Як зробити скріншот в браузерах Opera, Opera Neon, Vivaldi, Mozilla Firefox, Google Chrome

  1. Opera
  2. Opera Neon
  3. Vivaldi
  4. Mozilla Firefox
  5. Google Chrome

Створення скріншотів - не сама необхідна функція для браузера, а в операційних системах Windows , Mac і Linux для цих цілей є як мінімум штатні, власні інструменти. Але така фішка в складі саме веб-оглядача точно не буде зайвою для активних користувачів Інтернету.

зміст:
1. Скріншоти в Опері
2. Opera Neon
3. Vivaldi
4. Мозилла
5. Розширення FireShot для Google Chrome

Деякі браузери можуть запропонувати для фіксації відображуваного в їх вікнах контенту прості і зручні скріншотер, іноді навіть з додатковими примітними пляшками. які з браузерів пропонують функцію створення скріншотів? І що ці функції являють собою?

Opera

Опера відноситься до браузеру типу «з коробки», тобто готового до використання в тому вигляді, «як є», без спеціальних навичок з боку користувача (за принципом «все просто і зрозуміло»). Можливо, саме з цієї причини браузер Opera передбачає функцію знімка відображуваного в вікні вмісту прямо на бічній панелі.

При натисканні кнопки у вигляді фотоапарата (рис. 1) з'явиться форма захоплення зображення у вікні або виділеної області:

Мал. 1. Значок «Знімок» для зняття скріншота в Опері

Захоплений знімок потім постане перед нами в примітивному фоторедакторі, де можна провести над ним нескладні операції типу накладення стрілок або позначок пером, заблюріванія (замазування, замилювання) потрібних ділянок і застосування стікерів. Далі або зберігаємо зображення в файл PNG на диску комп'ютера, або копіюємо в буфер.

Мал. 2. Редагування фотографії в скріншотер Опери

Примітна особливість фоторедактора скріншотер Опери - можливість захоплення зображення з веб-камери пристрою. Чи потрібно себе комусь показати, чи потрібно комусь скинути якісь пруф (від англійського «proof» - «докази», підтвердження чого-небудь), все це можна фотографувати браузером. І їм же відправити в мережу.

Opera Neon

У Opera є полегшена Lite-версія - мінімалістичний браузер в сучасному стилі Opera Neon.

Він також має в своєму функціоналі скріншотер. При натисканні кнопки у вигляді фотоапарата отримаємо можливість вибрати область створення знімка. На жодну кнопку натискати тут не потрібно, знімок створиться, як тільки ми відпустимо ліву кнопку миші при виділенні області.

Мал. 3. скріншотер в Opera Neon

Всі скріншоти, створені таким чином, потрапляють в галерею браузера. Там їх згодом можна переглянути, перебрати, що не потрібно видалити, а що потрібно перетягнути на робочий стіл або в папку в провіднику. При перетягуванні з галереї скріншоти автоматично зберігаються в файл PNG.

Мал. 4. Перетягаємо скріншот з Галереї в браузері Opera Neon на Робочий стіл

Vivaldi

У браузера типу «з коробки» Vivaldi є свій скріншотер, який:

  • Запускається в меню.
  • Може фіксувати обрані нами області,
  • а може відзняти всю веб-сторінку в поточному вікні (від шапки до підвалу сайту).
  • Створені знімки або відправляє в буфер, або зберігає в файл на диску.

Мал. 5. скріншотер в браузері Вівальді

Файли зберігаються в форматі PNG в профільній папці «Зображення», у своїй папці «Vivaldi Captures».

Mozilla Firefox

Сучасна концепція Mozilla Firefox - це заявка на те, щоб отримати тип браузера «з коробки», тобто, простого і зрозумілого для всіх користувачів Інтернету.

вогнелис має безліч штатних функцій, в тому числі і скріншотер. Щоб зробити знімок вікна вмісту у вікні браузера:

  • тиснемо кнопку додаткових можливостей.
  • Далі - «Зробити скріншот».

Мал. 6. Кнопка для виклику скріншотер в Мозілли

Вибираємо області - вся сторінка цілком (від шапки до підвалу сайту), видима область (то, що відображається у вікні) або виділяється область.

Мал. 7. Вибір області для зняття скрін в Мозілли

Що виділяється область може бути довільною, чітко вказаною нами курсором миші, а може бути блокової.

Скріншотер Мозилли розпізнає блоки з контентом - окремі картинки, банери, текстові блоки, інші веб-елементи . Досить просто навести курсор миші на той чи інший блок, зробити один клік, і область буде виділена.

Виділену область при необхідності можна підкоригувати. В результаті отриманий знімок

  • або скасовуємо (1 на рис. 8),
  • або копіюємо (2 на рис. 8),
  • або тиснемо кнопку скачування (3 на рис. 8) і тим самим зберігаємо його в файл PNG на комп'ютері,
  • або тиснемо «Зберегти» (4 на рис. 8), після чого посилання для розміщення скриншота в Інтернеті автоматично буде скопійована в буфер обміну. Щоб її опублікувати в Інтернеті, потрібно поставити курсор в місце вставки, після чого натиснути на гарячі клавіші Ctrl + V.

Мал. 8. Вибір, що можна зробити зі скріншотом в Мозілли

Скріншотер на борту Mozilla Firefox може не тільки створювати знімки вікна браузера, але ще і публікувати їх на своєму ресурсі за типом хмари. Правда, зберігаються скріншоти там всього лише 14 днів. Опублікованими в Інтернеті скриншотами можна управляти. Все, що ми відзняли і виклали в мережу, побачимо в бібліотеці вогнелис, в розділі «Скріншоти» (рис. 9):

Мал. 9. Де в Мозілли знайти свої скріншоти (зберігаються два тижні)

Тут знімки можна

  • скачати (1 на рис. 9),
  • поділитися ними в соцмережах, відправити кому-то поштою або просто скопіювати посилання (2 на рис. 9),
  • видалити (3 на рис. 9).

Мал. 10. Що можна зробити зі скріншотом в Мозілли

Google Chrome

Chrome не працює зі знімками відображуваного в своїх вікнах, але в його магазині є маса розширень для цих цілей. Не всі з них придатні, деякі придатні, але передбачають роботу тільки в парі з клієнтськими програмами для операційних систем. А є і придатні, і автономні, як, наприклад, FireShot.

Розширення FireShot вбудовується на панель інструментів. Його кнопка дозволяє задіяти опції захоплення всієї веб-сторінки (від шапки до підвалу сайту), відомого у вікні або окремої виділеної області:

Мал. 11. Розширення FireShot для скріншотів в Гугл Хром

Після захоплення відкриється функціональна вкладка розширення, де потрібно визначити подальшу долю знімка. Він може бути

  • збережений на диск комп'ютера як файл зображення або PDF-документ ,
  • скопійований в буфер,
  • відправлений поштою,
  • роздрукований на принтері.

Мал. 12. Що можна зробити зі скріншотом в розширенні FireShot для Гугл Хрому

В налаштуваннях розширення можна вибрати тип файлу при збереженні - PNG або JPG, задати шлях зберігання, вибрати шаблон автоматичного присвоєння імен знімкам, налаштувати гарячі клавіші.

Додаткові матеріали:

1. Як в Опері включити VPN

2. Як розібратися з паролями в браузері Google Chrome


І що ці функції являють собою?

Дополнительная информация

rss
Карта