Як прискорити індексацію сайту в Яндексі і Google

  1. Що таке індексація сайту пошуковими системами? Індексація в пошукових системах - додавання відомостей...
  2. Особливості прискореної індексації сайтів пошуковими системами
  3. Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
  4. Реєстрація в панелях для Вебмастеров пошукових систем.
  5. Додавання нової сторінки в аддурілку пошукових систем
  6. Створення правильного файлу robots.txt
  7. Створення карти сайту в форматі sitemap.xml
  8. Створення карти сайту в форматі html
  9. Якість і частота написання унікального контенту для сайту.
  10. Використання соціальних мереж.
  11. Розміщення зовнішніх посилань на нові статті сайту.
  12. Додавання сайту в різні рейтинги
  13. Перелінковка сторінок сайту.
  14. Інші способи прискорення індексації

Що таке індексація сайту пошуковими системами?

Індексація в пошукових системах - додавання відомостей про сайті в базу даних, яка використовується при виведенні результатів пошуку інформації. Результати пошуку:

Індексацію виконує робот пошукової машини.

Для чого необхідно прискорити індексацію сайту в Яндексі і Google

Збільшення швидкості індексації захищає сайт від злодійства статей. Проблема виникне, коли текст опублікують на ресурсі, який індексується швидше. Через це користувачі частіше побачать інформацію звідти, а пошукова система вирішить, що всі інші копії - запозичення тексту.

Швидкість індексації важлива при торгівлі посиланнями і для збільшення трафіку. Чим швидше пройде індексація, тим раніше на сторінку виходитимуть системи пошуку.

Зазвичай сторінки потрапляють в індекс із запізненням в 3-15 днів. Зрозуміло, що для новинних і подієвих ресурсів це - величезна проблема. Часто Вас цікавлять новини двотижневої давності?

Від швидкості індексації побічно залежить позиція сайту в результатах пошуку і кількість відвідувачів ресурсу.

Особливості прискореної індексації сайтів пошуковими системами

Існують відмінності в процесі індексації сайтів різними пошуковими системами. Зазвичай виходить, що Google індексує нову сторінку раніше, ніж Yandex.

Індексація Гуглом займає 2 або 3 доби. Сторінка потрапляє в індекс і стає доступною для користувачів.

Щоб побачити, в який бік розвивати сайт для його швидкої індексації гуглом - досить подивитися результати пошуку за останні 24 години по Вашій тематиці.

Індексація Яндексом відбувається інакше. Сторінки потрапляють в індекс при оновленні пошукової видачі. Є система «бистробот», за допомогою якої сторінка може виявитися в пошуковій видачі буквально протягом дня.

Якщо це сталося, то можна не чекати поновлення видачі Яндекса.

Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:

Способи та поради щодо прискорення індексації сайту.

Є ряд способів, за допомогою яких прискорюють індексацію сайту.

Реєстрація в панелях для Вебмастеров пошукових систем.

Спеціальні сервіси створені для ведення історії сайтів - їх індексації, аналізу ключових слів і переходів. Додавання сайту в «Яндекс Вебмайстер» і «Веб-майстер Google» дозволяє виконати багато корисних для прискорення індексації дій.

Панелі для вебмайстрів розташовані за адресами https://webmaster.yandex.ru для Яндекса і https://www.google.com/webmasters/tools для Google. Для роботи з сервісами Google потрібна реєстрація Гугл-аккаунта (для Яндекса відповідно - аккаунта в системі Яндекс).

Корисно зареєструватися для роботи з панелями різних систем пошуку - Рамблер, Yahoo, Апорт і інших.

Додавання нової сторінки в аддурілку пошукових систем

Після опублікування сторінки її треба внести в add url пошукових систем. Через деякий час після цього робот зайде на нову сторінку. Ця дія виконається і автоматично, але через більший проміжок часу.

Аддурілку Яндекса:

Аддурілку Яндекса:

Аддурілку Гугла:

Аддурілку Гугла:

Внесення сторінки в Add Url - єдиний рекомендований Яндексом шлях прискорення індексації.

Популярні міжнародні домени COM , NET , BIZ , INFO , ORG - перевірка і реєстрація.

Створення правильного файлу robots.txt

У документ «robots.txt» заносять правила індексації сайту і посилань. Такий файл можливо зробити самостійно, але для цього є і спеціальні сервіси.

Готового рецепта тут немає, тому що в залежності від використовуваного движка сайту потрібно закривати «зайві» файли і папки. Ось приклад robots.txt для інтернет магазину на OcStore (російська гілка OpenCart)

txt для інтернет магазину на OcStore (російська гілка OpenCart)

Готовий файл поміщають в кореневу папку сайту. Після цього файл також перевіряється сервісами для веб-майстрів.

Якщо, наприклад, не вказати параметри сортування - це може спричинити за собою потрапляння в індекс сотень і тисяч однакових сторінок. В результаті пошукова система вважатиме їх дублями і «викине» з індексу всі, крім однієї. Шанс, що ця одна і буде максимально відповідати на питання користувача - мінімальний.

Тому знайдіть для свого движка сайту рекомендований robots.txt з поясненнями що і чому закривається. Дуже важливо - не додавайте туди що попало. Наприклад, одна-єдина директива «Disallow /» без зазначення конкретної сторінки заборонить до індексації весь сайт. Тобто, жодна сторінка Вашого сайту не буде показуватися в результатах пошуку.

Створення карти сайту в форматі sitemap.xml

Файл «Sitemap.xml» створюється спеціально для пошукових систем. У ньому міститься список сторінок для індексації. Кожну нову статтю треба внести в карту sitemap.xml.

Карта формату xml повинна бути перевірена на правильність перед завантаженням в інструменти для веб-майстрів.

Карта формату xml повинна бути перевірена на правильність перед завантаженням в інструменти для веб-майстрів

Створення карти сайту в форматі html

Карта потрібно для всіх ресурсів. Добре, якщо на ній позначені всі сторінки сайту.

Коли на сайті з'явилася нова стаття, її потрібно відразу внести в карту html. Файл створюється для індексації і зручності користувачів.

Якість і частота написання унікального контенту для сайту.

Від частоти появи нових статей залежить, як часто робот буде відвідувати сайт. Регулярне додавання нової інформації в рази збільшує швидкість індексації. Вважається корисним створення жорсткого графіка появи нової інформації - 1 раз на 3 дні або 2 рази в тиждень. Робот буде заходити на сайт за цим розкладом і шукати нові статті.

Тому новинні ресурси публікують десятки сторінок в день - це запорука того, що робот пошукових систем буде відвідувати такий сайт щодня. З цих же причин дуже швидко в результатах пошуку з'являються записи в соцмережах.

Контент низької якості негативно впливає на індексацію. Не рекомендується допускати:

  • копіювання чужих статей;
  • публікації тексту з великою кількістю помилок;
  • додавання статей з високою щільністю ключових фраз.

Обсяг статті теж впливає на швидкість індексації. Бажано публікувати інформацію довжиною не менш як 1500 символів та унікальністю вище 80 - 90%. Корисно додати до статті хоча б одну картинку.

Використання соціальних мереж.

Публікація посилань на сторінках соціальних мереж прискорює індексацію. Рекомендується завести акаунти в декількох мережах і додавати там посилання на нові сторінки. Після цього роботи пошукових систем виявлять їх набагато швидше.

Мінімум, який можна і потрібно робити - кросспостінг в соцмережі. Тобто матеріали сайту розміщуються або повністю, або частково в соціальних мережах.

Тобто  матеріали сайту розміщуються або повністю, або частково в соціальних мережах

Пошукові системи стежать за появою нової інформації в сервісах соціальних закладок - Toodoo, БобрДобр, МоеМесто, Delicious. Для збільшення швидкості індексування сторінки можна залишати там посилання на неї. Популярність закладок мінімальна, але спосіб ще працює.

Розміщення зовнішніх посилань на нові статті сайту.

Крім самостійного додавання посилань з соціальних мереж, можна замовляти їх. Вони швидко індексуються і допомагають в цьому іншим сайтам. Недорого можна замовляти можна посилання з ЖЖ.

На сьогоднішній день залежність швидкості індексації від появи зовнішніх посилань мінімальна. З урахуванням високої вартості таких посилань на «крутих» сайтах - дешевше щодня публікувати свій тематичний контент на своєму сайті.

Додавання сайту в різні рейтинги

Наявність сайту в каталогах і рейтингах збільшує його індексацію.

Серед рейтингів відомі «Рамблер Топ 100», «Рейтинг LiveInternet», «Рейтинг Mail.ru».

Щоб підняти авторитет сайту серед пошукових систем, потрібно додати його в каталоги. Безкоштовно і відразу потрапити в деякі з них не можна, але варто подати заявки в каталоги Mail.ru, ЯК, DMOZ або Rambler.

Російські національні домени зі знижкою - RU , SU і РФ .

Перелінковка сторінок сайту.

Перелінковка сайту покращує результати видачі і прискорює індексацію. Суть методу - зв'язок всіх статей посиланнями. Особливо це важливо для молодих сайтів.

Приклад перелинковки на нашому сайті:

Приклад перелинковки на нашому сайті:

Популярний спосіб - створення віджета в садбаре останніх статей. Наявність посилання на нову інформацію на всіх сторінках сайту прискорює швидкість реакції робота на появу нової інформації на сайті.

Інші способи прискорення індексації

  1. Створення RSS-трансляції на сайті. Існує спосіб поширення посилання на нову сторінку по базі сайтів. Для цього підходить програма Pingxpetfree і інші rss-стрічки. Рекомендується створити акаунт в Feedburner і транслювати записи туди.
  2. Використання «правила трьох кліків». Для поліпшення індексації та поведінкових факторів сайту рекомендується розподілити сторінки таким чином, щоб до них було не більше трьох переходів від головної.
  3. Анонсування нових статей. Регулярне анонсування нових статей в блогах і соціальних мережах привертає на сайт робота. Швидкість індексації зростає через посилань з Twitter, ВКонтакте, LiveJournal, LiveInternet. Успіх застосування методу залежить і від популярності сторінки в соціальній мережі або блогплатформи.
  4. Спілкування на форумах Повідомлення і коментарі на форумах і в блогах підходять для індексації нового сайта. Щоб використовувати цей метод, варто звернути увагу на популярні і добре індексуються ресурси. Для залучення робота до кожного запису використовувати такий спосіб не варто.
  5. Додавання кнопок соціальних мереж на сайт. Додавання кнопок соціальних мереж спрощує процедуру копіювання посилання на сторінку. Натискання цих кнопок користувачами допоможе збільшити і відвідуваність ресурсу.

Як бачите, існує безліч способів прискорити індексацію сайту в Яндексі і Гуглі, причому частина з них крім індексації здатні привести до Вас на сайт зацікавлену аудиторію.

Що таке індексація сайту пошуковими системами?
Часто Вас цікавлять новини двотижневої давності?

Дополнительная информация

rss
Карта