Інформація про активність в Скайпі зберігається локально, тобто на комп'ютері користувача. Тому видалені повідомлення можна відновити, поки ви не зітрете файли, в яких вони містяться. Якщо з комп'ютера була видалена папка з файлами профілю Skype, то повернути історію листування вже не вийде, так як на сервері повідомлення не зберігаються.
Перегляд історії повідомлень
Після виявлення пропажі повідомлень вам потрібно відкрити файл main.db і подивитися, чи залишилися в ньому відомості про історію листування.
- Натисніть Win + R і виконайте команду «% appdata% \ skype».
- Відкрийте каталог, назвою якого є ім'я вашого профілю в Скайпі. Знайдіть файл main.db. У ньому зберігається вся інформація про користувача: контакти, повідомлення, історія активності і т.д.
Main.db - це база даних SQLite, тому для відкриття цього файлу потрібно користуватися спеціальними утилітами: SQLiteDatabaseBrowser, SQLite Manager. Найпростіше виконати запит до бази через розширення для Mozilla Firefox, яке називається Менеджер SQLite.
- Додайте в Mozilla розширення Менеджер SQLite.
- Натисніть Alt, щоб викликати панель меню. Виберіть розділ «Інструменти» і запустіть SQLite Manager.
- Натисніть «Відкрити» і в провіднику вкажіть шлях до файлу main.db. Вкажіть фільтр «Всі файли», інакше база даних не відобразиться.
У лівому меню з'явиться структура бази даних. Всередині розділу «Tables» ви побачите 23 таблиці, в яких міститься інформація про користувача. Можна не відкривати ці таблиці, а відразу перейти на вкладку «Виконати запит» і ввести ряд команд, що дозволяють подивитися історію повідомлень:
select conversations.id as «ID листування»,
conversations.displayname as «Учасники»,
messages.from_dispname as «Автор»,
strftime ( '% d.% m.% Y% H:% M:% S', messages.timestamp, 'unixepoch', 'localtime') as «Час»,
messages.body_xml as «Текст»
from conversations
inner join messages on conversations.id = messages.convo_id
order by messages.timestamp
Скопіюйте ці запити і натисніть кнопку «Виконати». Внизу з'явиться таблиця, в якій вказані відомості про листування користувача.
Ви побачите історію листування в Скайпі, але відновити повідомлення після видалення у вас навряд чи вийде, так як стерті послання в базі даних не відображаються.
SkypeLogView
Ще один спосіб подивитися історію листування - використовувати програму SkypeLogView. Ця утиліта працює з каталогом chatsync, який знаходиться в призначеній для користувача папці Skype на комп'ютері. За допомогою SkypeLogView можна подивитися дані про листування в Скайпі, які зберігаються в файлах * .dat.
- Скачайте і запустіть SkypeLogView. Вкажіть через провідник шлях до каталогу chatsync.
- Пошукайте по даті і імені користувача повідомлення, які потрібно відновити. Можна попередньо подивитися вміст чату, якщо по ньому двічі клікнути лівою кнопкою. Натисніть правою кнопкою по потрібному повідомленням і виберіть «Save Selected Items».
- Напишіть ім'я і збережіть файл у форматі TXT (звичайний текстовий документ, який відкривається в Блокноті).
Якщо цей метод не допоміг відновити історію листування в Скайпі, то можна спробувати ще один варіант роботи з каталогом chatsync.
Використання Total Commander і Excel
Щоб відновити повідомлення в Skype, встановіть на комп'ютер файловий менеджер Total Commender. Також вам знадобиться Microsoft Excel, бажано однією з останніх версій.
- Запустіть Total Commander. Відкрийте меню «Конфігурація» і зайдіть в розділ «Налаштування». На вкладці «Вміст панелей» поставте позначку «Показувати приховані файли».
- Перейдіть в призначену для користувача папку Skype і відкрийте каталог chatsync.
- Натисніть Alt + F7. В поле «Шукати файли» напишіть «* .dat».
- Перейдіть в вкладці «Додатково» і поставте чекбокс «Дата між». Встановіть часовий інтервал, коли були написані повідомлення, які ви хочете відновити. Натисніть «Почати пошук». Внизу з'явиться список знайдених файлів. Відкрийте їх кнопкою «Файли на панель».
Натисніть Ctrl + Q, щоб відобразити в правому вікні Total Commander вміст виявлених файлів. Шукайте на початку кожного файлу ім'я користувача, листування з яким ви хочете відновити. Скопіюйте адресу потрібного файлу.
Запустіть Excel. Натисніть «Відкрити» і вставте скопійований адресу. У вікні натисніть «Тільки читання». Виберіть кодування «Юнікод (UTF-8)» і натисніть «Готово».
У вікні документа Excel з'явиться листування з користувачем. В кожному файлі зберігається одне повідомлення, тому для відновлення всього діалогу доведеться виконати описану процедуру кілька разів.
Поскаржитись на контент