Все частіше в інтернет магазинах зустрічаються 3D зображення товарів. Це такі flash-фотографії, на яких предмет можна повернути і розглянути його з усіх боків. Погодьтеся, ці фотографії дають певну перевагу інтернет магазину, адже покупець бачить товар «як наяву». Як же здійснюється предметна 3D фотозйомка?
Є рішення для автоматичного отримання 3D фотографії, так звані, 3D сканери:
Але вартість такого пристрою явно не 1000 руб. Спробуємо навчитися робити такі 3D фото своїми руками ...
Насправді, в створенні 3D фотографії предмета на 360 градусів немає нічого складного, весь процес можна розбити на два етапи:
- Фотографування об'єкта;
- Об'єднання отриманих фотографій в один flash-файл.
На першому етапі нам потрібно зробити фотографію предмета, але не як зазвичай, а з усіх боків по колу, причому, чим більше фотографій ми зробимо, тим більш природно і якісно буде виглядати 3D фото. Як же зробити фото предмета з усіх боків? Є два варіанти: або переміщати камеру навколо об'єкта, або обертати сам предмет при нерухомій камері.
Перший варіант набагато складніше, для якісної реалізації потрібно спорудити кругові рейки, по яких буде переміщатися фотокамера. Якщо просто переставляти фотоапарат, то уникнути похибки не вийти, доведеться докласти більше зусиль при обробці і об'єднанні фотографій.
Другий варіант реалізувати, навіть в домашніх умовах, простіше. Нам знадобиться платформа, на якій предмет буде обертатися. На цьому етапі потрібно по максимуму підключити фантазію і з підручних матеріалів зробити пристрій для обертання. Для цього можна використовувати дві тарілки, вставлені один в одного, офісний стілець без спинки або щось в цьому роді. Коли переді мною постало таке завдання, мені відразу згадався тренажер - диск для обертання «грація»:
Він дуже добре підійде для створення 3D фото об'єкта і коштує недорого. Звичайно, для зйомки великих предметів знадобиться інше пристосування.
Перед початком зйомки розмітимо диск на 32 рівні частини, так нам буде зручніше обертати предмет, тим більше що повороти повинні бути строго однаковими. Тепер готуємо місце зйомки: встановлюємо фотоапарат на штатив, перед ним розмістимо обертовий диск з предметом. Під час зйомки краще використовувати провідний пульт, це допоможе уникнути ворушіння камери, яке ускладнить подальшу обробку. Ось таке знімальне місце у нас вийшло:
Налаштовуємо фотоапарат під умови зйомки, виставляємо фокус і відключаємо автофокус. Все готово, починаємо фотографувати: зйомка-поворот, зйомка-поворот і так до тих пір, поки не дійдемо до вихідного ракурсу. Да уж, предметна 3D фотозйомка вимагає повної концентрації.
Отримані фотографії откадріруем в програмі Adobe Photoshop (приберемо порожні області). В результаті ми маємо серію знімків з 32 кадрів:
Кількість ракурсів може бути і менше, але тоді обертання об'єкта на 3D фото буде менш плавним. Для порівняння зробимо flash-файл з 16 і 32 ракурсів.
Відразу обмовлюся, я робив по дві фотографії кожного ракурсу з невеликим зрушенням (параллаксом), щоб потім зробити об'ємну 3D фотографію для анаглиф очок (для цього в програмі StreoPhoto Maker об'єднаємо ліве і праве фото кожного ракурсу в анаглиф стереофото). Для здійснення зсуву, найкраще використовувати слайдер.
Тепер перейдемо до об'єднанню отриманих фотографій в 3D фото 360 градусів . Це буде другий крок нашої предметної 3D фотозйомки.