- Сервіси-помічники
- WhoIs
- TrustOrg.com
- WOT
- Google Safe Browsing
- VirusTotal
- Інші способи перевірки
- Реєстрація в ФНС
- вік сайту
- Адреса та відомості про компанію
- передоплата
- Гроші і підозрілі призи
- Відгуки
- Вартість товару
- Відмінності реального сайту від шахрайського
Чим більше розвивається інтернет, тим більше різних шахрайських сайтів з'являється.
Щоб максимально убезпечити себе, користувачі все частіше починають цікавитися, як перевірити сайт на шахрайство.
Існує безліч корисних способів, які допоможуть Вам уникнути зустрічі з шахраями в інтернеті.
Сервіси-помічники
Навіть якщо інтерфейс сайту не викликає підозр, його могли створити з метою незаконного привласнення грошей користувача.
Схем обману безліч - від створення фішингових сайтів і обманних інтернет-магазинів до поштових розсилок з посиланнями на шкідливі адреси або файли.
Щороку в інтернеті з'являються десятки тисяч різних торгових майданчиків, але не всі вони надійні. Гроші витікають шахраям, а покупець не може нічого довести.
Існує кілька сервісів, які допомагають розібратися, як визначити сайт шахраїв в режимі онлайн. Вони дозволяють користувачеві зрозуміти, чи варто довіряти ресурсу чи ні.
Це досить популярний сервіс, створений для перевірки надійності сайту: https://advisor.wmtransfer.com/description.aspx . Дане розширення для браузера, розроблене командою WebMoney, допомагає оперативно отримувати відомості про репутацію відвідуваного сайту.
Користувач може поскаржитися на будь-який сайт, який приймає WebMoney, в Арбітраж системи. Основне завдання плагіна - допомогти користувачеві розібратися, чи варто довіряти сайту і перераховувати на рахунок продавця гроші.
Поруч з кнопкою "Знайти сайт" в адресний рядок необхідно скопіювати посилання відвідуваного сайту. Якщо сайт буде шахрайським і небезпечним, система видасть попередження: "Шкідливий сайт! Відмовтеся від відвідування цього сайту ".
Також сервіс допомагає подивитися різні відгуки, місце в рейтингу сайтів і індекс відвідуваності.
Якщо після сканування сайту через систему WebMoney Advisor для нього не знайдеться відгуків, а рейтинг буде нульовим, варто засумніватися в надійності ресурсу.
Розширення Webmoney Advisor можна встановити для браузерів Chrome, Opera, Firefox, Yandex.
WhoIs
Перевірка сайту на шахрайство онлайн також можна надсилати за допомогою сервісу WHOIS, який дозволяє користувачеві дізнатися, в якій країні була проведена реєстрація домену, хто є постачальником послуг хостингу.
Адреса сервісу: https://www.imena.ua/domains/whois . Ресурс корисний тим користувачам, які вже мали нещастя зіткнутися з шахраями, і тепер бажають вийти на злочинця.
Визначивши, хто підтримує сайт, користувач може написати хостинг-провайдеру і отримати відомості про те, хто його обдурив. Однак необхідно довести факт обману.
Виявити людини цілком реально. Можна заявити на нього в поліцію і домогтися блокування ресурсу.
Можна дізнатися, яка компанія зареєструвала доменне ім'я, дату створення, ім'я власника, місце і статус роботи.
Також можна дізнатися номери телефонів, за якими є можливість спробувати зв'язатися з власником ресурсу (якщо при реєстрації той вказав вірний номер телефону).
TrustOrg.com
"Довіра в мережі" - ресурс, що дозволяє визначити рівень довіри сайту і виявити лохотрон. З його допомогою користувач може кілька разів подумати, чи варто робити покупку в даному онлайн-магазині. Адреса: https: //xn--b1aaefabsd1cwaon.xn--p1ai/ .
TrustOrg.com допомагає визначати:
Ресурс проводить аналіз на основі комплексного використання надійних технологій перевірки: Яндекс Каталогу, Web of Trust, Safe Browsing.
Якщо після перевірки виявиться, що рівень трасту негативний, зв'язуватися з даними ресурсом не слід.
WOT
Web of Trust - міжнародний сервіс перевірки сайтів. У його базі даних міститься близько мільйона сайтів від популярних провайдерів. Ресурс захистить пристрій від вірусів, спаму, фішингу та підозрілих програмних алгоритмів.
Призначається для роботи тільки в якості розширення для веб-браузера. Адреса: https://www.mywot.com/ru/ .
Як тільки користувач натискає на клавішу додавання розширення, його перенаправляють в офіційний магазин додатків браузера. За допомогою магазина можна безпечно встановити розширення.
Відвідування всіх ресурсів буде контролюватися розширенням. Якщо програма виявить фішинг, з'явиться повідомлення, і доступ до сайту заблокується.
Google Safe Browsing
Дане розширення від Chrome дозволяє взаємодіяти з новим алгоритмом безпечного інтернет-серфінгу від Google. Адреса: https://chrome.google.com/webstore/detail/google-safe-browsing/ocnmoefelkcepadlbpbgemdjiifailke?hl=ru .
Встановити його можна за допомогою офіційного магазину додатків. Сканування можна провести онлайн. Також можлива автоматична перевірка відвідуваних ресурсів.
VirusTotal
Сервіс допомагає користувачеві перевірити файли, посилання, IP-адреси або домени на наявність вірусів. Адреса: https://www.virustotal.com/#/home/upload .
Вибирається вкладка, відповідна об'єкту сканування:
- File призначений для мультимедіа файлів і документації;
- URL призначений для посилань;
- Search надає інформацію про адресу, домені.
Інші способи перевірки
Розглянемо, як ще пробити сайт на шахрайство в 2019 році.
Реєстрація в ФНС
Якщо сайт бере оплату, його повинні були зареєструвати як юридична особа. Чесному підприємцю або юридичній особі немає необхідності приховувати відомості про свою реєстрацію. Якщо цієї інформації немає на сайті, її можна запросити.
Якщо Ваш запит ігнорують, не слід зв'язуватися з таким ресурсом. Якщо інформація є, її слід перевірити за посиланням: https://egrul.nalog.ru/ .
Це сайт ФНС. Але дана перевірка - також не гарантія безпеки сайту. Компанії нерідко реєструють на загублені паспорти.
Якщо компанія надає послуги, що підлягають обов'язковому ліцензуванню (брокери, кредитні організації), на сайті повинні бути ліцензії. Їх відсутність - привід відмовитися від послуг компанії.
Ліцензії перевіряються на сайті ЦБРФ: http://www.cbr.ru/credit/main.asp .
Користувачеві слід звернути увагу на номер ліцензії, яка представлена на сайті, і на номер, вказаний на сайті ЦБРФ. Найменування юридичної особи також має збігатися. Якщо ліцензія відкликана, з компанією не слід мати справ.
вік сайту
Як дізнатися, чи потрапили Ви на сайт шахраїв чи ні, за допомогою віку сайту? Якщо домену менше одного року, це невеликий вік.
Але якщо є діюча ліцензія, і юридична особа зареєстрована офіційно, ймовірно, компанія тільки відкрилася.
До новим компаніям необхідно ставитися обережно. Плюси: якщо вік домену перевищує три роки, і є всі документи.
Потрібно насторожитися, якщо вік у домену великий, а документів немає, або вони підроблені.
Адреса та відомості про компанію
Фізична адреса повинен бути у будь-який порядної компанії, яка надає платні послуги або здійснює підприємницьку діяльність. Подібну інформацію перевірити складніше. Але допоможуть пошуковики і карти пошукових систем.
Якщо за даною адресою знаходиться офісний центр, не зайвим буде подзвонити по телефону адміністрації центру і уточнити наявність цікавить Вас компанії.
Відсутність компанії за вказаною адресою або наявність житлового будинку - привід забути про компанії.
На сайті продавця повинна бути інформація про нього самого, його місцезнаходження, контактах, доступні для зв'язку. Чим більше способів зв'язку, тим краще. Наявність тільки одного номера телефону або тільки адреси електронної пошти - тривожний дзвіночок.
передоплата
Якщо компанія не є лідером ринку, яка працює дуже давно і цінує свою репутацію, а досвіду роботи з сайтом у Вас немає, не потрібно робити передоплату.
Також при оплаті післяплатою не можна оплачувати товар до розкриття посилки.
Замість потрібної Вам речі шахраї можуть покласти що завгодно.
Гроші і підозрілі призи
Подібні шахрайські схеми поширені останнім часом. Такі компанії розсилають листи з привітаннями користувача з виграшем в конкурсі, в якому він не брав участі, або в отриманні бонусів, яких користувач не чекав.
Шахраї пропонують ввести відомості про себе, ПІБ, паспортні дані, СНІЛС а після цього повідомлять, скільки можна "повернути" або виграти грошей.
Не можна вводити свої особисті дані на сторонніх сайтах!
Відгуки
До відгуками потрібно ставитися з особливою увагою. Позитивні відгуки можуть бути написані адміністрацією сайту або його співробітниками. Тому негативні відгуки можуть бути вельми інформативними.
Велика частина інтернет-магазинів дозволяє своїм клієнтам залишати відгуки про свою роботу. Безліч занадто захоплених відгуків може навести на думку про те, що вони проплачені. Можна вивчити інформацію на форумах, соціальних мережах.
Ресурс Safe Online Reputation - система незалежних клієнтських оцінок, яка надає інформацію про роботу магазину, чесності, якість товарів і послуг та інших важливих складових і економить час користувача. При скоєнні однією покупки можна поставити одну оцінку.
Покупець отримує запрошення за фактом здійснення покупки. Відгуки залишають реальні покупці, що вже купили товар в магазині. Самому магазину забороняється видаляти або редагувати відгуки, система їх модерує і чітко розділяє на позитивні і негативні.
Якщо на сайті є подібний віджет, це говорить про відкритість компанії, її клієнтоорієнтованості.
Віджет збільшує надійність ресурсу для клієнта, оцінює його сильні і слабкі сторони. Оцінки і відгуки публікуються незалежною третьою стороною.
Вартість товару
Якщо мова йде про інтернет-магазині, то необхідно звертати увагу на ціну.
Занадто низька вартість в порівнянні з іншими магазинами з аналогічним товаром або послугами повинна змусити користувача задуматися.
Можна несподівано дізнатися, що ціни, зазначені на сайті, застаріли, і тепер коштують дорожче відсотків на 10. В надійних інтернет-магазинах інформація оновлюється регулярно.
Розглянемо, як відрізнити сайт шахраїв від справжнього.
Відмінності реального сайту від шахрайського
Необхідно звертати увагу на адресу сайту. Наприклад, справжню адресу мережі "Однокласники" - www.odnoklassniki.ru . Шахраї можуть реєструвати доменні імена, які дуже схожі на оригінал: obnoklassniki.ru., Odnoclassniki.ru і так далі.
Шахраї роблять повну візуальну копію оригінального сайту. Якщо Вам не вдалося розібратися, шахрайський це ресурс чи ні, потрібно вбити в пошуковик "Офіційний сайт Однокласники". Справжній сайт буде на першому місці.
Якщо у верстці є дефекти (зрушені блоки, картинки наповзають один на одного і т.д.), граматичні помилки, краще відмовитися від відвідування сайту: це шахраї, або власник заощаджує на фахівцях.
Можна провести курсором миші (не натискаючи) по пунктам меню, посиланнями, заголовкам. Практично всі браузери підтримують трансляцію адреси посилання при наведенні на неї курсора (нагорі і внизу з'явиться довгу адресу посилання).
Адреси активних посилань повинні відрізнятися. Якщо адреса скрізь однаковий, або в кінці стоять знаки "=", "#", краще піти з цієї сторінки. Куди б користувач не натиснув, він потрапить на необхідне шахраям вікно.
Реальні сайти не вимагають відправляти СМС на короткі номери, тільки повний номер телефону, на який приходить код.
Перш ніж довіритися новому для Вас сайту і зробити покупку в маловідомому інтернет-магазині, необхідно ознайомитися з його відгуками, скористатися одним або декількома онлайн-ресурсами, звернути увагу на способи оплати. Слід вибирати доставку на будинок і оплату при отриманні товару.
Якщо Ви спілкуєтеся з менеджером магазину, потрібно постаратися поставити більше запитань, на манеру спілкування співробітника, його компетентність, доброзичливість, грамотність.
Якщо Ви зробите передоплату в неперевіреному інтернет-магазині, є ризик, що шахраї зникнуть разом з Вашими грошима, не відповідатимуть на дзвінки та не нададуть Вам потрібний товар.
Наявність у магазина встановленої системи відгуків позбавить шахраїв можливості обманювати користувачів.
Com/webstore/detail/google-safe-browsing/ocnmoefelkcepadlbpbgemdjiifailke?