Привіт друзі! Сьогодні буде дуже цікава і пізнавальна стаття. У цій публікації, автор хоче поділитися з вами інформацією про те, як посилити сигнал WiFi роутера своїми руками, за допомогою додаткової точки доступу.
Але давайте відразу почнемо з передісторії питання. Зараз ви дізнаєтеся як все починалося, а прочитавши публікацію до самого кінця, зрозумієте чим закінчилося.
Зміст статті:
А справа в тому, що мій батько займається агротуризмом. До речі, сайт садиби теж робив я, зацените ласка. І ось він захотів зробити так, щоб в будинку і на прилеглій території, був впевнений прийом WiFi сигналу.
Ось приблизні розміри і схема розташування будівель дачної ділянки:
Спочатку, в центрі будинку був встановлений стандартний роутер з однією антеною Промзв'язок М-200 , Який покривав будинок, за винятком найдальшої кімнати і трохи був сигнал близько самої будови.
Природно, що в банкетному залі і всієї території двору, включаючи газон, сигналу WiFi не було взагалі. А саме цю зону і потрібно нам "покрити" інтернетом. Ну що ж, давайте думати як.
Після тривалих пошуків в глобальній павутині, було вирішено, що ідеальним рішенням в цій ситуації, буде установка на горищі будинку потужної всенаправленной точки доступу Ubiquiti PicoStation M2-HP.
Але, на жаль, на ділі виявилося, що не так-то просто її купити в Білорусі. Обрискал я все оголошення в інтернеті і залишився з носом. А вся справа в тому, що продукція компанії Ubiquiti, в нашу країну возиться тільки під замовлення з Росії.
І десь тільки автор не намагався її замовити, готовий був чекати скільки-завгодно, все одно в результаті отримував один і той же лаконічну відповідь:
Ну да ладно, значить не доля мабуть. Але абсолютно випадково, в Мережі були знайдені контакти людини, яка професійно займається побудовою бездротових мереж для потреб відеоспостереження .
І після тривалої бесіди з ним, автору було запропоновано придбати за хорошою ціною комплект вживаного обладнання, що складається з точки доступу D-Link DWL-3200AP і двох направлених антен ANT24-1400 того ж виробника.
Ось як виглядає вся система в живу:
У комплекті кожної спрямованої антени, є ось такий кабель-перехідник з модулем грозозахисту:
Сама виносна антена ANT24 1400, з'єднується з точкою доступу за допомогою вищевказаного перехідника і кабелю марки D-Link ANT24-CB06N:
Ще в наборі з точкою доступу DWL-3200AP, обов'язково повинен бути PoE інжектор на 48 вольт. Якщо ви не знаєте що це таке, то зараз я коротко поясню вам.
Це така штука, за допомогою якої можна подавати з мережевого кабелю, що йде до нашої бездротової точки, як дані, так і харчування. В результаті можна монтувати саму точку навіть в тих місцях, де немає стаціонарних розеток.
Але в разі автора статті, цей PoE інжектор з комплекту був загублений. Тому довелося його окремо докуповувати. Ось він який, красень, від фірми TP-Link:
Ну що ж, дорогі мої, все обладнання ми розглянули поблизу, тепер давайте переходити до монтажу і налаштування. Починається найцікавіше, тому як раніше, нічого подібного автору особисто налаштовувати не доводилося.
Отже, приступимо до встановлення своїми руками, нашої системи посилення WiFi сигналу, побудованої на основі офісної точки доступу D-Link DWL-3200AP і двох зовнішніх спрямованих антен марки ANT-24 1 400.
Скажу відразу, що як виявилося потім, нічого складного в цьому процесі немає. З цим завданням цілком зможе впоратися будь-який середньостатистичний користувач комп'ютера. Тому не треба боятися, давайте переходити до справи.
Крок №1: З'єднуємо точку доступу до роутера і PoE інжектором. Схематично це буде виглядати ось так:
Тут головне запам'ятайте, що вихід з маркуванням "Power + Data Out" призначений для підключення точки доступу. Тобто по ньому вже передаються дані з харчуванням разом. Чи не переплутайте, в цьому моменті будьте дуже уважні.
На практиці такий тип підключення виглядає наступним чином:
Мережевий кабель, що йде з виходу "Power + Data Out", автор пустив на горище будинку, де в подальшому буде встановлена сама точка доступу з антенами. До речі, варто відзначити, що через PoE інжектор на 48 вольт, можна живити пристрої на відстані до 100 метрів.
Хоча, подекуди в Мережі спливає інформація про те, що на такій ділянці вже можуть бути проблеми, особливо взимку. Але, принаймні, до 30 метрів питань виникнути точно не повинно. Тепер ліземо на горище будинку.
Крок №2: монтуємо точку доступу D-Link DWL-3200AP і дві спрямовані антени ANT-24 1400 на горищі. Заняття не з приємних, оскільки від частинок утеплювача покладеного там, потім два дні горіло обличчя і чесався ніс:
У підсумку, ось таким чином все було закріплено і підключено:
Для доповнення варто сказати, що мережевий кабель встромляється в роз'єм "Lan" точки. Хоча, в принципі, там він тільки один і є такою, так що не промахнетеся. Ну і самі антени, ось так виглядають після монтажу:
Вони мають діаграму розсіювання сигналу в 30 градусів по вертикалі і горизонталі. Тому, я їх орієнтовно розташував в напрямках, як мені здається, оптимальних для максимального покриття ділянки будинку.
Ще один важливий момент по установці антен, на якому варто загострити увагу на цьому етапі - їх не можна повністю розгортати один від одного в протилежні сторони. Чому, дізнаєтеся трохи пізніше, коли підуть настройки.
Крок №3: переходимо до налаштування системи посилення WiFi сигналу, зробленої своїми руками. А почнемо ми, мабуть, з самої точки доступу D-Link DWL-3200AP.
Інструкція по DWL-3200AP: настройка в деталях (натисніть, щоб відкрити)
Для цього потрібно увійти в саму точку, ввівши в браузері на комп'ютері ip-адреса, який їй присвоюється за замовчуванням виробником, а саме 192.168.0.50:
При цьому важливо знати, що також необхідно перевести мережеву карту комп'ютера в ту ж підмережа, в якій знаходиться точка, інакше з'єднатися не вийде:
Ще одним важливим моментом потрібно відзначити той випадок, якщо ви придбали б / в обладнання (як автор). Швидше за все, що ip-адреса за замовчуванням вже буде змінений і знову ж таки, у вас не вийде з'єднатися з точкою доступу.
Щоб скинути всі настройки на заводські, натисніть на задній стінці точки кнопку "Reset" і утримуйте її протягом 15 секунд і ніяк не менше. Автор не знав цього нюансу і тому витратив на підключення близько двох днів. ;-(
Зрештою, результатом ваших правильних дій, має стати поява ось такого адміністративного віконця:
Тепер в полі "Користувач" введіть слово "admin", а графу "Пароль" залиште порожній. Після цього потрібно натиснути кнопку "ОК". Ну ось ми і всередині самої точки.
І на першому ж етапі, пропоную вам оновити прошивку пристрою. Для цього потрібно пройти по посиланню і завантажити останню версію звідси :
Як видно на зображенні вище, на момент публікації статті, найсвіжішої є версія 2.58 від 11 березня 2015 року. Зараз ідіть по шляху "Tool- Firmware and SSL Certification Upload":
І в пункті "Upload Firmware From File", завантажте щойно скачаний файл свіжої прошивки:
Якщо ви все зробили правильно, то почнеться процес оновлення програмного забезпечення нашої точки доступу:
Після цього система перезавантажиться і знову попросить вас авторизуватися. Ми це вже робили, тому тут проблем виникнути не повинно. Просто введіть логін.
А тепер переходимо до найцікавішого: головним налаштувань нашої системи посилення WiFi сигналу роутера своїми руками. Для цього йдемо в розділ "Basic Settings-Wireless" і почнемо створювати нашу потужну бездротову мережу:
- У графі "Mode" вкажіть значення "Access Point". У цьому режимі пристрій працює як точка доступу, тобто, роздає інтернет;
- У пункті "SSID" впишіть ім'я вашої майбутньої WiFi мережі. Це ім'я, яке буде відображатися при пошуку бездротової мережі;
- В поле "SSID Broadcast" вкажіть значення "Enable". Це дозволить виявляти мережу при пошуку. Інакше вона буде прихована;
- У графі "Channel" залиште все за умовчанням, тобто "Auto". Це опція дозволить точці самій вибирати оптимальний канал мовлення;
- У пункті "Authentication" (шифрування) вкажіть "WPA-Auto-Personal". У такому режимі точка сама вибирає потрібний метод;
- В поле "Cipher Type" залиште значення "Auto". Це настройка відповідає за безпеку підключення і шифрацию;
- У графі "PassPhrase" потрібно вказати пароль для підключення. Той самий, який ви вводите при виявленні бездротової мережі.
За підсумком, не забуваємо натиснути кнопку "Apply" в самому низу для того, щоб прийняти внесені зміни. На цьому кроці можна сказати, що наша бездротова мережа вже створена і готова до вживання. Але давайте налаштуємо її більш детально.
По-перше, після установок наведених вище, у автора виникло один дуже неприємний нюанс, а саме. Один старий ноутбук і два смартфона, відмовлялися геть бачити тільки що створену WiFi мережу.
Але після довгих страждань, причина цього явища була знайдена. Потрібно в графі "Channel" зняти галочку з налаштування "Auto" і виставити канал мовлення вручну. Рекомендую вибирати номери 1, 6 або 13. Це неперекривающіеся канали WiFi.
На цьому кроці з першої вкладкою налаштувань покінчено. Переходимо до другого важливого розділу, який називається "Advanced Settings- Perfomance":
Тут, в принципі, можна все залишити за замовчуванням, але все ж про парочку цікавих налаштувань варто розповісти більш докладно. Вот они какие:
- Налаштування "Transmit Power" задає потужність мовлення точки. Для захисту від сусідів, наприклад, можете вказати менше значення;
- Графа "Radio" включає саме мовлення точки доступу;
- Налаштування "WMM" дозволяє ставити в пріоритет функції, які залежать в своє роботі відео, звук і передачу даних;
- Пункт "Wireless B / G Mode" включає підтримку бездротових адаптерів стандарту 802.11g і 802.11b. Повинно бути "Mixed";
- Графа "Antenna Diversity" дозволяє вибрати режим роботи антен точки. Можна вибрати тільки ліву, або праву. Значення "Diversity" включає в роботу обидві підключення антени.
На останній налаштуванні (Antenna Diversity) хотілося б зупинитися детальніше, щоб запобігти можливим помилкам при їх установці. Дивіться, сам режим "Diversity" працює наступним чином.
Кожна антена визначає рівень сигналу, що йде від пристрою користувача, який знаходиться в зоні її дії. І як тільки людина починається переміщатися за межі зони хорошого прийому, відбувається автоматична передача такого користувача другій антені, в радіусі дії якої він вже буде перебувати на той момент.
З усього вищесказаного можна зробити висновок, що в режимі "Diversity" антени працюють в парі і встановлювати їх в повністю протилежні сторони не можна, так як це суперечить загальному принципу їх роботи. Вони доповнюють один одного.
Тепер нам залишилося зробити лише пару маленьких налаштувань і на цьому справа буде зроблено. Йдемо по шляху "DHCP Server- DHCP Dynamic Pool Control", де виставляємо нескладні параметри, як на скріншоті нижче:
DHCP-сервер дозволяє автоматично призначати ip-адреси підключаються пристроїв. Тому, природно, що його треба обов'язково включити. Тепер пару слів про зазначених параметрах:
- Переведіть перший пункт в положення "Enable". Це дасть доступ до повних налаштувань DHCP-сервера;
- Параметр "IP Assigned From" задає початковий ip-адреса при підключенні. Тобто це буде адреса першого пристрою;
- Пункт "The Range of Pool" вказує максимальну кількість видаваних адрес. По суті, це кількість пристроїв;
- У графі "Submask" виставте значення "255.255.255.0";
- У рядках "Gateway, WINS і DNS" вкажіть ip-адреса вашого роутера або модему. Тобто пристрою, який дає точці інтернет;
- Параметр "Lease Time" задає час оренди ip-адреси. Вкажіть значення, як на скріншоті вище;
- Опція "Status" повинна бути переведена в стан "ON".
Після всіх виконаних операцій, не забуваємо натискати кнопочку "Apply" для збереження змін. Тепер ми зовсім близько до фіналу повної настройки нашої системи посилення WiFi сигналу роутера своїми руками. Залишилось зовсім трохи.
На цьому етапі потрібно перейти на вкладку "Basic Settings- LAN" і вказати невигадливі параметри як на картинці:
- У графі "Get IP From" виберіть значення "Static". Тим самим ми вказуємо, що ip-адресу самої точки будемо виставляти вручну;
- В поле "IP Address" потрібно вказати сам ip-адреса. Тут все просто;
- У рядку "Default Gateway" впишіть ip-адреса вашого модему, або роутера. Тобто пристрою, підключеного до інтернету.
Після цього, як завжди тисніть на кнопку "Apply" і відразу переходите на вкладку "System". Там, в графі "Apply Settings and Restart" натисніть на пункт "Restart":
Зараз точка доступу почне перезавантажуватися. А в цей час, вам потрібно буде змінити підмережа в настройках мережевої карти комп'ютера, з якого ви налаштовуєте нашу бездротову точку доступу.
Згадайте, в настройках вище, ми недавно поміняли ip-адреса точки зі значення 192.168. 0 .50 на 192.168. 1 .50. Але для того, щоб всі пристрої в нашій мережі бачили один одного, вони повинні бути в одній підмережі. Тому міняємо значення і на ПК:
Після цього знову входимо в точку доступу, щоб зробити фінальні налаштування. Увійдіть в розділ "Tool- Administrator Settings" і задайте наступні параметри безпеки:
- Якщо зняти галку в пункті "Administrate AP with WLAN", то доступ до самої точці через WiFi буде не доступний. В такому режимі, тільки через мережевий кабель;
- У пункті "Limit Administrator IP" можна вказати ip-адреса комп'ютера, з якого можна входити в налаштування точки доступу;
- У розділі "Login Settings" обов'язково вкажіть нове ім'я адміністратора (графа User Name) і пароль (пункти New Password і Confirm New Password).
В общем-то, на цьому всі налаштування нашої системи посилення WiFi сигналу роутера завершені. Можна користуватися, але є ще один нюанс, про який варто вам дізнатися, якщо ви будете використовувати саме точку D-Link DWL-3200AP.
На офіційному сайті D-Link`a автор статті знайшов інформацію про те, що нібито при використанні даної точки доступу з зовнішніми антенами, треба конфігурувати її за допомогою спеціальних команд через протокол Telnet.
На прикладі Windows XP це робиться в такий спосіб. Йдемо по шляху "Пуск Виконати" і у вікні, пишемо команду "cmd":
Після чого перед вами відкриється командний рядок, в якій потрібно набрати наступну команду:
C: \> telnet 192.168.1.50 login: введіть ваші дані
Password: введіть ваші дані
D-Link Access Point wlan1 -> set antenna best (так працюють обидві антени)
або
D-Link Access Point wlan1 -> set antenna 1 (так працює 1-ша антена)
або
D-Link Access Point wlan1 -> set antenna 2 (так працює 2 -а антена)
Примітка:
антена №1- ліва з лицьової панелі
антена №2 - права з лицьової панелі
Щоб не вводити вищевказані команди вручну, ось вам гарна карта:
Тому копіюйте їх з сайту і вставляйте прямо в командний рядок. Як бачите, все дуже навіть просто. Після цього ще раз перезавантажте точку доступу. Так би мовити, для більшої надійності. І все, дорогі мої, тепер можна користуватися!
Для того, щоб визначити якість сигналу, автор встановив на свій смартфон Samsung Galaxy Ace безкоштовну програму, яка називається WI-FI Analyzer . Отже, давайте дивитися, що у нас вийшло в результаті. Ось результати вимірів:
Як видно з скріншотів вище, бажаного результату ми досягли. Потрібна територія садиби, тепер "покрита" інтернетом. Зовсім слабкий сигнал у нас вийшов тільки в самому банкетному залі.
Хоча там лінк теж присутній по всій площі залу, але вже дуже низький. Досить часто сигнал просто втрачається. До речі, в самому будинку, на даху якого встановлені антени, рівень сигналу просто відмінний.
Тому автор відключив бездротову мережу на роутері, який раніше не закривав далекі кімнати. Так що тепер, всі гості користуються інтернетом тільки від точки доступу D-Link DWL-3200AP:
Також варто відзначити, що далеко не всі можливості даного пристрою ми розглянули в цій статті. Вона ще багато чого може. Наприклад, є можливість створювати кілька бездротових мереж з різними іменами.
Підтримується робота в парі з іншими точками, утворюючи єдину мережу. Загалом, стежте за оновленнями блогу і коли-небудь ми ще повернемося до цих питань. Здається мені, що це тільки початок побудови великої і потужної мережі.
Ну що ж, друзі мої, дуже сподіваюся на те, що прочитавши цю публікацію ви зрозуміли, як посилити сигнал WiFi роутера своїми руками, досить простим способом.
А наостанок, автор з гордістю може сказати, що тепер практично на всій території садиби, гордо висить табличка з обнадійливою написом.