Як побудувати особистий бренд? 7 рад просування від Андрія Буренка

  1. Навіщо потрібен персональний бренд
  2. Алгоритм для розвитку особистого бренду
  3. про аудиторії
  4. Як просувати контент
  5. Скільки часу йде на створення контенту
  6. Робота по контент-плану
  7. Інвестиції в бренд компанії або в персональний
  8. Рада для тих, хто починає будувати персональний бренд

Засновник туристичного сервісу TripMyDream Андрій Буренок з тих підприємців, які розвивають, крім впізнаваності компанії, і особистий бренд. На сторінки Андрія в різних соцмережах підписані десятки тисяч чоловік, його впізнають в аеропортах і з ним фотографуються.

Як Корівку вдалося побудувати особистий бренд? Про це Андрій розповів в інтерв'ю керівнику Google Marketing Solutions в країнах CEE-регіону і автору курсу «Персональний бренд як інструмент зростання» Ніні Левчук. Редакція MC Today публікує фрагменти їхньої розмови.

Навіщо потрібен персональний бренд

Засновник туристичного сервісу   TripMyDream   Андрій Буренок з тих підприємців, які розвивають, крім впізнаваності компанії, і особистий бренд

Ніна Левчук, керівник Google Marketing Solutions в країнах CEE-регіону і експерт з побудови особистого бренду

Бренд - це про відносини і емоції. Хороший бренд компанії - це коли людина робить вибір на користь її продуктів, просто тому що довіряє, відчуває. Навіть якщо у цієї компанії дорожче. Персональний бренд - теж про відносини, але вже не з компанією, а з особистістю. Людина оживляє бренд, дарує йому емоції, робить більш відкритим і близьким людям. У бренду з'являється персонаж, і цього персонажа довіряють.

Я бачу два підходи до формування особистого бренду. Перший - з вами працює професіонал, який чітко говорить, що робити, як себе вести, яку інформацію доносити аудиторії. На виході виходить штучний образ, нехай навіть красивий і «продає».

Мій підхід інший: коли в центрі картини реальна людина, і все, що потрібно йому зробити - відкритися світові. Мій особистий бренд - це я справжній.

Алгоритм для розвитку особистого бренду

Крок перший - визначитися, навіщо вам особистий бренд. У моєму випадку, це скоріше особисті амбіції і бізнес-цілі, можливо ще і деякі комплекси. І взагалі, я таким народився, мені подобається проявляти себе і робити шоу.

Другий крок - відповісти на питання «хто я?», Перерахувати всі ролі. Я підприємець і керівник (засновник і директор TripMyDream), чоловік, тато, бувалий мандрівник і, головне, відкрита людина, яка любить життя.

Третій крок - «для кого я?». Визначаємо сегменти аудиторії, з кожним проживаємо якийсь час.

Четвертий - зіставити «для кого я?». Визначити відносини між мною і аудиторією, знайти емоції і почуття, які хочу розділити з цими людьми. Тут важливо зрозуміти, як це співвідноситься з моїми «навіщо?».

П'ятий крок - «що з усього цього я готовий відкривати світу систематично?». Систематично - ключове поняття. Не можна називати себе бувалим мандрівником, піднімаючи цю тему раз на рік.

Шостий - зрозуміти, де моя аудиторія працює, їсть, відпочиває, що читає і дивиться.

І сьомий - зрозуміти, як з нею комунікувати.

Але перші шість кроків важливо пройти особисто. Можна не самостійно, можна залучити професійну допомогу, але залучитися потрібно максимально, шукати відповіді в собі. Тоді вийде бренд справжню людину, а не картонна фігурка.

про аудиторії

Андрій Буренок, засновник туристичного сервісу TripMyDream

Для TripMyDream я аналізував аудиторію. Більш того, ми продовжуємо її аналізувати, регулярно вивчаємо. Для свого особистого бренду аналіз я не проводив ніколи. Я ж хочу бути справжнім, і підстроювання під інтереси аудиторії здається трохи лицемірством. Краще нехай буде аудиторія менше, але та, яка зі мною на одній хвилі і приймає мене. Якщо я комусь не подобаюся, то легко прощаюсь з ними.

Як просувати контент

Майданчики, які працюють для мене - це медіа (статті, інтерв'ю, коментарі), соціальні мережі, заходи (і свої, і виступи в гостях у інших). Соцмережі - один з найдоступніших і простих інструментів. Там можна писати на будь-які теми і в будь-який момент. Але важливо чітко усвідомлювати, яка соцмережа для чого підходить, і стежити, щоб вони не забирали надто багато часу.

Окрема історія - YouTube, у мене там за 10 місяців вже майже 50 тис. Передплатників. Я активно веду канал, багато розповідаючи про подорожі, інтегруючи в відео бренд TripMyDream. У нас ціла команда ALOHA Production, зараз випускаємо з ними перший сезон шоу «Експати», про наших людей, що переїхали за кордон.

Пости (в тому числі з посиланнями на медіа) і відео ми активно просуваємо за рахунок своїх ресурсів. По-перше, стежимо за якістю контенту, на своїх майданчиках робимо SEO. Це дає органічний трафік. З платних інструментів використовуємо просування постів в Facebook, AdWords і інші.

Ще один важливий канал - спілкування з клієнтами безпосередньо. Я часто сам пишу листи передплатникам, email-розсилки TripMyDream, завжди читаю відповіді і тільки особисто відповідаю. Спілкуюся в месенджерах. Наприклад, вчора мені в Instagram написав передплатник, який попросив допомогти дістатися з точки А в точку В. У мене був час і я допоміг.

Скільки часу йде на створення контенту

У роботі над персональним брендом головне - регулярність. Потрібно створювати інфоприводи, а точніше, вчитися їх помічати. Я лечу з дружиною в Рим - ось класний інфопривід, можна зняти відео про бізнес-клас МАУ, потім - про саме місто. Саме з цих відео, до речі, і почався мій YouTube-канал.

Частота залежить від майданчиків. На тому ж YouTube потрібно набагато частіше виходити. Ми хоча б раз на тиждень випускаємо нове відео. Якщо говорити про ЗМІ, потрібно як мінімум 1-3 контакту з аудиторією в місяць.

Створення контенту вимагає часу. Наприклад, випуск «експатів» про одне місті плануємо тиждень, три дні йде на зйомки. Потім два тижні на монтаж. Монтує професійний монтажер, але я теж беру участь: переглядаю матеріал, відбираю потрібні моменти. З семи годин матеріалу потрібно зробити ролик на годину, переглянувши все це не один раз.

Ще витрачаю час на написання постів і статей в медіа. Пости пишу швидко: це може бути 10 хвилин або годину, залежить від натхнення. На колонку для ЗМІ може піти кілька годин.

Робота по контент-плану

Для всіх ресурсів TripMyDream створений план по контенту: для медіа на сайті (блогу), Facebook-сторінки, Telegram-каналу, email-розсилки, а ще для мого YouTube-каналу.

Контент-план постійно змінюється - як за форматом постів, так і за часом публікації. Раніше вважалося, що треба вибрати один час і публікуватися за графіком. Зараз це актуально тільки для YouTube (і то, може завтра зміниться). Для Facebook і Telegram краще постити в різний час, щоб люди не звикали і у них не вироблялася «сліпота».

У моєму особистому Telegram-каналі і Facebook немає контент-плану, але це не інструменти просування. Це тільки для задоволення, як щоденник. Свідомо не використовую ніяких стратегій, тактик.

Інвестиції в бренд компанії або в персональний

Я вважаю, що потрібно інвестувати і в бренд компанії, і в персональний. Мало того, це можна об'єднати. Наприклад, YouTube-канал - мій особистий проект (і «Експати» теж), але цей контент працює на користь бренду TripMyDream.

Рада для тих, хто починає будувати персональний бренд

Потрібно завжди пам'ятати, що бренд - це не ви. Це те, що про вас думають інші. Легко стати заручником особистого бренду, особливо якщо ви намагалися подобатися аудиторії. Коментарі інших людей будуть засмучувати, розчаровувати. Ви станете наслідком чужих реакцій.

Не потрібно ніким ставати, потрібно бути собою і не боятися відкритися світові. Не зациклюйтеся на зовнішньому образі, проживайте справжнє життя, свідомо відкриваючи її частина аудиторії. Ставтеся до процесу так, щоб бренд можна було в будь-який момент зруйнувати і залишитися щасливим.

Підписатися на Telegram-канал

Вам буде цікаво прочитати:

1. «Стрип-клуб - це місце, де можна закрити контракт, а печінка - робочий інструмент», - Андрій Буренок в проекті «Велика Риба»

2. Агентство попросило $ 100 тис. За розкрутку каналу. Андрій Буренок зібрав 4 млн переглядів без цих грошей

3. 220 тис. Переглядів ролика на YouTube. Як Андрій Буренок зібрав 5 тис. Передплатників за 1.5 місяці?

4. Продав квартиру, витратив на проект більше $ 500 тис. І не прогадав. Історія Андрія Буренка і сервісу TripMyDream

5. Андрій Буренок шукає партнера в туристичний стартап TripMyDream. Хто може ним стати?

Як Корівку вдалося побудувати особистий бренд?
Другий крок - відповісти на питання «хто я?
Третій крок - «для кого я?
Четвертий - зіставити «для кого я?
Тут важливо зрозуміти, як це співвідноситься з моїми «навіщо?
П'ятий крок - «що з усього цього я готовий відкривати світу систематично?
Місяці?
Хто може ним стати?

Дополнительная информация

rss
Карта