Як робити огляди? Інструкція по застосуванню

  1. продукт
  2. як фотографувати
  3. план огляду
  4. куди викладати
  5. висновок

Мабуть, більшість користувачів Інтернету стикалися з оглядами тих чи інших товарів. Коли ви націлені на покупку якогось гаджета або просто хочете дізнатися більше про новинку, яка нещодавно вийшла на ринок, вам на допомогу приходять огляди. Набагато корисніше отримувати інформацію від обзорщіка, який сам має досвід використання товару, ніж читати рекламні статті і вивчати таблички з технічними характеристиками.

Треба сказати, що створення оглядів - не менше цікаве і захоплююче заняття, ніж їх вивчення, але куди більш трудомісткий. Якщо ви просто захотіли розповісти людям про свій досвід використання якогось продукту, хочете придбати аудиторію читачів або навіть задумалися про отримання прибутку за написання оглядів, то потрібно детально у всьому розібратися.

продукт

продукт

Звичайно, оглядати можна не тільки гаджети. Огляд можна зробити на все, що завгодно. Головне, щоб аудиторії хотілося про цей предмет дізнатися щось нове і цікаве. Добре для початківця обзорщіка, якщо у нього вже є якийсь продукт, а бажання написати огляд прийшло пізніше. Трохи складніша ситуація, коли бажання є, а ось гаджет відсутній.

Для написання огляду, швидше за все, буде потрібно витратити свої гроші на покупку девайса на огляд. Допомогти тут зможуть друзі або знайомі, які зможуть позичити вам свій девайс для тестування. На YouTube є досить багато каналів, які ведуть обзорщікі, що замовляють гаджети в Китаї. З одного боку, їм необхідно вкладати свої гроші, з іншого - вкладення окупаються, оскільки протестований девайс можна продати, причому за вигідною для себе ціною. Якщо обзорщік має вже певний досвід, то його послугами можуть зацікавитися виробники, готові обміняти девайс на огляд. Правда, в обмін на щедрість виробник може попросити виконання своїх вимог при написанні огляду - це не так комфортно, як описувати самостійно придбаний девайс. Погоджуючись на такі умови, відстоюйте комфортний рівень свободи дій для себе.

До речі кажучи, можна оглядати НЕ гаджети, а додатки або гри . Це зажадає куди менших фінансових витрат (аж до нульових), але огляди набирають популярність додатків або цікавих новинок легко зможуть знайти свою аудиторію.

як фотографувати

як фотографувати

Не забувайте, читач повинен бачити те, про що ви розповідаєте. Тому необхідно зробити фотографії оглядає продукту, а в хорошому огляді ці фотографії повинні бути якісними. Читачеві огляду, який зацікавився покупкою якогось гаджета, напевно хочеться оглянути цей гаджет з усіх боків - не можна економити «плівку», хороший огляд повинен містити якісні та деталізовані фотографії. Причому необов'язково для фотографування споруджувати власну фотостудію. Багато обзорщікі роблять фотографії гаджетів в інтер'єрі або на природі, отримуючи гарні і цікаві фотографії. Щоб отримати базові навички фотографування, почитайте статті з порадами професійних фотографів і випробуйте їх на практиці. Базові моменти для створення хорошої фотографії описані, наприклад, тут: Як знімати в приміщенні . У авторів AlMoDi є спеціальна інструкція на цю тему, по предметної фотографії.
Не забудьте узгодити медіа-матеріали з планом огляду. Зробіть так, щоб все найважливіше, про що ви хочете розповісти, виявилося на фотографіях. І щоб об'єкти на фото були описані в тексті - так читач отримає повну інформацію, розглядаючи те, про що читає, і читаючи опис того, що бачить.

план огляду

Перед написанням огляду важливо продумати, про що ви хочете розповісти. А це залежить від того, що читач хоче дізнатися. Важливо поставити себе на місце людини, яка знає про продукт трохи більше, ніж нічого. Тому часто потрібно звертати увагу, наприклад, на очевидні для обзорщіка, але не для читача, речі. Крім того, фішка огляду в тому, що він відображає особисту думку автора. Просто описавши в огляді функції і зовнішній вигляд гаджета, ви не зробите такий текст затребуваним. Опишіть свої враження від гаджета, висловите своє ставлення по кожному ключовому моменту. Ще остерігайтеся «рекламного» характеру тексту. Найкращий огляд - об'єктивний, який чесно відображає позитивні і негативні сторони продукту. Роблячи огляд на замовлення, обговоріть умови так, щоб вам не довелося відверто брехати або приховувати очевидні недоліки.

Безумовно, огляд також повинен бути структурований. Розділіть текст на підрозділи, щоб кожен з них охоплював певну і закінчену тему. Наприклад, маючи намір акцентувати увагу на тому, як телефон або планшет відтворює звук, зробіть це в одному підрозділі, де будуть описані і звук під час розмови, і гучність мелодії виклику, і якість звучання при прослуховуванні музики.

Враховуйте, що в кінці обов'язково повинен бути короткий висновок. Постарайтеся переказати свій же огляд, але в одному абзаці. Так ви зверніть увагу читача на найосновніші моменти, які ви відзначали по ходу огляду. Для наочності можна перерахувати основні переваги та недоліки в табличці або у вигляді списку. А для порівняння різних гаджетів можна розробити власну систему оцінки, наприклад, в балах, щоб підсумки кількох різних оглядів можна було порівняти між собою.

куди викладати

Тепер написаний огляд потрібно покласти на чільне місце, щоб його змогла знайти цільова аудиторія. Причому робити це краще вчасно, щоб гаджет, який ви обдивлятися, що не втратив актуальність. Зробити це не так складно, як здається на перший погляд. Наприклад, портал AlMoDi буде радий опублікувати ваші огляди гаджетів, комп'ютерних комплектуючих або додатків в одній зі своїх рубрик.
Можливо ви налаштовані на те, щоб створити свій сайт, який, до речі, згодом зможе приносити вам доходи від реклами? Такий шлях куди важче, адже для завоювання широкої аудиторії сайт повинен бути наповнений якісним і цікавим контентом. Також свій сайт потрібно рекламувати і обслуговувати. Однак підвищені фінансові та трудові витрати згодом можуть дати добрі плоди. При створенні сайту на перших порах можна заощадити за рахунок використання безкоштовного конструкторів сайтів наприклад, один з популярних сервісів: конструктор сайтів . А «розширюватися» і вдосконалювати свій ресурс можна вже в міру накопичення досвіду.

Взагалі на Wix створити сайт не складає особливих труднощів, тому що спочатку вам потрібно просто вибрати шаблон майбутнього сайту. Переглянути доступні варіанти шаблонів можна без реєстрації на сайті. Вибравши макет майбутнього сайту, ви входите на сервісі і потрапляєте в редактор. Про ключові особливості використання редактора вам розповість фірмовий відеоролик Wix.

Шаблон сайту тільки допомагає вам, але ні в чому вас не обмежує. Використовуючи інструменти редактора, ви можете додавати і прибирати зі сторінки елементи - меню, фотографії і т.д. Продумайте структуру сайту і зробіть необхідні правки, розставте посилання, подредактіруйте дизайн. Наприклад, можна додати окремий розділ-галерею, куди будуть потрапляти всі зроблені вами фото, і розділити огляди техніки та додатків по різних розділах сайту. Створені сторінки легко можна розставити в потрібній ієрархії і послідовності за допомогою редактора, головне меню сайту зміниться автоматично.

Меню програм допоможе розширити можливості вашого сайту. Область з Google-картою, функціонал коментарів або зворотного зв'язку можна додати, вибравши відповідну програму в магазині додатків для вашого сайту. Деякі з них можна використовувати безкоштовно, пошукайте такі додатки в відповідному розділі.

Коли ви все зробили так, як вам хочеться, потрібно опублікувати сайт, щоб його могли переглядати не тільки ви. Wix пропонує публікацію на безкоштовному домені третього рівня: ваш сайт отримає адресу виду name.wix.com/sitename/. Мобільну версію Wix зробить без вашої участі, так що відвідувачі зі смартфонів побачать оптимізовану версію сайту. Якщо ж вам потрібен більш солідний адреса, то Wix запропонує купити доменне ім'я. Сайт можна опублікувати і на вже наявному купленому домені. Wix навіть може допомогти вам перевести домен з іншого реєстратора на Wix, щоб управляти і доменом, і сайтом в одному місці. Але додаткові послуги Wix вже виходять за рамки безкоштовного функціоналу.

Як бачите, Wix стане в нагоді і новачкові, який тільки починає публікувати свої твори в Мережі, так і більш просунутому обзорщіку, який набрався досвіду і хоче використовувати додаткові можливості - йому Wix запропонує скористатися «планом» - пакетом послуг з передплати.

висновок

Написання оглядів - це не така складна штука, як здається. Однак до цієї справи треба підходити з усією відповідальністю, тоді огляд вийде цікавим і читабельним. Виберіть відповідний для огляду об'єкт, щоб вам було цікаво про нього писати, а іншим - читати. Напишіть легкий для сприйняття, інформативний структурований текст. Не забудьте доповнити текстовку якісними фотографіями, що підкріплюють ваші слова. Опублікуйте огляд у себе на сайті, в блозі або на популярному ресурсі. Готово! Якщо ви не відчуваєте страху перед камерою, вмієте красиво говорити і добре звертаєтеся з камерою, спробуйте себе в створенні відео-оглядів. Їх можна публікувати і окремо, і разом з текстовими.

Можливо ви налаштовані на те, щоб створити свій сайт, який, до речі, згодом зможе приносити вам доходи від реклами?

Дополнительная информация

rss
Карта