Як дізнатися, на якому движку зроблений сайт

  1. Перегляд коду вручну
  2. сервіси
  3. Плагіни для браузерів
  4. Якщо нічого не допомагає

Іноді виникає необхідність дізнатися, на якому движку зроблений сайт. Наприклад, вам сподобався певний ресурс, і ви хочете взяти його за основу для створення свого. Якщо вас повністю влаштовує функціонал сайту, то має сенс дізнатися його движок, який якраз і володіє всіма необхідними вам функціями.

Перегляд коду вручну

У багатьох безкоштовних CMS дані про движку прямо вказуються в коді, подивитися який зможе будь-хто. Наприклад, для Joomla це буде виглядати так:

Спосіб простий і швидкий, мінус тільки в тому, що досить часто такі дані видаляють, щоб не давати зловмисникам жодних даних про движку ресурсу (це допомагає його убезпечити).

Є альтернативний варіант, при якому після адреси сайту додають шлях для входу в панель адміністратора. Це може бути / administrator для Joomla , / Wp-admin для WordPress і т.д. Але цей спосіб точно не можна назвати хорошим, движків існує десятки, перебирати вручну всі варіанти можна дуже і дуже довго. Крім того, як і в попередньому випадку, власник сайту може змінити шлях до панелі адміністратора в цілях безпеки.

Також в коді можна пошукати словосполучення meta name = "generator», якщо такий рядок знайдеться, то в ній буде назва CMS. Можна спробувати відкрити robots.txt, який завжди буде розташовуватися за адресою «ім'я сайту / robots.txt». Не завжди, але зазвичай там можна знайти жодної згадки назви CMS, або дані, які допоможуть вам визначити движок.

У прикладі на скріншоті «components» і «tmp» явно вказують нам на використання Joomla. Мінус цього способу в тому, що потрібно бути досить досвідченим користувачем і знати особливості хоча б самих популярних движків для сайту , Інакше з'ясувати нічого не вийде.

сервіси

Якщо ви - недосвідчений користувач, то способи, які я вказав вище, можуть і не допомогти вам дізнатися, на якому движку зроблений сайт. Але добре, що існують автоматичні сервіси, якими охоче користуються навіть досвідчені люди. Навіщо колупатися в коді, якщо можна скопіювати адресу сайту, вставити його в сервіс, і він сам все визначить.

  • Builtwith.com - допоможе не тільки дізнатися, на якому движку зроблений сайт, але і дасть безліч інших даних. У сервісу є платна версія, яка надає більше можливостей, але для визначення CMS безкоштовної буде більш ніж достатньо.
  • 2ip.ru - російський сервіс, дуже популярний і відомий. Крім визначення движка сайту, дає і масу інших можливостей. У базі даних більше 70 CMS, тому найчастіше цей сервіс допоможе вирішити проблему.
  • Whatcms.org - аналог попередніх сервісів, база CMS дуже велика.

Для отримання точної інформації я рекомендую скористатися як мінімум двома сервісами. Ось приклад роботи 2ip.ru:

Насправді, перевіряється сайт був зроблений на 1С: Бітрікс, однак з незрозумілих причин були знайдені ознаки WordPress, що є помилкою. Перевіряємо сайт в Whatcms.org:

Як бачите, помилки не виключені, тому для отримання дійсно точної інформації варто все перевіряти ще раз.

Плагіни для браузерів

Існують плагіни для браузерів, які дозволяють швидко дізнаватися, на якому движку зроблений ресурс. Їх плюс в тому, що вам не потрібно нічого робити, тільки зайти на сайт. Крім того, вони можуть надавати й іншу цікаву інформацію. Розповім про декілька розширеннях для популярних браузерів.

  • Library Sniffer for Google Chrome - як зрозуміло з назви, це розширення для Chrome. Крім визначення движка сайту, надає багато інших корисних можливостей. Якщо ви використовуєте «Хром», рекомендую обов'язково познайомитися з цим розширенням.
  • Wappalyzer - аналог попереднього, проте він є не тільки для Chrome, але і для Firefox.
  • RDS Bar - дуже потужний плагін з купою можливості, по суті, «маст хев» для будь-якого веб-майстри. Крім усього іншого, визначає більшість популярних движків для сайтів.

Якщо нічого не допомагає

Якщо нічого з перерахованого вище не допомагає вам дізнатися необхідну інформацію, тобто всього два варіанти:

  • Власник сайту - параноїк і ретельно приховав всі сліди движка;
  • Використовується самописна або дуже рідкісна CMS.

У вас залишається тільки один варіант: написати власнику сайту. Не факт, що вам дадуть відповідь, але іншого шляху все одно немає.

Дополнительная информация

rss
Карта