Як правильно перемикати швидкості на велосипеді

  1. Для чого потрібно перемикати швидкості
  2. Як правильно перемикати передачі
  3. Які поєднання передач краще використовувати

Уміння вибирати правильну швидкість катаючись на велосипеді, навик необхідний не тільки для спортсменів на змаганнях, а й для повсякденної їзди будь-якій людині, велосипед якого обладнаний перемикачем швидкостей

Уміння вибирати правильну швидкість катаючись на велосипеді, навик необхідний не тільки для спортсменів на змаганнях, а й для повсякденної їзди будь-якій людині, велосипед якого обладнаний перемикачем швидкостей. Правильне перемикання швидкостей сприяє більш комфортної їзди, дозволяє досягати великих швидкостей і дозволяє не перевантажувати окремі групи м'язів і суглобів, щоб підтримувати і розвивати швидкість, ланцюг зірки і інші вузли трансмісії прослужать значно довше.

Для чого потрібно перемикати швидкості

Найбільше навантаження під час катання на велосипеді доводиться на коліно. Колінний суглоб людини влаштований таким чином, що в'язкість рідини, яка в ньому міститься, при повільному обертанні педалей вище, що створює суглобу додатковий опір. Якщо обрана передача примушує крутити педалі дуже швидко, це також призводить до зайвого навантаження на суглоб. Сильні перевантаження можуть призвести до проблем з суглобами в майбутньому. Частота, з якою необхідно крутити педалі, або як її називають «каденс», знаходиться в межах 100 об / хв.

Звичайно, при їзді вважати кількість оборотів не потрібно. Головним фактором правильно обраної передачі служать відчуття від їзди. Підтримка швидкості на рівній поверхні повинно здійснюватися мінімальним зусиллям на педалі, і при цьому частота обертання повинна дозволяти рівно дихати. З досвідом ви навчитеся добре відчувати велосипед і вибір передачі на багатьох поверхнях і будь-яких швидкостях буде здійснюватися автоматично.

Як правильно перемикати передачі

Перемикання передач має здійснюватися тільки на ходу. Перемикач направляє ланцюг на зірку, відповідну вибраній передачі, після чого ланцюг поступово переміщається в нове положення. Для того щоб система перемикання прослужила довше, перед перемиканням передачі необхідно, щоб ланцюг перебувала не під навантаженням. Поки ланцюг розмістилася повністю на новій передачі, слід також не докладати на педалі зайвого зусилля.

При перемиканні передач не повинно бути ніяких незначних звуків, в більшості випадків це буде означати, що або перемикання виконується неправильно, або велосипед потребує Настройка е. Перед різким підйомом в гору краще буде вибрати передачу заздалегідь, оскільки під час підйому, на низькій швидкості зробити це правильно буде досить проблематично. Не варто перемикати кілька передач відразу, краще це робити послідовним перемиканням, з повним переходом ланцюга на кожній передачі.

Які поєднання передач краще використовувати

Сучасні велосипеди оснащені 2-3 зірками спереду і мають 7-10 зірок ззаду. Нумерація передніх зірок починається від маленької до великої, задніх - від великої до маленької. Відповідно, поєднання 1-1 дозволяє починати рух при великих опорах, наприклад в гору, поєднання 3-10 підтримувати і розвивати максимально можливу швидкість. При перемиканні передач необхідно дотримуватися таких поєднань зірок, щоб не допустити великого перекосу ланцюга.

На практиці 3 передню передачу перемикають в умовах рівного асфальту, на хорошій швидкості, без помітного зустрічного вітру. Задня передача, при цьому, повинна бути не нижче четвертої.

Другу передню передачу використовують в умовах гірше, це може бути грунтовка, поганий асфальт, вітряна погода, невеликий рельєф поверхні. Задню передачу потрібно використовувати в діапазоні від 2 до 6-8, в залежності від загальної кількості.

Перша передача застосовується при підйомі в гору, проходженні болотистій місцевості, піску, бруду, снігу. Задня передача використовується від 1 до 5-7, в залежності від загальної кількості.

Дополнительная информация

rss
Карта