Роздрукувати сторінку
Якщо Ви вирішили стати нашим донором, ознайомтеся з Кодексом донора Центру крові ФМБА Росії , А також інформацією, представленою нижче:
Вхід для донорів знаходиться праворуч від центрального входу, є покажчик «Вхід для донорів». Детальний опис проїзду ви знайдете в розділі Контакти .
Увійшовши до будівлі, донори потрапляють в хол, де їх зустрічає охоронець, який фіксує дані донорів в журнал. Далі донори залишають верхній одяг в гардеробі, надягають одноразові бахіли і проходять в реєстратуру.
У реєстратурі працює два віконця з прийому донорів.
Донором може стати здорова людина у віці старше 18 років. При собі необхідно мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу донора . Для того, щоб здати кров не обов'язково мати реєстрацію в Москві або Московської області. Тим, у кого немає постійної або тимчасової реєстрації, досить взяти з собою паспорт і довідку з місця роботи або навчання в Москві (Московської області) на офіційному бланку організації довільної форми, що підтверджує факт працевлаштування або проходження навчання.
У реєстратурі донор перевіряється через Єдину базу даних донорів, куди надходить інформація про всі донації, результати лабораторних досліджень, наявних усунень від донорства, а також про зареєстрованих інфекційних заболеваніях.Прі кожному відвідуванні Центру донор заповнює анкету встановленого зразка .
Після реєстрації донори направляються в хол донорського залу, де на інформаційному табло виводиться інформація про електронній черзі.
Донора запрошують в кабінет № 209 або № 210 донори для проходження попереднього лабораторного обстеження. За допомогою одноразового скарифікатора з пальця береться кілька крапельок крові. Це дозволяє провести первинне клініко-лабораторне дослідження крові.
Після цього донор запрошується на прийом до лікаря-трансфузіології (кабінет № 212 або № 213). Лікар-трансфузіолог вимірює температуру, пульс і артеріальний тиск, відповідає на питання донорів, розповідає про порядок здачі крові і її компонентів. На підставі сукупних даних лікар визначить вид донації, внесе відомості в карту донора і інформаційну систему, видасть талон на чаювання і направить в кімнату відпочинку донорів.
Тут донорам пропонують випити солодкий чай з печивом.
Сходи навпаки кімнати відпочинку веде на третій поверх, де проходить процедура донації. Перед донорським залом розташований хол. У шафках з індивідуальними комірками, що замикаються на ключ, необхідно залишити сумки та інші особисті речі. У цьому холі знаходяться затишні крісла, телевізор, кулер.
Поруч з донорськими залами знаходиться медичний реєстратор, якому потрібно віддати свою донорську картку для введення даних в комп'ютер.
Після успішної донації донори спускаються назад на другий поверх. У віконці каси, що знаходиться в коридорі навпроти гардероба, отримують довідку про здачу крові (її компонентів) та належну грошову компенсацію.
Відповідно до нормативно-правовими актами, безоплатного донору крові і (або) її компонентів у Центрі крові ФМБА Росії виплачується грошова компенсація на обід в розмірі 5% від величини прожиткового мінімуму, встановленого для жителів міста Москви.
Також можлива здача крові і (або) її компонентів за плату. Розмір виплати в даному випадку становить:
- для донорів крові з рідкісним фенотипом - 8% від величини прожиткового мінімуму;
- для донорів плазми методом аферезу - 15% від величини прожиткового мінімуму;
- для донорів тромбоцитів методом аферезу - 35% від величини прожиткового мінімуму.
Звертаємо увагу донорів плазми, що після плазмаферезу вся плазма на 6 місяців закладається на зберігання (карантинізацію). Видачу в лікувальні установи ця плазма підлягає тільки після повторного обстеження донора через 6 місяців. Якщо з якихось причин Ви не можете прийти на плазмаферез, просимо Вас прийти в будь-який день для здачі аналізів. Ви не витратите на це багато часу, але так необхідна хворим карантінізірованная плазма буде вчасно видана в лікувальні установи.
У зв'язку з тим, що банк плазми нашої установи переповнений, лікарі-трансфузіологи просять донорів плазми дотримуватися інтервалу між донації не менше 1 місяця. Здача цільної крові можлива не раніше, ніж через 1 місяць після здачі плазми.
З метою збереження здоров'я донора і заощадження донорського ресурсу медичний персонал контролює дотримання інтервалів між донації цільної крові. Після донації цільної крові донору дається 60 днів для повного відновлення системи крові та будь-які донації в цей період неможливі, так як можуть привести до погіршення здоров'я, в тому числі до анемії і зниженню рівня загального білка. До уваги донорів тромбоцитів! У зв'язку з тим, що термін придатності таких клітин донорської крові, як тромбоцити, становить всього 5 днів, Центр крові ФМБА Росії допускає до процедури тромбоцітаферез ТІЛЬКИ регулярних донорів.
Регулярні донори є найбільш безпечним контингентом, тому що серед них спостерігається значно нижча поширеність інфекцій в силу постійного спостереження за станом їх здоров'я.
Відповідно до Наказу МОЗ РФ від 14.09.2001 № 364 (ред. Від 06.06.2008) «Про затвердження Порядку медичного обстеження донора крові та її компонентів», Стандартами операційної процедури і Інструкцією по заготівлі компонентів крові, затвердженої ФГБУЗ Центр крові ФМБА Росії, встановлені медичні норми показників по допуску донора до процедури донації тромбоцитів.
Нагадуємо, що остаточне рішення про допуск донора до процедури, а так само визначення її виду та обсягу, приймає лікар-трансфузіолог донорського відділу установи.