- Підключаємо телефон або планшет до створеної мережі
- Створення бездротової мережі в Windows 7
- Налаштування мобільного хот-споту (точки доступу) в Windows 10
- Які програми можна використовувати для роздачі Wi-Fi?
- MyPublicWiFi
- Virtual Router
- Connectify Hotspot
- WIFI Hotspot Creator
- WiFiCreator
Читайте, як роздати Інтернет через WiFi з ноутбука на базі операційної системи Windows. Всі способи, корисні програми та поради.
Найпростіший спосіб підключення до мережі інтернет відразу декількох пристроїв - використання роутера. Але якщо Wi-Fi вам потрібен не постійно, то можна налаштувати роздачу за допомогою підручних засобів - мобільного телефону або ноутбука. Це не займе багато часу. Як правило, оператори зв'язку пропонують невигідні умови для мобільних, тому найкраще використовувати ноутбук. Джерелом мережі Інтернет в цьому випадку може виступати звичайний 3G модем або дротове підключення.
Цей спосіб працює на всіх версіях Windows, але він може не припасти до смаку тим, хто не звик працювати з командним рядком. Розповімо про те, як роздати вай фай з ноутбука Віндовс докладніше:
- Запустіть через меню «Пуск» командний рядок. Зробіть це від імені адміністратора. Для цього клацніть правою клавішею миші по ярлику командного рядка і виберіть у випадаючому меню пункт «Запуск від імені адміністратора», починаючи з 8 версії Windows досить клацнути по іконці меню «Пуск» правою клавішею миші, щоб вибрати варіант «Командний рядок (адміністратор)» .
- У вікні, наберіть команду: netsh wlan show drivers. Вона необхідна для перевірки адаптера Wi-Fi. Якщо після натискання Enter ви виявите в рядку «Підтримка розміщеної мережі» відповідь «Так», то можна приступати до настройки роздачі. Якщо в ній ви побачите «Ні», то вживати додаткових дії не варто. Ваш адаптер не може працювати в режимі роздачі. Це може побут пов'язано зі старими драйверами, невідповідністю обладнання і встановленої версії Windows. В цьому випадку вам спочатку потрібно перевірити і налаштувати обладнання, а потім знову перевірити його за допомогою командного рядка.
- Після отримання позитивної відповіді системи, вам потрібно ініціювати створення віртуальної роздачі. Для цього використовується команда: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = InternetNout key = 87654321. У ній можна замінити InternetNout на бажане ім'я бездротової мережі, а 87654321 на пароль, який ви хочете призначити.
- Система повинна підтвердити, що призначення імені та пароля пройшло успішно. В цьому випадку вам залишиться лише запустити роздачу за допомогою чергової команди netsh wlan start hostednetwork.
- Після появи повідомлення «Розміщена мережу запущена» вам залишиться лише внести корективи в налаштування. Для цього відкрийте «Центр управління мережами» знайдіть в ньому створене підключення. У рядку тип доступу ви побачите, що до мережі немає підключення. Це необхідно виправити.
- Щоб створити віртуальну Wi-Fi мережу, необхідно мати активну поточний проводове або інше підключення. Знайдіть його в списку і клацніть по ньому правою кнопкою миші. У вікні, натисніть кнопку «Властивості».
- Вам необхідно дозволити іншим користувачам мережі використовувати це підключення. Для цього поставте маркер у відповідному рядку і зі списку виберіть цільове підключення - його назва ви можете побачити праворуч від створеного вами віртуального підключення. Підтвердіть свої дії натисненням кнопки «Ок».
- Якщо ви зробили правильно, то поруч із створеним вами підключенням буде стояти значення «Інтернет». Можна користуватися підключенням.
Підключаємо телефон або планшет до створеної мережі
Як бачите роздати WiFi з ноутбука через командний рядок не так складно, залишилося лише переконається, що він буде працювати. Найпростіше перевірити роботу підключення за допомогою смартфона. На ньому потрібно включити пошук мереж Wi-Fi. Якщо роздача з ноутбука працює, то ви побачите назву її в списку, вам залишиться лише ввести пароль і почати користуватися підключенням.
Управляти роздачею можна також через командний рядок. Вам необхідно запам'ятати дві команди: netsh wlan show hostednetwork - відображає число підключених клієнтів, netsh wlan stop hostednetwork - відключає роздачу.
Створення бездротової мережі в Windows 7
Якщо вам потрібно роздати вай фай з ноутбука Віндовс 7, то ніяких маніпуляцій з командним рядком не буде потрібно. У цій системі розробники передбачили можливість використання обладнання в якості точки доступу. Досить робити все по інструкції:
- Зайдіть в «Центр управління мережами». Це можна зробити через « Панель управління », Доступ до якої відкривається в правій частині меню« Пуск ».
- У правій частині вікна вам необхідно вибрати рядок «Налаштування нового підключення».
- У новому вікні виберіть зі списку варіант «Налаштування бездротового підключення комп'ютер - комп'ютер». Натисніть кнопку "Далі".
- У наступному вікні вам потрібно задати ім'я мережі і пароль. Поставте маркер на фразі «Зберегти параметри» і натисніть «Далі».
- Тепер вам залишиться тільки клікнути по фразі «Включити загальний доступ» і натиснути «Закрити», після завершення операції.
Відображається мережу в директорії «Управління бездротовими мережами». Тут можна побачити його параметри і змінити їх за потребою.
Налаштування мобільного хот-споту (точки доступу) в Windows 10
Можливість швидкого налаштування точки доступу до Wi-Fi розробники передбачили і в останній версії Windows. Роздати вай фай з ноутбука Віндовс 10 , Можна діючи за інструкцією:
- Зайдіть в системну утиліту «Параметри» через меню «Пуск».
- Серед представлених розділів виберіть «Мережа та інтернет».
- У лівій частині вікна зі списку виберіть пункт «Мобільний хот-спот».
- При активному підключенні до Інтернету ви побачите в правій частині бігунок під рядком «Дозволити використання мого інтернет-з'єднання». Його потрібно перевести в положення «Включити». Точка доступу з мережевим ім'ям і паролем буде створена автоматично.
- Тепер вам залишиться лише внести останні корективи в налаштування. У «Центрі управління мережами» ви можете побачити, що створена вами загальнодоступна мережа не має доступу до Інтернету.
- У списку, крім вашого бездротового підключення буде також розміщуватися з'єднання, яке буде виступати в ролі джерела Інтернету. Виберіть його і правою кнопкою миші викличте контекстне меню. У ньому натисніть кнопку «Властивості».
- Перейдіть в розділ «Доступ» і дозвольте іншим користувачам приєднувати до Інтернету через ресурси цієї мережі. У випадаючому списку виберіть підключення, яке може використовувати ресурси мережі. Збережіть зміни.
- Перевірте, чи вийшло у вас встановити з'єднання. У рядку з ім'ям роздачі в графі тип підключення повинно стояти значення «Інтернет».
Не працювати таке підключення може тільки через некоректної налаштування у другій частині створення підключення. Найпоширенішою помилкою користувача є вибір для загального доступу не тієї мережі. При кінцевих налаштуваннях стежте за тим, щоб ім'я мережі, якою ви дозволяєте доступ, збігалося з зазначеним в описі підключення. Найчастіше система за замовчуванням іменує хот-споти «Підключенням по локальній мережі».
Які програми можна використовувати для роздачі Wi-Fi?
Якщо вам необхідно роздати вай фай з ноутбука 8 версії операційної системи, але ви не хочете користуватися командним рядком, то найкраще вдатися до допомоги сторонніх утиліт. Вони відмінно працюють і на інших версіях операційної системи. У більшості випадків інтерфейс їх максимально простий - всі налаштування проводяться автоматично. Познайомимося з кращими варіантами програм.
MyPublicWiFi
Подивитися всі 6 фото
завантажити MyPublicWiFi
Утиліта з вкрай простим управлінням. Вона дозволяє в пару кліків управляти роздачею Wi-Fi на вашому ПК. В процесі установки це програми доведеться перезавантажити ноутбук. Після запуску програми ви відразу побачите її єдиний недолік - відсутність русифікації, але це компенсується вкрай простим налагодженням роздачі. Вам необхідно буде:
- у верхньому рядку внести ім'я мережі;
- задати пароль у другому рядку;
- в третьому рядку зі списку вибрати Ви зараз приєднані до Інтернету.
Тепер вам залишиться тільки роздати вай фай з ноутбука на телефон кнопкою: Set up and Start Hotspot. У другій вкладці ви можете помітити настройки, їх можна залишити за замовчуванням. Відсутність російськомовної версії в цьому випадку компенсується простотою використання програми.
Virtual Router
Завантажити Virtual Router
Ця програма також не русифікована, але керувати нею. Чи не складніше, ніж MyPublicWiFi. У вікні програми ви побачите в правому верхньому кутку три поля, в них необхідно:
- задати ім'я нового підключення;
- Встановити пароль;
- вибрати поточне з'єднання з Інтернетом.
Для початку роздачі необхідно натиснути велику кнопку Start Virtual Router. Припинити активну роздачу можна кнопкою Stop, вона буде розміщуватися на тому ж місці, що і Start. У процесі роботи в нижній частині вікна програми ви побачите дані пристроїв, підключених до вашого ноутбука через віртуальну мережу. При необхідності ви можете заборонити їм доступ. Під час роботи утиліти створене підключення видно в списку мереж на панелі завдань.
Перевага цієї програми в тому, що вона поширюється безкоштовно. У ній ви не побачите великої кількості реклами. Інтерфейс інтуїтивно простий, щоб користуватися цим додатком досить знати лише кілька слів англійською.
Connectify Hotspot
Завантажити Connectify Hotspot
Якщо ви хочете, щоб вам було максимально зручно користуватися програмою, то варто завантажити - російськомовну версію Connectify Hotspot. Після установки обов'язково перезавантажте комп'ютер, інакше коректно працювати програма не буде. У ній є кілька додаткових функцій, які стануть в нагоді досвідченим користувачам для створення складних мереж:
- режим хот-спорту;
- використання ПК в якості маршрутизатора;
- повторювач сигналу Wi-Fi.
Перед налаштуванням мережі, вам потрібно вибрати, в якому режимі буде працювати ваш ноутбук. Якщо ви хочете роздати Інтернет, то включите Hotspot. Поведіть настройку:
- виберіть підключення-донор (можна використовувати навіть сетьWi-Fi);
- вкажіть режим доступу до мережі (виберіть маршрутизатор);
- в наступних полях задайте ім'я мережі і пароль.
Тепер вам залишиться тільки активувати точку доступу і підключитися до неї за допомогою іншого пристрою. Переглянути дані про підключених пристроях ви можете у вкладці «Клієнти». Там ви побачите активних клієнтів, а також тих, хто використовував вашу точку доступу раніше. Крім даних про IP-адресу, ви можете побачити кількість витраченого трафіку і швидкість з'єднання.
Існує розширена версія програми - «Професійна». У ній вам будуть доступні додаткові функції, типу «Блокування реклами» і налаштувань брандмауера. Але їх використовувати необов'язково, так як базової версії цілком достатньо.
WIFI Hotspot Creator
Подивитися всі 6 фото
Завантажити WIFI Hotspot Creator
З головним недоліком цієї програми ви зіткнетеся при її установці - в процесі копіювання файлів вам кілька разів будуть запропоновані сторонні додатки і безкоштовні ігри. Щоб відмовитися від них, необхідно прибрати маркери з відповідних рядків меню. Додаткові програми йдуть в першій частині установника, до кнопки Finish і написи: Run WIFI Hotspot Creator. Біля неї потрібно поставити маркер, щоб стартувала установка самої програми. У цій частині вам належить затвердити ліцензійну угоду, вибрати папку установки на одному з жорстких дисків вашого ПК, підтвердити свої дії і дочекатися завершення процесу. Ускладнює процес інсталяції те, що все меню дається лише англійською мовою програма не русифікована, зате абсолютно безкоштовна.
Роздати вай фай з ноутбука програма зможе без додаткової настройки користувачем. Після запуску утиліти, ви побачите невелике вікно, яке допоможе вам налаштувати підключення. У ньому вам належить:
- встановити ім'я мережі і пароль доступу до неї;
- вибрати підключення-донор (якщо ви використовуєте провідний Інтернет, то в списку вкажіть з'єднання по локальній мережі);
- вкажіть максимальне число пристроїв, які можуть використовувати ваш Wi-Fi.
Тепер вам залишиться лише натиснути Start для запуску роздачі, поруч распложенной кнопкою Stop ви можете її припинити.
WiFiCreator
завантажити WiFiCreator
Ще одна безкоштовна і проста програма, яка має важливу перевагу - русифікацію. В її установник не включені шкідливі програми і рекламні програми. Інтерфейс програми практично повторює утиліту MyPublicWiFi. У ньому все ті ж поля і дані вносяться в тому дружин порядку: назва підключення, пароль, з'єднання -донор.
При роботі з утилітою стежте, щоб маркер стояв на верхньому рядку - «Автоматична настройка». Тоді вам не потрібно буде робити ніяких додаткових маніпуляцій, щоб роздача заробила. Запускається роздача кнопкою «Почати».
Тепер ви знаєте, як роздати вай фай з ноутбука різними способами. Якщо у вас залишилися питання щодо використання стандартних засобів або додатків, задавайте їх у коментарях під статтею. Ми постараємося оперативно відповісти. Обговорення матеріалу вітаються, також рекомендуємо поділитися отриманою інформацією з друзями.
Які програми можна використовувати для роздачі Wi-Fi?