Як вибрати детектор валют? Яка перевірка купюр на справжність надійніше?

Виявлення фальшивих грошей при прийомі готівкової оплати - складне завдання, що вимагає певних знань і навичок. Справжні купюри захищені багатьма ознаками, але більшість з них "умільці" навчилися підробляти. Тому для визначення справжності банкнот на експертному рівні використовуються багатофункціональні апарати, за допомогою яких можливо здійснити більш десятка видів контролю.

Виявлення фальшивих грошей

Справжні купюри мають багато ступенів захисту

Ось неповний список ознак справжності, які слід перевіряти: водяні знаки, розмір купюри, мікроперфорація, спектральний аналіз фарби, наявність захисних ниток і смужок, що суміщаються кодові малюнки і мітки, відсутність загального фону люмінесцирування і наявність люмінесценції окремих ділянок, відносне розташування лицьового та зворотного боків банкнот, контроль інфрачервоного образу, кіпп-ефекту. наявність миготливих зображень в режимі двухдиапазонной ІК-підсвічування і спеціальних фарб з антистоксових люминофорами ...

Зрозуміло, що на таку детальну перевірку кожної купюри неможливо виділяти час, а навичками настільки ретельної перевірки мають тільки спеціально навчені касири банків. Але ж і виготовлення підробки, що повторює багато ступенів захисту, дороге задоволення. Тому всі виробники банківської техніки пропонують широкий асортимент більш простих приладів.

Так за якими критеріями треба вибирати детектор грошей?

Автоматичні детектори валют рекомендуємо всім користувачам, хто бажає отримати апарат, який сам прийме рішення справжня банкнота або викликає сумнів. Ці прилади перевірять банкноту мінімум по чотирьом машинозчитуваним ознаками і повідомляють про виявлення підозрілої купюри звуковим або світловим сигналом. Більшість моделей додатково вважають суму і кількість протестованих банкнот.

Більшість моделей додатково вважають суму і кількість протестованих банкнот

В автоматичних пристроях про підозрілу банкноту оповіщає індикатор

Для вибору конкретної моделі автоматичного детектора доведеться шукати компроміс між зручною ціною і широтою функціоналу. Слід звернути увагу на наступні здатності апаратів:

  1. Наявність дисплея дозволяє відображати суму і кількість протестованих банкнот. А у деяких моделей існує можливість виведення на екран звіту про перевірених купюрах.
  2. Кількість і набір видів детекції позначається на надійність результатів перевірки. Рекомендуємо звернути увагу на моделі, оснащені перевіркою спецелементів "І" або CIS -Сканер , Який не просто розпізнає наявність ІК-міток, а перевіряє ІК-образ банкноти цілком.
  3. Можливість подачі банкноти будь-якою орієнтацією і по всій ширині лотка присутні не у всіх моделей. Багато вимагають повернути купюру певною стороною і притиснути до правого краю, що уповільнює швидкість перевірки. Деякі апарати запрограмовані перевіряти на справжність не тільки російські рублі, а й додаткові види валют, список яких іноді можна розширити шляхом перепрошивки ПО.
  4. Більшість автоматичних детекторів мають компактні розміри, тому додатковою перевагою є можливість автономної роботи від АКБ або прикурювача автомобіля.
  5. На сьогоднішній день тільки один детектор вміє перевіряти купюри при подачі пачкою, інші вимагають вставляти банкноти по одному листу.

На сьогоднішній день тільки один детектор вміє перевіряти купюри при подачі пачкою, інші вимагають вставляти банкноти по одному листу

Детектор DoCash CUBE з можливістю перевірки банкнот пачкою

Однак основним мінусом автоматичних детекторів валют називають їх високу ціну. Звичайно, 2 "спіймані" фальшиві купюри номіналом по 5000 рублів окуплять апарат, але багато наших клієнтів шукають більш бюджетні рішення.

Інфрачервоні переглядові детектори валют - сьогодні найпопулярніші апарати для перевірки купюр на справжність. Такі апарати про борудовани ІК-камерою і дисплеєм, на який виводиться інфрачервоний образ купюри. При цьому касир повинен знати, що фальшивою буде як та банкнота, яка відобразилася на моніторі чистим аркушем, так і та, образ якої не збігся в точності з опублікованими ЦБ РФ.

При виборі моделі ІК-детектора звертають увагу на 4 моменти.

  1. Габарити приладу мають значення. Часто перевагу віддають компактним апаратам, які займають мало місця на робочому столі.
  2. Велике значення має контрастність монітора. При більш чіткому зображенні менше втомлюються очі. І, звичайно, тут перевага у приладів з більшою діагоналлю дисплея. Як правило, розміри коливаються від 3,5 до 7 ".
  3. Існують моделі, розроблені спеціально для касирів, які працюють стоячи. Монітори таких апаратів розташовані зверху.
  4. Для більшої достовірності перевірки деякі інфрачервоні детектори валют вміють діагностувати ще 1-3 додаткових ознаки автентичності. Наприклад, популярна модель MERCURY D-45 CU має додатково донну підсвічування, УФ-лампу і магнітний датчик, PRO COBRA 1400IR перемикається в режим детекції спецелементів "М", а до Dors-1100 опціонально можна підключити лупу для виведення на дисплей мікророзмітки купюри.

Наприклад, популярна модель MERCURY D-45 CU має додатково донну підсвічування, УФ-лампу і магнітний датчик, PRO COBRA 1400IR перемикається в режим детекції спецелементів М, а до Dors-1100 опціонально можна підключити лупу для виведення на дисплей мікророзмітки купюри

інфрачервоні детектори виводять на дисплей ІК-обрз купюри, а деякі можуть проводити додаткові види детекції.

Ультрафіолетові детектори валют - найбільш прості прилади, оснащені однією або двома УФ-лампами і, іноді, білим світлом і лупою. В ультрафіолеті легко ідентифікуються підробки, виконані на звичайному папері, яка стає яскраво-білою.

Але така ознака в наш час легко підробити. Тому найчастіше УФ-детектори використовують не для перевірки банкнот, а для виявлення прихованих зображень на документах.

Тому найчастіше УФ-детектори використовують не для перевірки банкнот, а для виявлення прихованих зображень на документах

ультрафіолетові детектори частіше використовують для перевірки документів.

Отделная увагу хочемо приділити можливості перевіряти банкноти на справжність в нестаціонарних умовах.

Портативні детектори валют потрібні при прийомі грошей кур'єрами служби доставки, продавцями при виїзній торгівлі або в павільйонах, не забезпечених електрикою. Звичайно, ми рекомендуємо використовувати в таких ситуаціях автоматичний детектор з акумулятором.

Але бувають ситуації, коли потрібно більш компактна модель, яку можна покласти в кишеню або жіночу сумочку. Тут доведеться відмовитися від комплексної перевірки. Пропонуємо вибрати один або декілька з наступних варіантів:

1. маркер для перевірки достовірності паперу банкноти має розмір звичайної ручки і простий у використанні. Слід від такого маркера практично непомітний на цій купюрі, а на звичайному папері він темно-сірий Звичайно, слід розуміти, що цей детектор НЕ відстежить фальшивки, виготовлені зі справжньої паперу.


2. Кишеньковий інфрачервоний детектор розміром з пластикову картку працює як і будь-який просмотровий ик-детектор валют. Його дисплей всього 3 ", але досить контрастний, щоб гідно виконувати свою роботу. А додатково його можна використовувати як фотоапарат, fm- радіо, калькулятор, диктофон ... Але слід пам'ятати, що" суперпідробки "банкнот номіналом 1,000 і 5,000 рублів відображаються в світлі інфрачервоної камери, і відрізнити їх від справжніх грошей можна тільки, знаючи правильну ик-образ всіх років випуску.


3 3. Детектор-указка антістокс на сьогоднішній день є самим надійним з компактних приладів для визначення автентичності валют, так як ця ознака ще не підробляють. Рекомендуємо використовувати його не тільки "в дорозі", але і в стаціонарних умовах як додатковий вид детекції при відсутності апарату для комплексної перевірки купюр.

Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть Вам вибрати правильний детектор валют.

Так за якими критеріями треба вибирати детектор грошей?

Дополнительная информация

rss
Карта