- Crop / Обрізка зображення
- Compress Pictures / Стиснення малюнків
- Resize / Зміна розміру
- Створення скриншота в Microsoft Office Picture Manager без використання програми Paint
- Як прибрати з картинки (скріншот) зайву інформацію (напис, лого); як зробити напис на малюнку
Приводом для написання статті стала нещодавня заява мого знайомого, між іншим великого майстра фотошопу і автора пари десятків сайтів, що у нього на ноутбуці не працює кнопка [Print Screen]. Переконавши його за дві секунди, що з функцією все в порядку, я вирішила написати докладну інструкцію з користування цією опцією. Якщо вже у таких запеклих спеців виникають проблеми, то що говорити про новачків?
Скріншот буде виходом в ситуації, коли немає можливості зберегти або скопіювати потрібну інформацію. Деякі веб-майстри, наприклад, закривають вміст сайтів від копіювання (етичну складову копіювання в даному випадку опустимо). Є ресурси (динамічні сайти), інформація на яких постійно змінюється. У цих випадках зберегти вміст сторінок допоможе скріншот.
При написанні постів для свого блогу я дуже часто користуюся цією функцією і, звичайно ж, буду використовувати її в цій статті.
Існує безліч програм для того, щоб зробити фото екрану і відредагувати його, наприклад magicscreenshot.com. Однак, можна обійтися і без інсталяції додаткового софту, скориставшись входять в стандартний набір програм Windows графічним редактором Paint або Microsoft Office Picture Manager.
Процес створення скріншот екрану включає в себе 4 етапи:
- фотографування екрану натисканням клавіші [Print Screen];
- за допомогою програми Paint, Word або MO Picture Manager витяг зробленого знімка з буфера обміну;
- редагування отриманого знімка (при бажанні);
- збереження зображення в потрібному форматі.
Зроблений скріншот завантажується в буфер обміну. Щоб витягти його звідти, можна скористатися програмою Word, використовувати графічний редактор Paint або програму Microsoft Office Picture Manager. У цій статті я опишу 2 варіанти - з використанням Paint і MO Picture Manager.
- це найпростіша програма для створення і редагування зображень, що входить в стандартний пакет Windows. Для запуску програми Paint треба пройти по посиланнях
. Иллюстрирую за допомогою скріншотів:
У Windows 7, як бачимо на скріншоті, треба пройти по посиланню
Програма Paint у мене вже виведена окремою іконкою (вгорі на першому скріншоті), але можна також зайти в неї, пройшовши за посиланням
(Другий скріншот).
Відкривши Paint, у верхньому меню зліва знаходимо вкладку
, Тиснемо. В інших версіях спочатку треба знайти вкладку
.
Після цього дії фото завантажиться з буфера обміну в Paint.
Починаємо працювати в Picture Manager. Перш за все у верхній командному рядку знайдемо вкладку "Edit Pictures" ( "Редагування малюнків" або "Зміна малюнків") і кликнемо по ній. Справа з'явиться вертикальне командне меню. Тут можна коректувати яскравість, колір і контрастність малюнка. Найшвидший і простий спосіб - скористатися функцією "Auto Correct" ( "Автопідстроювання"), яка автоматично Подрегулируйте дані параметри. Можна також їх коригувати окремо, скориставшись функціями "Brightnest and Contrast" ( "Яскравість і Контрастність") і "Color" ( "Колір").
Підрізати зображення можна за допомогою функції "Crop" ( "Обрізання"). Якщо не влаштовує орієнтація малюнка, можна скористатися функцією "Rotate and Flip" ( "Поворот і Віддзеркалення"). Тут є можливість усунути ефект червоних очей, спричинений спалахом фотокамери ( "Red Eye Removal"). Ну і, нарешті, можна змінити розміри малюнка "Resize" і стиснути його "Compress Pictures". Розглянемо деякі операції більш детально.
Crop / Обрізка зображення
Пройдемо по посиланню "Crop" / ( "Обрізання"). У кутах зображення з'являться чорні куточки, захоплюючи і переміщаючи які можна міняти висоту і ширину малюнка.
Змінивши контури малюнка, збережемо новий розмір за допомогою команди "ОК" (праворуч). Величину обрізки можна також виставити вручну за допомогою функції "Crop handles".
Функція "Crop settings" дозволяє змінювати орієнтацію малюнка на альбомну ( "Landscape") або книжкову ( "Portrait").
Команда "Aspect ratio" дає можливість змінювати пропорції зображення.
Compress Pictures / Стиснення малюнків
У розділі "Change picture size" є важлива функція - стиснення малюнка.
Якщо скріншот буде викладатися на веб-сторінці або відправлятися по електронній пошті, то розмір файлу повинен бути невеликим. Для цих цілей і передбачена функція "Compress pictures settings" - стиснення малюнків з метою зменшення обсягу файлу та підвищити швидкість завантаження.
Тут на вибір пропонується 4 варіанти:
- Do not compress - не стискується;
- Documents;
- Web-pages - стиснення для веб-сторінок;
- E-mail messages - стиснення для відправки по електронній пошті.
Вибираємо потрібний варіант і натискаємо на клавішу "ОК".
Після цього повертаємося назад, натиснувши на піктограму зі стрілкою в зеленому кружечку в лівому верхньому кутку.
Resize / Зміна розміру
У розділі "Change picture size" є ще одна корисна функція - зміна розмірів малюнка "Resize". Іноді буває необхідним підігнати малюнок під певні розміри. В цьому випадку і слід скористатися цією командою, виставивши необхідні ширину і висоту в осередку "Custom width х height".
Зберігаємо внесені зміни. Файл готовий.
Якщо ви ще тут - у вас завидна тяга до знань))). Тоді я пропоную ознайомитися ще з одним варіантом створення скріншота. Можливо він навіть дещо простіше, тому що в ньому відсутня одна ланка - використання програми "Paint".
Створення скриншота в Microsoft Office Picture Manager без використання програми Paint
В цьому випадку для початку також буде потрібно сфотографувати екран за допомогою клавіші [Print Screen], як було описано вище.
Потім відкриємо програму Microsoft Office Picture Manager. У верхній командному рядку знайдемо вкладку "Правити" / ( "Edit"), кликнемо по ній. Після цього в вертикальному випадаючому меню виберемо команду "Вставити" / ( "Paste"). На екрані з'явиться зроблений нами скріншот.
Далі в разі потреби можна відредагувати скріншот, пройшовши за посиланням "Edit Pictures" / ( "Редагування малюнків" або "Зміна малюнків"). Ця опція також була розглянута вище.
Зберігши черзі всі виконані маніпуляції, завершимо редагування за допомогою команди "Зберегти як". Виберіть місце збереження скріншота: в папці "Зображення" або на "Робочому столі" / "Desкtop". Зверніть увагу на те, що MO Picture Manager зберігає файли у форматі ВМР, обсяг яких складе близько декількох мегабайтів. Зрозуміло, що вони не годяться ні для відправки по електронній пошті, ні для розміщення на веб-сторінках.
Конвертувати ВМР-файли в інший формат, наприклад в JPЕG, MO Picture Manager дозволяє двома способами.
Спосіб 1. Виберемо фотографію, яку треба перетворити в інший формат.
В меню "Файл" / ( "File") виконаємо команду "Експорт" / ( "Export").
Після цього справа з'явиться меню, де в розділі "Export with this file format" в випадаючому меню можна вибрати формат, в який необхідно конвертувати зображення. Для використання на сайтах і відправки по електронній пошті виберемо формат JPЕG. Натиснемо на кнопку "ОК". Новий JPЕG-файл буде поміщений в ту ж папку і з тією ж назвою, що і ВМР-файл, тільки з іншим розширенням.
Спосіб 2. При користуванні розглянутої вище функції "Стиснути фото" / ( "Crop") зображення стискується до обсягу в кілька десятків кілобайт і зберігається з розширенням JPEG.
Треба враховувати, що стиснення погіршує якість зображення. Тому користуватися цією функцією доцільно, коли графіка не принципова.
Власне, на цьому можна було б поставити крапку, але напевно має сенс в даний огляд включити ще одну функцію.
Як прибрати з картинки (скріншот) зайву інформацію (напис, лого); як зробити напис на малюнку
Розглянемо редагування безпосередньо змісту скриншота або будь-якого зображення, а не його якості (яскравість, розміри і т.п.), що було описано вище.
Для цього скористаємося знову-таки програмою Paint. Ми познайомилися з Paint і її інтерфейсом в розділі "Збереження скріншота за допомогою графічного редактора Paint".
Ознайомимося тепер з декількома корисними функціями програми.
1). Вставка напису на зображення (наприклад, адреси свого веб-сайту).
Для цього в командному меню знайдемо іконку з буквою "А" (замаркированного жовтим), кликнемо на ній. Потім кликнемо на зображенні в тому місці, де хочемо вставити текст. Там з'явиться рамка для введення тексту (см.скріншот нижче), а також зміниться вгорі командне меню. Перед введенням тексту можна вибрати розмір і тип шрифту, колір тексту і інші характеристики, аналогічно будь-якому текстовому редакторові. Ввівши інформацію, зберігаємо файл, як було описано вище.
2). Виділення або підкреслення частини зображення.
Авторам сайтів, наприклад, часто буває необхідно щось підкреслити на скріншоті. Для цього можна використовувати ряд команд. По-перше, можна намалювати лінію будь-яким із запропонованих кольорів, попередньо обравши кисть потрібної товщини. Лінія в цьому випадку вийде не ідеально рівна. По-друге, правіше іконки "Пензлі" знаходиться осередок з різноманітними фігурами. Найперша фігура - лінія. Клікнувши на ній і вибравши в меню, що випадає потрібний контур, а ще правіше - потрібний колір, можна провести бездоганно рівну лінію.
Вибір фігур досить великий: можна зробити стрілки різних напрямків і різних кольорів, можна вибрати різні рамки для тексту, що вводиться та ін. (См.скріншот, ой, вийшов скріншот скріншот))).
Тут варто пограти з різними функціями, можливостей дійсно досить багато.
Ось таку картинку намалювала дівчинка в редакторі Paint за 5 хвилин.
3). Стирання зайвої інформації
Це просто ластик. Щоб прибрати з малюнка зайве, треба клікнути на іконку з ластиком, потім клікнути в тому місці, де треба затерти, і вперед ...
Цей інструмент часто використовується веб-майстрами, які не товаришують з фотошопом.
Наприклад, в своїй статті "Ще раз про партнерські програми: чи варта шкурка вичинки? Альтернатива партнерок" я поділилася своїм зміненим ставленням до партнерок, а також запропонувала інший спосіб заробітку в інтернеті, який на сьогоднішній день вважаю набагато більш ефективним. В якості ілюстрації дієвості пропонованого мною способу я помістила скріншот списку своїх партнерів, що з'явилися за короткий термін. Але, оскільки демонстрацію прізвищ та інших особистих даних вважаю неетичним, то я стерла їх тій самій Стерк Paint.
---------------------------------
Ми розглянули створення скріншота з використанням двох графічних редакторів - Paint і Microsoft Office Picture Manager. Вони входять в стандартний набір програмного забезпечення, прості у використанні і мають набір усіх необхідних веб-майстра функцій.
Для обробки зображень в тих випадках, коли важлива якість, є потреба у професійному інструмент Фотошоп (Photoshop). Його можливості наочно продемонстровано в наведеному ролику, де автор легким рухом руки змінює габарити моделі plus size до ідеальних.