Як виглядає найстабільніша валюта в СНД
Готував тут якось матеріал для однієї газети, і натрапив на цікаву інформацію: з 2012 по 2016 роки фактично найстабільнішою валютою (по відношенню до долара) на всьому пострадянському просторі був ... придністровський рубль. Валюта країни, яка толком-то ніким не визнана! Зрозуміло, ПРБ встановив фіксований курс свого рубля до долара (і тільки навесні цього року підняв його на 20 копійок), і треба ще розбиратися і з інфляцією, і з доходами, і багато з чим ще. А ще кажуть, що корупції та інфляції немає тільки на кладовищі ... ой, не знаю, що й думати.
А взагалі, мене придністровська валюта зацікавила не стільки своїми фінансовими показниками, скільки зовнішнім виглядом. У 2014 році ПРБ випустив перші в світі монети з композитних матеріалів - щось середнє між фішками в казино і пластиковими смарт-жетонами в метро. Різні номінали монет мають і різну форму. Чи не стримався і купив на аукціоні ошатну коробочку з монетами.
Коли тримаєш в руках, не покидає відчуття, що ці «гроші» - з якоюсь дитячою гри. Чи не може бути ЦЕ справжньою валютою! І все-таки може. За вагою, до речі, важче, ніж здається візуально (уявляєш щось, що це навіть і не пластик, а шматок картону).
Пластик візерунчастий, тому зображення здається не надто чітким. Як йдуть справи з зношуванням - не знаю. Зворотний бік всіх монет приблизно однакова - візерунок і напис «ПРБ» (при цьому, є і захист ). Не знаю, наскільки зручно користуватися такими «монетками», але вони офігенний! В принципі, як і паперові гроші - вони теж гарні (у мене навіть була банкнота з найостанніших, недавно віддав потребуючому). Не знаю, наскільки дорого штампувати такі, але було б забавно, якби з'явилося більше варіацій таких монет.
І раніше-то було бажання побувати в Придністров'ї, так тепер воно і зовсім кілька разів зросла. Поки вна Україні вирують пристрасті, їхати по землі небезпечно, а ось літаком до Кишинева і далі своїм ходом в Тирасполь або кудись ще - обійдеться навіть дешевше. Причому, як і у випадку з Білоруссю, я не очікую там побачити залишилася десь в 80-х роках республіку, і давно вже не вірю в подібні міфи. Відгуки мандрівників в інтернетах тільки підтверджують мою здогадку. наприклад, ось .