- Чому треба знати як економити гроші
- Як економити в Україні: 7 додатків для обліку особистих фінансів
- Money Lover
- Monefy
- Wallet
- Spendee
- Split
- Moneygraph +
- Expensify
- Як навчитися економити гроші за допомогою сервісів для управління особистими фінансами: критерії вибору
Щоб відчувати себе фінансово стабільно, треба акцентувати увагу не тільки на свій заробіток, а й на витратах. Тому важливо знати, на чому і як економити в Україні. Для цього досить почати відстежувати свій прибуток і витрати за допомогою спеціальних мобільних додатків для управління особистим бюджетом
Як навчитися економити гроші в Україні: 7 додатків для ведення бюджету. Фото: vietty.com
Як навчитися економити і відкладати гроші? Це питання завжди актуальне. Однак сьогодні ведення персонального бюджету - вже не настільки складна справа, тому що є багато різних додатків для Android, iOS і Windows, які навчать як правильно економити зарплату. Завдяки таким програмам можна нарешті знайти «чорну діру», в якій зникають гроші, і накопичити на що-небудь важливе.
Чому треба знати як економити гроші
Як навчитися економити: для чого потрібно вести облік Лєчна фінансів. Фото: e.rpp-noticias.io
Перед тим як почати економити гроші треба визначити головні цілі, для чого потрібно взагалі вести фінансовий облік персональних засобів. У більшості випадків все зводиться до наступних вимог:
- Розуміти, скільки грошей є на тому чи іншому рахунку
- Аналізувати витрати і скоротити емоційні витрати
- Знати що / коли / за скільки було придбано
- Вести облік існуючих боргів
- Встановлювати довгострокові фінансові цілі
- Реалізувати ідею фінансової автоматизації: наперед заплановані платежі (наприклад, за інтернет, мобільний зв'язок), відстеження цін на один і той же товар або послугу в різних магазинах, сервісах
Як економити в Україні: 7 додатків для обліку особистих фінансів
Як почати економити: огляд корисних додатків для обліку особистих фінансів. Фото: betanews.com
Money Lover
Платформи: Android, IOS
Money Lover - персональний фінансовий менеджер, завдяки якому можна навчитися як економити і заощаджувати гроші. Електронний бухгалтер допоможе користувачеві вести облік прибутку і грамотно управляти витратами. Так, за допомогою цього мобільного додатку можна не тільки ефективно розподілити фінанси, а й простежити і зрозуміти для себе на що витрачаються гроші. Це дозволить визначити непотрібні витрати, які можна скоротити до мінімуму або взагалі позбутися від них.
Корисні функції Money Lover:
- Додаток може працювати відразу на декількох гаджетах - смартфоні, планшеті, ПК. При цьому досить мати один обліковий запис. Дані інтегруються дуже швидко, що дозволяє завжди мати актуальну інформацію про стан бюджету користувача на різних пристроях.
- Як навчитися економити на всьому? Можна просто обмежити витрати, встановивши ліміт в додатку. Коли користувач вичерпає цей ліміт, йому буде надіслано повідомлення з попередженням, що не потрібно більше витрачати гроші.
- У конкурсній програмі виділено окремі категорії, які дозволяють розподілити витрати на різні типи товарів і послуг. Це також дозволяє заощадити фінанси, оскільки користувач витрачає гроші тільки за призначенням. Крім того, в додатку можна також створювати власні категорії.
- Додаток наповнене графіками, таблицями і різнокольоровими діаграмами. Така графічна складова допомагає візуально оцінити фінансову ситуацію.
- Можна встановлювати нагадування про платежі.
Monefy
Платформи: Android, IOS
Monefy - ще один мобільний додаток, яке навчить як економити гроші. У програмі є дві основні кнопки - доходи і витрати. Фінансові операції можна розподілити по розділах, після чого вони будуть відображені на різнобарвною діаграмі на головному екрані. При цьому користувач може також самостійно створювати додаткові категорії.
Переваги Monefy:
- Зрозумілий і зручний інтерфейс
- Додавання записів в два кліка - ввести треба лише суму
- Можливість переглядати витрати на інформативних графіках і діаграмах, після яких також є докладний текстовий опис
- Безпечна синхронізація з Dropbox користувача або ж з його обліковим записом в Google
- Можна вибрати валюту, в якій контролювати бюджет
- В додаток інтегрований калькулятор
- Є функція "Бюджет", за допомогою якої можна планувати витрати на місяць. Таким чином, статистика буде надаватися не на всі доходи користувача, а тільки щодо конкретного бюджету
- відсутність реклами
Wallet
Платформи: Android, IOS
Як економити в Україні, використовуючи додаток Wallet. Фото: unsplash.com
Wallet - ще один мобільний додаток, яке підкаже як правильно економити сімейний бюджет. Програма має простий інтерфейс, зрозумілу стартову сторінку. Після завантаження та установки Wallet на смартфон, користувачеві треба буде зареєструватися в ньому. Також перед початком використання людина пройде короткий "навчальний курс": в програмі автоматично запуститися віртуальний асистент, який допоможе розібратися з основними функціями програми. Крім того, асистент допоможе ввести початкові дані, щоб без проблем запустити процес обліку всіх витрат.
За допомогою Wallet можна також дізнатися, як навчитися економити сімейний бюджет. Для цього достатньо лише додати в додаток облікові записи своїх рідних.
У програмі є можливість планувати бюджет, щоб зібрати необхідну суму на якусь покупку або подорож. Так, треба просто скористатися функцією "створити мета".
Додаткові переваги Wallet:
- Можливість прорахувати бюджет на день, виходячи із загальної грошової суми, розрахованої на місяць
- Різні варіанти аналітичних звітів, щоб розуміти, як економити в кризу
- Конвертація валют (як автоматична, так і ручна)
- Облік боргів і доступних засобів по кредитних картах
- Можна імпортувати всі банківські операції
Spendee
Платформи: Android, IOS
Як правильно економити гроші і навчитися відкладати фінанси? Допоможе мобільний додаток Spendee. Користувачеві пропонуються три вкладки для роботи: бюджет, транзакції і статистика.
За інформацією розробників, в цьому додатку можна додати банківську карту. Однак в банках все ж застерігають не робити такі дії і не підв'язувати платіжні карти в подібні програми.
У Spendee можна встановити бюджет на місяць, а програма буде регулювати його виконання. Крім того, в додатку є можливість планування платежів - ще один спосіб як ефективно заощаджувати гроші. Таким чином, програма буде постійно нагадувати про всі платежі, які користувачеві треба зробити (наприклад, оплатити комунальні послуги).
Аналіз витрат за певний період дозволяє обміркувати, на що варто витрачати гроші, а де можна заощадити. Так, в Spendee можна навіть спланувати витрати на кожен розділ окремо. Як правильно економити гроші в сім'ї тут теж можна навчитися, оскільки програма має функцію ведення і регулювання спільного бюджету. Досить тільки додати акаунти членів сім'ї.
Split
Платформи: Android, IOS
Як ефективно заощаджувати гроші: використовувалася програма Split. Фото: unsplash.com
Це мобільний додаток для контролю домашнього бюджету підійде тим, хто розділяє фінанси з іншими людьми. Наприклад, сервіс стане в нагоді людям, які разом орендують квартиру, і їм відповідно потрібно спільно утримувати домогосподарство або оплачувати комунальні послуги. Використовуючи Split, можна розподілити всі грошові витрати по-чесному і таким чином уникнути будь-яких суперечок, з'ясування відносин.
Для використання програми необхідно додати всіх учасників, які зможуть окремо створювати власні платіжні операції. Split фіксує бюджет кожного користувача і визначає все заборгованості. Крім того, програма відправляє повідомлення про борги на особисту адресу електронної пошти тим учасникам, які погашають борги.
Moneygraph +
Платформи: тільки для Windows
Як навчитися економити за допомогою Moneygraph +. Фото: theverge.com
Додаток націлене більше на підприємців, фрілансерів, у яких постійно змінюються розмір і джерело прибутку. У додатку можна створювати відразу кілька рахунків і керувати ними; використовувати як готові категорії витрат, так і створювати власні; зберігати звіти для наступного аналізу витрат; синхронізувати дані між кількома пристроями через OneDrive.
Expensify
Платформи: Android, IOS
Особливість цього мобільного додатку в тому, що з його допомогою можна зберігати і розпізнавати касові чеки. Використання цієї програми є ще одним способом дізнатися, як навчиться економити і заощаджувати гроші, при цьому маючи підтвердження своїх витрат.
Користувачеві необхідно всього лише сфотографувати чек, після чого смарт-додаток розпізнає, на які товари або послуги людина витратила гроші, і додасть ці дані в відповідну категорію.
Цей сервіс підійде тим людям, які часто їздять у відрядження і складають звіт про всі витрати.
Як навчитися економити гроші за допомогою сервісів для управління особистими фінансами: критерії вибору
КритеріїОписГнучкість Поділ витрат на категорії, мультивалютність, регулярність платежів. Зручність Проста і зрозуміла структура внесення даних, віджети, оновлення курсів валют, парсинг sms, інтеграція з банками, сканування чеків. Звітність Експорт, конструктор, звіти за категоріями і динаміці витрат, баланс рахунків, нагадування про борги і регулярні платежі. Аналітика Прогноз накопичень і витрат. Резервне копіювання Локальне / хмарне, настройка розкладу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як прожити в Києві на 1 євро в день: експеримент PaySpace Magazine
Як навчитися економити на всьому?