Як правильно поєднати кілька комп'ютерів в бездротову мережу з виходом в інтернет за допомогою Bluetooth?

Нещодавно у мене виникла ідея об'єднати в бездротову мережу настільний комп'ютер і ноутбук, з однією єдиною метою - надати ноутбуку можливість виходу в інтернет. Для вирішення цього завдання існує два основних способи. Перший полягає у використанні технології Bluetooth, яка забезпечує просте і недороге з'єднання двох і, при використанні спеціального додаткового обладнання, більшого числа комп'ютерів. Недоліком цього способу підключення є низька швидкість передачі (близько 70Kb / сек.) І суттєві обмеження радіусу дії.

Другий спосіб заснований на так званій WLAN технології, яка забезпечує високу швидкість передачі, яку можна порівняти зі швидкістю дротових мереж, і порівняно великий радіус дії, однак, що стосується простоти і дешевизни з'єднання, то ця технологія поки сильно поступається Bluetooth. З огляду на те, що мені необхідно створити недорогу бездротову мережу, а обмеження по швидкості не є критичними, тому що на ноутбуці інтернет необхідний в основному для серфінгу, я вибрав саме Bluetooth технологію.

З чого почати?

Отже, припускаючи, що сучасна Bluetooth технологія вже настільки відпрацьована, що ніяких проблем виникнути не може, я вибрав два Bluetooth модуля MaxSelect ( http://www.maxselect.ru ). Сьогодні на ринку є два типи Bluetooth пристроїв із зовнішнім і внутрішнім антеною. Перший тип, який я використовував для експерименту, дозволяє розширити радіус дії до 100м, при цьому його вартість трохи вище модуля з вбудованою антеною.

Підключення ...

Прийшовши на місце, я з нетерпінням розпакував дві коробочки, куди крім Bluetooth модулів входили USB кабель і CD з драйверами.

Прийшовши на місце, я з нетерпінням розпакував дві коробочки, куди крім Bluetooth модулів входили USB кабель і CD з драйверами

Підключивши Bluetooth модулі до настільного комп'ютера і до ноутбука, я приступив до інсталяції драйверів.

Підключивши Bluetooth модулі до настільного комп'ютера і до ноутбука, я приступив до інсталяції драйверів

На етапі інсталяції виникли перші проблеми. На диску є драйвери для двох типів USB Bluetooth модулів. Природно, інструкцію читати я не став, і поставив не той драйвер, який необхідний для мого пристрою (потрібен USB Dongle). Після вивчення інструкції і виявлення причини мого невдалого старту, я виконав повторну інсталяцію згідно з інструкцією і рекомендаціями.

Після успішної інсталяції драйверів і софту у властивостях мережі з'явиться нове підключення «Bluetooth Network», а в системній області з'являється іконка, що забезпечує доступ до всіх встановлених сервісів і функцій. Більш докладно використання сервісів ми розглянемо нижче.

Більш докладно використання сервісів ми розглянемо нижче

Перші експерименти ...

Тепер прийшов час створити мережеве з'єднання, то що в Bluetooth називають Network Acsess. Чесно кажучи, знання з мережних технологій у мене поверхневі, тому в перший момент мені було не зовсім зрозуміло як все це повинно працювати. Тому я вирішив скористатися власним торішнім досвідом з'єднання . На жаль, та стаття не мала чіткого і повного опису послідовності дій, тому мені так і не вдалося встановити зв'язок і організувати доступ в Інтернет. На ці експерименти я витратив кілька днів, після чого почав шукати нове рішення.

З огляду на, що Bluetooth технологія вже досить популярна я вирішив що рішення можна знайти в мережі. Тривалий пошук інформації в російськомовному та англомовному сегменті мережі привів до єдиної більш-менш корисною посиланням, в якій було всього пару абзаців тексту, де йшлося про те, про те, що сервіс Network Access реалізований найгірше, і взагалі запустити його дуже складно, практично неможливо, тому, хлопці, краще забудьте про нього, і використовуйте дроти. Але не дивлячись на це, моє бажання побудувати бездротову мережу було досить велике, і я приступив до пошуку рішень. В результаті, за кілька днів мені вдалося знайти кілька рішень, що дозволяють реалізувати Network Access, проте, тільки один спосіб виявився робочим на 100%.

Налаштування комп'ютера

Отже, перш за все необхідно на мережевої карти, до якої підключений інтернет, дозволити загальний доступ до підключення до інтернет. Для цього необхідно встановити відповідні галочки в додаткових властивостях мережевого з'єднання, а так же, визначити до якого мережевого з'єднання підключена «домашня мережа». Іншими словами необхідно вказати яким способом ноутбук підключається до комп'ютера. У нашому випадку це «Bluetooth Network».

Тепер, коли підтримують обмін інтернет, мережеві підключення будуть виглядати наступним чином.

Увага!!! Під час вирішення спільного доступу, мережевого контроллера, до якого підключається «домашня мережа» буде автоматично призначено IP адреса 192.168.0.1 (після установки його можна змінити), що швидше за все викличе проблему з уже наявними в мережі комп'ютерами. Для того, що б виключити всі можливі проблеми, найкраще відключити мережевий кабель від мережевої карти.

І останнє, вам необхідно визначити, які служби будуть доступні користувачам у вашій «домашній мережі». Для вибору служб необхідно скористатися вікном додаткових параметрів.

Налаштування ноутбука

Процес настройки ноутбука виявився значно простіше. Від вас буде потрібно зробити правильну настройку параметрів мережевого підключення. Тут традиційно необхідно вказати IP адреса і маску підмережі. В якості шлюзу вводиться IP адреса Bluetooth з'єднання на комп'ютері. Так само, для забезпечення виходу в інтернет необхідно ввести адреси DNS серверів.

Так само, для забезпечення виходу в інтернет необхідно ввести адреси DNS серверів

В принципі на цьому процес настройки бездротового доступу в інтернет закінчується. Тепер прийшов час подивитися як все це працює.

З'єднуємо ...

Активізувати з'єднання можна як з комп'ютера, так і з ноутбука. Для цього можна використовувати іконку в системній області, де необхідно вибрати сервіс Network Access і ім'я комп'ютера до якого ми хочемо підключитися.

Для цього можна використовувати іконку в системній області, де необхідно вибрати сервіс Network Access і ім'я комп'ютера до якого ми хочемо підключитися

Як тільки обидва комп'ютера виявлять один одного, на екрані з'явиться кілька вікон безпеки, що попереджають про підключення до вашого комп'ютера віддаленого користувача. Якщо з'єднання пройшло успішно в мережевих властивості на ноутбуці з'явиться «шлюз інтернету» (зазвичай проявляється через кілька секунд після Bluetooth з'єднання). Все, тепер можна приступати до повноцінної роботи в мережі (ICQ і мережеві ігри працюють !!!).

)

Про швидкість і радіусі дії ...

На початку статті я говорив, що одним з недоліком Bluetooth з'єднання є низька швидкість передачі даних. Як показує досвід передачі файлів з локального FTP сервера, максимальна швидкість становить 74Kb / сек. Багато це чи мало? Досить, особливо якщо згадати які переваги дає бездротове з'єднання.

До речі, швидкість роботи залежить від рівня сигналу, який в свою чергу залежить від конфігурації приміщення де працює Bluetooth, а так само від відстані. У моїх умовах, мені далося піти від комп'ютера, розташованого на третьому поверсі цегляного будинку з товщиною стін близько 50см, приблизно на 60 метрів (не в прямої видимості). При цьому сигнал впав до критичної позначки, що негайно позначилося на швидкості завантаження сторінок.

Розширюємо можливості ...

Описаний вище спосіб прекрасно працює при з'єднання двох комп'ютерів, а що ж робити якщо необхідно забезпечити доступ декількох комп'ютерів в інтернет через один комп'ютер. Для реалізації цього завдання необхідно використовувати пристрій MaxSelect Bluetooth Access Point + Broadband Router, яке дозволяє об'єднати в бездротову мережу до семи Bluetooth пристроїв, а так само створити мережу, що складається з дротового і бездротового сегментів.

Для реалізації цього завдання необхідно використовувати пристрій MaxSelect Bluetooth Access Point + Broadband Router, яке дозволяє об'єднати в бездротову мережу до семи Bluetooth пристроїв, а так само створити мережу, що складається з дротового і бездротового сегментів

На лицьовій стороні пристрою, так само як і на будь-якому провідному роуторе, розташовані індикатори, які відображають наявність харчування, підключення мережевого кабелю, активності 100М режиму і бездротового з'єднання.

На лицьовій стороні пристрою, так само як і на будь-якому провідному роуторе, розташовані індикатори, які відображають наявність харчування, підключення мережевого кабелю, активності 100М режиму і бездротового з'єднання

На тильній стороні крім антени розташовано два мережевих роз'єму RJ-45 (звичайний і Uplink), а також роз'єм для підключення блоку живлення.

На тильній стороні крім антени розташовано два мережевих роз'єму RJ-45 (звичайний і Uplink), а також роз'єм для підключення блоку живлення

Підключити MaxSelect Bluetooth Access Point + Broadband Router можна двома способами. Перший спосіб полягає в підключенні пристрою до другої мережевої карти, встановленої на комп'ютері мають вихід в інтернет.

Перший спосіб полягає в підключенні пристрою до другої мережевої карти, встановленої на комп'ютері мають вихід в інтернет

Цей, досить простий спосіб, застосовується в разі якщо у вашій мережі не використовується дротова мережа. Налаштування спільного доступу в інтернет тут не відрізняється від описаного вище. Головне правильно налаштувати спільний доступ на мережевої карти має прямий вихід в інтрнет (замість Bluetooth Network необхідно вибрати мережеву карту до якої підключено пристрій). Крім того, на кожному ноутбуці необхідно правильно вказати в якості шлюзу адреса мережевого контролера, до якого підключений MaxSelect Bluetooth Access Point + Broadband Router (зазвичай 192.168.0.1).

Другий спосіб полягає в підключенні MaxSelect Bluetooth Access Point + Broadband Router до мережевого хабу або свічу. У цьому випадку необхідно провести настроювання пристрою за допомогою вбудованого web конфігуратора. За замовчуванням мережеву адресу пристрою 192.168.2.1. При зверненні за цією адресою за допомогою будь-якого браузера, запуститися web конфигуратор, який дозволяє гнучко налаштувати різноманітні мережеві і Bluetooth параметри.

Отже, вибравши зручний вам спосіб підключення і налаштувавши параметри мережі, можна приступати до польових випробувань. На ноутбуці необхідно активізувати службу Network Access і налаштувати з'єднання з Bluetooth Access Point Pouter.

На ноутбуці необхідно активізувати службу Network Access і налаштувати з'єднання з Bluetooth Access Point Pouter

У разі вдалого з'єднання в мережевих властивості на ноутбуці з'явиться традиційний шлюз інтернету.

Крім збільшення числа одночасно підключених видалених комп'ютерів, MaxSelect Bluetooth Access Point + Broadband Router дозволяє реалізувати повноцінну TCP / IP мережу, а так само збільшує радіус дії між двома віддаленими комп'ютерами до 200 метрів.

Бездротова друк ...

У висновку цієї статті мені хотілося б розглянути ще один цікавий пристрій, яке буде логічним доповненням будь-якої бездротової мережі - MaxSelect Bluetooth Printer Adapter.

Ця маленька коробочка, дозволить організувати бездротовий доступ до принтера з будь-якого пристрою оснащеного Bluetooth інтерфейсом, включаючи PDA.

Підключити MaxSelect Bluetooth Printer Adapter виявилося не складніше будь-якого іншого Bluetooth пристрою. Перш за все необхідно підключити пристрій до принтера за допомогою вбудованого USB кабелю, підключити блок живлення, і все ... Можна приступати до налаштування програмного забезпечення на віддалених комп'ютерах.

Можна приступати до налаштування програмного забезпечення на віддалених комп'ютерах

Робиться це так само дуже просто. Єдина вимога, що б встановлений у вас драйвер Bluetooth підтримував HCR (зазвичай це версія 1.3.2.7).

Отже, для настройки принтера необхідно відкрити «Bluetooth оточення», де необхідно провести повторний пошук віддалених Bluetooth пристроїв.

У моєму випадку було виявлено три пристрої. Нам потрібен BT Printer. Двічі клікнувши на іконку принтера ви побачите перелік доступних сервісів. Для роботи необхідно використовувати BrightCom HCRP Print Server. Двічі кликнувши по іконі відбудеться автоматична установка драйвера. Якщо система не зможе визначити який принтер повинен бути встановлений, вам буде запропоновано вказати який драйвер необхідно встановити. Ось і все, тепер можна приступати до друку.

В принципі, на цьому мої експерименти з побудовою бездротової мережі завершені. Крім вирішення своєї проблеми з'єднання двох комп'ютерів з виходом в інтернет, мені вдалося вивчити особливості побудови повноцінних мереж на основі Bluetooth технології, і навіть спробувати реалізувати бездротову друк. Я сподіваюся це керівництво буде корисним для тих, хто хоче скористатися всіма перевагами сучасних бездротових мереж, але при цьому не може використовувати дороге обладнання.

Я дякую компанії "Atlantic Computers" ( http://www.atlantic.ru/ ) За допомогу, надану при підготовці цього матеріалу. З питань консультацій, а так само придбання різноманітного Bluetooth обладнання MaxSelect, звертайтеся за телефонами в Києві: (095) 240-240-1, 240-2097, 240-1603.

З чого почати?
Багато це чи мало?

Дополнительная информация

rss
Карта