинового роз'єму живлення. Я його поправив і все зашаруділо.


Додати коментар

Дополнительная информация

rss
Карта