Як змінити канал Wi-Fi. Керівництво крок за кроком

  1. Крок 1: Діагностика каналів
  2. Крок 2: Вибір оптимального каналу
  3. Крок 3: Вхід в адмін панель маршрутизатора
  4. Крок 4: Зміна каналу WiFi
  5. Крок 5: Перезавантажте роутер

Якщо ваше з'єднання wi-fi втрачає сигнал або мережа працює дуже повільно, варто змінити канал на маршрутизаторі - це має вирішити проблему.

Маршрутизатор повинен вибрати «канал», через який передає дані по мережі wi-fi. Варто використовувати такий, який забезпечує кращу якість сигналу і дальність дії.

Щоб змінити канал wi-fi, спочатку перевірте, які з них є найбільш оптимальними для вас.

Крок 1: Діагностика каналів

Встановіть додаток Vistumbler, завдяки якому ви перевірите якість каналів і їх асортимент. Запустіть її та натисніть кнопку «Scan» APs ».

Запустіть її та натисніть кнопку «Scan» APs »

Vistumbler відображає канали в вашому оточення - натисніть кнопку «Scan APs ', щоб побачити їх.

Через деякий час відобразяться доступні канали. Зверніть увагу на сигнал і RSSI, т. Е. Показник, що визначає загальну якість радіосигналу (чим нижче значення, тим краще).

Звертайте увагу на радіус дії і RSSI.

Крок 2: Вибір оптимального каналу

У нашому випадку кращий сигнал і RSSI дозволяє канал (Channel) 1. Крім того, варто перевірити, скільки мережі в безпосередній користування вашого каналу - якщо канал 1, то дві мережі. Це хороший результат і варто змінити канал на 1.

Крок 3: Вхід в адмін панель маршрутизатора

Щоб змінити канал wi-fi, зайдіть в адмін-панель маршрутизатора. Якщо ви не знаєте, яку адресу потрібно ввести в поле URL в браузері, щоб увійти в адмін-панелі, виберіть в меню «Пуск» в Windows і введіть «cmd». Потім запустіть cmd (командний рядок) з правами адміністратора і введіть команду «ipconfig».

Потім запустіть cmd (командний рядок) з правами адміністратора і введіть команду «ipconfig»

У командному рядку перевіряємо IP-адреса, необхідний для відкриття панелі адміністрування роутера.

Значення поля Default Gateway буде адреса, який необхідно ввести у вікні браузера, щоб зайти в адмін панель маршрутизатора. У нашому випадку це значення 192.168.1.1.

Увійдіть в адмін-панелі маршрутизатора, вказавши логін і пароль. Дуже часто це просто admin admin, якщо не підходить, подивіться в інструкції до вашого роутеру або в інтернеті.

Крок 4: Зміна каналу WiFi

При вході в адмін-панель потрібно зайти в налаштування wi-fi, що стосуються каналів. Для прикладу ми використовували додатковий маршрутизатор Cisco Linksys E3000 і канали wi-fi який можна було змінити на вкладці «Wireless» -> «Basic Wireless Settings».

Для прикладу ми використовували додатковий маршрутизатор Cisco Linksys E3000 і канали wi-fi який можна було змінити на вкладці «Wireless» -> «Basic Wireless Settings»

У роутере знайти настройки, що дозволяють змінювати канали wi-fi.

Змініть канали для частоти 2,4 ГГц і 5 ГГц на ті, які з кращим діапазоном і якістю.

Для частоти 2,4 Ггц, Європі є 13 каналів. У разі передачі сигналу на близькій відстані через різні мережі wi-fi можут виникнути перешкоди, а, отже, - уповільненням максимальної передачі даних. Крім того, діапазон 2,4 Ггц є досить популярною частотою, на якій працюють інші пристрої і радіоприймачі (зокрема, обладнання Bluetooth або мікрохвильові печі).

У переповнених мережевих середовищах застосовуються, крім того, мережі, що працюють на частоті 5 Ггц. В цьому випадку у нас є 19 каналів (в Європі). Ризик перешкод тут менший. Якщо у вас є можливість використовувати частоту 5 Ггц, варто вибрати відповідний канал.

Доступні канали в діапазоні 5 Ггц в роутері, використаним в статті.

Крок 5: Перезавантажте роутер

Після збереження змін перезавантажте роутер і операційну систему, щоб переконатися, що канал wi-fi був оновлений.

Дополнительная информация

rss
Карта