Як правильно брати інтерв'ю у блогера?

  1. У кого брати інтерв'ю?
  2. Контакт
  3. формування питань
  4. публікація

Добрий день, шановні читачі і гості блогу Відчайдушною Добрий день, шановні читачі і гості блогу Відчайдушною! Кілька місяців тому я вирішила зробити на блозі рубрику "Інтерв'ю", звичайно, в порівнянні з іншими ресурсами публікують бесіди з цікавими людьми рунета я ще можна сказати "дитя" - за 8 місяців провела всього 6 бесід, але зате яких. Гостями lediseo були: Олександр Борисов , Сергій Первушин , Lady Maksima і Володимир Карпеев , Ігор Васильченко . І справа в загальному - то тут і не в ліні і не в досвідченості, а в ефекті від проведеного розмови. Можна брати і публікувати інтерв'ю щотижня, але тоді питання і відповіді на них буду стандартними і нудними, я ж хочу дати почитати своєму читачеві, тобто Вам, що - то інформативне і інтересное.Но давайте все ж повернемося до теми даної статті, в якої я розповім як правильно брати інтерв'ю.

Перш за все необхідно розуміти, що у кожного взятого інтерв'ю є свої мінуси і плюси.

До плюсів по - перше, можна віднести Ваш особистий інтерес до блогеру, з яким збираєтеся провести бесіду. Будь-яке інтерв'ю має на увазі під собою питання на тему, в якій співрозмовник професіонал і може дати відповіді на Ваші запитання.

По - друге, можна віднести отримання зовнішній посилання і піару - часто беруть інтерв'ю публікують посилання на своєму блозі на статтю з інтерв'ю з ними, діляться посиланнями в соціальних мережах.

По - третє, це додатковий контент, який може принести нового відвідувача на блог.

Ці цілком солідні плюси ніщо для мене в порівнянні з одержуваних мінусом - розчарування мого читача. Кому цікаво буде читати однотипні бесіди перебрання блогерами один у одного!

Тому щоб від проведеної бесіди отримати тільки плюси необхідно знати як брати інтерв'ю правильно.

У кого брати інтерв'ю?

Перш ніж відповісти на питання: "Як правильно брати інтерв'ю?" Необхідно визначитися у кого його брати. Я не маю на увазі конкретні кандидатури, а загальні принципи.

Головне, що необхідно враховувати при виборі кандидатів на інтерв'ю - це його "корисність". Відповіді повинні нести якусь - то користь для читача, а не бути простим набором питань і відповідей, що не будуть не цікавими.

Ваш співрозмовник повинен відповідати темі Вашого ресурсу і бути відомим, тобто працювати на популярному сервісі або бути автором блогу, назва якого у всіх на слуху.

До того ж, щоб дати щось корисне Вашим читача беруть інтерв'ю повинен бути більш досвідченіші в цій темі, ніж вони.

Робимо висновок: перш ніж визначитися у кого брати інтерв'ю Вам слід зрозуміти для чого Вам це інтерв'ю. Необхідно поставити чітку мету, що Ви хочете отримати в результаті? Щоб він (підсумок) був цікавий не тільки Вам, але і Вашим читачам.

Контакт

Після того як Ви визначилися з кандидатом для інтерв'ю настає один з відповідальних моментів - вийти з ним (нею) на зв'язок. Від цього першого листа буде залежати не тільки згода або незгода на інтерв'ю, але і ставлення інтерв'юйованого на саму розмову.

Звичайно можна написати коротко:

Доброго дня!
Я б хотіла взяти у вас інтерв'ю для lediseo.ru.
З повагою, Наталія.

В результаті отримати негативну відповідь або взагалі нічого не отримати. Людина повинна зрозуміти, що Ви саме до нього звертаєтеся, хто Ви, від куди Ви і чого Ви хочете. Тому слід скласти більш ефективне лист:

Тема повідомлення: Інтерв'ю.
Текст повідомлення: Доброго дня Олег!

Мене звати Наталія. Я автор блогу lediseo.ru і хотіла б взяти у вас не велике інтерв'ю як у професіонала в області ........................

Ваші відповіді на питання будуть дуже корисні як для мене так і для всіх читачів. Крім цього мені було цікаво дізнатися Вашу ставлення на тему .........................

Якщо Ви згодні відповісти на мої запитання, то я сформую в текстовому файлі і пришлю його Вам на e-mail. Ви відповідаєте на них у зручний для Вас час в письмовому вигляді, відправляєте мені і я публікую їх на своєму блозі. Якщо Вам такий варіант не підходить, то можете відповісти на всі мої запитання через Skype. У будь-якому випадку я зроблю як Вам буде зручно.

Попередньо дякую за відповіді і буду вдячна будь-якому Вашому відповіді.

З повагою, Наталія.

Імовірність отримати позитивну відповідь з отриманням такого листа збільшується в рази. Та й той самий "Олег" буде більш охоче відповідати на всі питання.

формування питань

Здійснилося! Ваш "Олег" погодився дати інтерв'ю і тепер залишився найвідповідальніший момент - формування переліку питань.

Якщо Ви отримали негативну відповідь або ж взагалі нічого не отримали, то в цьому ні чого страшного немає, шукаємо іншого кандидата. Головне - не варто лаяти того хто відмовив або грубити йому. Ні в якому разі не робіть цього.

Перш ніж приступити до формування питань обов'язково збираємо інформацію в інтернеті про нашого кандидата. Так само якщо Ваш співрозмовник відома особа, то через пошук шукаємо все його інтерв'ю, які він давав раніше іншим блогерам. Зробити це просто в пошуку Google або Yandex набираєте ім'я і прізвище претендента або ж "інтерв'ю з ... (ФМ)". Уважно переглядаємо всі інтерв'ю і не задаємо подібні питання. Питання повинні бути цікавими не тільки Вам, але і Вашим читачам.

Не варто ставити безліч питань, 15 - 20 максимум. Варто цінувати і поважати час інших, ніхто не повинен писати величезні тексти Вам безкоштовно.

Після того, як список з питаннями сформований - перевіряємо його на наявність помилок і коректність (якщо Ви не знайомі особисто з співрозмовникам, то найкраще до нього звертатися на "Ви") - відправляємо його.

Прикладаємо до листа файл з питаннями і обов'язково просимо дати розгорнуті відповіді на питання. Так само запитуємо чи не буде "Олег" проти додаткових питань, які можуть з'явитися після прочитання відповідей на які мають, а так само просимо вислати кілька фото для розміщення в статті. У цьому проханні нічого страшного немає, такі питання - відповіді дозволять оживити бесіду. І в кінці обов'язково дякуємо за яку приділяють час.

публікація

Після того як питання відправлені залишилося дочекатися на них відповідей, зазвичай вони приходять на третій день і можна відразу ж приступати до їх публікації, якщо у Вас не виникає додаткових питань. При цьому пам'ятайте, що вносити зміни в відповіді не можна, навіть якщо що - то Вам не подобається або Ви з чим - то не згодні.

Щоб стати з інтерв'ю було зручно читати, слід відокремлювати питання і відповіді за допомогою шрифту або кольору. Я роблю висновок відповіді в теги

Я роблю висновок відповіді в теги

Завдяки чому відповіді полягають в штрихованої рамку.

Завдяки чому відповіді полягають в штрихованої рамку

Зробити щось подібне можете і Ви. Для цього достатньо відкрити файл style.css теми вашого блогу і знайти там рядок blockquote. Видаляєте стиль даного тега за замовчуванням і прописуєте наступне:

blockquote {background: #ffffff; border: 2px dotted # e6ede6; margin: 20px 20px 20px 20px; font-style: normal; padding: 10px 10px 10px 10px; }

blockquote {background: #ffffff; border: 2px dotted # e6ede6; margin: 20px 20px 20px 20px; font-style: normal; padding: 10px 10px 10px 10px; }

Якщо у вас взагалі немає такого рядка у файлі, то зійдіть в самий кінець і вставте код в кінці. Ви можете самостійно поміняти шрифт, колір, відступи.

Не забуваємо віддячити нашого співрозмовника прямий відкритою посиланням на його ресурс, він це обов'язково оцінить. Також після публікації інтерв'ю відправляємо посилання на нього беруть інтерв'ю. Впевнена, він буде задоволений роботою з Вами!

Ось по ідеї і все. Як правильно взяти інтерв'ю я Вам розповіла. Як бачите нічого складного немає. Головне - вибрати цікавого співрозмовника і скласти правильні питання. Бажаю вам успіху! Беріть цікаві інтерв'ю та буде Вам удача!

Поки - поки, Ваша відчайдушна !

Можливо Вам це буде цікаво:

У кого брати інтерв'ю?
У кого брати інтерв'ю?
Перш ніж відповісти на питання: "Як правильно брати інтерв'ю?
Необхідно поставити чітку мету, що Ви хочете отримати в результаті?

Дополнительная информация

rss
Карта