- Модельний ряд роутерів ASUS
- Підключення роутера ASUS
- Кабельні (класичні) роутери
- xDSL роутери
- 3G роутери
- Доступ до інтерфейсу маршрутизатора: адреса, пароль адміністрування
- Конфігурація роутера Asus в середовищі ASUSWRT
- DHCP і прив'язка по МАК-адресою
- Статична IP-адреса
- PPPoE підключення
- VPN підключення (LTP або PPTP)
- Налаштування Wi-Fi
- Як налаштувати IPTV
- Прошивка роутера Asus
- Відео: настройка роутера Asus AC-51U
- Налаштування інтернет-з'єднання
- Статична IP-адреси
- PPPoE підключення
- VPN- підключення (PPTP або LTP)
- Налаштування Wi-fi
- Як налаштуваті IPTV
- Установка оновлень вбудованого ПО маршрутизатора
- DHCP-сервер
- Відео: настройка маршрутизатора ASUS rt-g32
Довгий час компанія ASUS трималася осторонь від ринку мережевого обладнання, випускаючи лише пристрої low-end сегмента, простенькі білі коробки з не запам'ятовується і сирим програмним забезпеченням. Ще якихось п'ять років тому інтернет-провайдери Воронежа відмовлялися підключати клієнта, якщо він купив собі маршрутизатор ASUS. І раптом все змінилося, як за помахом чарівної палички. Усвідомивши перспективність ринку маршрутизаторів, за короткий термін компанія зуміла розробити і запустити в серійне виробництво кілька десятків моделей роутерів - від бюджетних рішень, до високопродуктивних моделей преміум-сегмента. Чудовий футуристичний дизайн, багата апаратна начинка, програмне забезпечення на основі OpenSource проекту OpenWRT, але з фірмовими фішками і чудовим веб-інтерфейсом - все це вивело фірму ASUS в лідери ринку мережевого обладнання для дому та офісу.
Модельний ряд роутерів ASUS
Фірма ASUS випускає повний спектр маршрутизаторів, від найпростіших і дешевих, до дорогих пристроїв преміум-класу. У кожній з категорій є свої популярні моделі - лідери продажів і призначених для користувача симпатій.
Бюджетний сегмент представлений моделями RT-N10, RT-N12. Незважаючи на свою дешевизну, їх можливостей вистачить для створення домашньої мережі формату «ноутбук і три смартфона». Слід зазначити, що практично у всіх бюджетних маршрутизаторів фірми ASUS є схильність до перегріву, тому не варто їх експлуатувати в режимі 24/7 або в умовах офісу. Це пристрої для потреб невеликої сім'ї або холостяка. Великі провайдери часто встановлюють маршрутизатори своїм абонентам як бонус або рекламної акції. Звичайно ж, це роутери початкового рівня.
Найдешевший - не означає найгірший. Просто немає нічого зайвого
Сегмент middle-end представляють моделі AC-51U, RT-N65. Ці моделі є 2-діапазонними, 2-антенними з підтримкою USB і адаптивним керуванням потужності бездротового модуля. Наявність USB дозволить організувати на базі такого маршрутизатора мережеве сховище, забезпечити спільний доступ до принтера або тримати під наглядом домашніх вихованців за допомогою IP-камери. Моделі з внутрішніми антенами будуть більш затребувані в невеликій квартирі, в сім'ї з маленькими дітьми або домашніми тваринами, адже компактність і відсутність виступаючих частин не менш важливі, ніж потужність передавача Wi-Fi.
300Мбіт по повітрю, два ЮСБ-порту, відмінне ПО. І все це за помірну ціну
Маршрутизатор вищої ліги по набору своїх можливостей впритул наближаються до професійного обладнання, зберігаючи при цьому інтуїтивному зрозумілий і гнучкий інтерфейс користувача, в якому велика частина налаштувань виконується автоматично або за допомогою простих покрокових інструкцій. Такі роутери оснащені чотирма або навіть шістьма ефективними антенами для успішної роботи в двох діапазонах одночасно, число LAN-портів збільшено до восьми або навіть десяти, портів USB теж кілька, причому один з них - стандарту USB 3.0.
ASUS RT-N66U, ASUS RT-AC68U, ASUS AC3200 - найбільш яскраві представники преміум-сегмента. Так, ціна на них «кусається», але кожен вкладений в них рубль відпрацьовується з ККД 100%. Крім того, що знаходиться «на вістрі прогресу» роутер застаріє не так швидко, як його дешевий побратим і прослужить довше.
Топовий роутер буде не тільки відмінно працювати, а й викликати заздрість гостей
Окремою групою можна виділити ADSL-роутери, комбіновані пристрої, що несуть на борту ADSL модем і начинку простого бездротового маршрутизатора. Ціна на пристрої цього класу необгрунтовано завищена виробником, тому дешевше буде купити недорогий маршрутизатор і експлуатувати його з кабельним модемом, який провайдер надає безкоштовно.
Кілька місяців тому мені довелося консультувати друзів по покупці маршрутизатора для невеликої квартири. Будинок панельний, навіть перегородки між кімнатами - залізобетон, тому важливо, щоб WiFi-модуль працював ефективно. Вибирати доводилося з моделей між нижнім і середнім сегментами - грошей у замовників було небагато. В результаті з'ясував, що моделі нижнього і частини середнього цінового діапазону ASUS комплектує огидними антенами. При заявленому коефіцієнті посилення 5 ДБ він навряд чи доходив до 2. В результаті, встановлений в спальні маршрутизатор не міг «добити» до кухні. Вийти з положення вдалося, докупивши на вторинному ринку дві антени від роутера TP-LINK і підключивши їх до ASUS.
Підключення роутера ASUS
Будь-який сучасний роутер має на борту керований комутатор, який дозволяє підключати клієнтів за допомогою кабелю - кручений пари UTP8, бездротового модуля, який забезпечує функціонування мережі Wi-Fi і інтерфейсу для підключення інтернет-каналу. Фірма ASUS випускає маршрутизатори для трьох основних типів каналу інтернет: кабельні, xDsl і 3G-роутери. Залежно від типу інтернет-каналу змінюється схема підключення роутера.
Кабельні (класичні) роутери
У таких пристроях інтернет-провайдер підключається кабелем такого ж стандарту, що і провідні клієнти: кручений парою UTP-8. Кабель провайдера підключається до роз'єму, підписаним Internet, комп'ютери до мережевих роз'ємів LAN1-LAN4, бездротові пристрої - за допомогою мережі Wi-Fi.
Порт для підключення кабелю провайдера позначений кольором і підписаний
xDSL роутери
Роутер xDSL - комбінований пристрій, яке містить в одному корпусі ADSL-модем і бездротовий маршрутизатор. Схема підключення такого трохи складніше, так як в якості інтернет-каналу провайдер використовує звичайну телефонну лінію. До телефонної розетки підключається спеціальний пристрій - спліттер, а вже до нього кабелем приєднується adsl-порт маршрутизатора. Комп'ютери-клієнти підключаються так само, як і в класичному кабельному роутере.
Схема підключення ADSL роутера трохи складніше і включає в себе частотний розгалужувач - спліттер
3G роутери
Як 3G-роутера може виступати як спеціалізований пристрій, так і будь-який універсальний роутер, оснащений портом USB. Інтернет-канал організовується за допомогою USB-модема, який підключається до роутера.
3G-модем підключається до порту USB маршрутизатора
Щоб виключити ймовірність появи помилок, перед налаштуванням будь маршрутизатор фірми Asus потрібно підключити до стаціонарного комп'ютера або ноутбука за допомогою патч-корду. Не об'єднуйте свій пристрій первинне налаштування можна зробити за допомогою бездротової мережі, - при цьому можуть виникнути помилки.
Старші моделі роутерів ASUS підтримують бездротову настройку за допомогою смартфона під управлінням Android. Для цього потрібно встановити з магазину додатків PlayStore програму Asus Router. Перед запуском програми переконайтеся, що бездротовий модуль маршрутизатора НЕ відключений кнопкою або перемикачем на задній панелі.
Головне меню програми Asus Router
Доступ до інтерфейсу маршрутизатора: адреса, пароль адміністрування
Перед підключенням маршрутизатора до комп'ютера, переконайтеся що мережева карта налаштована на автоматичне отримання адреси TCP / IP.
- Натисніть на кнопці «Пуск» правою клавішею миші і з меню користувача виберіть пункт «Мережеві підключення».
Виклик здійснювати підключення до мережі з меню користувача
- У вікні мережевих підключень виберіть потрібний адаптер і за допомогою правої кнопки миші відкрийте його властивості.
У властивостях мережевого адаптера містяться настройки протоколу TCP / IP
- Зі списку протоколів виберіть TCP / IP і подвійним клацанням миші викличте його налаштування.
Протокол TCP / IP - головний провідник бездротової мережі
- Налаштуйте автоматичне отримання мережевої адреси і адреси сервера DNS і натисніть кнопку ОК.
Автоматичне отримання адрес встановлено
Відкривши адресу 192.168.1.1 в будь-якому браузері ви потрапите на стартову сторінку ASUSWRT.
Веб-інтерфейс можна відкрити за допомогою будь-якого браузера
Пам'ятайте! У скинутого до заводських налаштувань роутера DHCP-сервер завжди запущений. Якщо мережева карта, налаштована на автоматичне отримання адреси не отримує його або отримує адресу виду 254.168.х.х - роутер несправний. Завжди повертайте його продавцеві, якщо є така можливість.
Перед першою ж спробою внести зміни в налаштування маршрутизатор запросить параметри авторизації. За замовчуванням це admin / admin. Якщо роутер не нова - пароль могли змінити. В цьому випадку треба скинути пристрій до заводських налаштувань.
Наклейка на нижній частині роутера містить всі важливі відомості про нього
Конфігурація роутера Asus в середовищі ASUSWRT
Нова версія програмного забезпечення - ASUSWRT побудована на основі найвідомішого проекту ПО для роутерів з відкритим кодом - OPENWRT. У поєднанні з графічним інтерфейсом від ASUS вийшов потужний і інтуїтивно зрозумілий інструмент настройки та обслуговування маршрутизатора.
DHCP і прив'язка по МАК-адресою
Якщо ви не хочете витрачати ресурси маршрутизатора на шифрування бездротової мережі або топологія кабельних підключень дозволяє несанкціоновано підключитися до роутера, то оптимальним алгоритмом захисту буде прив'язка клієнтів по MAC-адресу, для кожного мережевого адаптера цифровому ідентифікатору. Слід зауважити, що для прив'язаних по MAC-адресу клієнтів мережеві адреси потрібно буде прописати вручну.
- Відкрийте інтерфейс ASUSWRT в браузері.
- Виберіть розділ «Локальна мережа» і в ній - вкладку «DHCP сервер», переконайтеся, що DHCP сервер включений.
- Задайте початок і кінець діапазону, з якого будуть лунати мережеві адреси підключеним клієнтам.
Налаштування параметрів DHCP
- Активуйте опцію «Включити призначення вручну». Тепер можна буде сформувати список клієнтів, яким буде дозволено доступ до мережі. Для кожного MAC-адреси ви вручну прописуєте адресу TCP / IP.
- Щоб задати ще один запис, натисніть кнопку «+» праворуч від поля введення.
Включення фільтрації по мак-адресами
- Збережіть налаштування, натиснувши кнопку «Застосувати».
Статична IP-адреса
Підключення до провайдера зі статичним адресою - рідкісна опція в наш час. Адже діапазон «білих» адрес TCP / IP v4 вичерпався ще в минулому році, а обладнання для підключення в стандарті TCP / IP v6 є далеко не у кожного провайдера, крім того, така опція істотно збільшує вартість тарифного плану. Але якщо вашим договором вже кілька років і статичний адресу у вас є, підключення за допомогою маршрутизатора ASUS налаштувати зовсім нескладно.
- Відкрийте інтерфейс ASUSWRT в браузері.
- Перейдіть в розділ «Інтернет» і відкрийте вкладку «Підключення».
- В основних налаштуваннях тип підключення встановіть в «Статична IP», а всі інші опції залиште включеними.
- У групі «Налаштування IP-адреси WAN» введіть виділений вам адресу TCP / IP, маску підмережі та адресу шлюзу. Нижче введіть значення адреси основного та додаткового DNS-сервера.
Підключення з використанням статичного адреси
- Якщо провайдер вимагає парольний аутентифікацію, в групі «Налаштування облікового запису» виберіть тип аутентифікації, потім введіть логін і пароль.
- Кнопкою «Клонувати MAC» надайте WAN-порту маршрутизатора mac-адресу вашої мережевої карти.
Клонування Mac-адреси мережевої карти комп'ютера
- Збережіть внесені настройки, натиснувши кнопку «Застосувати».
PPPoE підключення
Підключення по протоколу PPPoE - найпоширеніше, що дозволяє підключитися до мережі за допомогою логіна і пароля. Мережевий адреса присвоюється динамічний, з адресного простору провайдера, таким чином відпадає необхідність в «білому» адресу TCP / IP v4. Практично всі роутери ASUS, навіть найдорожчі, підтримують на цьому типі підключення швидкість до 100 Мбіт / с, що досить для більшості тарифних планів.
- Відкрийте інтерфейс ASUSWRT в браузері.
- Перейдіть в розділ «Інтернет» і відкрийте вкладку «Підключення».
- В основних налаштуваннях тип підключення встановіть в «PPPoE», а всі інші опції залиште включеними.
- Активуйте опції «Отримати IP-адресу WAN автоматично» і « підключатися до DNS-сервера автоматично».
- У блоці «Налаштування облікового запису» введіть ім'я користувача і його пароль.
Підключення по протоколу PPPoE
- Кнопкою «Клонувати MAC» надайте WAN-порту маршрутизатора mac-адресу вашої мережевої карти. Навіть якщо провайдер не прив'язує клієнтів по mac-адресу - клонувати адреса буде незайвим, цим ви захистите себе від конфліктів з іншим клієнтським обладнанням.
- Збережіть налаштування за допомогою кнопки «Застосувати».
VPN підключення (LTP або PPTP)
VPN (Virtual Private Network) - механізм, що дозволяє провайдеру створити віртуальний тунель між вашою домашньою мережею і свій. Таке підключення забезпечує значно кращий рівень захищеності, дозволяє використовувати в своїй локальній мережі різні сервіси провайдера, такі як файлообмінник, медиасервер, цифрове ТБ. Недоліками цього підключення є більш низька швидкість доступу, так як протокол ресурсномісткий і вимагає великої обчислювальної потужності. Щоб повноцінно користуватися захищеним VPN-з'єднанням, що працюють по протоколу PPTP або LTP вам знадобиться маршрутизатор середнього або вищого цінового сегмента, з швидким процесором і великим об'ємом оперативної пам'яті.
Для підключення VPN, будь ласка, виконайте наступні кроки:
- Відкрийте інтерфейс ASUSWRT в браузері.
- Перейдіть в розділ «Інтернет» і відкрийте вкладку «Підключення».
- В основних налаштуваннях тип підключення встановіть в «PPTP» або «LTP», а всі інші опції залиште включеними.
- Якщо мережеву адресу провайдер видає автоматично - увімкніть опцію його отримання. В іншому випадку введіть адресу, маску підмережі та адресу шлюзу для порту WAN.
VPN-підключення по протоколу PPTP
- Активуйте автоматичне отримання адрес DNS або введіть адреси серверів DNS вручну.
- Введіть параметри облікового запису: логін, пароль, ім'я vpn-сервера провайдера або його мережеву адресу.
Параметри авторизації VPN-підключення
- Збережіть налаштування.
Налаштування Wi-Fi
Правильна настройка бездротової мережі дуже важлива, так як в умовах щільної міської забудови або в багатоквартирному будинку неоптимальною налаштований маршрутизатор може роздавати WIFI на низькій швидкості, з помилками, а то і зовсім втрачати сигнал. Для «багатоповерхівки» буде оптимальним бездротовий модуль, що працює в двох частотних діапазонах - 2,4 і 5 ГГц. Такими модулями оснащуються всі моделі преміум-сегмента і деякі в середньому сегменті.
Визначивши за допомогою програми - сканера мереж найменш завантажені канали діапазону, приступайте до налаштування Wi-Fi в роутері.
- Відкрийте інтерфейс ASUSWRT в браузері.
- Перейдіть в розділ «Бездротова мережа» і відкрийте вкладку загальних налаштувань.
- Виберіть частотний діапазон, в якому буде працювати мережа.
- Введіть ім'я вашої бездротової мережі.
- Виберіть метод перевірки автентичності (режим шифрування) мережі і введіть пароль для нього. Для 99% випадків тип шифрування варто виставити в WP2-Personal. Це забезпечить надійний захист з'єднання і помірне навантаження на маршрутизатор.
Налаштування бездротової мережі маршрутизатора з ASUSWRT
- Збережіть налаштування і спробуйте підключитися до маршрутизатора зі смартфона або планшета.
Щоб додатково захистити бездротову мережу від атак або несанкціонованого підключення, можна на додаток до шифрування скористатися функцією фільтрації клієнтів по mac-адресу. Для цього потрібно перейти на вкладку «Фільтр MAC-адрес бездротової мережі», активувати режим фільтра і сформувати список пристроїв, яким буде дозволено доступ до маршрутизатора.
Фільтрація мак-адрес в бездротової мережі
Як налаштувати IPTV
Для налаштування роботи IPTV зайдіть в розділ «Локальна мережа». Там перейдіть на вкладку IPTV і поставте значення в розділах так, як показано на скріншоті. Зверніть увагу, що в розділі «Вибір порту IPTV STB» вказується той Lan порт, в який підключається TV приставка. Не забудьте включити багатоадресну маршрутизацію, якщо ваша цифрова приставка або телевізор повинні мати доступ не тільки до відеотрафік, а й до ресурсів локальної мережі, а також інтернету.
Щоб забезпечити IPTV-пристрою одночасний доступ як до IPTV-трафіку, так і до інтернету, для функціонування онлайн-сервісів, браузера і пошти, використовуйте тип підключення DUAL PPPoE, якщо він підтримується вашим провайдером. Якщо такої можливості немає, можна спробувати підключити до приставки wi-fi адаптер c інтерфейсом USB і спробувати налаштувати ТВ та інтернет-сервіси окремо.
Налаштування параметрів цифрового телебачення (IPTV)
Прошивка роутера Asus
Нова версія ПО маршрутизатора може поліпшити стабільність і продуктивність його роботи і додати нові функції. Маршрутизатор преміум-сегмента оновлюють вбудоване ПО автоматично, як тільки буде встановлено підключення до інтернету. Все що потрібно від користувача - прочитати повідомлення про завантажену нової версії «софта» і погодиться з його установкою.
У маршрутизаторах початкового рівня і навіть в моделях middle-сегмента оновлювати програмне забезпечення доведеться в ручному режимі, попередньо завантаживши файл прошивки з веб-сайту виробника.
- Зайдіть в розділ «Адміністрування», а звідти - на вкладку «Оновлення прошивки».
Оновлення програмного забезпечення ASUSWRT
- Натисніть кнопку «Виберіть файл» і вкажіть шлях до файлу нової прошивки. Натиснувши кнопку «Відправити» ви активізуєте процес оновлення програмного забезпечення, який займе від трьох до п'яти хвилин. Після цього роутер перезавантажиться і буде доступний для налаштувань за адресою веб-інтерфейсу.
Якщо під час оновлення прошивки роутер завис, стався збій харчування, ви випадково висмикнули патч-корд і тепер Пристрій не подає ознак життя - не хвилюйтеся. Будь-маршрутизатор ASUS можна перевести в режим аварійного відновлення прошивки і повернути його до життя за допомогою утиліти Firmware Restoration. Завантажити її і детальну покрокову інструкцію можна з сайту ASUS в розділі технічної підтримки маршрутизаторів.
Відео: настройка роутера Asus AC-51U
Налаштування роутера Asus на старій версії прошивки
На бюджетних варіантах роутерів ASUS немає можливості установки нової версії по ASUSWRT - малий обсяг оперативної пам'яті і нешвидкі процесори не дозволяють це зробити. Тому весь сегмент маршрутизаторів початкового рівня оснащений ПО старого зразка, яке навіть косметично не змінюється вже більше п'яти років. Проте всі базові настройки маршрутизатора в ньому реалізуються досить просто.
ASUS RT-G32 - типовий представник покоління, що йде роутерів ASUS. Провайдери встановлювали такі маршрутизатори тисячами
Налаштування інтернет-з'єднання
Всі бюджетні маршрутизатори дозволяють налаштувати з'єднання по протоколах PPPoE, VPN (PPTP або LTP), а також зі статичним або динамічним адресою IP. На підключенні по протоколу VPN бюджетні роутери не зможуть забезпечити швидкість вище 15-30 Мбіт / с, тому підійдуть тільки користувачам з невисокими тарифними планами.
Статична IP-адреси
Підключення зі статичним адресою нечасто зустрічається з огляду на заповнювання адресного простору TCP / IP v4. Сама ж його установка не представляє ніяких труднощів.
- Відкрийте веб-інтерфейс маршрутизатора.
- У лівій колонці розгорніть список розширених налаштувань (Advanced Settings) і відкрийте розділ WAN.
- Значення WAN Connection Type встановіть в Static IP.
- У розділі WAN IP Setting введіть виділений вам провайдером адресу, маску підмережі та адресу шлюзу.
- Якщо ви хочете автоматично отримувати адреси DNS, - активуйте цю опцію в розділі WAN DNS Setting або вручну введіть адреси серверів там же.
- Збережіть зміни, натиснувши кнопку Apply в правому нижньому кутку вікна.
Підключення до мережі провайдера за допомогою статичного мережевого адреси
PPPoE підключення
Найпоширеніше і просте в налаштуванні підключення забезпечує прийнятну швидкість інтернету навіть на найстаріших маршрутизаторах.
- Відкрийте веб-інтерфейс маршрутизатора.
- У лівій колонці розгорніть список розширених налаштувань (Advanced Settings) і відкрийте розділ WAN.
- Значення WAN Connection Type встановіть в PPPoE.
- Увімкніть автоматичне отримання мережевої адреси WAN-портом.
- Активуйте автоматичне отримання адрес DNS.
- У розділі Account Setting (Налаштування облікового запису) введіть надані провайдером ім'я користувача і пароль доступу.
- Значення змінних MTU і MRU встановіть в 1400, це стандарт для більшості інтернет-провайдерів.
- Збережіть зміни кнопкою «Застосувати».
Підключення до Інтерент за допомогою PPPoE на роутері ASUS зі старою прошивкою
VPN- підключення (PPTP або LTP)
Налагодження підключення VPN нічим не відрізняється від настройки будь-якого інтернет-з'єднання з використання пральний пари. З'єднання налаштовується точно так же, як і в прошивці ASUSWRT, тільки дизайн веб-інтерфейсу трохи інший.
Приклад налаштування VPN-з'єднання на роутері ASUS зі старою прошивкою
Кілька років тому я працював сервіс-інженером інтернет-провайдера, який надає доступ клієнтам по протоколу VPN. Молодші моделі роутерів ASUS відмінно справлялися з таким з'єднанням: працювали стабільно і без втрат швидкості. Але як тільки провайдер підняв швидкості в уже наявних тарифних планах - пішла хвиля скарг від клієнтів на те, що швидкість не збільшилася. Маршрутизатор довелося міняти на більш продуктивні моделі.
Налаштування Wi-fi
Уже при першому включенні маршрутизатора бездротова мережа готова до роботи. Але оскільки в заводських налаштуваннях шифрування мережі відключено, підключитися до неї може хто завгодно. Тому перше, що потрібно зробити після налаштування інтернет-з'єднання в маршрутизаторі - перейменувати бездротову мережу, включити шифрування і ввести пароль для доступу до неї.
- Відкрийте веб-інтерфейс маршрутизатора.
- У лівій колонці розгорніть список розширених налаштувань (Advanced Settings) і відкрийте розділ Wireless.
- В поле SSID введіть ім'я вашої бездротової мережі, в поле Authentication Method - тип шифрування (оптимальний WPA2-personal).
- В поле WPA Pre-Shared Key введіть пароль для доступу до бездротової мережі. Він повинен бути не менше восьми символів і містити в собі поєднання малих і великих літер з цифрами.
- Збережіть зміни і можете підключати ваші бездротові пристрої до маршрутизатора.
Налаштування параметрів WIFI в інтерфейсі старої прошивки
Як налаштуваті IPTV
Маршрутизатор початкового рівня не підтримують подвійну авторизацію, тому IPTV-приставку або цифровий телевізор можна налаштувати тільки на отримання телевізійного мовлення, при цьому доступ до інтернет-сервісів буде недоступний. Виняток становлять лише пристрої, у яких в USB-порт можна підключити сумісний бездротової адаптер. В цьому випадку телевізор буде отримувати IPTV-трафік через порт Ethernet, а за допомогою бездротового адаптера підключиться до wi-fi-мережі і буде працювати з інтернет-сервісами.
Приставка цифрового ТБ MAG-250 крім мережевого порту Ethernet оснащена двома роз'ємами USB і підтримує широкий спектр wifi-адаптерів
З'єднайте один з lan-портів маршрутизатора з мережевою картою ТВ-приставки або телевізора, а потім в налаштуваннях веб-інтерфейсу роутера виділіть цей порт, як порт цифрового ТБ.
- Відкрийте веб-інтерфейс маршрутизатора.
- У лівій колонці розгорніть список розширених налаштувань (Advanced Settings) і відкрийте розділ WAN.
- В поле Choose IPTV STB Port зі списку виберіть номер порту, до якого підключена ТВ-приставка.
- Збережіть зміни кнопкою Apply.
- Перезавантажте маршрутизатор.
Виберіть номер порту, до якого буде підключена ТВ-приставка
Мої неодноразові спроби налаштувати роботу цифрового ТБ на маршрутизаторах ASUS початкового рівня завершувалися фіаско. Або працює телевізор, але навряд дихає інтернет, або йде закачування на комп'ютері і слайд-шоу замість відео - на телевізорі. Потужності маршрутизатора не вистачає навіть для відтворення HD-каналів. Справедливості заради зазначу, що цим страждають більшість роутерів початкового рівня. Окремо стоять тільки TP-LINK - навіть на самому молодшому маршрутизаторе WR-740N цифрове ТБ працює бездоганно.
Установка оновлень вбудованого ПО маршрутизатора
- З сайту ASUS, щоб отримати останню версію програмного забезпечення для вашого маршрутизатора. Розпакуйте архів з ПО.
- У лівій колонці розгорніть список розширених налаштувань (Advanced Settings) і відкрийте розділ Administration.
- Перейдіть у вкладку Firmware Upgrade.
- Виберіть файл з прошивкою і кнопкою Upload запустіть процес оновлення ПЗ маршрутизатора.
- Протягом двох - трьох хвилин роутер встановить нове ПЗ і перезавантажиться.
- Процес оновлення завершений.
Оновлення вбудованого ПЗ на старій прошивці проводиться тільки в ручному режимі
Не у всіх молодших моделей маршрутизатора є функція аварійного відновлення після збою при оновленні прошивки. Протягом процесу оновлення не відключайте маршрутизатор від мережі і не здійснюйте жодних маніпуляцій з комп'ютером, за допомогою якого процес оновлення був ініційований. Якщо прошивка не матиме успіху завершена - допомогти вам зможуть тільки в сервісному центрі.
DHCP-сервер
Сервер DHCP відповідає за підключення до маршрутизатора клієнтів мережі і роздачу їм IP-адрес. Активація цього механізму позбавляє вас від необхідності прописувати адреси вручну для кожного мережевого адаптера і стежити за тим, щоб вони не конфліктували.
- Відкрийте веб-інтерфейс маршрутизатора.
- У лівій колонці розгорніть список розширених налаштувань (Advanced Settings) і відкрийте розділ LAN.
- Перейдіть до вкладки DHCP-сервер.
- Задайте початок і кінець діапазону адрес, який буде присвоюватися клієнтам, а також інтервал часу, через який ці дані будуть оновлюватися.
- Застосуйте внесені зміни і перезапустити маршрутизатор.
Налаштування DHCP дозволять клієнтам мережі не конфліктувати між собою і автоматично отримувати адреси
Відео: настройка маршрутизатора ASUS rt-g32
Відгуки про роутерах ASUS
Навіть в бюджетному ціновому сегменті роутери фірми ASUS недешеві. Аналогічне за функціями пристрій від невідомого китайського виробника обійде як мінімум удвічі дешевше. Але безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, а дешеве обладнання - це відсутність гарантії і сервісної підтримки, кострубата локалізація, а найчастіше - і робота в забороненому діапазоні частот. Купивши маршрутизатор фірми ASUS, ви можете бути впевнені, що він чесно відпрацює гарантійний термін, заявлений виробником, а служба технічної підтримки ніколи не залишить вас наодинці з виниклими технічними проблемами. ASUS - це надійно!