Як і де відстежувати портфель


Існує безліч безкоштовних сервісів для відстеження портфеля. Найбільш зручні з них пропонують сайти Google.Finance , Yahoo! Finance , Finviz.com , Morningstar і Seeking Alpha . Я використовую Porflolio від Google.Finance. У ньому є все для ефективного ведення портфеля і він краще за інших справляється з урахуванням транзакцій.
Для того щоб почати роботу в Google.Finance, потрібно авторизуватися через свій обліковий запис в Google, потім перейти в розділ Porflolio і натиснути кнопку Створити портфель (Create new portfolio).

Після додавання портфеля вам буде доступний наступний функціонал.

  • Розміщення кількох портфелів. Імпорт портфеля з файлів форматів OFX або CSV.
  • Додавання активів (Add symbol) з можливістю вказати параметри угоди (Add transaction data).
  • Додавання транзакцій по операціях із зазначенням дати, напряму угоди (купівля / продаж), ціни (покупки / продажу), величини комісії і розміру позиції (кількості паперів).
  • Облік грошових транзакцій (поповнень брокерського акаунту) і контроль поточного розміру позицій (портфеля).
  • Відстеження фундаментальних показників активів в портфелі (Mkt cap, EPS, P / E, Beta) і зміни ціни (Last price, 52wk high, 52wk low).
  • Порівняння динаміки вибраних активів на графіку між собою і щодо ринку.
  • Аналіз результативності (Overall return) всього портфеля і окремих позицій протягом торгового дня (Day's gain), в тому числі, і на графіку.

Приклад портфеля, розміщеного на сайті Google.Finance

Більше можливостей для управління портфелем

Перерахованих можливостей достатньо для ведення портфеля, але недостатньо для його контролю. Зокрема, сервіс не дозволяє відстежувати такі параметри угоди як тейк-профіт (рівень прибутку) і стоп-лосс (рівень ризику). А вони надзвичайно важливі. Адже до того, як відкрити угоду, ви оцінюєте величину можливого прибутку і допустимого ризику, і хочете знати, коли той чи інший показник буде досягнутий.

Але, на жаль, ні Google.Finance, ні інші відомі мені сервіси не дозволяють відслідковувати активи в портфелі на предмет їх виходу в зону прибутку або ризику. Це підштовхнуло мене з партнером створити додаток (а по-розумному - плагін), що працює в Google.Finance і розширює його можливості.

В результаті завдяки плагіну в Porflolio від Google.Finance доступний наступний функціонал.

  • Підсвічування активів в портфелі, які досягли вказаний в угоді рівень прибутку (виділяється зеленим кольором) або збитку (виділяється червоним кольором).
  • Підсвічування активів в портфелі, за якими в найближчі два тижні очікується вихід звіту (у міру наближення звіту насиченість кольору заливки посилюється).
  • Відкриває спливаюче графіка ціни при наведенні на тікер (символ) активу в списку портфеля.
  • Можливість вивантаження портфеля на сайт Finviz.com (Кнопка Finviz Export) для фундаментального, технічного та графічного аналізу активів.
  • Швидкі посилання в списку для оцінки активу на інших фінансових сайтах ( Finviz.com , Stockcharts.com , Tradingview.com , Nasdaq.com , Yahoo! Finance , Seeking Alpha ).

Приклад портфеля на сайті Google.Finance з використанням плагіна

Крім цього в плагіні доступний розширений профіль активу і автоматичний розрахунок ефективності (вигідності) угод. Але це тема окремої статті - в ній я розповім про переваги плагіна для контролю угод. Однак якщо ви хочете дізнатися про них прямо зараз, то читайте огляд сервісу тут . Там же є інформація про те, як дістати собі даний плагін.
Оксана Гафаіті,
автор MindSpace.ru, інвестор і трейдер.

Дополнительная информация

rss
Карта