Як я продавав фотографії. Прибуткове хобі

  1. підготовка
  2. іспит
  3. найскладніше
  4. вітчизняні фотобанки
  5. приробіток
  6. Здається складно?

Продаж фотографій, як метод заробітку, в інтернетe існував дуже давно, але був особливо популярний в 2005-2010 роках, коли перші цифрові дзеркальні фотоапарати стали доступні за ціною. На зміну гідним професійним фотографам стали приходити люди купували за 300 доларів якийсь Б / У-шний Canon 300d. Вони починав вважати себе, якщо не весільними фотографами то, як мінімум, напівпрофесіоналами-художниками.

До того чорного дня, коли якісні фото матриці стали вбудовувати в телефони, планшети, праски, в світі фотографій і художнього мистецтва, дійсно можна було заробити непогані гроші. Дізнавшись про це, натовпу фотографів кинулися шукати способи продати фотографії в інтернеті, і отримати дохід зі свого хобі.

Але час усе розставив по своїх місцях. Більшість випадкових людей відсіялися, залишилися тільки ті, хто знають і вміють. Проте, вхід в цей бізнес доступний кожному, у кого є фотоапарат і терпіння.

Крім того, так як популярність заробітку на фотографіях спала, з'явився хороший момент для того щоб спробувати себе новачку. Вартість хороших фотоапаратів із змінною оптикою - невелика, самі об'єктиви і супутню техніку також можна придбати без проблем. Навіть сучасні "фотомильниці" здатні робити досить якісні знімки.

Нижче я розповім про свій особистий досвід продажу фотографій і про те, наскільки це вигідно.

Продаж фотографій, як метод заробітку, в інтернетe існував дуже давно, але був особливо популярний в 2005-2010 роках, коли перші цифрові дзеркальні фотоапарати стали доступні за ціною

Продаємо канделябри, художня ковка, продам лампочки у вигляді свічок, затишний бордель. Цей знімок прикрасить рекламу

Будь-яка реклама вимагає фотографій, вони привертають увагу.

Кривавий режим заточив ліберала, обгородження території прийняло небезпечний характер, обережно - злий собака! Це фотографія може прикрасити новина

Будь-яку статтю треба красиво проілюструвати, а товар уявити з вигідного боку.

Для того щоб люди, які шукають фотографії могли їх знайти, а ті у кого вони є могли їх продати, на світ Божий, з'явилися фотобанки - спеціалізовані сайти з продажу фото та відеоматеріалів.

Буквально відразу після появи перших дешевих цифрових фотоапаратів, ці сайти виявилися перевантажені величезною кількістю фотомусора. Зрештою, навіть мавпа здатна з тисячі випадкових кадрів зробити один хороший, але стабільно робити якісні знімки може тільки людина, котра витратила не одну годину на вивчення фотомистецтва. І таких людей серед новачків також знайшлося чимало.

Фотографії зроблені мавпою надовго прикрасили собою інтернет

Таким чином, поряд зі сміттям в фотобанках, з'явилося безліч фотографій високої роздільної, якості, а цінність кожної окремої фотографії стала падати.

Не можна просто так взяти і завантажити фотографію в фотобанк. Фотографія повинна задовольняти масі вимог. Перш за все - технічних.

Перш за все - технічних

Красиво, добре, але марно. Це ніхто не купить

Ви фотографуєте на телефон або дешевий компактний фотоапарат? До свиданья (правда бувають і винятки, але це винятки)!

Якщо у вас стара цифрова камера з пошкодженої матрицею або сміттям на ній, то продати що-небудь сфотографоване на неї, швидше за все, не вдасться.

У вас найдешевший об'єктив, той самий, що йшов в комплекті? Засмучу вас, але швидше за все, зробити "правильний" кадр вам світить тільки при наявності певних навичок.

«Але чому ?!» - запитаєте ви - «Ця фотографія дуже подобається моїй бабусі, і моїм друзям ?! Чому інспектори можуть відхилити моє фото? »А ось чому:

  • Технічні недоліки - дешеві об'єктиви дають на фотографіях масу спотворень - дисторсии, аберації. Від брудних і неякісних матриць на кадрах з'являється "сміття" і "шум". Вам це не здається серйозним недоліком, але ті, хто працює з фотографіями професійно - покупці, мають на цей рахунок інша думка. А покупець завжди правий;
  • Побиту сюжету - можливо, ваш котик для вас наймиліший на світлі, але самі подумайте - кому потрібна фотографія кота? Тільки виробникам котячого корму, а тепер забийте в пошуковику фотобанку слово кіт (cat) . Як ви бачите результатів досить багато;
  • Копірайт - ви можливо здивуєтеся, але майже всі, що нас оточує або захищене копірайтом або вимагає дозволу на зйомку. Будинки, мости і т.д. можуть бути захищені законом. Якщо такий об'єкт буде центром вашої фото композиції, то до вас можуть виникнути питання - а чи є у вас дозвіл на зйомку або документ, що підтверджує ваше право на володіння? До речі, пам'ятники культури до таких об'єктів ставитися не можуть - так що, як раз їх можна фотографувати без побоювання;
  • Пляшки, машини, навіть цукерки незвичайних форм - захищені правами і якщо, наприклад, до фотографії автомобіля чіплятися не стануть (за умови що лейбл буде акуратно заретушувати), то ось пляшка кока-коли однозначно не пройде перевірку (якщо у вас немає окремого дозволу на її фотографування). Але, знову ж таки, є виключення - творчо "перероблене" виріб це вже ваш об'єкт;
  • Якщо в кадр потрапило обличчя людини - вам потрібно реліз моделі (спеціальний документ в якому присутній скан документа, що засвідчує що фотографувати більше 18 років, а так само його письмову згоду на те, що його фотографія може бути використана вами). А якщо ця людина - "зірка", то такий документ строго обов'язковий. Окремою графою йде, так звана, репортажна зйомка. В цьому випадку можна фотографувати людей і без релізу моделі, але дана тематика не популярна на фотобанках зважаючи на обмеженість застосування фотографій репортажної тематики;
  • Діти - це взагалі окрема історія. Фотографії дітей дуже затребувані в фотобанках (особливо Їсть всяку всячину), тому як до них вимоги по дозволам найбільш високі. З одного боку є дуже розпливчастий критерій "пристойності", з іншого від вас зажадають два релізу моделі - від кожного з батьків дитини і документи про спорідненість. Причому, якщо раніше документи були потрібні, тільки якщо на фотографії можна було розгледіти обличчя дитини, то тепер вони потрібні в будь-якому випадку. І вимоги до цієї категорії весь час посилюються;
  • Художні фотографії - це звичайно дуже красиво, але от в бізнесі вони рідко кому потрібні. Швидше ви продасте пару десятків фотографій скріпок і цвяхів, ніж дивно красивий захід. Краса - річ відносна. Хоча для продажу саме художніх фотографій, є окремий ресурс - deviantart , Але з ним я не знайомий, і тут вам не помічник.

Припустимо, вас нічого не лякає, у вас є фотоапарат, ви готові витратити свій час на поліпшення навичок і твердо мають намір заробити на своєму хобі. Або ж ви мандрівник і впевнені, що можете зробити абсолютно унікальні фотографії, які до того ж можна буде використовувати де-небудь. Як на цьому заробити? Як заробити на фотографіях?

підготовка

Людина в човні на озері. Таких фотографій тисячі. Та й реалізація не дуже

Отже, що потрібно щоб заробити на фотографіях?

  • фотоапарат
  • "Прямі руки"

Гірський серпантин, дорога. Знак вказує кудись ... Все добре, тільки де це використовувати? Цю фотографію не продати

Що потрібно щоб ДОБРЕ заробити на фотографіях?

  • хороший фотоапарат
  • набір об'єктивів
  • Набір технічних засобів для фотозйомки (задники, спалахи, освітлення і т.д.)
  • Програмне забезпечення та вміння з ним працювати (Photoshop, gimp і т.д.)
  • Розуміння того, що потрібно ринку в даний момент, це основний фактор забезпечує заробіток
  • Доступ до об'єктів зйомок
  • Уміння і знання (можливо навіть дар) красиво фотографувати і обробляти фотографії

Забудьте про тварин. Їх в фотобанках таку кількість, що фотографії з ними більше не приймають!

У вас є все це, або хоча б частину? ОК, можна йти далі.

Завжди пам'ятайте - чим більше у вас знань і умінь, тим більше ви будете усвідомлювати необхідність наявності дорогої техніки. Але при цьому, навіть з дешевою апаратурою ви зможете досягати вражаючих результатів. Знання - найважливіше!

іспит

Наступний етап - реєстрація на фотобанках (фотостоках). Shutterstock.com - це найбільший фотобанк в світі за обсягом фотографій, на частку якого припадає 60% всіх продажів фотографій.

Деякі «грошові» фотобанки для успішної реєстрації, вимагають проходження іспиту. Наприклад, сайт shutterstock.com вимагає надіслати 10 фотографій, 7 з них повинні пройти перевірку інспектором. Щоб виключити можливість закладу безлічі акаунтів і переконатися в вашому повноліття, фотобанк попросить вас надіслати документи, де є ваше ПІБ англійською мовою.

Критерії проходження іспиту такі:

  • фотографії повинні бути технічно бездоганні - ніякого "шуму", спотворень і "сміття" в кадрі. Якщо це предметна зйомка, то предмети повинні бути відокремлені від фону, так щоб в фотошопі їх можна було без праці виділити;
  • фотографії повинні бути оформлені - підібрані ключові слова англійською мовою;
  • всі 10 фотографій повинні бути різні (не можна послати кілька фотографій одного об'єкта з різних ракурсів), в ідеалі, кадри повинні бути зроблені в тих стилях, в яких ви плануєте фотографії продавати;
  • ніяких логотипів або легко пізнаваних брендів (пляшка кока-коли, фольксваген жук - це легко впізнавані бренди);
  • якщо в кадрі є люди - необхідно докласти їх релізи моделей, фотографію натовпу краще не надсилати;
  • ніякого насильства чи порнографії (краще і від еротики утриматися);
  • можна посилати тільки фотографії автором яких є ви (спроба обдурити систему призведе до "бану")

В ідеалі, перед відсиланням фотографій, слід зареєструватися на якомусь менш модному фотобанку. Спробувати завантажити туди свої фотографії, ті які ви плануєте відправити на іспит. Fotolia.com , dreamstime.com - не найгірші варіанти.

Якщо ви не зможете пройти іспит, переекзаменування доступна лише якийсь час по тому.

найскладніше

Якщо ви думали що іспит - найскладніше, поспішаю вас засмутити, попереду - все ще складніше.

А тепер вам треба вивчити попит. За допомогою пошуку фотобанку вивчіть, що в даний момент купують найбільше, чи можете ви зробити фотографії в подібній тематиці і техніці?

Приклади "ізольованих" фотографій. Біле на чорному, кольорове на білому. Їх легко виділити, вирізати і вставити в рекламний буклет. Журавель з паперу популярний в Японії, заєць буде продаватися до великодня

Подивіться на календар - на Великдень популярні фотографії фарбованих яєць, на різдво і новий рік, відповідно, новорічна тематика, влітку - засмаглі дівчата, море, пляж і т.д.

Майте на увазі, що попит на тематичні фотографії, з'являється за 4-5 місяців до події, коли починається підготовка рекламних матеріалів. А цікаві, в більшій мірі, саме нові фотографії, яких на стоці раніше не було.

Простіше кажучи, у вас завжди повинен бути запас фотографій на будь-яку тематику і ви повинні їх вивантажувати в міру виникнення попиту.

вітчизняні фотобанки

Крім закордонних фотобанків, що природно, існують і вітчизняні, наприклад: lori , rosfoto .

Крім закордонних фотобанків, що природно, існують і вітчизняні, наприклад:   lori   ,   rosfoto

Ця фотографія затребувана. Особливо на російських фотобанках

Особливістю роботи вітчизняних фотобанків є підвищений попит на фотографії архітектури російських міст і пейзажів. Ці сайти з більшою охотою приймають репортажну зйомку. В цілому рівень вимог до фотографій, на російських фотобанках трохи нижче, ніж на зарубіжних, і новачкам не слід обходити їх стороною.

приробіток

Крім основного заробітку, в фотобанках також існують реферальні програми. Зокрема на shutterstock.com їх два типи:

  • Власне, залучення фотографів і відрахування вам, за їх успішні продажі;
  • Банальна реклама сайту і відрахування вам просто за продажу фотографій.

На жаль, на цьому шляху, я не зміг заробити ні цента.

Здається складно?

Так, це дійсно складно. Щоб досягти помітних успіхів ви повинні докласти масу зусиль. Додатково, щоб відсікти "невдах", фотобанки вводять мінімальні обмеження на виведення коштів з рахунку. Ви не можете заробити 20 доларів і тут же їх витратити. Конкретний мінімум залежить від фотобанку але, як правило, це близько 80-100 доларів.

Але не все так сумно, історія знає масу історій успіху, людей які змогли заробляти на фотобанках десятки тисяч доларів щомісяця. У наш час заробити на мистецтві важко, але фотобанки, в цьому плані дають унікальний шанс. Ви вірите в себе? Обов'язково спробуйте, з вас не убуде.

У далекому 2005 році я придбав свою першу цифрову камеру Minolta Z10. Тоді я наївно припускав, що маю достатній талант для того щоб успішно продавати свої знімки. На жаль мені! Виявилося, що матриця мого фотоапарата (цілих 3,2 мегапікселя!) Не може робити знімки з роздільною здатністю достатній для фотобанків. А мої навички - на досить посередньому рівні. Так що наступні два роки я витратив на вдосконалення своїх умінь і накопичення грошей на гідний фотоапарат.

Пізніше я зміг дозволити собі "просунуту" цифрову дзеркальну камеру - Sony A100, невеликий набір об'єктивів і спалах. З технічної точки зору мене вже нічого не відділяло від успіху. Я без праці пройшов іспит на shutterstock з першого разу ... але на цьому, мабуть, і все.

Успішні фотографії, вони принесли мені найбільше грошей

Незважаючи на мої навички та величезна кількість матеріалу, в перший рік з тисячі відісланих фотографій допуск на завантаження пройшли трохи більше ста. Продати вдалося лише мала кількість. Вартість кожного окремого кадру залежить від того, для якої мети він купується. У моєму випадку вартість кожної окремої продажу становила 0,25 - 0,5 долара, максимум який платили за мою окрему фотографію - 28 доларів.

Даремні фотографії, так вони пройшли перевірку, та вони лежать в моєму портфоліо, але грошей не приносять

У підсумку за перший рік мені вдалося заробити приблизно 90 доларів США. Заробіток за наступні роки не перевищував цю суму.

Що ж стосується інших фотобанків, то на більшості з них я зміг набрати мінімальну суму для виведення тільки за період більше 3-х років.

Мій досвід показав мені, що мого вміння фотографа недостатньо, щоб заробляти цим на життя, а заробіток непропорційний трудовитрат. Логічним ходом було або починати витрачати більше зусиль на вдосконалення своїх навичок, або відмова від ідеї сприймати фотографію як джерело доходу.

Згодом фотографії з вашого портфоліо видаляються, тому є причини - змінюються вимоги до розмірів і якості фотографій, непопулярні однотипні знімки так же йдуть у небуття.

У 2010 році я остаточно закинув це хобі, і без завантаження нових фотографій за 5 років «накапало» близько 20 доларів. А з усього портфоліо вціліло близько 40 фотографій.

Дуже важливим питанням є оподаткування. Справа в тому, що іноземні громадяни отримують в США дивіденди або ліцензійні відрахування зобов'язані платити податок - 30% на суму доходу. Це більш ніж солідна частина. Але на наше щастя міжнародне право регламентує таке поняття як "подвійне оподаткування", це означає - якщо ви платите, податки в своїй країні, то в інший їх платити не зобов'язані. Для цього на фотобанках ви повинні заповнити форму W-8BEN , Після цього податкові органи США до вас претензії більш не матимуть. Але інформація про ваші доходи буде передаватися в податкові органи вашої країни.

З отриманого доходу ви зобов'язані заплатити податок у своїй країні. У Росії, якщо ви не зареєстровані як ІП, оплаті підлягає 13% з суми доходу. Але, відповідно до російського законодавства, фотографія ставитися до творів мистецтва і ви можете отримати професійний податкове вирахування , І отримати сплачений податок назад. Детальніше про податкові відрахування можна почитати ось тут .

Фотографія, це таке хобі, коли ти робиш приємно собі. Ти можеш зберегти емоції, зупинити час. Все навколо тебе - тлін, а ти, подібно древньому божеству здатний зберегти і відродити світ, і нехай тільки одну частку секунди .... Чому б на цьому не заробити?

Як ви можете бачити, заробіток на хобі справа непроста. Чи можна заробляти на фотографіях? Безумовно - так. Але від вас буде потрібно маса зусиль і навичок. Пасивного джерела грошей, з фото хобі, не вийде - вам буде потрібно постійно відслідковувати тенденції, поповнювати портфоліо.

З іншого боку, ніщо не заважає вам спробувати. По крайней мере, якщо у вас вже є цифровий фотоапарат, додаткових витрат ви не понесете.

Фотобанки, крім власне фотографій, приймають на продаж векторну графіку, відеоролики, звукові доріжки. Загалом, будь-який творчий, творче хобі може принести вам гроші, але це вже зовсім інша історія.

Потім того, дозвольте відкланятися. Якщо ви вирішите спробувати себе в цьому способі мережевого заробітку, рекомендую вам відвідати сайти stockers.ru і zastavkin.com де ви можете почерпнути інформацію з даної тематики більш докладно.

У вас найдешевший об'єктив, той самий, що йшов в комплекті?
«Але чому ?
» - запитаєте ви - «Ця фотографія дуже подобається моїй бабусі, і моїм друзям ?
Чому інспектори можуть відхилити моє фото?
Якщо такий об'єкт буде центром вашої фото композиції, то до вас можуть виникнути питання - а чи є у вас дозвіл на зйомку або документ, що підтверджує ваше право на володіння?
Як на цьому заробити?
Як заробити на фотографіях?
Все добре, тільки де це використовувати?
У вас є все це, або хоча б частину?
Здається складно?

Дополнительная информация

rss
Карта