Як жінці в бізнесі створити особистий бренд?

  1. 1. Вибудовування мережі як усередині, так і поза вашої організації
  2. 2. Контролюйте поширення інформації про себе
  3. 3. Діліться своїми ідеями публічно

На ринку, де все змагаються один з одним, нікому не цікаво, чим ви схожі на конкурентів, саме ваші відмінні риси і забезпечують основний успіх. Існує кілька стратегій щодо просування особистого бренду, про яких і піде мова в цій статті.

Загальновідомо, що розробка персонального бренду дуже важлива, оскільки сильна репутація відкриває двері назустріч захоплюючим кар'єрним можливостям. Крім того, коли справжні здібності і таланти людини буде видно як можна більшій кількості людей, то він завжди буде «завалений» актуальними і цікавими пропозиціями про роботу.

Згідно з дослідженнями, проведеними Сільвією Енн Хьюлетт, економістом, президентом-засновником Center for Talent Innovation (Центр підтримки талановитих інновацій, CTI) з Нью-Йорка, культивування особистого бренду є одним з кращих способів привернути спонсора, а у професіоналів зі спонсорами на 23% більше ймовірності на просування, ніж у їх конкурентів.

Ваш особистий бренд також є потужним інструментом захисту від професійних провалів. Наприклад, якщо у вашій компанії відбудеться скорочення штату, то саме ваш персональний «розкручений» бренд допоможе швидко знайти роботу в іншій компанії.

Але культура особистого брендингу несе певні виклики для жінок-професіоналів. Багаторазові дослідження показують, що жінки схильні до такого феномену як «дилема привабливості».

Існуючі гендерні норми припускають, що жінки повинні бути благоучтівимі, ​​приємними і турботливими, і коли вони порушують ці норми, наприклад, приймаючи тверде рішення, висловлюючи свою сильну точку зору або ж так чи інакше превозвишая себе, вони часто піддаються осуду з боку.

Можна навести безліч прикладів, коли жінки піддавалися публічній критиці за те, що вони «дуже агресивні» або мають ярлик «крижаний королеви» або «стерва».

Отже, будучи жінкою, як ви можете кардинально вплинути на проблему і розвинути свій потужний персональний бренд? До вашої уваги три стратегії, які забезпечать визнання ваших талантів.

1. Вибудовування мережі як усередині, так і поза вашої організації

Існує таке поняття як «соціальний капітал», який розглядається як сукупність різних видів ресурсів, використовуваних для досягнення економічних, політичних, соціальних та інших цілей. Американський соціолог Роберт Патнем робить відмінність між двома видами соціального капіталу: зв'язку капіталу і подолання капіталу. З'єднання відбувається, коли ви соціалізіруете з людьми, які схожі на вас: той же самий вік, той же самий рід діяльності і т.д. Але крім того людині потрібно розвивати другий вид соціального капіталу: подолання. Подолання полягає в тому, що ви робите, коли ви подружилися з людьми, які не схожі на вас, як, наприклад, фанати іншої футбольної команди.

Занадто багато професіоналів акцентують свою увагу на першому типі капіталу і вкладають недостатньо в другій тип.

Іншими словами, у них занадто багато зв'язків зі схожими людьми (професіонали, що працюють в одній компанії або в тій же галузі), але недостатньо зв'язків з професіоналами, що мають іншу спрямованість діяльності.

Коли тільки вузька група людей знає про ваші таланти і здібності, ви підставляєте себе під удар. Тобто, у вашій комунікаційної мережі мала кількість людей знають про ваші досягнення або можуть надавати вам підтримку, будь то допомога в забезпеченні додаткових ресурсів для важливого проекту або переходу до нової ролі. І якщо ваш відділ буде реорганізовано або у вашій компанії відбудеться скорочення, люди, обізнані про ваші здібності, не зможуть надати вам дієвої допомоги.

Для запобігання подібних ситуацій свідомо культивуйте широку мережу контактів на випадок, якщо вас спіткають серйозні зміни на професійній ниві або вам терміново знадобиться «план Б». Наприклад, ви могли б встановити професійні зв'язки з людьми, яких ви зустрічаєте за допомогою загальних хобі, знайомих (наприклад, сусіди або батьки в школі ваших дітей) або друзів ваших друзів.

2. Контролюйте поширення інформації про себе

Ми часто припускаємо, що якщо ми працюємо завзято, люди помітять це протягом певного часу, або якщо нам вдалося отримати просування, то іншим людям відразу ж інтуїтивно стане зрозуміло про рівень наших здібностей. Однак, на жаль, оскільки в наші дні люди настільки перевантажені інформацією, це майже ніколи не відбувається.

Більш того, вони можуть, навпаки, зробити невірні припущення, наприклад, що ваші навички стали вкрай неактуальними, так як ви взяли відпустку після народження дитини, або що ви перейшли на функціональну роль, тому що вам стало нудно або ви не впоралися з попередніми обов'язками . Такого роду зауваження з боку можуть змусити вас втратити можливості зростання.

Допоможіть іншим зрозуміти правду про ваш професійний шлях, розробивши чітку і коротку міні-презентацію, яка пояснює, як ваші попередні навички підвищують цінність того, що ви робите зараз. Донесіть свою думку чітко, не сподіваючись, що інші самі домисли її.

Для початку накидайте свою презентацію на папір. В одну колонку пропишіть ті навички, які ви застосовували на колишній посаді, а в іншій - розпишіть обов'язки, які ви виконуєте зараз. Потім спробуйте знайти сполучну нитку між двома колонками.

Давайте розглянемо на прикладі. У минулому ви, може, були директором по персоналу, а в даний час займаєте посаду регіонального менеджера з продажу. Сторонній спостерігач може не знати, що пов'язує ці дві позиції, і цілком може припустити, що ваш кар'єрний перехід не є логічним. Але ви то знаєте, що ваш досвід роботи в відділі по роботі з персоналом навчив вас уважно слухати інших людей, розуміти, що мотивує людей і приймати взаємовигідні рішення, і все це в сукупності є ідеальним рецептом для успішних продажів. Коли ви зможете донести це до людей, вони відразу ж оцінять ваші унікальні здібності, які привносять вклад в розвиток вашої посади і організації в цілому.

Чітка презентація / резюме. Це дуже корисно не тільки під час пошуку роботи. Найчастіше завжди є шанс сформувати уявлення інших людей про вас так, як бажаєте ви самі. Наприклад, нові знайомі можуть запитати вас, як довго ви перебуваєте на своїй посаді або як ви прийшли в вашу поточну сферу діяльності.

Маючи заздалегідь підготовлену відповідь, ви можете перетворити їх питання в можливість виділити свої навички дуже тонко: «Я почав працювати в HR і пропрацював в цій сфері до посади директора. Але незабаром мене привернув процес продажів і я зрозумів, що вміння уважно слухати людей і здатність будувати ділові відносини, які я придбав в сфері HR, дозволили б мені привнести іншу цінність для компанії. Саме тому в минулому році я перейшов в іншу сферу діяльності і тепер я є головою північно-східних продажів ».

Такою відповіддю ви не просто підкреслили назви своїх посад, ви також розкрили контекст, який описує ваш особистий бренд.

Аналогічним чином, під час проведення оцінки результатів вашої роботи, ви можете нагадати своєму начальнику про те, як ви під час виконання своїх посадових обов'язків ефективно використовували свої сильні сторони. Наприклад, ви можете вказати на зв'язок між збільшенням продажів і удосконаленням умінь слухати клієнтів з боку вашої команди.

3. Діліться своїми ідеями публічно

Якщо ви тримаєтеся в тіні і дозволяєте лише результатами вашої роботи говорити за себе, ви дійсно можете заробити хорошу репутацію серед людей, з якими ви співпрацюєте в тісному контакті, але це стосується лише обмеженого числа людей. Ваші колеги в інших відділах або керівники на багато щаблів вище вас, можливо, навіть не підозрюють про ваші досягнення. Будь-які кадрові зміни можуть зруйнувати репутаційний капітал, який ви створювали з такими зусиллями. Ваш новий бос або колеги, позбавлені особистого досвіду з вами, можуть зовсім не знати, на що ви здатні як професіонал.

Багато жінок можуть відчувати себе некомфортно, кажучи про свої досягнення або «продаючи» свій досвід і знання. Насправді існує безліч способів показати свою сферу компетенції при створенні особистого бренду.

Створення контенту - хороший спосіб поділитися своїми ідеями і заробити позитивну репутацію. Точна техніка буде відрізнятися в залежності від політики компанії (наприклад, ви можете бути обмежені у використанні соціальних мереж в деяких регульованих галузях), але практично в будь-якій організації є способи продемонструвати свої знання і допомогти іншим.

Наприклад, ви можете організувати зустріч за обідом з метою докладніше дізнатися про тему, по якій ви ведете якесь дослідження, почати писати для інформаційної газети компанії або ж запропонувати свою консультаційну допомогу і відповідати на запити в корпоративній мережі. Багато професіоналів ігнорують ці можливості, вважаючи, що вони відволікають їх від своєї «справжньої роботи» або думаючи, що на подібного роду волонтерство ніхто не приділить належної уваги.

Навіть якщо ці можливості не користуються популярністю серед ваших колег, керівництво завжди звертає увагу на подібні речі, оскільки вони розглядають це як канали передачі знань та обміну передовими методами. Наприклад, моя подруга з університету, працюючи продавцем-консультантом у великому роздрібному магазині, розмістивши всього один пост в корпоративній мережі компанії, стала обмінюватися повідомленнями з генеральним директором компанії і в кінцевому підсумку виграла поїздку в штаб-квартиру.

Створення контенту може також відкрити абсолютно несподівані можливості, в тому числі кар'єрні. Міранда Айслінг Хайнс, яку я згадую в своїй книзі «Stand Out», опублікувала власну книгу про креативність, яку вона дала одному, який працював у художній організації. Книга йому сподобалася, і він передав її своєму начальнику. І коли Хайнс пізніше подала заявку на роботу в цю організацію, вона була вкрай здивована, що про неї вже знали.

Особистий брендинг є тягарем для багатьох професіоналів, так як ніхто не хоче виглядати як божевільний самопромоутер. І беручи до уваги феномен «дилема привабливості», встановлення важливих зв'язків і побудова солідної репутації на роботі для жінок є нелегким завданням.

Але якщо ми не будемо контролювати інформацію про себе і не покажемо світу, що ми можемо привнести в нього щось значуще, шансів, що хтось це помітить, дуже мало. Слідуючи цим стратегіям, ви значно збільшуєте ймовірність того, що ваші справжні здібності і таланти стануть відомі, визнані і оцінені.

про автора

Дорі Кларк - консультант з маркетинговою стратегією і брендингу, постійний автор Harvard Business Review і Forbes. Агентство Associated Press назвало її «експертом з брендінгу».

джерело: https://hbr.org/2018/03/how-women-can-develop-and-promote-their-personal-brand

Публікується з дозволу автора. Переклад Алії Жулбарісовой.

Отже, будучи жінкою, як ви можете кардинально вплинути на проблему і розвинути свій потужний персональний бренд?

Дополнительная информация

rss
Карта