Як перезавантажити Андроїд: інструкція для новачків

  1. Навіщо взагалі потрібна перезавантаження
  2. перезавантажуємо Андроїд
  3. За допомогою кнопки живлення
  4. звичайний рестарт
  5. жорсткий скидання
  6. Використання налаштувань
  7. За допомогою сторонніх програм
  8. Перезавантаження за розкладом
  9. Перезавантаження в особливий режим
  10. через Recovery
  11. Стандартне Recovery
  12. Робота з кастомними TWRP
  13. Підсумки і коментарі
  14. ВІДЕОінструкція

Сьогодні ми з вами поговоримо про перезавантаження пристроїв під управлінням операційної системи Android Сьогодні ми з вами поговоримо про перезавантаження пристроїв під управлінням операційної системи Android. Це можуть бути телефони, планшети, SmartTV, електронні книги, розумні годинник і т. Д. Будуть розглянуті найпростіші способи (використання кнопки живлення) і більш просунуті варіанти (наприклад, Recovery або перезавантаження за розкладом). У будь-якому випадку питання про те, як перезавантажити Андроїд, буде розкритий повною мірою. Приступаємо.

Навіщо взагалі потрібна перезавантаження

Розглянемо кілька причин, за якими перезавантаження обов'язково потрібна. До них відносяться:

  • Плановий перезапуск. Будь-яка операційна система, в тому числі Android, з плином часу накопичує в собі масу тимчасових файлів і сповільнюється. Для того щоб полегшити ОС і повернути її в первинний стан, потрібно просто перезапустити гаджет.
  • Системний збій. Іноді, і це ні для кого не секрет, один з додатків або взагалі елементів прошивки зависають і виводять смартфон з робочого стану. Виправити такий баг часто допомагає тільки перезавантаження;
  • Доступ до додаткових функцій. Також reboot може знадобитися, наприклад, для доступу до рекавери. Про те, що це таке і для чого потрібно, ми поговоримо трохи нижче.

Отже, після кількох рядків теорії пропонуємо переходити до справи, а саме - розгляду способів перезавантаження телефону.

перезавантажуємо Андроїд

Отже, приступаємо до нашої інструкції. Нижче ви знайдете кілька способів перезавантаження Андроїд. Виберіть найбільш підходящий з них і спробуйте втілити в життя. Для кращого розуміння ми коротко розповімо де більше підходить той чи інший варіант.

За допомогою кнопки живлення

За допомогою кнопки живлення в більшості випадків можна реалізувати відразу 2 варіанти скидання вашого девайса. Слід розуміти, що таке скидання не є так званим жорстким або Hard Reset - він просто перезавантажує телефон із завершенням роботи операційної системи або без нього.

звичайний рестарт

Даний варіант здатний допомогти тоді, коли вам просто хочеться перезавантажити пристрій. Це допоможе очистити оперативну пам'ять. Виконується операція наступним чином:

  1. Затисніть і утримуйте кнопку живлення на розблокованому пристрої. В іншому випадку ніякої реакції не послідує або активується зовсім інша функція. Наприклад, в телефоні Xiaomi після утримання кнопки харчування і вимкненому екрані запускається камера.

Наприклад, в телефоні Xiaomi після утримання кнопки харчування і вимкненому екрані запускається камера

  1. З меню, яке з'явиться на вашому екрані, виберіть потрібний пункт. У нас він виглядає так.

У нас він виглядає так

Зверніть увагу, що тут є кілька додаткових функцій: режим «політ», вимикання і беззвучний режим.

жорсткий скидання

Наступний варіант працює не на всіх пристроях (Леново, Флай і т. Д.), Але на добрій половині точно. Полягає він у тому, що, коли ваш апарат завис і ні на що не реагує, ви скидаєте його примусово. Для цього потрібно лише затиснути кнопку включення і тримати до тих пір, поки пристрій скинеться. Дуже зручно на гаджетах з незнімним акумулятором.

Будьте обережні: використання даного методу може призвести до втрати незбережених даних. Наприклад, якщо ви працювали з якоюсь програмою і в процесі скинули гаджет, проект і всі супутні матеріали будуть безповоротно видалені.

Використання налаштувань

Далі розглянемо ще більш радикальний метод, який має на увазі повернення пристрою до заводських налаштувань. Причому робити його можна як з повним форматуванням пам'яті, так і без нього. Втім, про все по порядку.

  1. Всі наведені нижче дії будуть показані на прикладі смартфона на базі Android7 і фірмової надбудови над ним MIUI 9. Для початку, опустивши панель повідомлень, переходимо до налаштувань девайса.

Для початку, опустивши панель повідомлень, переходимо до налаштувань девайса

  1. Далі нам потрібно трохи прокрутити вміст вікна вниз і вибрати пункт під назвою «Розширені настройки».

Далі нам потрібно трохи прокрутити вміст вікна вниз і вибрати пункт під назвою «Розширені настройки»

  1. Наступним кроком стане перехід до пункту меню «Відновлення та скидання».

Наступним кроком стане перехід до пункту меню «Відновлення та скидання»

  1. Перед тим як робити операції з встановленим на телефон софтом і особистими даними користувача, потрібно обов'язково зробити бекап системи. Нижче ми розповімо, як те ж саме виконати і через Рекавері, а поки Тапа по пункту «Локальні резервні копії».

Локальна резервна копія - це архів, в який запаковуються всі дані, потрібні для відновлення поточного стану нашої прошивки. Зберігається він у внутрішній пам'яті вашого телефону, але для більшої безпеки його краще перемістити на ПК або в хмару.

  1. Для того щоб почати створення копії, тиснемо кнопку, позначену на скріншоті.

Для того щоб почати створення копії, тиснемо кнопку, позначену на скріншоті

  1. Знову Тапа по «Почати».

Знову Тапа по «Почати»

  1. Чекаємо поки всі елементи будуть запаковані і збережені в пам'яті девайса.

Чекаємо поки всі елементи будуть запаковані і збережені в пам'яті девайса

  1. Готово. Операція пройшла успішно. Нам залишається лише натиснути кнопку «Завершити».

Нам залишається лише натиснути кнопку «Завершити»

В результаті архів з усіма файлами для відновлення збережений і вам, як ми вже говорили, краще перемістити його на комп'ютер.

В результаті архів з усіма файлами для відновлення збережений і вам, як ми вже говорили, краще перемістити його на комп'ютер

Якщо ми натиснемо на ім'я бекапу, відкриється меню відновлення. Тут можна активувати або окреме відновлення налаштувань системи, або програм. Також є загальний режим: для його запуску встановіть обидві галочки в активні позиції. Як тільки кнопка «Відновити» буде натиснута, бекап розпакується і перезапише існуючі дані.

Як тільки кнопка «Відновити» буде натиснута, бекап розпакується і перезапише існуючі дані

Будьте обережні: ті настройки ПО, які вже є, будуть безповоротно затерті.

Після того як ми закінчили з бекапу, можна переходити безпосередньо до скидання налаштувань. Для цього робимо наступне:

  1. Знову переходимо до налаштувань відновлення і скидання, крутимо вміст вікна в самий низ і тиснемо останній пункт під назвою «Повернення до початкових установок».

Знову переходимо до налаштувань відновлення і скидання, крутимо вміст вікна в самий низ і тиснемо останній пункт під назвою «Повернення до початкових установок»

  1. Далі можна вибрати один з режимів.

Ось їх пояснення:

  • особисті дані: пристрій скидається до заводського стану, однак, особисті дані користувача не будуть зачіпатися;
  • очистити SD-карту: видаляється все, включаючи і призначені для користувача файли.

Коли ваш варіант буде виділено, тисніть кнопку, зазначену на скріншоті нижче.

Процес очищення займе якийсь час, але по його завершенні ви отримаєте пристрій таким, яким воно було при покупці.

У чистому Андроїд, без різних оболонок і лаунчер процес виглядає так:

  1. Відкрийте меню пристрою. У 7-му Андроїд це робиться підняттям нижнього рядка вгору.

У 7-му Андроїд це робиться підняттям нижнього рядка вгору

  1. Тапніте по іконці з зображенням шестерні.

Тапніте по іконці з зображенням шестерні

  1. Прокрутіть список вниз і виберіть позначений на екрані пункт.

Прокрутіть список вниз і виберіть позначений на екрані пункт

  1. Резервування даних тут ведеться автоматично. Налаштувати його потрібно в першому пункті. Тут же можна включити і автозбереження. Головне - мати працюючий Google-аккаунт і підключити його до телефону. Коли підготовка буде закінчена, тисніть по рядку з написом «Скидання налаштувань».

Коли підготовка буде закінчена, тисніть по рядку з написом «Скидання налаштувань»

  1. Відкривається новий екран, в якому буде єдина кнопка. Тут же відображається інформація про прикріпленому акаунті і попередження, що всі дані будуть втрачені. Якщо ви вже зберегли їх, можете приступати до скидання.

Якщо ви вже зберегли їх, можете приступати до скидання

Отже, ми побачили гідність телефонів Xiaomi: на відміну від «голого» Андроїд, тут можна робити загальний скидання без видалення призначених для користувача даних.

За допомогою сторонніх програм

Ми плавно підійшли до ще одного питання - автоматичної перезавантаження за часом і перезавантаження в особливий режим. Їх можна реалізувати за допомогою стороннього ПО. Давайте розглянемо, як це робиться.

Перезавантаження за розкладом

Давайте налаштуємо наш смартфон таким чином, щоб він самостійно перезавантажувався вночі і звільняв пам'ять.

  1. Переходимо в магазин Google Play і знаходимо там додаток під назвою « Перезавантаження за розкладом ». Коли це буде зроблено, тиснемо кнопку з написом: «Встановити».

Коли це буде зроблено, тиснемо кнопку з написом: «Встановити»

  1. Чекаємо, поки інсталяція програми підійде до кінця.

Чекаємо, поки інсталяція програми підійде до кінця

  1. Готово. Програма додана на головний екран нашого гаджета. Не будемо втрачати час і запустимо її.

Не будемо втрачати час і запустимо її

  1. Приблизно так виглядає утиліта, хоча її зовнішній вигляд можна налаштовувати, змінюючи встановлені теми оформлення. Знайти їх можна в налаштуваннях. Для того щоб все запрацювало, потрібно виконати першу ручну перезавантаження. Справа в тому, що за замовчуванням в нових версіях Андроїд виконувати її вийти тільки від імені адміністратора, відповідно, вам, а точніше - програму, знадобляться Root-права. Саме тому ми і розмістили даний спосіб ближче до кінця статті, адже не у кожного є така можливість.

Саме тому ми і розмістили даний спосіб ближче до кінця статті, адже не у кожного є така можливість

  1. Почнеться зворотний відлік 5 секунд для того, щоб в разі необхідності ми могли скасувати операцію.

Почнеться зворотний відлік 5 секунд для того, щоб в разі необхідності ми могли скасувати операцію

  1. Коли таймер відлічить останню секунду, з'явиться запит на надання адміністраторських повноважень. Якщо у вас немає Root, то просто з'явиться помилка. Дія потрібно дозволити. Будьте уважні: через деякий час апарат відразу перезавантажиться.

Будьте уважні: через деякий час апарат відразу перезавантажиться

  1. Після повторного запуску девайса знову відкрийте програму і виберіть періодичність перезавантаження. Ми рекомендуємо вказати щоденний режим.

Ми рекомендуємо вказати щоденний режим

  1. Далі потрібно встановити час, коли телефон вимкнеться і знову увімкнеться. Вибирати важливо саме той період дня чи ночі, коли ви не використовуєте пристрій або робите це найменш інтенсивно. У нашому випадку це глибока ніч. За допомогою плюса і мінуса встановлюємо потрібне значення. Також його можна ввести з клавіатури.

Також його можна ввести з клавіатури

На цьому все. Тепер ваш Андроїд буде автоматично перезавантажуватися щодоби і працювати набагато стабільніше.

Увага! Буває так, що з часом право на доступ до вже перевірений адміністратором сайту аккаунту у програми автоматично вилучається. Якщо це станеться, додайте його в білий список вашого Root-менеджера.

Перезавантаження в особливий режим

Розглянемо ще один варіант з використанням стороннього ПО. Цього разу ми переслідуємо трохи іншу мету, а саме - перезавантаження в особливий режим. Але давайте будемо послідовними і розберемо все по порядку.

  1. Для початку скачайте саму утиліту під назвою « Перезавантаження (Material design) ». Зробити це можна в Play Маркеті. Як і попереднє дане додаток вимагає Root-доступу.

Як і попереднє дане додаток вимагає Root-доступу

  1. Звично чекаємо закінчення завантаження АПК і його подальшої установки.

Звично чекаємо закінчення завантаження АПК і його подальшої установки

  1. Коли програма буде готова до роботи, просто запустіть її. Ярлик автоматично повинен додатися на домашній екран.

Ярлик автоматично повинен додатися на домашній екран

  1. Відразу ж нас попросять надати адміністраторські повноваження. Робимо це тапом по позначеному на скріншоті пункту.

Робимо це тапом по позначеному на скріншоті пункту

  1. Перед вами головне меню програми. Тут є кілька звичних режимів і не зовсім. Розглянемо їх докладніше.

Режими перезавантаження:

  • звичайна перезавантаження;
  • recovery. Перезавантаження в особливий режим, який потрібно встановлювати окремо. При цьому він буває двох типів, офіційний (присутній за замовчуванням) і модифікований. Останній відрізняється більш широким функціоналом (аналог БІОС на ПК). Потрібен, наприклад, для гаджетів без кнопки включення;
  • bootloader. Режим, який готує його до прийняття нової прошивки через кабель;
  • download;
  • швидка перезавантаження;
  • безпечний режим.

Всі режими перед вами:

Увага! Деякі з цих режимів можуть бути відсутніми і не працювати на окремо взятих девайсах.

через Recovery

Нижче ми розглянемо відразу 2 варіанти роботи з цією функцією. Будуть описані кастомними і стандартне рекавери. Приступаємо.

Стандартне Recovery

Стандартне рекавери можна запустити або за допомогою програми, розглянутої вище, або затиснувши комбінацію кнопок при включенні пристрою. І в тому, і в іншому випадку результат буде аналогічним. Всі стічні Recovery різні і залежать від моделі телефону. Також різними є комбінації кнопок для їх запуску.

Перед вами рекавери телефону Samsung. Як бачите, тут можна здійснити перезапуск в прошивальний режим, застосувати оновлення через ADB або з карти пам'яті, скинути до заводських налаштувань, перемонтувати системні розділи, подивитися лог роботи або вимкнути пристрій.

Як бачите, тут можна здійснити перезапуск в прошивальний режим, застосувати оновлення через ADB або з карти пам'яті, скинути до заводських налаштувань, перемонтувати системні розділи, подивитися лог роботи або вимкнути пристрій

Робота з кастомними TWRP

Кастомними рекавери отримало величезну популярність серед просунутих користувачів. До того ж воно постійно оновлюється. Для того щоб таке меню з'явилося і на вашому телефоні, його потрібно прошивати, а це вже тема окремої статті. Ми ж просто розглянемо, як зробити скидання.

  1. Будь-яким зручним способом перезавантажуємося в Рекавері. Далі, для того щоб убезпечити свої дані, Тапа по плитці «Резервне копіювання».

Далі, для того щоб убезпечити свої дані, Тапа по плитці «Резервне копіювання»

  1. Вибираємо об'єкти, які потрібно зберегти. Рекомендуємо встановити їх так, як це зробили ми на зображенні нижче. Для того щоб приступити до копіювання, змістите слайдер до кінця вправо.

Для того щоб приступити до копіювання, змістите слайдер до кінця вправо

  1. Почався процес копіювання, його лог відображається в цьому ж вікні.

Почався процес копіювання, його лог відображається в цьому ж вікні

  1. Після того як резервна копія створена і збережена в пам'яті телефону, можна переходити безпосередньо до його скидання. Для цього поверніться в головне меню TWRP і натисніть на «Очищення».

Для цього поверніться в головне меню TWRP і натисніть на «Очищення»

  1. Тут є кілька керуючих елементів. По-перше, це кнопка форматування призначених для користувача даних. Будьте обережні, вона видалить всі ваші фото, музику, відео та навіть резервну копію, яку ви нещодавно створили. Попередньо краще перемістити її на ПК або ноутбук. По-друге, є режим вибіркової очищення, про нього ми поговоримо пізніше. І по-третє, стандартна очищення - для її запуску посуньте повзунок вправо.

І по-третє, стандартна очищення - для її запуску посуньте повзунок вправо

  1. Тепер про вибіркову очищення. Відзначаємо галочками ті області пам'яті, які хочемо відформатувати і тягнемо повзунок вправо.

Тут ми повинні дещо пояснити:

  • Dalvik / ART cache. Системний кеш додатків. Рекомендується до очищення в першу чергу;
  • System. Область прошивки. Якщо відформатувати розділ, пристрій не запуститься (потрібно для установки нової прошивки).
  • Data. Дані додатків;
  • Пам'ять пристрою.
  • Cache. Кеш системи;
  • MicroSD. Карта пам'яті;
  • USB OTG. Підключається через OTG флешка.

Приблизно так це все виглядає.

Так як інтерфейс управління тут сенсорний, то якщо останній не працює, скористатися режим не вийде.

Підсумки і коментарі

На цьому все. Ми повністю розглянули всі способи скидання і перезавантаження Андроїд-смартфона. Сподіваємося, наша стаття виявилася для вас корисною. Якщо питання все ж залишилися, сміливо задавайте їх у коментарях. Ми в міру можливості допоможемо кожному своєму читачеві.

Важливо! Перед тим як приступити до скидання або іншим маніпуляціям над системними файлами, призначеними для користувача даними або додатками, обов'язково створюйте їх резервну копію!

ВІДЕОінструкція

Для повноти картини пропонуємо вам переглянути навчальний ролик схожої тематики.

Дополнительная информация

rss
Карта