Як навчитися досягати поставлених цілей

  1. Багато хочу, мало отримаю
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. Конспект і вихід із зони комфорту
  4. Якщо ховаєтеся від роботи, вона - ваша
  5. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  6. Особистий досвід з коучем
  7. Допомога союзників

Як поставити мету і досягти її: досвід цілеспрямованих людей і поради психотерапевтів Юлія Полехина https://cdn.segodnya.ua/img/article/11198/53_main_new.1520261618.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/ 11198 / 53_tn.1520261618.jpg 2018-03-08T23: 00: 00 + 02: 00 Бізнес Розписуємо етапи і ставимо дедлайни

Всі ми часто мріємо про щось, будуємо якісь плани . При цьому в одних багато збувається доволі швидко і за ними закріплюється слава людини, кому під силу зсунути гори, а у інших мрія так і залишається нездійсненою. Останні або відкидають її, виправдовуючись в душі, що ідея була хороша, але вони не готові нею займатися зараз, або приходять до висновку, що їм з якихось причин реалізувати задумане не дано. "Сегодня" дізналася, як діють цілеспрямовані люди для виконання своїх бажань, залежить чи можливість втілення завдань від цілей і як зрозуміти, що має шанс збутися.

Багато хочу, мало отримаю

Діяльна людина, яка намагається займатися всім одночасно, виглядає з боку молодцем: і там він встиг, і то йому вдається ... Оточуючим залишається тільки шукати відповіді на запитання: звідки стільки сил і часу? Насправді не завжди все так чудово. "Молодці по життю", на думку експертів з особистісного росту, запросто можуть свого істинного бажання не домогтися або рухатися до нього дуже повільно, тому що одночасно "ведуть" кілька своїх цілей.

"Наше свідомість не може ефективно справлятися з надлишком інформації. Це можна порівняти з одночасним стартом навчання гри на 10 музичних інструментах. Навіть подає надії музикантам такий підхід заважає опанувати майстерністю в кожній окремій секції і незабаром призведе до того, що людина кине все заняття. Другий варіант: він все ж додумається і зробить вибір на користь одного інструмента, хоча і тут сили вже будуть не ті ", - пояснює куратор-психотерапевт приватного київського центру Світлана Проніна.

Тому, за її словами, потрібно записати всі свої цілі і бажання - можливо, навіть витративши на це кілька днів, - а після виділити кілька най-най "гарячих". Формулювати їх потрібно чітко і конкретно: "Хочу зарплату 50 тис. Грн", а не "Хочу розбагатіти"; "Хочу скинути 5 кг", а не "Хочу схуднути". Цілі повинні бути в позитивному руслі: "Хочу мати на рахунку в банку $ 100 тис.", А не "Хочу уникнути злиднів". А починатися - обов'язково зі слів "Я хочу", а не "Мені потрібно" або "Я повинен", інакше вони перетворюються в навислу над вами важку роботу.

"Бажано, щоб ви сказали мети вголос і з самим собою обговорили, чому ви хочете їх досягти. Може з'ясуватися, що мета насправді не ваша. Наприклад, якщо ви собі вимовляєте" Я хочу захистити дисертацію, тому що хочу мати більш високий статус викладання, вищий заробіток і т. д. "- це одне. А якщо мета звучить" Я хочу захистити дисертацію, тому що так все життя хотіла моя мама "- це інше. В результаті у вас вималюється два списки цілей: досить буде просто поставити плюс на ваших цілях і мінус на "чужих", - пояснює експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Раз два, три, чотири, п'ять, я йду шукати

Далі потрібно виписати свої цілі за ступенем бажаності (найбільше я хочу ..., а з рештою готовий почекати). Після цього потрібно подумати, чи не суперечать вони один одному:

"Я хочу весь час відпочивати на Балі" ніяк не допоможе виконати мета "Я хочу отримувати зарплату 100 тис. Грн на місяць". "Можливо, ви прийдете до того, що кілька цілей будуть наслідком якоїсь основної. Наприклад, з" поїхати у відпустку в Китай "," вивчити китайську мову "," отримувати зарплату в 100 тис. Грн на місяць "," погасити кредит в банку "і" поліпшити фізичну форму "головною буде отримувати бажану зарплату. Саме ця мета підтягує всі інші", - розповідає тренер з особистісного розвитку Костянтин Радченко.

Постановка мети і хаотичний рух до неї нескінченну кількість часу не принесе очікуваних результатів. Потрібно скласти чіткий план і поставити тимчасові рамки. План повинен відповідати на питання: "Що я зроблю насамперед?", "Що буде потім?", "Хто мені потрібен для виконання певного кроку?", "Що робити, якщо в результаті якогось кроку вийде не так, як замислювалося? ". Прописавши кожен крок, ви передбачте можливі перешкоди. У процесі його складання вималюється, що потрібно додатково дізнатися, вивчити, дістати, кого залучити і які у цих людей можуть бути інтереси, щоб вам допомагати. Часто під час складання плану з'ясовується, що черговість повинна бути зовсім не такою.

"Після цього кожен крок потрібно розмістити в часі, реально зваживши, скільки потрібно годин, днів, тижнів на його виконання, щоб зрушення були видні через 90 (плюс-мінус 10 днів). Є закон так званих 90 днів: звідси" ростуть ноги " у щоквартальних звітів, програм фітнес-тренувань і т. д. - приблизно стільки часу людина може концентруватися на ключовій меті і вести паралельно ще кілька "подцелей". Ви повинні бачити якісь зрушення. В іншому випадку можуть опуститися руки ", - пояснює тренер.

Дедлайн. Щоб шлях до мети не виявився нескінченним, засікаємо час

Конспект і вихід із зони комфорту

Всі тренери з просування стверджують, що мета і етапи повинні бути записані. Так нібито думка починає працювати у Всесвіті, а Всесвіт - працювати на що йде до своєї мети.

"Я це все пояснюю трохи інакше: план дій прискорює роботу. Якщо ти вже його склав, знаєш, який крок за яким треба зробити, та ще й час собі задав - то навіть, якщо дуже лінуєшся і збиваєшся з таймера, все одно будеш діяти , тому що буде соромно перед самим собою: начебто все пропрацював, і справа тільки за "бери і роби", - говорить консультант по іміджу і кар'єрі Ксенія Турченко.

Багато людей лінуються зробити план, а деякі навіть соромляться його складати - з кількох причин, кожна з яких починається зі слова "раптом".

"Раптом хтось побачить, буде жартувати або наврочить", "Раптом план все одно працювати не буде, і я буду розчарований", "Раптом все дізнаються про план, а я не доведу його до кінця - і, крім власного розчарування, все вирішать, що я кидаю слова на вітер ", - перераховує консультант. - Всі ці думки дійсно мають право на існування. Але їх господареві потрібно зрозуміти: у порівнянні з тими, хто може "освистати" або прозвати "фантазером", він вже щось робить. А посміятися, швидше за все, живе як живеться і ніяких цілей не ставить. А ось людина успішна і цілеспрямований, швидше за все, такий план зрозуміє, похвалить і навіть щось конструктивне підкаже. Подив може викликати тільки план на папері, оскільки сам він все це у себе в голові тримає ", - розповідає психолог Денис Порожній.

Якщо ви все ж не готові вийти із зони комфорту - постарайтеся, щоб ваш план ніхто не побачив, а про дії ніхто не знав.

"Є ще одна думка: великі цілі, як і гроші, люблять тишу. І багато з життя отримували підтвердження: тільки скажеш комусь про щось, навіть якщо це вже з великою часткою ймовірності має відбутися, або поділишся своїми подальшими діями - тут же обов'язково все котиться в тартарари. якщо у вас переконання саме таке - сховайте свій план, нікому не розповідайте і не показуйте, і рухайтеся по ньому. все! Адже для його виконання вам досить вас самих. А якщо потрібно когось залучити зі боку - їм не обов'язково роз'яснювати все від А про Я ", - говорить він.

Зона комфорту. Робіть колажі або ховайте свої записи від "пристріту"

Якщо ховаєтеся від роботи, вона - ваша

Якщо ви вже все спланували, але ніяк не приступите до виконання наміченого - можливо, це не ваша мета. Вам повинні бути вигідні результати вашої праці: саме особиста вигода рухає нас вперед. Знайдіть її або розгляньте, чому вам хочеться прокрастініровать. Можна використовувати простий прийом. Напишіть на аркуші свою мету, а нижче створіть дві колонки: в одній пропишіть свої вигоди, якщо почнете до неї рухатися, в іншій - упущені можливості, якщо все залишиться без зрушень. Спробуйте уявити себе через 1, 3, 5 років. Яким ви будете, якщо зараз не почнете діяти? Виникла картинка вам імпонує? Якщо ви переконалися, що вам вигідно йти саме до цієї мети, складіть план - що є у вас вже зараз для досягнення мети, а чого не вистачає. Розберіться, де можна почерпнути необхідну (знання; ресурси). Перегляньте свій план і вирішите: що можна почати робити вже зараз?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Перше свою дію ви повинні зробити протягом 72 годин після того, як накидали намітки або вже повноцінний план. А ще корисно відзначити пройдений крок у себе в блокноті або там, де розміщений ваш план, і навіть нагородити себе чимось приємним (цілий вечір без думок про план, щось смачне, похід в кіно з друзями і т. Д.) . Не бійтеся вносити корективи в вашу програму дій: після роздумів і коригування вона може доповнитись або піти зовсім іншим шляхом.

"Якщо ж протягом 72 годин ви ніяк не можете знайти час, щоб скласти план або приступити його виконувати - подумайте, чи треба воно вам? Можливо, ви помилилися з метою або вона нав'язана вам іншими людьми або соціумом. Цілком можливо, що ви з великим задоволенням і з подвоєною хваткою візьметеся за щось інше в ці 72 години, чим і будете виправдовувати зволікання. А ще може бути інший фактор: ви як і раніше вважаєте свою мету чільної серед інших, але з'явилися подразники, які загрожують вашим планам " , - говорить коуч-інтерн На Альяно Казимирова.

"За та проти". Якщо лінуйтеся приступити до виконання, прорахуйте

Особистий досвід з коучем

Щоб навчитися правильно добиватися своєї мети, я сходила на прийом до коуч-тренеру Наталії Казимирова. Мета звучала так: "Хочу вести свій Telegram-канал і зробити його популярним". Перегляд відео в "Ютубі" дав мені тільки інструменти (робота з ботами, як створити відкладений пост, як зробити смайли під постами і т. П.), Але потрібно було опрацювати контент і зрозуміти аудиторію. Тут був певний ступор і страхи, і Наталя підібрала виключно під мене методику роботи.

Тренер запропонувала гру: я повинна була назвати 5 осіб, які успішно роблять те, що я хотіла б уміти. Це могли бути популярні блогери, редактори газет, актори, навіть герої фільмів / серіалів. І ось вже через пару хвилин моя п'ятірка експертів "сиділа" з нами за столом. Далі слід було запитати у кожного ради - з чого почати роботу, або як би це зробив він. І тут "полетіли" мої припущення про те, що б сказав мені перший "авторитет": "Регулярно писати пости; дати кожному всіма доступними способами знати, що є такий канал аж до спаму, виділити тих людей, які можуть дати ділову пораду, або , якщо вони популярні, попросити пропіарити мій канал ... "Я пропонувала, а Наталя записувала тези. Мені тут же приходили в голову і заперечення щодо рад. Наприклад, мені не по собі оголошувати про своє телеграм-каналі всюди, зокрема в соціальних мережах: мене хвилювало, що подумають люди, які у мене в друзях. Наталія відповіла, що всім сподобається нереально. Ну напишуть ті, кому не сподобалося, щось різке - і що? А раптом цим вони ще й аудиторію підтягнутий! Другий "уявний експерт" порадила знайти людей, які безкоштовно або недорого дадуть корисну інформацію або порадять книги / уроки в інтернеті ... І на цій ноті мене відвідав черговий "страх". А що, якщо ідея, яку я просуваю, наївна, і все і так це знають? Але і тут коуч-інтерн переконала: ніхто не знає, "вистрілить" ідея чи ні, якщо не спробувати її здійснити. При цьому Наталія порадила "запитати" у знавців, поки вони тут, як "підстрахувати" мій авторитет і т. Д. Ми отримали значний список дій, який мені треба було почати виконувати протягом 72 годин, і я приступила до реалізації. Правда, довелося вносити корективи, але наступний план вже почав давати перші результати.

Допомога союзників

Як не крути, але частіше за все приховати свої цілі не виходить: частина інформації відкрити доведеться. І завжди знайдуться недоброзичливці і просто ті, хто не зрозуміє ваше устремління. А ми в різному ступені, але залежний від чужої думки, тому потрібно буде придумати, як не дати себе обламати крила.

По-перше, слід пристосуватися, щоб отримувати меншу дозу негативу. Тому, коли вашу мету починає обговорювати потенційний вампір, потрібно зважити, чи вдасться почерпнути щось з його промови: цілком може бути якийсь прокол, який ви не врахували, а "доброзичливець" на цей рахунок годинну лекцію підготував. Якщо користі ви від нього не отримаєте, а говорити співрозмовник збирається тільки через те, що заздрить або хоче зіпсувати вам настрій, - краще терміново вcпомніть про призначену "важливій зустрічі".

По-друге, вам потрібно виділити для себе тих людей, які поділяють ваше прагнення, готові допомогти справою або словом (останнє, часом, дуже допомагає), і кожен раз приходити до них за новою порцією натхнення.

Уникайте негативу. Зустрічайтеся з тими, хто дарує настрій

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Оточуючим залишається тільки шукати відповіді на запитання: звідки стільки сил і часу?
План повинен відповідати на питання: "Що я зроблю насамперед?
Quot;, "Що буде потім?
Quot;, "Хто мені потрібен для виконання певного кроку?
Quot;, "Що робити, якщо в результаті якогось кроку вийде не так, як замислювалося?
Яким ви будете, якщо зараз не почнете діяти?
Виникла картинка вам імпонує?
Перегляньте свій план і вирішите: що можна почати робити вже зараз?
Quot;Якщо ж протягом 72 годин ви ніяк не можете знайти час, щоб скласти план або приступити його виконувати - подумайте, чи треба воно вам?
Ну напишуть ті, кому не сподобалося, щось різке - і що?

Дополнительная информация

rss
Карта