Рано чи пізно вам доведеться зіткнутися з тим, що з'явитися необхідність заміни блоку живлення комп'ютера. Головне не впадати в паніку. Відразу хочу вас заспокоїти - нічого страшного в цьому немає. Коли ви перший раз купуєте комп'ютер, то вибираєте, швидше за все, корпус і операційну систему, а на решту майже не звертаєте увагу. Саме цим і користуються продавці. У дешевих корпусах стоять і найдешевші блоки живлення, в яких використовуються комплектуючі не кращої якості. І вже через рік півтора ці блоки живлення просто на просто згорають.
У майбутньому ви, звичайно вже будете знати, що найкраще комп'ютер збирати самому або підбирати збірку, відповідну вашим запитам. Ну, а поки будемо виправляти те, що є.
І так, вам необхідно замінити блок живлення комп'ютера, а саме процесорного блоку. Що для цього потрібно?
Перше це звичайно треба купити сам блок живлення. Який блок живлення вибрати ? При покупці зверніть увагу на те, чи є у блоку живлення вимикач. Якщо немає, то це найчастіше найдешевший, і не дуже хороший блок. Хоча, бувають і винятки, але краще не ризикувати, а взяти трохи дорожче, але надійніше. Запитайте продавця, чи не сильно він шумить?
Серед дешевих блоків живлення є такі, що від їх роботи весь стіл ходором ходить, і вони видають сильний гуде шум. Хороший, якісний блок живлення набагато важче дешевого за рахунок більшої кількості комплектуючих і більш товстого кожуха.
Якщо ви будете працювати на комп'ютері ночами, та ще й в одній кімнаті зі сплячими рідними, то дуже скоро у них з'явитися бажання вбити ваш комп'ютер, а може і вас на додачу. Краще не ризикуйте, і пошкодуйте нерви своїх рідних.
Коли у моєї дочки був такий гучний комп'ютер (а вона любить працювати на ньому саме по ночах), то мені доводилося натягувати на голову подушку. А уявіть, як мені було в спеку.
Тут вже я сама хотіла, що б блок живлення швидше згорів, інакше вона не погодиться його поміняти. І нарешті, цей день настав. Ніколи я не змінювала нутрощі комп'ютера з такою насолодою.
Тому вибирайте блок живлення трохи дорожче, але краще. Якщо Ви любите грати в ігри або займаєтеся графікою, то вибирайте блок живлення комп'ютера потужніший. Почитайте в Інтернеті, які фірми випускають хороші моделі. А краще - які моделі купувати не треба.
Тепер давайте подивимося, що ж собою являє блок живлення комп'ютера.
Ось така залізна коробочка з купою кольорових проводів. Збоку поруч з роз'ємом для кабелю живлення знаходиться вимикач. Зверху під спиралевидной сіткою знаходиться кулер (по-російськи - вентилятор). У корпусі системного блоку вона буде знизу.
Подивіться, як встановлено старий блок живлення.
З Амена блоку живлення комп'ютера
- Першим ділом зніміть з себе статичну електрику . Це треба зробити обов'язково, інакше ваш ремонт може сильно затягнутися. І вам доведеться міняти не тільки блок живлення, але і ще що-небудь. Якщо вам не шкода грошей і часу, то можете знехтувати цією порадою.
- Повністю вимкніть комп'ютер від електричної мережі. Вийміть шнур з електричної розетки. Відключіть всі кабелі (монітора, миші, клавіатури, колонки, модем, сканера, принтера і т.п.) від процесорного блоку.
- Відкрийте ліву бічну кришку (якщо дивитися спереду). Покладіть корпус на правий бік. Так у вас блок живлення не впаде і нічого не зашкодить, коли ви його будете виймати.
- Знайдіть блок живлення. Відкрутіть чотири гвинти на задній панелі, які утримують його на корпусі. Запам'ятайте, а краще намалюйте підключення всіх кабелів, що йдуть від блоку живлення до інших пристроїв процесорного блоку.
Необхідні нам кабелі:
1. Кабель для підключення блоку живлення до материнської плати;
2. Другий кабель для підключення до материнської плати;
5. Кабель для підключення жорсткого диска і CD або DVD -дисковод IDE;
6. Кабель для підключення жорсткого диска і CD або DVD -дисковод SATA;
7. Кабель для підключення Floppy -дисковод, кардридера, або додаткове харчування до відеокарти;
Для першого разу можна зробити бирки з паперу та скотчу. Це дасть Вам впевненість в тому, що ви все робите правильно. Краще не сподіватися на свою пам'ять. Надалі ви вже і так будете знати, що і куди підключати, а поки краще підстрахуватися.
- Всі роз'єми необхідно виймати акуратно, розхитує з боку в бік рухами. Не застосовуйте силу. Краще уважно подивіться, що заважає. Може, забули натиснути на засувку. Вони є у роз'ємів, що йдуть до материнської плати.
- Буває, що необхідно ще відкрутити гвинтик у поперечини шасі, тому що вона заважає вийняти блок живлення. Нічого виламувати не треба.
- Акуратно виймаємо несправний блок живлення. Намагайтеся нічого не зачепити, і не упустити блок на материнську плату.
- заодно можете почистити все всередині сухим пензликом, пилососом, або балончиком зі стисненим повітрям.
Підключення блоку живлення до комп'ютера
- Встановлюємо на місце блок живлення. Знову ж намагайтеся нічого не зачепити.
- Прикручуємо його чотирма гвинтами до задньої стінки системного блоку.
- Підключіть всі необхідні кабелі до інших пристроїв (материнської плати, жорсткого диска, дисководів і т.п.). Порядок їх підключення ролі не грає.
Будьте уважні і обережні з залишилися не підключеними кабелями.
Підв'яжіть їх акуратно до джгута інших проводів, так, щоб вони не бовталися, і не торкалися роз'ємами інших деталей. Інакше при переміщенні комп'ютера один з роз'ємів може що-небудь замкнути.
Після того, як ви встановили блок живлення, і підключили всі необхідні роз'єми всередині і зовні системного блоку, можна включити комп'ютер. Тільки не суньте руки всередину корпусу. Якщо все зроблено правильно, то комп'ютер повинен запуститися.
Що для цього потрібно?Запитайте продавця, чи не сильно він шумить?