Нерідко швидкість Wi-Fi з'єднань буває дуже низькою, хоча маршрутизатор (роутер) правильно налаштований, і комп'ютер працює без збоїв, а швидкість інтернету при підключення комп'ютера безпосередньо без роутера відповідає вашому тарифу. Розглянемо кілька порад, як усунути це обмеження.
Для початку розглянемо, що може заважати вашій бездротової мережі.
Конфлікт бездротових каналів передачі даних. Буває так, що інші точки доступу або бездротові пристрої Wi-Fi, працюють на тому ж частотному діапазоні (каналі), що і ваш роутер. Роботі більшості Wi-Fi-пристроїв можуть заважати навіть невеликі перешкоди, які створюються іншими пристроями, що використовують той же частотний діапазон. Для усунення цього ефекту потрібно вибрати інший канал Wi-Fi в настройках роутера.
Bluetooth-пристрої. Bluetooth працює в тому ж частотному діапазоні, що і Wi-Fi маршрутизатори, - 2.4 ГГц, отже робота таких пристроїв в зоні покриття вашого маршрутизатора здатні викликати досить серйозні перешкоди. Рішення - відключення непотрібних Bluetooth-пристроїв.
Велика відстань і перешкоди. У містах з багатоповерховою забудовою основною перешкодою для радіосигналу є будівлі. Бездротова мережа досить сприйнятлива до відстані, і різним перешкодам, у вигляді залізобетонних стін, металевих конструкцій, дзеркал, тонованих вікон. Щоб зменшити перешкоди перешкод виберіть оптимальне місце для маршрутизатора, де зона дії мережі Wi-Fi буде найбільш більшою.
Різноманітна побутова техніка. Деякі побутові прилади, такі як мікрохвильові печі, «няньки», і ін., Створюють перешкоди в Wi-Fi-зону покриття вашого маршрутизатора.
Всі зовнішні чинники врахували, тепер перейдемо безпосередньо до налаштування маршрутизатора .
Якщо ви використовуєте захищену мережу Wi-Fi, виберіть самий останній метод шифрування-WPA2 / AES. Використання застарілих стандартів шифрування (наприклад, WEP), істотно знижує швидкість Wi-Fi з'єднання, яку, до того ж, легко зламати. Як варіант ще можна використовувати відкриту мережу - без шифрування, але з фільтрацією дозволених пристроїв по MAC-адресами. Це не дозволить підключитися недозволеним клієнтам, і збереже відмінну пропускну здатність бездротової мережі.
Спробуйте змінити ширину каналу. Стандартом 802.11n передбачена можливість використання широкосмугових каналів - 40 МГц для підвищення пропускної здатності. Але тільки майте на увазі, що використання каналу шириною 40 МГц може забезпечити збільшення пропускної здатності тільки в умовах сильного сигналу.
Несумісність драйвера. Низька швидкість з'єднання може бути також через погану сумісність драйверів різних виробників Wi-Fi пристроїв. Нерідкі випадки, коли встановивши іншу версію драйвера бездротового пристрою від його виробника або від виробника чіпсета, використовуваного в пристрої, можна істотно збільшити швидкість Wi-Fi з'єднання.
Звертаємо вашу увагу: якщо точка доступу, яка використовує стандарт 802.11n, і бездротової адаптер комп'ютера знаходяться дуже близько розташовані один до одного і при цьому не вдається з'єднатися, або визначається дуже слабкий (або нестабільний) рівень сигналу, рекомендуємо зменшити потужність передавача в роутері. Якщо такого налаштування немає в вашому пристрої, то це можна зробити іншими способами: по можливості збільшити відстань між маршрутизатором і комп'ютером; при можливості відкрутити антену на роутері або поміняти на антену з більш низьким коефіцієнтом посилення сигналу (наприклад, з коефіцієнтом посилення 2 dBm замість 5 dBm).
Крім того, для отримання швидкості понад 54 Мбіт / с в настройках роутера потрібно включити режим WMM (Wi-Fi Multimedia), також відомий як Wireless Multimedia Extensions (WME).