Як підключити комп'ютер до Wi-Fi мережі

  1. WiFi-приймачі зовнішні
  2. Внутрішні Вай-Фай приймачі
  3. Як налаштувати приймач?
  4. Роутер в підключенні WiFi-зв'язку

Бездротові технології все більше і більше набирають популярність. Вона більш зручна, ніж велике скупчення проводів, що валяється по всьому будинку. Тому багато користувачів переходять до зв'язку з WiFi - адже це набагато практичніше і надійніше, оскільки дроти можуть порватися. Та й до того ж планшету або ноутбука підключити мережевий кабель - не найкраще рішення, оскільки це - мобільні пристрої, а кабель буде порушувати їх мобільність. Тому вай-фай зараз є практично в кожному будинку.

Тому вай-фай зараз є практично в кожному будинку

Але далеко не всі пристрої мають вбудований вай-фай модулем, до якого можна підключити безпосередньо мережу, так що для персональних стаціонарних комп'ютерів потрібні будуть певні хитрощі, щоб змусити їх працювати через бездротовий зв'язок.

Підключити комп'ютер до WiFi можна за допомогою декількох пристроїв. Будь-який спосіб роботи з бездротовим з'єднанням - адаптер або модуль - забезпечить надійну, стабільну зв'язок з роутером.

Зміст статті:

WiFi-приймачі зовнішні

Найбільш зручним варіантом буде купити адаптер для персонального комп'ютера. Він досить маленький - деякі моделі навіть не перевищують розмірів флешки, має низьку ціну. І підключається через USB.

Такий невеликий вай-фай адаптер приймає сигнал на себе, обробляє його і передає на ПК. Робиться це за допомогою спеціальних драйверів, які зазвичай постачаються в комплекті з пристроєм. Досить встановити драйвер, підключити сам пристрій до комп'ютера і підключитися до своєї мережі.

Все елементарно. Пристрій витягується з коробки, підключається до комп'ютера або безпосередньо, або через спеціальний шнур-подовжувач. Після цього з упаковки потрібно дістати диск з драйверами. Система може показувати, що драйвера встановилися успішно - однак це не так. Якщо підключити адаптер до комп'ютера, це не призведе до його автоматичної настройки. А значить, потрібно буде встановити програму з фірмового диска.

Далі прямуємо інструкції програми установки. У разі, коли на ПК коштує 32-розрядний, драйвера можуть видавати помилку під час інсталяції вай-фай утиліти. Вона не впливає на процес, тому установку все одно доведеться продовжувати. Після завершення інсталяції драйвера приймач готовий до роботи.

Після завершення установки досить тільки знайти свою мережу WiFi, ввести необхідний пароль - і можна підключити свій комп'ютер до неї і починати користуватися принадами бездротового зв'язку.

Внутрішні Вай-Фай приймачі

Більш складний варіант для власника персонального комп'ютера. Він зажадає розбирання корпусу системного блоку. Але в плані підключення самого приймача не несе нічого трудомісткого. Такий тип приймача інтегрується безпосередньо в системний блок. Він використовує інтерфейс PCI, практично на кожній материнській платі є відповідний спеціальний роз'єм.

В першу чергу для установки цього пристрою доведеться розкрити системний блок. Потрібно робити це обережно, оскільки іноді крім болтів конструкція скріплюється ще й засувками. Важливо нічого не пошкодити в процесі розбирання. Открученную панель акуратно знімається і поки відкладається в сторону.

Потім з коробки витягується пристрій. До нього може бути прикручена антена, яка необхідна для сприйняття сигналу. У процесі інтеграції всередину комп'ютера вона буде тільки заважати, тому її необхідно зняти. Вона прикручується до пристрою на різьблення, тому досить легко знімається.

Блок відкритий, модуль витягнутий і підготовлений до установки. Досить тільки знайти спеціальний слот для нього і увіткнути плату в нього. Інтерфейс підключення - слот PCI, найчастіше вони розташовуються під звуковою картою, ближче до самого низу блоку. Туди встромляється пристрій, а його задня частина (куди вкручується антена) виводиться назовні через відповідний отвір на задній панелі корпусу системного блоку. Після цього антена від модуля прикручується на місце.

Тепер сам системний блок можна закривати. Робиться це так само акуратно, як і при розбиранні - важливо не затиснути ніякої провід і нічого не зламати. Після того, як корпус закритий, можна приступити безпосередньо до налаштування приймача для роботи з мережею WiFi.

Як налаштувати приймач?

Все робиться точно так же, як і з зовнішнім адаптером для вай-фай сигналу. З коробки витягується диск з драйверами. Їх необхідно встановити, навіть якщо система комп'ютера і буде повідомляти про успішну установку драйверів. Необхідно дотримуватися інструкції програми установки. По завершенні інсталяції модуль вже готовий до роботи.

Досить знайти безпосередньо свою вай-фай мережу і підключитися до неї, використовуючи пароль.

Роутер в підключенні WiFi-зв'язку

Власне адаптер або модуль, який повинен вловлювати сигнал, вже налаштований і готовий до роботи. Але потрібно ще й налаштувати безпосередньо точку доступу. Без грамотної настройки, навіть якщо обвішати нещасний комп'ютер адаптерами і модулями, нічого не вийде.

В першу чергу роутер, або маршрутизатор, треба вибрати. Вибирати варто за кількома критеріями - тільки так можна вибрати якісну річ, яка прослужить досить довго.

  • Необхідно дивитися на характеристики: швидкість передачі даних, стандарти WiFi, діапазон роботи.
  • Краще брати моделі з зовнішніми знімними антенами - вони помітніше покращують сигнал, ніж вбудовані. Це важливий показник - саме антена передає сигнал на адаптер або модуль. А якщо вона незнімна - в разі поломки або необхідності посилити сигнал доведеться міняти весь пристрій.
  • Фізичні характеристики роутера - потужність процесора, оперативної пам'яті і т.д. Чим могутніше в цьому плані маршрутизатор - тим більше він зможе «переварити», що підвищує швидкість передачі даних.
  • Відгуки реальних покупців. Реклама - це добре. Але краще почитати, що пишуть про пристрій живі люди. Звернути увагу варто на відгуки щодо стабільності, якості і швидкості з'єднання.

Після вибору роутера йде безпосередньо його настройка. Перш ніж ця чудо-коробочка почне роздавати вай-фай і давати його сприймати через адаптер, її потрібно налаштувати. І для цього будуть потрібні дроти для підключення її до комп'ютера. Оскільки саме через комп'ютер буде проходити управління роутером.

Сам маршрутизатор підключається до мережі, в WAN-порт вставляється мережевий кабель, а в будь-який з LAN-портів підключається дріт, який буде вести в комп'ютер. Потім потрібно знайти IP-адресу, який буде вести в інтерфейс налаштування маршрутизатора. У кожного виробника він свій, і найчастіше розташовується або в інструкції, або на корпусі самого пристрою. Адреса вводиться в форматі http: // «адреса» в адресному рядку браузера.

При заході в веб-інтерфейс потрібно буде ввести логін і пароль. Він повинен бути зазначений в інструкції до маршрутизатора, однак найчастіше виробники не заморочуються і встановлюють пару admin / admin.

Він повинен бути зазначений в інструкції до маршрутизатора, однак найчастіше виробники не заморочуються і встановлюють пару admin / admin

Після введення правильного пароля користувач виявиться в інтерфейсі безпосередньо настройки. Потрібно знайти вкладку «Network», в якій буде розташовуватися розділ «WAN». Тут знадобиться консультація провайдера - тільки він може підказати, який тип підключення підійде під їх мережу і конкретно тариф користувача. Після вибору мережі потрібно її зберегти, для цього необхідна кнопка «Save».

Потім в цій же вкладці необхідний розділ «MAC Clone». У ньому потрібно натиснути на кнопку «Clone MAC Address», і знову зберегти зміни.

Після цього вкладка «Network» більше не потрібна, тепер треба знайти «Wireless», а там - «Wireless Settings». Там потрібно буде ввести певні значення, які потрібні для роботи маршрутизатора:

  • Wireless Network Name - сюди вписується бажане ім'я для мережі. На вибір користувача.
  • Region - тут потрібно вказати свій реальний регіон проживання.
  • Channel - зі списку вибирається «Auto».
  • Mode - в випадаючому списку необхідно знайти «11bgn mixed».
  • Channel Width - знову ж вибирається значення «Auto».
  • Max Tx Rate - досить буде 300Mbps.

Потім буде розташовуватися три пункти з можливістю поставити / прибрати галочку.

  • Enable Wireless Router Radio - галочка повинна стояти.
  • Enable SSID Broadcast - галочка повинна стояти.
  • Enable WDS Bridging - галочки бути не повинно.

Після введення всіх даних потрібно зберегти зміни.

Наступним кроком буде настройка безпеки маршрутизатора. Для цього в тій же вкладці знаходиться розділ «Security», тут потрібно вказати тип шифрування і придумати пароль. Бажано складний, щоб убезпечити свій вай-фай від чужих загребущих адаптерів. Досить ввести всі дані так, як показано на скріншоті.

Всі зміни необхідно зберегти. Після цього в розділі «System Tools» потрібно відшукати «Reboot» і в цьому розділі натиснути на кнопку «Перезавантажити». Після цього налаштування повністю завершена, бездротова мережа доступна, і її можна вловлювати через адаптер або модуль, які вже встановлені на ПК.

Як налаштувати приймач?

Дополнительная информация

rss
Карта