Як вести бюджет, щоб стати багатшими вже через місяць

  1. Перше, що ми для себе вирішили - це зрозуміти, куди йдуть наші гроші. Весь місяць ми вели таблицю...
  2. Після того, як витрати підраховані і непотрібні витрати скасовані, пора подумати про те, щоб відкладати...
  3. Отже, ми вже скоротили витрати, почали відкладати, тепер потрібно навчитися правильно витрачати. Бувало...

Автор статті - Валерія Мандриченко, вільний кореспондент Бізнес Арена

Автор статті - Валерія Мандриченко, вільний кореспондент Бізнес Арена.

Так виходить, що наш сімейний бюджет розрахований на місяць. До дня зарплати грошей не залишається зовсім. Випадок не такий вже дивний, впевнена, у багатьох точно так же. Звичайно, «життя зараз складна», «кому зараз легко» і так далі. Обов'язкові витрати на житло, харчування і проїзд віднімають вагому частину доходу. Але ось нестиковка - доходи з часом зростають, і, здавалося б, гроші повинні залишатися, але немає. У підсумку, скільки б не було грошей, до кінця місяця не залишається нічого. Така ситуація змушує задуматися. Як живуть інші? Як сім'ї, з більш скромним достатком дозволяють собі подорожі або дорогі покупки?

Логічно припустити, що потрібно економити і розумніше витрачати бюджет. З цим не посперечаєшся, але як це відбувається на практиці - давайте розбиратися.

Перше, що ми для себе вирішили - це зрозуміти, куди йдуть наші гроші. Весь місяць ми вели таблицю витрат, куди стали записувати абсолютно всі покупки. У список вносили навіть найдрібніші придбання. В кінці місяця ми підрахували, куди йдуть наші гроші, і на що витрачаємо більше.

Першим нашим здивуванням було те, що ми дійсно витрачаємо гроші. Точніше, свідомо витрачаємо гроші. Чому витрачаємо? Вони не губляться, ніхто їх не забирає, вони не розчиняються в магічному тумані, як ми звикли часто дивуватися. Ні. Ми самі залишаємо їх у супермаркетах, магазинах і кав'ярнях. Тоді ми вирішили подивитися за категоріями, куди і скільки витрачаються наші чесно зароблені. Очікуваними були витрати за житло та комунальні послуги, але ось те, що на проїзд у двох людина йде більше тисячі гривень трохи спантеличило. Але від цього нікуди не дінешся, тому вважаємо далі.

Для любителів кави не шкода заплатити 20 грн. за чашечку ранкової кави по дорозі на роботу. Вважаємо, скільки виходить в місяць - 400 грн. Ланчі в кафе для двох - 2000 грн. у місяць! Який ми зробили висновок? - Диявол криється в деталях.

Саме ті покупки, які ми робимо не замислюючись, і з'їдають більшу частину нашого бюджету.

10-20 грн. рідко грають важливу роль, щоб про них замислитися, але за місяць суми стають більш серйозними. Весь наступний місяць я стала ретельніше ставиться до своїх покупок. Чи не відволікалася на дрібниці, брала обід з дому. І знаєте, що виявилося? А то, що та сумочка, на яку я Задивляюсь вже пару місяців, але думала, що вона мені не по кишені, тепер висить в моїй шафі!

Після того, як витрати підраховані і непотрібні витрати скасовані, пора подумати про те, щоб відкладати частину грошей. Прийнятним буде відкладати 10-15% від заробітку. Тут у мене виникла нова проблема. Куди відкладати, на що відкладати?

Невизначеність методу і мети збору грошей не дає належної мотивації економити.

Чому я повинна просто складати гроші, коли можу купити на них новий телефон. Ось він, такий новий і сучасний. Навіщо відкладати на якийсь гіпотетичний чорний день, коли я можу з користю застосувати їх вже зараз? Для тих людей, у кого з силою волі така ж ситуація як у мене, пораджу відкладати гроші туди, звідки їх складно буде дістати. І я не маю на увазі скарбничку у вигляді свинки. Кладіть гроші на депозит. Там вони будуть в безпеці, та й відсотки ще нікому не заважали. Але перед цим поставте собі за мету. Складно собі відмовити в якійсь приємній дрібниці просто так. Але заради заповітної мети це буде зробити простіше. Відкладайте на покупку житла або на стартовий капітал для бізнесу. Загалом, на те, що для вас важливо. Хоча складно втриматися, щоб не витратити ці 15% від зарплати, я знайшла спосіб, як від цього утриматися. Я уявляю, скільки зберу через рік або два, якщо буду регулярно відкладати, і що зможу купити за ці гроші. І на душі відразу стає спокійніше.

Отже, ми вже скоротили витрати, почали відкладати, тепер потрібно навчитися правильно витрачати. Бувало у вас таке, що ви живете, ніби нічого зайвого не купуєте, але і не економите, але ось кінець місяця, до зарплати ще кілька днів, а грошей немає? Сподіваюся, що й не було. А ось у мене траплялося. Щоб така ситуація більше не повторювалася, я поділила залишилися після обов'язкових платежів гроші на кількість днів. Суть в тому, щоб не витрачати в день більше допустимої суми. А якщо витратите (таке буває), то в наступний день доведеться задовольнятися меншою сумою. Там можна себе контролювати і не витрачати більше своїх можливостей. До речі, для зручності, можна створити таблицю обліку витрат, або скачати вже готовий шаблон.

Це основні принципи, які допоможуть контролювати власні гроші, але способів як стати багатшими дуже багато. Це як з дієтами. Щоб вона подіяла, її потрібно дотримуватися постійно. Так і гроші потрібно контролювати кожен день. Не женіться за брендами, купуйте речі на розпродажах, які не залазьте в кредити, купуйте продукти про запас, не витрачайте на непотрібні речі. Домагайтеся своєї мети і не розмінюйтесь по дрібницях. Займайтеся саморозвитком і не бійтеся пробувати себе в бізнесі. І тоді гроші у вашому гаманці будуть не тільки збиратися, а й примножувати.

Раніше, ми писали як заробити грошей, вклавши 1000 гривень.

Як живуть інші?
Як сім'ї, з більш скромним достатком дозволяють собі подорожі або дорогі покупки?
Чому витрачаємо?
Який ми зробили висновок?
І знаєте, що виявилося?
Куди відкладати, на що відкладати?
Навіщо відкладати на якийсь гіпотетичний чорний день, коли я можу з користю застосувати їх вже зараз?
Бувало у вас таке, що ви живете, ніби нічого зайвого не купуєте, але і не економите, але ось кінець місяця, до зарплати ще кілька днів, а грошей немає?

Дополнительная информация

rss
Карта