- Швидкий спосіб прибрати пароль
- Скидання пароля через командний рядок
- Прибрати пароль через облікові записи Windows 10
- Відключення пароля через редактор реєстру Windows 10
- Відключення пароля при виході з режиму сну
Якщо вам набридло вводити пароль кожного разу при включенні комп'ютера або виходу з режиму сну, то в цій статті ви знайдете рішення. Дійсно, багатьом користувачем установка пароля необов'язкова, так як мало хто зберігає на комп'ютері відомості, за рівнем секретності схожі з державною таємницею, та введення пароля при кожному вході в систему - зайва трата часу. Отже, нижче описано кілька надійних способів, які допоможуть прибрати пароль в Windows 10. Я розповім декілька спосіб, як прибрати пароль при вході в Windows 10, а який оберете ви - вирішуйте самі. Рекомендую розглянути всі варіанти, які описані в цій статті, щоб зрозуміти, який спосіб для вас є найшвидшим і незабутнім.
Також треба враховувати, що якщо ви збираєтеся виконати дані операції на комп'ютері, який знаходиться у вас в офісі, і ви при цьому не займаєте високу посаду, то є велика ймовірність, що системний адміністратор заборонив вам цього робити у вашій системі. Звичайно, не всі адміністратори так роблять (зазвичай за примхою зверху або за регламентом компанії), але все ж ви повинні знати про цей факт. Якщо у вас не буде доступу, щоб прибрати пароль, то тоді вам доведеться звернутися до вашого адміністратора з проханням, щоб він прибрав пароль. Щоб змінити пароль або прибрати пароль для іншого користувача вам треба мати права адміністратора. Інакше ви не зможете керувати іншими користувачами. Якщо вам треба поміняти пароль для вашого профілю, то це можна зробити без будь - яких проблем. Це введення я написав для того щоб розуміли, що робити далі, якщо у вас не вийде змінити ваш існуючий пароль.
Швидкий спосіб прибрати пароль
Цей спосіб найпростіший і тому цей варіант повинен підійти для всіх. Відкриваємо «Пуск», потім «Параметри»:
Заходимо в розділ «Облікові записи»:
Наступний ваш крок - переходите в «Параметри входу»:
У вікні, знаходимо розділ «Пароль» і натискаємо кнопку «Змінити»:
У вікні зміни пароля спочатку необхідно буде ввести старий пароль. Після цього як пароль буде введений, ви повинна натиснути на кнопку «Далі», щоб перейти до вікна, де необхідно вказати новий пароль.
Щоб прибрати пароль зовсім, залиште рядки «Новий пароль», «Введіть пароль ще раз» і «Підказка для пароля» порожніми, після чого натисніть «Далі».
Як тільки пароль буде змінений, натисніть в стежить вікні на «Готово», закрийте всі програми і перезавантажте комп'ютер, щоб перевірити, що пароль дійсно був змінений на новий. Якщо все зробили правильно, то після перезавантаження ваш комп'ютер не буде більше просити вводити пароль.
Можливо, у деяких користувачів не вийде поміняти свій пароль, так як Windows 10 буде настійно «просити», щоб ви обов'язково вказали пароль. В цьому випадку продовжуйте читати статтю.
Скидання пароля через командний рядок
Також прибрати пароль в Windows 10 можна через командний рядок. Правою кнопкою миші клікаєте по кнопці «Пуск» і натискаєте «Командний рядок (адміністратор)».
Після відкриття в ній пишете «net users», тиснете «Enter». З'явиться список користувачів, які є в даній системі:
Тепер вводимо команду «net user ім'я_користувача" "» (замість «имя_пользователя» вам треба вказати свій), встановивши таким чином порожню рядок в якості пароля.
Тепер введення пароля при вході в Windows не буде потрібно. Можете закрити вікно командного рядка, щоб переглянути - чи є у вас пароль чи ні.
Прибрати пароль через облікові записи Windows 10
Ще один спосіб відключення пароля при вході в Windows 10 - через параметри облікових записів. Спочатку заходимо в налаштування, зробити це можна двома способами:
Знаходимо кнопку «Лупа» в лівому нижньому куті робочого столу поруч з кнопкою «Пуск» і натискаємо на неї. У вікні пишемо команду «netplwiz» і натискаємо «Виконати команду».
У ці настройки можна зайти іншим способом, натискаємо на клавіатурі клавіші «Win» + «R», з'явиться вікно «Виконати». У його рядку пишемо одну з двох команд: «netplwiz» (запускає вікно з настройками облікових записів) або «control userpasswords2» (робить те ж саме) і тиснемо «Enter».
Отже, в параметри облікових записів ми зайшли. Тепер вибираємо нашу обліковий запис і відключаємо пункт «Вимагати введення імені користувача і пароля».
ВАЖЛИВО: якщо ПК підключений до домену, ця галочка буде недоступна для зміни. В цьому випадку відключення пароля можливо тільки через реєстр, про це - трохи нижче.
Після змін необхідно натиснути кнопку «Застосувати». Для підтвердження зміни налаштувань система зажадає від вас введення старого пароля. Після введення і натиснення «ОК» можете перезавантажувати комп'ютер - вхід буде здійснюватися без пароля, що нам і потрібно.
Відключення пароля через редактор реєстру Windows 10
Цей спосіб не такий безпечний, як попередні, так як, по-перше, потрібно підійти до роботи з редактором реєстру з особливою уважністю, а по-друге, ваш пароль буде зберігатися таким чином у відкритому вигляді в одному із записів реєстру, і будь-хто, хто володіє певними навичками і знаннями, зможе його подивитися. Але, як я вже говорив раніше, якщо ви вирішили відключити пароль при вході в Windows 10, вас навряд чи сильно цікавлять питання захищеності комп'ютера від несанкціонованого доступу.
Отже, для початку запускаємо редактор реєстру. Зробити це можна в такий спосіб: натискаємо кнопки «Win» + «R» і у вікні, в рядку пишемо команду «regedit», після чого натискаємо «Enter».
Відкриється «святая святих» Windows - реєстр, кожен параметр який тут є можна змінити, але і кожна зміна вплине на роботу системи в подальшому, можливо, фатально, якщо зробите неправильні дії. Саме тому до змін реєстру потрібно підходити з особливою відповідальністю і тільки в тому випадку, якщо ви точно знаєте, що робите. Я буду описати цей спосіб, як можна докладніше і тому з вашою системою нічого не трапиться.
Нам необхідно знайти пункт «HKEY_LOCAL_MACHINE» - «Software» - «Microsoft» - «Windows NT» - «CurrentVersion» - «Winlogon». Щоб надалі вхід в Windows здійснювався автоматично без пароля, вам потрібно знайти значення AutoAdminLogon, відкрийте даний параметр (натиснувши 2 рази лівою кнопкою миші) і змініть його параметр на «1».
Далі значення DefaultDomainName змініть у відповідність з ім'ям домена або локального комп'ютера (щоб їх дізнатися, необхідно правою кнопкою кликнути на «Цей комп'ютер» і в меню натиснути «Властивості). Якщо ви раптом не виявите таке значення в реєстрі, його потрібно буде додати: натискаємо правою кнопкою миші на порожньому місці, вибираємо «Створити» - «Строковий параметр».
Тепер створіть новий параметр ( «Створити» - «Строковий параметр», вище я показав скріншот, як це зробити) DefaultPassword, відкрийте його і вкажіть в поле порожній пароль.
Далі завершите роботу з реєстром - закрийте його, після чого можна перезавантажити комп'ютер, щоб перевірити чи все зробили правильно.
Відключення пароля при виході з режиму сну
Вводити пароль кожного разу після «пробудження / сну» комп'ютера або ноутбука - не завжди зручно. Можливо, саме через це ви і хочете прибрати пароль в Windows 10. У системі є настройка, щоб відключити перевірку пароля. Для цього необхідно зайти в параметри (біля годинника натисніть на іконку повідомлень і після цього вибираєте «Всі параметри»):
Далі відкриється вікно, де натискаєте на «Облікові записи» і після цього натискаєте «Параметри входу». Тепер зі списку вибираєте «Ніколи», як показано на скріншоті нижче:
І ще один варіант, як відключити пароль при «пробудженні» ПК: ви повинні зайти в «Панель управління» відкрийте пункт «Електроживлення». Знайдіть в ньому використовувану зараз схему електроживлення і натисніть «Налаштування схеми електроживлення».
Після чого у вікні, клікніть по «Змінити додаткові настройки живлення» (знаходиться внизу). Далі знаходите параметр «Вимагати введення пароля при пробудженні», в якому змінюєте значення на «Ні» і щоб зберегти зміни натисніть «Застосувати».
Не можу промовчати про важливість паролів. Пароль необхідний, коли поруч з вашим комп'ютером можуть перебувати діти, які по дикою випадковості можуть видалити важливі файли, наприклад, файл з робочого столу з ім'ям «Важливо не видаляти» або «Мій звіт за цей місяць». Якщо у вас буде пароль, то в цьому випадку ваші домочадці просто не зможуть видалити такі файли. Ще один важливий момент, про який я хотів згадувати - деякі віруси дуже «люблять», коли на вашому комп'ютері або ноутбуці немає паролів. Таким чином вони можуть здійснювати всі необхідні дії на вашому комп'ютері. Звичайно, за умови, що ваш профіль - не адміністратор, а звичайний користувач, у якого немає прав на редагування важливих системних файлів і інших важливих каталогів в системі.